ايده، طرح ترم جاري شما چيست؟

ali tafarroji

عضو جدید
سلام دوستان
طرح اين طرم ما پيش دبستان و دبستان در 11000متر.
كتاب معماري براي كودكان از احمد خوش نويس و الميرا مير رحيمي و خوندم بد نبود .يه نگاهي هم به نويفرت كردم يه چيزايي گير اوردم.ولي هنوز گيجم نميدونم از كجا شروع كنم
يه مشكل ديگم دارم اونم اينه كه استادمون همين مهندس مير رحيميه.هيچ جوره نميتونيم بپيچونيم:cry:.خواهشن اگه كسي اطلاعاتي داره لطف كنه كمك كنه.ممنون.:gol:

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش من خودم هم نميدونم چيه . فقط استاد موضوع طرح بهمون گفته كه اينه .
فكر كنم باتوجه به تحقيقاتي كه كردم يه چيزي مثل موزه افتاب آندو البته در سطحي وسيع تر .
موزه اي كه بايد دو عنصر آب و آفتاب رو توش نشون بديم.
آره مربوط به طرح 3 هست و اينطور كه شنيديم طرح 3 مفهومي هست و شايد به خاطر همين همچين موضوعي انتخاب كردن.
:w06:
سلام مهران خان.
راستش من چیز زیادی در این باره نمیدونم. فقط از عکسایی که قبلا دیدم فکر میکنم باید یه جورایی نور پردازی طبیعی داشته باشی. ینی نور آفتابو با ترفند های خاص و صورت های جالب بیاری داخل فضا.
حالا من باز میگردم ببینم چیزی پیدا میکنم یا نه...
برام جالبه.

مهراز

عضو جدید
موضوع طراحي موزه جز بهترين موضوعات براي طراحيه . چرا كه باعث قوي شدن دست دانشجويان معماري به خصوص در زمينه اسكيس مي شه ما ترم قبل طراحي موزه هنرهاي مدرن داشتيم كه فضاهاش شامل ورودي - نگهباني و اطلاعات - باجه فروش نشريات - گالريها با انواع نورگيري طبيعي و مصنوعي -كافي شاپ - نمايشگاه موقت- قسمت آموزشي(كلاس تئوري- آمفي تئاتر-آتليه-مسئول هماهنگي)قسمت پژوهشي(كافي نت و كتابخانه)اداري (مديريت-معاونتها-حراست-كارمندان و بايگاني)نگهداري(انبار و تاسيسات)بود . البته در تمام موزه ها اين قسمتها مشتركه تنها چيزي كه در طراحي موزه مهمه طراحي فضا و المان متناسب با موضوعه. اميدوارم اين چيزهايي كه نوشتم به دردت بخوره.:rambo:

habib_mohamadi

عضو جدید
اتاق فکر

اتاق فکر

سلام بچه ها
موضوع پروژه نهایی من اتاق فکر در بوشهره.
می خواستم کسی در مورد این موضوع می تونه کمکی کنه.
استاد به من گفته که موضوعاتی رو کار کن که تا حالا ذهنت یه بار هم درگیر اون نشده باشه.

چون توچنین پروژه هایی موفق ترهستم.
هر کی هر حرفی داره،هر چی به ذهنش میرسه بزنه.
ممنونم.:victory:

farnaz.g

عضو جدید
سلام به همگي
با شروع شدن ترم جديد هر دانشگاهي، هر ورودي ايي، در واحد درس طراحي داراي موضوعي است كه با بيان آن در اين جا مي‌تواند در مورد آن بحث و كانسپت اوليه خود را بگذارد
همون كركسيونيست كه در كلاسهامون داريم در اينجا انجام دهيم كه اين باعث مي‌شود ايده‌هاي جديد به ذهنمان آيد و هم باعث شناخت نكات قوت و ضعف كارمان مي‌شود
حداقل فايده‌ايي كه مي‌توانم بگويم اين كار دارد شناخت كارها و ايده هاي همديگر است.

