اينم عكساي گلخانه من

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
خوشحالم كه گلخونه ات هنوز پا برجاست فقط يه سوال چرا براي مبارزه با مينوز و مگس سفيد از كارتهاي آبي و زرد استفاده نميكني؟
موافقم
چون من واقعا تاثیر مثبت این کارتا رو دیدم

سلام دوست عزیز من تازه عضو این سایت شدم
در مورد کارتم امیدوارم موفق باشی (کار با عشق ولی سختیه)
با عرض معذرت در مورد کاشت نشا در سینی شاید این تجربه رو نداشته با شی اول اینکه نشاها ی قشنگی هستند ولی چون خانه های این سینی ها به هم نزدیک هستن و تا زمان دو برگی شدن رقابت نوری پیدا میکنند ساقه ها ضعیف میشوند
بهتره اگر خاستی در سینی بکاری یکی در میان بکاری یا بهتر از آن در لیوان و از این دو بهتر کشت مستقیم است
باز هم از دخالتم معذرت در صورت تمایل به تقابل اطلاعات در خدمتم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

باغبانی

عضو جدید
آره دوست عزيز حساس هستن ولي اگه مواظب باشي و ريشه هاش آسيب نبينه يا موقع خارج كردن از گلدون خاك اطراف ريشه هاش نريزه گوچيكترين مشكلي پيش نمياد .
.من خودم 650 بوته نشا كردم كه هيچ مشكلي براشون پيش نيومد.
;)

سلام دوست عزیز براتون آرزوی موفقیت دارم.
در کل تیره کوکوربیتاسه که گیاهانی مثل خیار و خربزه و طالبی و....در این تیره قرار دارن در کل به نشاکاری حساس هستن چون قابلیت تولید ریشه جانبی چندانی ندارن و هچنین اگه شما تا مرحیه بزرگ شدن برگهای اصلی انتقال نشاهاتون رو به تاخیر بندازین به علت زیاد شدن سطح تبخیر و تعرق احتمال گیرایی بوته ها کم میشه.
با این حال به قول خودتون اگه با دقت کار رو انجام بدین مشکل خاصی ایجاد نمی شه.
در هر صورت یکی از گلخونه دارهای بزرگ استان بوشهر که اتفاقا خود زهرا جون عکس های بازدیدش رو توی یه تاپیک گذاشته بود تولید نشا خیار و خربزه کرده. و بازار فروشش هم می دونم که بد نیست.:gol::gol:
باز هم براتون آرزوی موفقیت می کنم.

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
من 5 سال گلخونه خیار و گوجه فلفل طالبی کار کردم//
میگن واردم//
ولی خودم قبول ندارم//
راهنمایی خواستید با کمال میل///
Bravoo//

• Like
واکنش ها: fgni

dalin

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 5 سال گلخونه خیار و گوجه فلفل طالبی کار کردم//
میگن واردم//
ولی خودم قبول ندارم//
راهنمایی خواستید با کمال میل///
Bravoo//

سلام برای محصولات تون از چه کودهایی استفاده می کنی ؟
راستی گلخونه تون کجای ایران هست ؟

MehD1979

کاربر ممتاز
سلام برای محصولات تون از چه کودهایی استفاده می کنی ؟
راستی گلخونه تون کجای ایران هست ؟

الان ندارم//ساری بود//
آموزشی بود//
کودهای شیمیایی فقط//
محلول پاش فوسامکو//
جوابم میداد//

User Name

عضو جدید
من تمام ارسالها رو خوندم و خیلی برام جالب بود (درکل پرورش یک موجود بی آزار رو که هیچ سر و صدایی نداره رو خیلی دوست دارم (مثل ماهی)، آیا در آپارتمان میشه یک بوته خیار پرورش داد و ازش محصول هم گرفت؟ من یک گلدان گرد که وسطش یک میله بلند قرار داره دارم اگر داخلش خاگ برگهای که در گل فروشی ها موجوده بریزم و بذر خیار رو هم داخلش بریزم بوته بالا میاد؟

AMIR-ALI

عضو جدید
من تمام ارسالها رو خوندم و خیلی برام جالب بود (درکل پرورش یک موجود بی آزار رو که هیچ سر و صدایی نداره رو خیلی دوست دارم (مثل ماهی)، آیا در آپارتمان میشه یک بوته خیار پرورش داد و ازش محصول هم گرفت؟ من یک گلدان گرد که وسطش یک میله بلند قرار داره دارم اگر داخلش خاگ برگهای که در گل فروشی ها موجوده بریزم و بذر خیار رو هم داخلش بریزم بوته بالا میاد؟
مشکلی نداره

