اگر سوالی در مورد نرم افزار winncc وطراحی با ان دارین بپرسین من درخدمتم

Abbas1360

عضو جدید
با سلام
من با Wincc 7 Sp1 کار میکنیم
مشکل فعلی من تعداد تگ های آرشیوی قسمتTag Logging می باشد.هرگاه این تعداد را بیشتر از 512 می کنم خطایی هنگام راه اندازی و همچنین هنگام کار نرم افزار با آن برخورد می کنم برای حل این مشکل می فرمایید چار کنم؟
فعلا تعداد تگ های آرشیوی که لازم دارم 688 عدد می باشد.
در ضمن کل پروؤه به صورت PCS7 می باشد.

-khrabani

عضو جدید
با سلام
نرم افزار WINCC مخصوص PLC های زیمنس هست یا اینکه میتونه با PLCهای دیگه مثل امرن یا میتسوبیشی کار کنه.من خودم شنیدم که زیمنس یک نرم افزار یا رابط کاربری سخت افزاری داره کی این این کار رو انجام میده .
شما میتونید راهنمایی کنید
با تشکر

خلیل شریفی

عضو جدید
نحوه TRANSLATEاطلاعات به داخل OP177MICRO

نحوه TRANSLATEاطلاعات به داخل OP177MICRO

دوست عزیز سلام من یک برنامه مانیتورینگ با نرم افزار WINCC...طراحی کرده ام ولی هر روشی رو امتحان کردم نتونستم برنامه را به داخل HMIدانلود کنم کابل مورد استفاده من از نوع USB/MPI ساخت شرکت زیمنس هست همه مراحل را نیز امتحان کرم . به نظر شما مشکل از کابل انتخابی میباشد؟در این صورت کابل مورد نیاز برای اینکار را به من معرفی کنید .
با تشکر

maverick

عضو جدید
با سلام
نرم افزار WINCC مخصوص PLC های زیمنس هست یا اینکه میتونه با PLCهای دیگه مثل امرن یا میتسوبیشی کار کنه.من خودم شنیدم که زیمنس یک نرم افزار یا رابط کاربری سخت افزاری داره کی این این کار رو انجام میده .
با تشکر

یه جایی تو یک ایسگاه تقویت فشار گاز مربوط به خط لوله پنجم کشور ، دیدم که نرم افزاری بنام OPC Server واسط بین PLC و Wincc بود .

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
با سلام
با تشکر
دوست عزیز win cc با wincc flexible فرق داره
اولی بیشتر برای سیستم هایی استفاده میشه که تمام اجزای اون مال زیمنس نباشه( مثلا PLC زیمنس با HMI یک شرکت دیگه)
ولی دومی برای سیستم های خود زیمنس هست
هیچ رابط سخت افزاری مورد نیاز نیست و همه شرکت ها بر اساس استاندارد IEC1131 کار میکنن و پروتوکل ها یکسان هستن

دوست عزیز سلام من یک برنامه مانیتورینگ با نرم افزار WINCC...طراحی کرده ام ولی هر روشی رو امتحان کردم نتونستم برنامه را به داخل HMIدانلود کنم کابل مورد استفاده من از نوع USB/MPI ساخت شرکت زیمنس هست همه مراحل را نیز امتحان کرم . به نظر شما مشکل از کابل انتخابی میباشد؟در این صورت کابل مورد نیاز برای اینکار را به من معرفی کنید .
با تشکر
سلام
میشه بگید شبکه مورد استفاده چی هست؟ MPI , PROFIBUS یا چی؟

نکو

عضو جدید
دینامیک سازی اشیا، در WINCC با برنامه نویسی VBS

دینامیک سازی اشیا، در WINCC با برنامه نویسی VBS

به ازای 10% متغیر Xرنگ ولو سبز و به ازای 10% تا 90% متغیر X رنگ آن زرد،پس از آن قرمز شود.(رنگ ولو باید به ازای متغیر Xتغییر کند)
X: تگی که به شی I/O در WINCC میدهیم.
باید حتماً از برنامه نویسی VBS استفاده شود یا ابزارهای دیگر را هم میتوان بکاربرد ، در صورت امکان لطفاً جواب مسئله را حل نمایید.
با تشکر

salkabise

عضو جدید
سلام من مجیدم یه مقدار با نرم افزار win cc آشنایی دارم تو دوران دانشگاه هم چند تا پروژه هم درست کردیم خوشحال میشم تو آموزشتون حضور داشته باشمو از تجربیاتتون استفاده کنم

GNMS

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان

من یه برنامه با wincc نوشتم و الان اونرو میخوام روی یه کامپیوتر دیگه کپی کنم. اما نمیخوام اونا بتونن تغییراتی روش بدن. کسی هست که بدونه چطور میشه اینکارو کرد؟
آیا wincc این امکانات رو داره که بشه یه application ساخت تا نیازی به نصب نرم افزار wincc روی اون کامپیوتر نباشه؟

