اول سریالمونو ببینیم بعد نماز بخونیم یا .......

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

شاید دیدن این کاریکاتور در نگاه اول خنده دار
باشه اما اگه نگاهی به خودمون بندازیم می بینیم که حکایت حال بسیاری از ماهاست !

حتما براتون پیش اومده که وقته نمازه اما یه برنامه ی جالب ( از نگاه شما ! )
داره از تلویزیون پخش میشه و اونموقعه که می مونیم تو شک که نمازمون رو بخونیم یا اینکه برنامه رو دنبال کنیم و یا مثل این آقا هر دوتاش !

و با توجه اینکه ما ایرانی ها کلا دنبال بیشترین نفع ممکن هستیم همین راه آخر رو انتخاب می کنیم
و به همین سادگی هم دنیا رو صاحب میشیم و هم آخرت رو !

حالا در این روزها که تب سریال های مناسبتی ماه رمضان بدجوری جامعه رو فراگرفته
و اغلب وقت پخش این سریال ها با موقع نماز همزمانه ما می مونیم و این تصمیم بزرگ که اول نمازمونو بخونیم ،
بعد سریال ببینیم یا اول سریال رو ببینیم ، بعد نماز رو بخونیم !
و یا اینکه بدون حضور قلب نمازمونو ضربتی بخونیم و بریم به سریالمون برسیم !

در هر صورت انتخاب با خودمونه ! هر کسی باید به این فک کنه که کدوم یکی بیشتر به دردش می خوره اون یکی رو انتخاب کنه و با جرات اونو انجام بده !

حالا خداییش شما چکار می کنید ؟ ( ممنون میشم نظرتون رو بگید . )

۱. اول نماز بعد سریال ( یا هر برنامه ی دیگه ای ! )
۲. اول سریال بعد نماز
۳. سریال و نماز با هم ( طالبان دنیا و آخرت ! )
۴. هیچکدام

منبع
این متنو امروز تو یک وبلاگ دیدم...جالب بود براتون گذاشتم..
به قول شاعر جانا سخن از زبان ما میگویی
خواهشا تا اخرش بخونید
تست آخرش رو هم جواب بدید
ممنون از همتون

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
این کاریکاتور نشون میده که بیشترمون حتی وقتی
در حین نمازیم و گفتگو با خدا//
اما گوشمون با فیلمه//زود جنگی بخونیمو از فیلم عقب نیفتیم...

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
حدود دو ماه پیش بود رفته بودم اعتکاف..

پیش نماز مسجد انصافا نماز مغرب و عشاء رو سریع میخوند.

نمی دونم شاید برای این که ملت اذیت نشند...سریع افطار کنند !

فکر می کنم روز دوم اعتکاف بود ...بعد نماز مغرب...فاصله نماز مغرب و عشاء اینقدر کوتاه بود که به یه ذکر ساده هم کسی نمی رسید

....ثانیه شمار نگرفتم ببینم چند ثانیه یا دقیقه گذشت از نماز مغرب ...که یه بنده خدایی از وسط صف داد زد

حاج آقا گشنمونه...
میخواهیم افطار کنیم ..زود باشید..(نقل به مضمون):D

....اگر خودم اونجا نبودم ...یکی اینو برام تعریف می کرد........واقعا باور نمی کردم...تو یک جمع دانشجویی..تو مراسم اعتکاف..تو صف نماز؟؟؟؟!!!
یکی مثل بچه کوچولوها ...بگه من گشنمه؟؟
تو جمعمون بچه های ایتدایی هم بودند ای کاش یکی از اونها اینو می گفتند........؟

قربون خدا برم...تا نماز عشاء تموم میشد...

مسابقه..سرعت بود ...برای رفتن سر سفره افطار...

البته ناخواسته بود یکم اش جا نبود ..برای سفره افطار....اما...واقعا ...؟
...........................................
...........................................
کاریکاتور بالا مربوط میشه به سریال و نماز اما ..اینی که من گفتم مربوط به افطار میشد(آخه تلویزیون نداشتیم اونجا:D)
سر و ته اش یه چیزه به نظر من...میشه نمازتو بخونی اون موقع، بدون فکر کردن به (غذاهای افطار-سریالی که میخواد بده و جمعی که توش هستی و..)