البته دانشگاه ما تا بعد از ماه رمضان توسط تحريم دانشجويان معلق شده است
به خاطر همين در حال استراحتيم :D
موضوع طرح 3 ما این ترم اینه:"باغ موزه ی ازادی خواهان ایران"!!!
کار ما از مطالعه در مورد (باغ-باغ ایرانی و باغ غیر ایرانی-موزه ها -هویت و فرهنگ-و مشروطه خواهان!)
شروع شده! :w10:
راستش واسه همین از اقای خسرو خواسته بودم مطالب معماری اسلامی شونو واسم بفرستن به emailام!!ولی ایشون کم لطفی کردن و هنوز این محبتو نکردن!!:question::(به هر حال من همچنان منتظرم اقای خسرو!:w05:
بگذریم خلاصه ان شاالله از بعد عید که کار طراحی رو شروع می کنیم اگه فرصت بشه که از کارام عکس می گیرم میذارم اینجا!

maral55

مدیر بازنشسته
بچه ها كساني كه مجتمع مسكوني دارين اين ترم معمار شماره 40 بيشتر مطالبش در مورد مجتمع هاي مسكوني هست

• Like
واکنش ها: nino

solmaz-1

عضو جدید
سلام دوستان
طرح اين طرم ما پيش دبستان و دبستان در 11000متر.
كتاب معماري براي كودكان از احمد خوش نويس و الميرا مير رحيمي و خوندم بد نبود .يه نگاهي هم به نويفرت كردم يه چيزايي گير اوردم.ولي هنوز گيجم نميدونم از كجا شروع كنم
يه مشكل ديگم دارم اونم اينه كه استادمون همين مهندس مير رحيميه.هيچ جوره نميتونيم بپيچونيم:cry:.خواهشن اگه كسي اطلاعاتي داره لطف كنه كمك كنه.ممنون.:gol:
سلام..من اين ترم طراحي فضاي اموزشي(احتمالا دانشكده هنر)دارم..براي شروع كتاب طراحي فضاهاي اموزشي حامد كميل نيا رو بهمون معرفي كردن كه اكثرا دبستان داره...اطلاعات كامل وخوبي داره اميدوارم بتونه كمكت كنه

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
استاد به من گفته که موضوعاتی رو کار کن که تا حالا ذهنت یه بار هم درگیر اون نشده باشه.

اجازه آقا؟؟؟
اتاق فکر ینی چی؟؟؟ یه توضیحی میدی لطفا؟؟؟:huh::huh::w20:

solmaz-1

عضو جدید
سلام
هنوز دربارش فکر نکردم.
ولی خیلی چیزا می تونه باشه.
از دیدگاه شما چی میتونه باشه.;)
من ترم پيش همچين چيزي طراحي كردم.... موضوع تمرين اسكيسمون بود...اتاقي براي انديشه:surprised:
من تا ميتونستم كارمو پيچيده كردم....چند تا ورودي... كنسولاي عجيب غريب.. با فرو رفتگي هاي منحني
مبلمانشم همش با مصالح بود.... در كل بامزه شد

zarnaz_a

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
هنوز دربارش فکر نکردم.
ولی خیلی چیزا می تونه باشه.
از دیدگاه شما چی میتونه باشه.;)

سلام. عیدت مبارک.
به نظر من باید فضاهای متفاوت برای افراد مختلف وجود داشته باشه.
مثلا یه اتاق که همیشه شبه و پر ستاره و پر آرامش و سکوت. با منحنی هم به شدت موافقم. چون یه جورایی با روحیه همه سازگاره. هر کی یه فضایی رو می پسنده پس باید هم فضاها زیاد باشه هم انعطاف پذیر. منظورم از انعطاف پذیر اینه که قابلیت تغییر داشته باشه به خاطر همین با مبلمان ثابت که با متریال خود بنا باشه موافق نیستم. نمیدونم تا چه حد حرفام درست بود اما خب اینم نظر ما بود.
امیدوارم به عنوان یکی از کسایی که میخوان تو اون اتاق فکر کنن نظرم مفید بوده باشه...

mahdeco

عضو
سلام. عیدت مبارک.
به نظر من باید فضاهای متفاوت برای افراد مختلف وجود داشته باشه.
مثلا یه اتاق که همیشه شبه و پر ستاره و پر آرامش و سکوت. با منحنی هم به شدت موافقم. چون یه جورایی با روحیه همه سازگاره. هر کی یه فضایی رو می پسنده پس باید هم فضاها زیاد باشه هم انعطاف پذیر. منظورم از انعطاف پذیر اینه که قابلیت تغییر داشته باشه به خاطر همین با مبلمان ثابت که با متریال خود بنا باشه موافق نیستم. نمیدونم تا چه حد حرفام درست بود اما خب اینم نظر ما بود.
امیدوارم به عنوان یکی از کسایی که میخوان تو اون اتاق فکر کنن نظرم مفید بوده باشه...