User Name

عضو جدید

ممنون که راهنمایی می کنید . من بذر رو تهیه کردم . مستقیم داخل خاک گلدان مورد نظر بکارم و آب بدم، یا اینکه اول در آب خیس کنم و بعد در خاک بکارم؟ بهتره که بذر رو در چه عمقی از خاک بکارم؟ چطور بایستی آبیاریش (مقدار و زمان) کنم؟ انتهای گلدانم حتما باید سوراخ باشد؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
گلخانه !! به نظر من تو کشور ما که این همه زمین با قابلیت کشاورزی وجود داره به وجود امدن گلخانه ها واقعا مسخره است تا وقتی میتونیم کشت زراعی داشته باشیم اخه چرا گلخانه اونم کشت گیاهانی حساس هر لحظه نیاز به مراقبت و سم و ... در نتیجه انتشار گیاه و میوه ای به زور سم و ایجاد سرطان های مختلف !!! بعد ابجاد روش جدید کشت بدون سم و کنترل بیولزیکی و در کل کشت ارگانیگ !!! واقعا مسخره است !!! گلخانه مال زمانی که واقعا شرایط کشت زراعی وجود نداشته باشه در حالی که بیشترین محصولات ما را الان گلخانه ها دارن تامیین میکنند و روز به روز تعدادشون زیاد میشه !! جای تاسف داره

User Name

عضو جدید
گلخانه !! به نظر من تو کشور ما که این همه زمین با قابلیت کشاورزی وجود داره به وجود امدن گلخانه ها واقعا مسخره است تا وقتی میتونیم کشت زراعی داشته باشیم اخه چرا گلخانه اونم کشت گیاهانی حساس هر لحظه نیاز به مراقبت و سم و ... در نتیجه انتشار گیاه و میوه ای به زور سم و ایجاد سرطان های مختلف !!! بعد ابجاد روش جدید کشت بدون سم و کنترل بیولزیکی و در کل کشت ارگانیگ !!! واقعا مسخره است !!! گلخانه مال زمانی که واقعا شرایط کشت زراعی وجود نداشته باشه در حالی که بیشترین محصولات ما را الان گلخانه ها دارن تامیین میکنند و روز به روز تعدادشون زیاد میشه !! جای تاسف داره

خیلی مواقع میدونیم که با کاری که داریم می کنیم به قهقرا خواهیم رفت اما باز هم به اون کار ادامه میدیم (سیگار و ... )، این هم یکی از همین موارد هستش! البته من فکر میکینم اجبار در این قضیه نقش زیادی داره. شاید کنترل پذیری بیشتر برای تولید محصول بهتر که سبب درآمد بیشتر بشه! چون در دنیای امروز اقتصاد حرف اول رو میزنه.

همیشه

eliot -esf

کاربر ممتاز
خیلی مواقع میدونیم که با کاری که داریم می کنیم به قهقرا خواهیم رفت اما باز هم به اون کار ادامه میدیم (سیگار و ... )، این هم یکی از همین موارد هستش! البته من فکر میکینم اجبار در این قضیه نقش زیادی داره. شاید کنترل پذیری بیشتر برای تولید محصول بهتر که سبب درآمد بیشتر بشه! چون در دنیای امروز اقتصاد حرف اول رو میزنه.

همیشه

اره کنترل پذیری بیشتر فقط جنبه اب و هواییش که تاثیر داره وگرنه بقیه کنترل ها دردسر الکی کشیدن !! به نظرم میزان خسارتی که در اثر تغییرات جوی ممکنه بخوره کمتر از این همه کار و نیرو و هزینه که برای زدن گلخانه صرف میشه !!!

مسائل و مشکلات بعدش !!!

MehD1979

کاربر ممتاز
اره کنترل پذیری بیشتر فقط جنبه اب و هواییش که تاثیر داره وگرنه بقیه کنترل ها دردسر الکی کشیدن !! به نظرم میزان خسارتی که در اثر تغییرات جوی ممکنه بخوره کمتر از این همه کار و نیرو و هزینه که برای زدن گلخانه صرف میشه !!!

مسائل و مشکلات بعدش !!!