نخندید به حرفم ..ولی واقعا هست ...
نعوذبالله نمی خواهم مقایسه کنم افطار و سریال و..با نماز

ولی واقعا پیش میاد...شما چیکار می کنید این موقع ها؟

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا ارحم الراحمینه، اجازه میده بندههاش اول این فیلمای خیلی پر مفهومو ببینن، بعد اگه فرصتی دست داد، رو به او سر تعظیم فرود بیاااااااااارن

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدا ارحم الراحمینه، اجازه میده بندههاش اول این فیلمای خیلی پر مفهومو ببینن، بعد اگه فرصتی دست داد، رو به او سر تعظیم فرود بیاااااااااارن
اینم نظریه برای خودش...

از بین افرادی که تاپیک رو دیدند کسی راه حل دیگری نداشت؟؟؟

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا عکسی که گذاشتین، چرا سنیه؟ به نظر من سنی ها تو این جور مسائل بهتر عمل میکنند! نمازشون سر وقته و نمیشینن فیلم ببینند!
من خودم شیعه ام، محض اطلاع
من اگه روزه میگرفتم، ونماز خون بودم، اول نمازمو میخوندم

maryam_bah

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست دارم الویت بندی کنم کارامو ولی معمولا کمتر پیش میا د:cry:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم نظریه برای خودش...

از بین افرادی که تاپیک رو دیدند کسی راه حل دیگری نداشت؟؟؟

اول نماز مغرب رو میخونید. اگه گشنگی اذیتت نمیکرد نماز اعشارم میخونی. بعدش میری برای افطار کردن و سریال دیدن. البته وقتی شرعی نماز اعشا بعد از سریاله.
فکر کنم گشنگی کمتر از صدای سریال هواس پرت میکنه.
من خودم اول افطار بعد نماز. سریالم از هرجاش رسیدم

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اولا عکسی که گذاشتین، چرا سنیه؟
اولا عکسو من نذاشتم ...خبر گذاری مهر گذاشته بود....
بعد هم چه فرقی میکنه شیعه یا سنی؟..برای هر دو تا صادقه...
به نظر من سنی ها تو این جور مسائل بهتر عمل میکنند! نمازشون سر وقته و نمیشینن فیلم ببینند!
خوش به حالشون!!!...می دونستم عموما نمازاشونو جدا جدا می خونند (البته توی رساله های شیعه هم همینو گفته)
ولی اینکه فیلم هم نمی بینند...واقعا جدید بود!!!!
........
هرچند به نظر من اونا هم همین مشکل های ما رو دارند عموما...بین اعتقاد هاشون با عملشون..
من خودم شیعه ام، محض اطلاع
کسی خلاف شو گفته بود مگه!
من اگه روزه میگرفتم، ونماز خون بودم، اول نمازمو میخوندم
اگر...
یعنی بچه شیعه ای ولی نماز نمی خونی؟؟روزه هم نمیگیری؟
ولی اگر می خواستی نماز بخونی اول وقت میخوندی...احسنت...تئوری 20 میگیری...عملی هم تجدید میشی!

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آخه اين سريال هاي ماورائي هم ديدن داره!!!!!!!!:razz:
همون نمازمون رو بخونيم بهتره;)
موافقم...
ولی همین سریال های ماورائی...یه نمونه مثل ستایش
توی اعتکاف که بودیم...اینقدر بحث اش بود...!!!
یکی از بچه هایی که با هم بودیم آخر سر زنگ زد به خواهرش پرسید این قسمت اش چی شده؟
این کاریکاتور نشون میده که بیشترمون حتی وقتی
در حین نمازیم و گفتگو با خدا//
اما گوشمون با فیلمه//زود جنگی بخونیمو از فیلم عقب نیفتیم...
کاملا قبول دارم این حرفو...اما راه حل اش چیه؟
اميدوارم خدا اين لياقتو بهمون بده كه اول سمت خدا بريم بعد بنده خدا............
منم امیدوارم

آخرین ویرایش:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولا عکسو من نذاشتم ...خبر گذاری مهر گذاشته بود....
بعد هم چه فرقی میکنه شیعه یا سنی؟..برای هر دو تا صادقه...