به نظر من رنگ هم خیلی مهمه...یعنی از رنگهایی استفاده بشه که برای آرامش و به خصوص برای تمرکز مناسب باشه .

nino

مدیر بازنشسته
بچه ها من طراحی ویلا دارم لطفا اگه میتونین کمکم کنین .کسی میشه بگه از ابتدا باید چه جوری شروع کرد و قواعد و اصول طراحی رو برام بگه کامل .اصطلاحات و.....................................مرسی

چرا سوالهای منو کسی جواب نمیده؟؟!:cry::eek:

اوه ببخشید عزیزم
خوب اول باید مطالعات انجام بدی
مطالعات شامل مطالعات سایت و مطالعات طرح میشه
مطالعات سایت میای اقلیم و نور و دسترسی و ... رو رو سایت بررسی میکنی بهتر از پلان گرافیک کمک بگیری
مطالعات طرح هم میای یه نمونه مثلا یه خانه تو یزد یا یه نمونه خارجی بررسی میکنی و بعد استاندارها و مساحت ها و ....

بعد فضاهایی رو که میخوای در میاری ( برنامه فیزیکی)
بعد دیگرام روابط میکشی و کانسپت و طراحیت شروع میشه .......

nino

مدیر بازنشسته
من به کمک احتیاج دارم.nino کمکم کن.پروژه این ترمم طراحی نمایشگاست.باید چی کار کنم؟:cry:
خوب عزیزم اگه موضوعت نمایشگاه غشایر هست باید اول زندگی و اداب و رسومشون رو بررسی کنی و نمایشگاهت فرمی مناسب یا این موضوع داشته باشه . نمایشگاهت باید نوع زندگی و محصولاتشون و اداب رسومشون رو نشون بده . باید فرم مناسبی هم برای نمایشگاهت پیدا کنی سایت طراحیت کجا هست ؟

MehrshadMehrkhah

عضو جدید
چرا سوالهای منو کسی جواب نمیده؟؟!:cry::eek:
اولين كاري كه بايد بكني بايد برنامه فيزيكي رو دربياري
ببينه درخواست كارفرما چيه و چه چيزايي رو براي ويلاش مي خواد
بعد بايد cliamet و اقليم كارت رو بررسي كني
ويلا رو براي شمال مي خواي يا براي جزيره كيش يا سواحل جنوبي يا اقليمهاي ديگه
اگه براي سواحل شمالي مي خواي بايد رو به دريا يا رو به جنگل و كوهستان بودنش رو بررسي كني
بعد بايد شيب زمين و همجواريها رو بررسي كني
اصلا اگه مي توني سايت پلانت رو بزار تا بهت بگم چي كار كني
شايد هم ويلاي دو ترم پيش من به دردت بخوره

sh_best_idea

عضو جدید
ba arze salam mikhastam nazaretoono dar morede tarahie kanoone parvareshe fekrie koodakan va no javanan dar yek roostaye koochik bedunam .mamnoon misham age idehatoono begid

:w10::gol:

sh_best_idea

عضو جدید
yeki az roostahaye qazvine ke havash ye meghdar sard tar az qazvine
.ye roostaye koochik ke ruye damanast va emkanate mahdoodi dare va shayad tedade koodakan va nojavananesh be zahmat be 20 nafar berese.mamnoon az peygiritoon
:smile:

maral55

مدیر بازنشسته
yeki az roostahaye qazvine ke havash ye meghdar sard tar az qazvine
.ye roostaye koochik ke ruye damanast va emkanate mahdoodi dare va shayad tedade koodakan va nojavananesh be zahmat be 20 nafar berese.mamnoon az peygiritoon
:smile:

فارسي!