من با نظرت موافق نیستم
اگه گلخانه ها وجود نداشتن همین خیار و گوجه رو الان باید کیلویی 50 هزار تومن میخریدیم
حالا بحث تازه خوریو اینها به کنار
اکثر گلهای زینتی و غیره میشد آرزوی دیدار یا فقط از تی وی میتونستیم نیگاش کنیم
و کلی چیزای دیگه

نباید یکطرفه در موردش بحث کرد
هر چیزی هم مضرات داره و هم مزایا. اوکی؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
من با نظرت موافق نیستم
اگه گلخانه ها وجود نداشتن همین خیار و گوجه رو الان باید کیلویی 50 هزار تومن میخریدیم
حالا بحث تازه خوریو اینها به کنار
اکثر گلهای زینتی و غیره میشد آرزوی دیدار یا فقط از تی وی میتونستیم نیگاش کنیم
و کلی چیزای دیگه

نباید یکطرفه در موردش بحث کرد
هر چیزی هم مضرات داره و هم مزایا. اوکی؟

من برای گل موافقم !! حرفی ندارم !!! اما خوردنیا بحثش جداست !! تو طب سنتی گرفته تا حیلته المتقین و تحقیق ها همه همه نشون میده بهتر هر گیاه خوردنی تو فصل خودش بخوریم !!! به نظرم مزه اش به همین !!
اگه کاشت زراعی بیشتر بشه دیگه و روش کار بشه دیلی نداره کلیو 50 هزار تومان !! هه

MehD1979

کاربر ممتاز
من برای گل موافقم !! حرفی ندارم !!! اما خوردنیا بحثش جداست !! تو طب سنتی گرفته تا حیلته المتقین و تحقیق ها همه همه نشون میده بهتر هر گیاه خوردنی تو فصل خودش بخوریم !!! به نظرم مزه اش به همین !!

همه جا شرایط ایده آل رو نمیشه ایجاد کرد
بازم میگم اگه نباشه الان کیلو 50 هزار تونم آرزو بوده

اونها واسه خودشون گفتن
بهتره در هر فصلی و در هر اقلیمی همه نوع محصولات اقلیمی رو پرورش بدیم که یکی از راهکاراش کشت گلخونه ایه

علمی بیا جلو الهام. وگرنه اعمال قانون میشی

AMIR-ALI

عضو جدید
نظر شما یک نظر کارشناسی نشده و بسیار شبیه به نظریات گهر بار مسئولین میباشد

ممنون که راهنمایی می کنید . من بذر رو تهیه کردم . مستقیم داخل خاک گلدان مورد نظر بکارم و آب بدم، یا اینکه اول در آب خیس کنم و بعد در خاک بکارم؟ بهتره که بذر رو در چه عمقی از خاک بکارم؟ چطور بایستی آبیاریش (مقدار و زمان) کنم؟ انتهای گلدانم حتما باید سوراخ باشد؟
شما بذر تهیه کن
بهتره که گلخانه ای باشه
یعنی اگر نباشه
باید پهن بشه روی زمین که چیز جالبی نیست مدیریتش هم خوب نمیشه
پس سعی کن بتونی گلخانه ای گیر بیاری
گلخانه ای هم فله نیست
فکر نمیکنم راحت گیرت بیاد چون برای یک بستش مثلا 50.000 بپردازی که اصلا هم بدردت نمیخوره این همه
برای کاشت هم برای اینکه یدونه میخای و باید مطمئن باشی از رشدش بهتره توی اب بکاری البته این ها قوه نامیشون عموما 99% هست و فرقی نمیکنه اما اگر تو خاک هم خاستی بکاری دو تا با هم بکار بعدا یکیشون که قوی تره نیگر دار اون یکی حذف کن
انتهای گلدان برای تهویه باید خالی باشه مسلما
وابیاری هم اینطور باشه که خاکت خشک نشه
فکر کنم 4 روز یکبار کفایت کنه

همیشه
مطمئن باش هر کسی برای هر کاری که انجام میده یه دلیلی داره
و اون دلیل به دلایلی براش از ارزش بیشتری برخورداره هر چند سطحی و گذرا باشه

//

گلخانه دو تا دلیل عمده داره استفاده ازش
1/ کنترل شرایط محیطی
2. زودرسی و خارج از فصل رسی
اما علت استفادش توی ایران هیچکدوم از این دو تا نیست
توی مملکت ما به این دلیل که زمین خرد شده هست و شما کمتر مالکی میبینی ( با استثنا برادران لاریجانی و امثالهم ) که زمین های بزرگ و مناسب برای زراعت های غلات و .. داریم
کشاورز برای برگشت مالی مناسب و تضمین شده اقدام به استفاده از گلخونه میکنه
که خیلی هم خوب هست
مدیریتی ما نداریم روی این زمین هایی که شما میفرمایید
اصلا زمین های ما نیست
در صورتی متعلق به ما هست که دولت یه برنامه ای داشته باشه و یه تاثیری در اقتصاد یا .. مملکت داشته باشه
نه اینکه الان توی مملکت ما یونجه هم میکارن دارن به خاک ضرر میزنن جای اینکه به نفع خاک باشه
میان کود میدن پاش ریزوبیوم رو به یه انگل تبدیل میکنن
کلا همهچیز توی مملکت ما بر میگرده به منافع شخصی
گلخونه هم گزینه خوبی هست
و علاوه بر مدیریت اسانش میشه بازار اینده رو هم پیش بینی کرد که بر میگرده به تیزهوشی کشاورز
ثبات که نداریم تو مملکت ..