این چه نوع فرهنگی هست که بعضیا هنوز از اون استفاده میکنند؟ خبرگزاری مهر گذاشته بود یعنی؟
هر کسی مطلبی که اینجا میزاره، یعنی قبولش داره و مسئولیتش هم با اونه، مگر اینکه استارتر مشخصا قید نماید که مطلب رو صرفا برای بحث گذاشته است و اینکه خودش نیز مطلب را کاملا تایید نکرده است، وگرنه هر کسی مسئول مطلبی هست که میگذارد، من این مطلبو در خبرگزاری مهر ندیدم که، در تاپیک شما دیدم، پس یاد بگیریم مسئولیت پذیر باشیم.
خوش به حالشون!!!...می دونستم عموما نمازاشونو جدا جدا می خونند (البته توی رساله های شیعه هم همینو گفته)
ولی اینکه فیلم هم نمی بینند...واقعا جدید بود!!!!
هرچند به نظر من اونا هم همین مشکل های ما رو دارند عموما...بین اعتقاد هاشون با عملشون..
از کجا مطمئنید؟ از کجا مطمئنید که بین اعتقاداتشون و عملشون مشکل هست؟

کسی خلاف شو گفته بود مگه!
مگر قراره کسی خلافشو بگه؟ من خواستم قبل از اینکه کسی فکر کنه سنی هستم و دارم از سنی ها حمایت میکنم، اطلاع بدم

اگر...
یعنی بچه شیعه ای ولی نماز نمی خونی؟؟روزه هم نمیگیری؟
ولی اگر می خواستی نماز بخونی اول وقت میخوندی...احسنت...تئوری 20 میگیری...عملی هم تجدید میشی!

من هر وقت شیعه بودنم رو خودم تعین کنم، حتما به قوانینش و مقدساتش احترام میزارم! هیچ وقتتتتتتتتت ارزش نماز را با فیلم یکی نمیکنم تا شک کنم که آیانماز را اول وقت بخوانم یا اول فیلم ببینم!

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این چه نوع فرهنگی هست که بعضیا هنوز از اون استفاده میکنند؟ خبرگزاری مهر گذاشته بود یعنی؟
هر کسی مطلبی که اینجا میزاره، یعنی قبولش داره و مسئولیتش هم با اونه
قابل توجه شما....من هرچی نوشتم مسئولیت اش رو پیشاپیش پذیرفتم...
،
مگر اینکه استارتر مشخصا قید نماید که مطلب رو صرفا برای بحث گذاشته است
شما از یه عکس برداشت کردی که ....؟ ...حالا این تقصیر منه؟
بعد هم تصور می کنم مدیر این تالار شما نیستید که قید و تبصره برای بحث ها می گذارید...این برداشت شخصی شماست که تصور می کنید من این مطلب رو
بجز بحث برای هدف دیگری اینجا گذاشتم
از کجا مطمئنید؟ از کجا مطمئنید که بین اعتقاداتشون و عملشون مشکل هست؟
در بینشون بودم و دیدم ...ضمن این که قید کرده بودم این نظر (شخصی) من است....قانون نساختم ازش..قید همه رو به کار نبردم...واژه مطمئن رو هم به کار نبردم!
مگر قراره کسی خلافشو بگه؟ من خواستم قبل از اینکه کسی فکر کنه سنی هستم و دارم از سنی ها حمایت میکنم، اطلاع بدم
اینقدر جبهه گرفتن لازمه واقعا..کی بحث شیعه و سنی رو پیش کشید آخه؟توی پست های من اثری ازش دیدی مگه؟
به فرض که بحث اینها بود واقعا اینقدر سنی ها در نظر شما فرقه ی انحرافی هستند؟؟که برای برائت ازشون اینا رو می نویسید؟
من همچین تصوری از سنی ها ندارم...سنی ها برای من محترم اند...برتری هم اگر باشد به عمل افراده..نه به یک اسم شیعه و سنی
بد نیست یکبار تعریفی که برای شیعه اومده رو یکبار مرور کنی جناب میرحسین...اینکه از روی تکرار این اسم رو بکار ببریم
یا برای خودمون بگذاریم...دلیل بر این نیست که حقیقتا شیعه ایم...