همه كودكان و نوجوانانش جمعا بيست نفر هستن؟
اين قراراه واقعا ساخته بشه يا در حد طرحه؟
من فكر ميكنم اگر در اين روستا مدرسه وجود داره در داخل همون مدرسه يا اطرافش يك فضايي رو اختصاص بدن
اين تعداد براي يك مركز جداگانه جواب نميده

maral55

مدیر بازنشسته
سلام بچه ها

من اگر بخوام طراحي كنم
يك اتاق طراحي ميكنم متوسط با ابعاد اتاق هاي معمول نه خيلي بزرگ و نه خيلي كوچك

با ديوارهاي به رنگ سفيد كاملا ساده و خالي بدون مبلمان

sh_best_idea

عضو جدید
من حدودا گفتم ولي مي دونم تعدادشون خيلي كمه حالا اگه بخوايم يه فضاي مجزا طراحي كنيم فكر مي كنيد چه فرمي مناسب تره و چه كلاس هايي رو در بر بگيره بهتره(با توجه به امكانات محدود اين روستا)
ممنون

habib_mohamadi

عضو جدید
[FONT=&quot]باسلام خدمت دوستان[/FONT][FONT=&quot]
اسم اتاق فکر من خانه اندیشه هست.قراره این خانه اندیشه به دو قسمت تخصصی و عمومی تقسیم بشن.
قبل از هرچیز این خونه قراره برای تمام رده های سنی باشه یعنی همگانی باشه.داشتم می گفتم به دو دسته تقسیم میشه.تخصصی که شامل نخبه ها و مهندسا و دکترا و خلاصه کسانی که سررشته دارن هست. یه بخشه دیگه برای عمومه افراد هست.یعنی هر کسی می تونه بیاد نظر بده درباره ی یک موضوع یا اینکه اگه چه جوری باشه بهتره یا اینکه میان از کمبودها حرف میزنن.این بخش خیلی حیاتیه چون قراره که هر کسی نظر بده پس درنتیجه ما با انبوهی از اطلاعات و داده ها روبرو می شیم که میشه اون رو تو بخش تخصصی مطرح کرد و به نتایج خوبی رسید.ضمنا کسانی که قراره اینجاها فعالیت کنن فقط نقش سازندگی دارن.یعنی تصمیم ساز هستند و کاراشون و حرفاشون رو آزادانه می زنن.بدور از هرگونه خفقان و سیاسی کاری.چون این یه فضای کاملا بازه باز هست که قراره هر کسی حرف خودش رو آزاد بزنه بدون هرگونه محدودیتی.
بچه ها لطفا من رو تو این سناریو کمک کنین تا بتون یه چیز خوب برای خودم در بیارم و بعد وارد مقوله کانسپت و طراحی بشم
لطفا برایه تکمیل کردن این سناریو من رو همراهی کنید.
می تونید در مورد اینکه چه فضاهایی هم می تونه داشته باشه صحبت کرد
منتظر پاسخ های شما هستم;)[/FONT]

erick

عضو جدید
کاربر ممتاز
[FONT=&quot]باسلام خدمت دوستان[/FONT][FONT=&quot]
اسم اتاق فکر من خانه اندیشه هست.قراره این خانه اندیشه به دو قسمت تخصصی و عمومی تقسیم بشن.
قبل از هرچیز این خونه قراره برای تمام رده های سنی باشه یعنی همگانی باشه.داشتم می گفتم به دو دسته تقسیم میشه.تخصصی که شامل نخبه ها و مهندسا و دکترا و خلاصه کسانی که سررشته دارن هست. یه بخشه دیگه برای عمومه افراد هست.یعنی هر کسی می تونه بیاد نظر بده درباره ی یک موضوع یا اینکه اگه چه جوری باشه بهتره یا اینکه میان از کمبودها حرف میزنن.این بخش خیلی حیاتیه چون قراره که هر کسی نظر بده پس درنتیجه ما با انبوهی از اطلاعات و داده ها روبرو می شیم که میشه اون رو تو بخش تخصصی مطرح کرد و به نتایج خوبی رسید.ضمنا کسانی که قراره اینجاها فعالیت کنن فقط نقش سازندگی دارن.یعنی تصمیم ساز هستند و کاراشون و حرفاشون رو آزادانه می زنن.بدور از هرگونه خفقان و سیاسی کاری.چون این یه فضای کاملا بازه باز هست که قراره هر کسی حرف خودش رو آزاد بزنه بدون هرگونه محدودیتی.
بچه ها لطفا من رو تو این سناریو کمک کنین تا بتون یه چیز خوب برای خودم در بیارم و بعد وارد مقوله کانسپت و طراحی بشم
لطفا برایه تکمیل کردن این سناریو من رو همراهی کنید.
می تونید در مورد اینکه چه فضاهایی هم می تونه داشته باشه صحبت کرد
منتظر پاسخ های شما هستم;)[/FONT]
میتونه یه فضای مدور که از سطح زمین پایین تره داشته باشه که به وسیله ی پله میتونه به اون ارتباط پیدا کنه(این فکری بود که یهو یه دفعه به سرم زد دلیلشم نمیدونم)