deremel400

عضو جدید
یکی از شاخصه های توسعه یافتگی و جذب مهاجر همین وجود داشتن انواع میوه ها و سبزیجات در تمامی فصول در بازار است مخصوصا ارقامی که قابل کشت در گلخانه باشه.البته این را قبول دارم که بهتره میوه هر فصل را در همان فصل مصرف کرد اما این جمله ادامه هم داره .میوه هر فصل را در همان فصل و در همان اقلیم مصرف کرد حالا شما حساب کنید در اصفهان (محل زندگی من) چندتا میوه فصلی و بومی اقلیم ما وجود داره انگشت شمار هم نیستند .بعد خود شما دوست ندارید که تنوع داشته باشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نبودن تنوع در میوه و سبزیجات باعث نمیشه که مردم به سمت مصرف مواد مصنوعی و اسانسها بروند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eliot -esf

کاربر ممتاز
یکی از شاخصه های توسعه یافتگی و جذب مهاجر همین وجود داشتن انواع میوه ها و سبزیجات در تمامی فصول در بازار است مخصوصا ارقامی که قابل کشت در گلخانه باشه.البته این را قبول دارم که بهتره میوه هر فصل را در همان فصل مصرف کرد اما این جمله ادامه هم داره .میوه هر فصل را در همان فصل و در همان اقلیم مصرف کرد حالا شما حساب کنید در اصفهان (محل زندگی من) چندتا میوه فصلی و بومی اقلیم ما وجود داره انگشت شمار هم نیستند .بعد خود شما دوست ندارید که تنوع داشته باشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟نبودن تنوع در میوه و سبزیجات باعث نمیشه که مردم به سمت مصرف مواد مصنوعی و اسانسها بروند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اقا من تسلیم:confused:!! به خدا قانع شدم :)!! الان هم دارم اتفاقا از طرف مامانجونم بمب باران میشن !! خطارات زمانی دارن براام میگن که گلخانه ها نبوده و چقدر بد بوده !!!

گلخانه خوبه بزنین !! گسترش بدین !! :D

حمید 88

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون گلشيد جان لطف دارين:heart::gol:
اره حساس هستن ولي يه كم تو انتقال مواظب باشي مشكلي پيش نمياد. البته در كشت مستقيم درد سرش كمتره ولي نميدونم چرا من تقريبا 100 بذر به صورت مستقيم كاشتم هيچ كدومش سبز نشدن ولي تو كشت غير مستقيم همشون بدون هيچ مشكلي سبز شدن و بعد انقال هم هيچ مشكلي براشون پيش نيومد:smile:
با سلام یکی از محسنات کاشت نشا خیار اینست که ایجاد شرایط مناسب سبز شدن و بالا تر رفتن کیفیت نشا ها راحتتر است مانند دما ونور تکمیلی و اغلب به دردسر ش می ارزد

gmaissam

عضو جدید
سلام
دوست عزیز بارها این سوالو از خودم پرسیدم
الان یه این نتیجه رسیدم،ما بهاین صنعت نیاز داریم،مشکل ما واردات ناقص علم هست،صنعت گلخانه به طورکاملا ناقص وارد ایران شد ،وشکم گنده های وزارت نتونستن مثل هزاران تکنولوژی دیگر سروسامانش بدن،ما از این به قهقرا میریم از بی مسئولیتی .

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام
دوست عزیز بارها این سوالو از خودم پرسیدم
الان یه این نتیجه رسیدم،ما بهاین صنعت نیاز داریم،مشکل ما واردات ناقص علم هست،صنعت گلخانه به طورکاملا ناقص وارد ایران شد ،وشکم گنده های وزارت نتونستن مثل هزاران تکنولوژی دیگر سروسامانش بدن،ما از این به قهقرا میریم از بی مسئولیتی .

یعنی چی اطلاعات ناقص علم گلخانه !!!!
شما اطلاعات کاملشو دارین ؟؟؟ میتونین در اختیار ما بگذارین ؟!؟/1؟

shandel69

عضو جدید
سلام گفتين که عکساي گلخونه رو ميذارين ولي من که عکسي نميبينم.
اميدرام موفق باشين.

somayehfaridi

عضو جدید
سلام دوستان
اين عكسهاي گلخانه منه اگه خدا بخواد قصد دارم تا آخر كشت عكساشو بذارم.
خوشحال مي شم نظرتونو ببينم.
در ضمن تاريخ عكسا هم زيرش زده.

سلام
من عکسی نمیبینم