من هر وقت شیعه بودنم رو خودم تعین کنم، حتما به قوانینش و مقدساتش احترام میزارم! هیچ وقتتتتتتتتت ارزش نماز را با فیلم یکی نمیکنم تا شک کنم که آیانماز را اول وقت بخوانم یا اول فیلم ببینم!

حرف آخرو و اول گفتی...خیلی ممنون...نتیجه گیری ات از بحث شیعه و سنی همین بود که اینا رو آخرش بنویسی!!!
استفاده کردیم از نظرات مفیدتون...!!

این تاپیک ارتباطی به شیعه - سنی یا هر فرقه ی دیگری ندارد...
بحث اثبات برتریت یک فرقه یک فرد نیست
یک بحث ساده است همین
اگر برای کسی همچین چیزی موضوعیت ندارد نیازی به کامنت گذاشتن نیست
اگر بحث تئوریه...فکر می کنم همه خوب و بدشون رو می دونند...
اولین پست ام گفتم عکس العملتون چیه...نه اینکه اگر اعتقاد داشتم...این خوبه..یا این بده!

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
به فرض که بحث اینها بود واقعا اینقدر سنی ها در نظر شما فرقه ی انحرافی هستند؟؟که برای برائت ازشون اینا رو می نویسید؟

این جمله ای که اینجا گفتین، نشون میده چقدر فن فرافکنی رو خوب بلدین!
یا واقعا متوجه نمیشید من چی میگم یا اینکه دنبال این هستید که یه جوری بحث رو بپیچونین!
من دیگه با شما بحثی نمیکنم، واین جمله ای که شما گفتین رو میزارم بمونه تا دوستان بخونن و پستای منم بخونن و بگن که نظر من راجه به سنی چی بوده و شما چی از توش درآوردین!!!!

بازم میگم، کسی که شک کنه اول نماز بخونه یا فیلم ببینه، واین دو تا مقوله رو نتونه از هم تفکیک کنه، باید به حرفا و اعتقاداتش شک کرد!

Motahare89

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان بحث نکنید در این باره...کمی همت کنیم هممون اول نامز بخونیم بعد بریم سراغ کارای دیگه...یه نماز هم قبل از افطار بخونیم عالی میشه...

#ZaHra#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول نماز!
ما که tvرو روشن نمیکنیم تا همه نماز بخونن...
ساعت 8.50 افطار میکنیم.

المینا

عضو جدید
سلام
من کلا از سریالای آبکی با فیلم نامه ضعیف و بازی ضعیفتر و ...... بدم میاد....معمولا هم دنبالشون نمیکنم....
اگه دست خودم بود اول نمازمو میخوندم...اما به دلایلی نمیتونم.:(