habib_mohamadi

عضو جدید
میتونه یه فضای مدور که از سطح زمین پایین تره داشته باشه که به وسیله ی پله میتونه به اون ارتباط پیدا کنه(این فکری بود که یهو یه دفعه به سرم زد دلیلشم نمیدونم)
ممنون
ولی این خانه اندیشه یه مجموعه ی کامل هست که به دلیل فعالیت هایی که توش صورت می گیره نیاز به فضاهای سبز و آرامش بخشی داره . این پروژه یک مجموعه هست نه یه اتاق یا یه بخش کوچیک و محدود.بلکه جزئیات زیادی می تونه داشته باشه.از بخش های مدیریتی و اداری گرفته تا اداری و سالن های روباز و رو به فضای سبز یا تلفیق با فضای سبز و آمفی تئاترو رستوران و کافی شاپ و یا هر چیزی که شما ها دربارش ممکنه فکر کنید.
هر کی درباره ی فضاها هر چه می دونه یا به ذهنش میرسه که چه فضاهایی باید داشته باشه بگه.

angellla

عضو جدید
سلام بچه ها من این ترم طراحی بیمارستان 100 تخت خوابی دارم:confused:
تا الان مطالعات رو تا یه حدودی انجام دادم الان باید استخوان بندی کلی رو معلوم کنم و بعد برم سراغ دیاگرام
کسی نظری برای بهبود کار نداره؟:question:

t@her.cr@zy

عضو جدید
رویای ذهن و جسم

رویای ذهن و جسم

;)سلام.هتل در کره ماه یا
مجتمع مسکونی در اعماق اقیانوس.
ایده=تنوع و هیجان در فضای بی نهایت
کانسپت=دود;)

angellla

عضو جدید
مرسی خیلی جالب یه توضیحی میدی. سایتش کجاست . فضاهاش و سازه اش .....
مرسی نینو جان
سایتش در ساحل بندر عباس هست. موضوع در مورد تمدن منطقه. سه طبقه هست طبقه همکف گالریها هستن که ارتباط با طبقه بعد از طریق رمپ در لابی هستش

در طبقه بعد فضاهای اداری و کارگاههای آموزشی و اشیا عتیقه قرار دارندو و طبقه سوم رستوران و گالری عکس که دید به دریا و سایت دارند

من نمیدونم چطوری میشه عکسها رو کوچیکتر گذاشت:surprised:

• Like
واکنش ها: nino

golab

عضو جدید
سلام دوستان.موضوع طرح منم طراحی هتل یا اقامتگاه واسه والدین دانشجویان دانشگاه کیش هست.من خودم خیلی به معماری سنتی علاقه دارم
و تو این کارم واسه اینکه معماری ایرانیو به والدین دانشجویان خارجی نشون بدیم از معماری دورهی ساسانی استفاده کردم:smile:ولی مشکلی که دارم اینکه میخوام این اقامتگاه رو به ساحل ارتباط بدم که نیدونم چی کار کنم؟
البتهدر ورودی هتل از 4باغ ایرانی استفاده کردم و برای کنار ساحل هم میخواستم از 1 کوشک استفاده کنم به عنوانفضای کافی شاپ و..ولی از یه کوشک زیاد مطلب ندارم و هیچ ذهنیتی ندارم از پلانش:(

forbiddenland

عضو جدید
bebakhshid ke farsi type nakardam fonte farsi nadaram!tarhe man mooze ba saloone moosighie ostademoon azamoon khaste siteo khodemoon entekhab konim man tasmimam ine ke ye site shahri entekhab konam vasate shahr mikhastam bebinam shoma nazari nadarin?idea khasi? khoshhal misham zoodtar nazaretoon y amatlabi dar morede mooze moosighi bezarin baram!tanqqqqqqqqqqqqqqqqqq

بالا