با تشکر از همه
GNMS

mahmoodras

عضو جدید
سلام من میخوام یه سیستم کاربردی طراحی کنم که توش از یه سنسور (که فرقی هم نداره ) استفاده کنم.
و انو توی محیط Wincc شبیه سازی کنم کسی میدونه من باید چیکار کنم؟
ممنون میشم

mahmoodras

عضو جدید
با سلام
من کتاب آشنایی با اتوماسیون صنعتی و کتاب مجموعه پروژه های پیشرفته رو خریدم اما متاسفانه با اینکه نرم افزار طبق آموزش نصب کردم وقتی نرم افزار wincc رو اجرا می کنم گزینه New غیر فعال می باشد و امکان لود شدن فایل پروژه ها هم نیست لطفا کمک کنید خیلی نیاز دارم به این برنامه

hosseig69

عضو جدید
دوستان فرق plc باwincc چیه الان؟توهردوتا برنامه نویسی میشه یعنی یاتوplcفقط برنامه رومینویسی.
خب مگه plcعمل کنترل روانجام نمیده دیگه چه نیازی به winccداریم.لطفا راهنماییی کنید وبگیدکه ازکجا شروع کنم چون مبتدی هستم واستادمون هم 1پروژه داده درباره ارتباط plc,wincc

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
دوستان فرق plc باwincc چیه الان؟توهردوتا برنامه نویسی میشه یعنی یاتوplcفقط برنامه رومینویسی.
خب مگه plcعمل کنترل روانجام نمیده دیگه چه نیازی به winccداریم.لطفا راهنماییی کنید وبگیدکه ازکجا شروع کنم چون مبتدی هستم واستادمون هم 1پروژه داده درباره ارتباط plc,wincc

سلام دوست عزیز

wincc یک کنترل کننده نیست دوست من! یه سیستم مانیتورینگ هست!
ولی PLC کنترل کننده هست.
کاربرد wincc اینه که یک پروسه پیچیده رو به صورت گرافیکی نشون میده تا اپراتور بتونه به سادگی عیب های سیستم رو بفهمه و کنترل رو به عهده بگیره.
wincc برنامه نویسی خاصی نداره و شما بیشتر شکل میکشید واسه پروسه کنترلیتون. بعد اون شکل ها رو با برنامه PLC ارتباط میدید
مثلا وقتی موتور 1 روشن میشه روی تاچ پنل، شکلی که واسه موتور 1 کشیدید چشمک بزنه! همین
ارتباط PLC و wincc هم باشبکه های صنعتی برقرار میشه مثل Profibus یا اترنت
سعی کنید کتاب بخونید. مثلث نارنجی و صابکو کتابهای قابل قبولی هستن
موفق باشید

ssssaaaaeeeedddd

عضو جدید
سلام
با plc s7300 چند HMI را میتوان متصل کرد؟
با plc s7300 چند WINCC را میتوان متصل کرد؟
سپاس

emad sahraee

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم رشتم الکترونیکه و plc رو از کلاسهای فنی و حرفه ای یادگرفتم
بعد از این دوره علاقه مند به plc شدم و به دنبال اتصال کارتهای انالوگ و ماژولهای تابع fm و بعد از اونم به با سیستم pcs7 زیمنس اشنا شدم یادمه تو یکسال گذشته کتابی در این رابطه نبود بخاطر همین به تمام اساتید دانشگاهی که مطلبی در این رابطه میدونستم سر زدم و اطلاعاتیو که میخواستم جمع اوری کردم
بعد از اون متوجه شدم که برای کار نیاز به یادگیری نرم افزار wincc دارم و با توجه به کتابهایی که اون زمان بود (سابکو) شروع به مطالعه کردم و با سعی و تلاشی که از خودم نشون دادم تونستم تو یه دوره 2 ماهه به این نرم افزار مسلط بشم
الان 3 تا انتشارات هست که کتاب wincc به زیر چاپ برده
1- ساپکو (گنگ توضیح داده )
2- انتشارات افرنگ ( کتاب خیلی خوبیه )
3- خوداموز نرم افزار wincc مولف : مهندس رضا اختراع به ااهتمان گروه صنعتی ندا ( اصلا جالب نیست )

سلام
مهندس wincc حداقل یک سال کم کم گفتم وقت می خواد یادگیریش آخه مگه میشه 2 ماهه؟

ASedJavad

عضو جدید
سلام
آیا میشه، wincc رو با یکی از زبونهای رایج مثل C# یا Vb یا python جایگزین کرد؟
یعنی مثلا با این زبونها برنامه ای نوشت که همین مانیتورینگی که با wincc انجام میشه، با اون بر نامه انجام بشه؟

البته شدنش که طبیعتا میشه؛ اما به صرفه است؟ خصوصا از نظر عملکرد و سرعت و تأخیر و مسایلی از این قبیل!
من یه سرچ کردم، چیز به دردبخوی پیدا نکردم؛ اگه لینکی چیزی هم هست، خوشحال میشم.
ممنون

ASedJavad

عضو جدید
و یه سؤال دیگه.
من با wincc flexible دو سه روزی ور رفتم؛ مثل اینکه امکاناتش خیلی محدود بود.
حالا سؤالم اینه که خود wincc امکاناتی مثل ارتباط با sql server و کارهایی مثل گزارش گیری و پرینت و از این جور چیزا داره یا نه؟
و سؤال سوم هم این که لینک دانلود وین سی سی رو اینجا دیدم.
اولا اینکه برا ارتباط با plc های خود زیمنس و کارهای مانیتورینگ، کدوم نسخش رو باید دانلود کرد (و نسخه های مختلفش چه فرقی باهم دارن)
و دوم اینکه این جمله که نوشته:
"طبق گفته‌ی گروه کرک کننده این نرم افزار، هرگز از نسخه کرک شده این برنامه جهت کار در محیط‌های واقعی و صنعتی استفاده نکنید؛ نسخه کرک شده این نرم افزار فقط برای یادگیری و آموزش مناسب است.
تا چه حد درسته؟

بالا