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این جمله ای که اینجا گفتین، نشون میده چقدر فن فرافکنی رو خوب بلدین!
یا واقعا متوجه نمیشید من چی میگم یا اینکه دنبال این هستید که یه جوری بحث رو بپیچونین!
من دیگه با شما بحثی نمیکنم، واین جمله ای که شما گفتین رو میزارم بمونه تا دوستان بخونن و پستای منم بخونن و بگن که نظر من راجه به سنی چی بوده و شما چی از توش درآوردین!!!!
فرافکنی!پیچوندن بحث:D
متوجه نشدن بحث!!!!؟
جناب میرحسین..من بحث نکردم درباره شیعه -سنی یا هر فرقه ی دیگه ای...یک موضوعی رو گفتم که برای خودم مهم بود دیده بودم..
انکارش هم نمی کنم که وجود دارد در جامعه...اینکه شامل من یا هر کس دیگری میشه یا نمیشه..شخصیه...ارتباطی ندارد به افراد دیگر!!
مسئولیت کارای هر فرد به خودش ارتباط دارد!
کسی نعوذ بالله جای خدا نیست...که بخواد قضاوت کند درباره دیگران...نمره بدهد به دیگران
قضاوت شخصی هر کسی هم درباره دیگران بهتره بموند برای خودش
.........................
یه جایی فرمودین
من خواستم قبل از اینکه کسی فکر کنه سنی هستم و دارم از سنی ها حمایت میکنم، اطلاع بدم
من ازش بد تعبیر کردم...اگر واقعا منظورتون این نبود من معذرت میخواهم اگر تند رفتم
اگر هم اشتباه از من نبود ...:gol:
هرچند تکرار مکرراته ولی محض اطلاع دوباره این تاپیک بحث شیعه-سنی-حمایت و طرفداری از هیچکدوم نبود!
من دیگه با شما بحثی نمیکنم
لطف میکنی...
منم علاقه ای ندارم وقتم رو بگذارم برای یه بحث حاشیه ای و بیفایده(برای خودم)...
سوالی که من گذاشتم این بحث نبوده و نیست!
حرفتو زدی کاربر محترم منم جواب ام رو دادم...تمام...
بازم میگم، کسی که شک کنه اول نماز بخونه یا فیلم ببینه، واین دو تا مقوله رو نتونه از هم تفکیک کنه، باید به حرفا و اعتقاداتش شک کرد!
اگر یادم باشه یکبار تشکر کنم ...نه؟دوباره باید بگم!!
قابل توجه -> فیلم ها رو اگر دقت کرده باشین حدود نیم ساعت بعد از اذان میگن...دوره ای که بلافاصله صدا و سیما سریال ها رو بعد از اذان پخش میکرد
گذشته!!
این یه مثال بود یه بهانه شروع بود
تو پست دومم یک مورد دیگر بهش اضافه کردم...و خیلی موارد دیگر که وجود دارد...و باعث میشه حضور قلب تو نماز کمرنگ بشه...بحث من این بود نه چیز دیگیه

قضاوت شما هم بموند برای خودتون..میشه به همه چی شک کرد به شیعه بودن به قرآن .به نماز به روزه..به واجب به مستحب
آدم ها که دیگه جای خودشونو دارن............
شما آزادی به همه چی شک کنی..پیش داوری کنی..انصافتو هرجا خواستی خرج کنی..هر طور خواستی عمل کنی..اسم فرهنگ رو هرچیزی خواستی بذاری
......................ولی میتونی احترام بگذاری به دیگران در عین مخالفتت و دفائیه ات..................................

این بحث مال کسایی هست که نماز و روزه رو قبول دارند و انجام میدهند..میتونند کمک کنند به دیگران با نظرشون
وگرنه خوب و بد رو همه در حد خودشون خوب میدونند!

drippy*

عضو جدید
با ایمان نصفه ونیمه ای که دارم بستگی به سریالش داره معمولا از کمتر سریالی خوشم میاد :razz:
به خاطر همین اول نماز میخونم ولی چند سال پیش که سریالای قشنگ تری میزاشتن وبین اذان تا شروع فیلم وقت نبود
اول فیلمو میدیدم چون اگه نماز میخوندم حواسم همش پیش فیلمه بود
:D:cool:

mahdieyeh

کاربر بیش فعال
سلام
اصولا من افطار اینقد می خورم که دیگه نای نماز خوندن برام نمیمونه.برا همین فیلم رو میبینم حالم که جا اومد نمازمم می خونم.
به نظرتون باید با همون معده درد بخونم؟

kakooey_m

عضو جدید
کاری نداره
نماز مغرب رو قبل از افطار میشه خوند
بعدش افطار و فیلم و بعدش هم نماز عشا:gol: