اول راه با جاوا

نادران

عضو جدید
سلام هم رشته ای های عزیز
من یه تازه کارم
از شما دوستای عزیز هم میخوام اگه وقت دارید جواب درماندگیه منو بدید ....:confused:
میخوام جاوا رو خیلی خوب یاد بگیرم انگیزش هست ولی
از چی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟
کتاب انگلیسی میخوام بخونم ولی کتاب خوبی واسه دانلود پیدا نکردم ....
با اینکه یه ساله رشتم کامپیوتره ولی خیلی تو این رشته بی سوادم شما چه جوریه که اینقدر بلدین ؟؟؟:eek:
چقدر واسه یادگیریه یه زبان برنامه نویسی مثه جاوا یا c# وقت لازمه...
کمکم کنید :cry:
جلوجلو ممنون:gol:

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام هم رشته ای های عزیز
من یه تازه کارم
از شما دوستای عزیز هم میخوام اگه وقت دارید جواب درماندگیه منو بدید ....:confused:
از چی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟
با اینکه یه ساله رشتم کامپیوتره ولی خیلی تو این رشته بی سوادم شما چه جوریه که اینقدر بلدین ؟؟؟:eek:

سلام
اگر چشمتون به استادهاتون باشه واسه یادگیری برنامه نویسی ، عمرتون رو هدر داده اید
خودتون باید دست به کار بشید

کتاب هم دوستان میان و معرفی میکنند

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

من هم مثل شما الان چند وقته که شروع به یادگیری جاوا کردم.
من کتاب جاوای دیتل رو میخونم.یعنی همون Java How to program.

از اول قصدم این بود که انگلیسی کتابو بخونم ولی فصل اولش خوندم و دیدم خوندن انگلیسی خیلی برام وقت گیره و سرعت جلو رفتنم زیاد نبود .برای همین سراغ ترجمه پارسی کتاب گرفتم و تونستم از اینترنت دانلود کنم.ترجمه ی کتاب برای مهندس بهرام پاشایی هست که واقعا خیلی خوب ترجمه شده و حقیقتا کتاب خیلی خیلی خوبیه.
بنظر من همین کتابو بگیرید .من که تا الان فصل ششم کتابو خوندم مشکلی نداشتم اگر هم سوالاتی برام پیش اومد توی همین تالار پرسیدم و خیلی از دوستان پاسخم رو دادند.

در کل میگم که کتابش عالیه و پشیمون نمیشید.

البته کتاب رو هم میتونید خریداری هم بکنید ولی قیمتش بالاست...

فکر میکنم اگه یه برنامه ریزی منظم داشته باشید حداکثر تا 6 ماه قسمت های مهم و اصلی کتابو تموم میکنید.(البته این نظر منه)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.:smile:

sina_oonline

عضو جدید
سلام منم مثل خودت یه ساله دانشجوام ولی کامپیوتر نه! آی تی
اول اول باید جاوا استاندارد رو بلد بشی کتاب برای خوندن زیاده ولی به نظرم کتاب وقت گیره برو تو سایت ce.sharif.ir قسمت کورس ها درس Advance programming with java کل مباحث اصلی جاوا استاندارد به صورت پاور پوینت هست می تونی دانلود کنی خیلی خوبن
بعد که یاد گرفتی معمولا بهترین فیلد جاوا تو ایران j2ee هست برای شروع کردن j2ee اول باید مفاهیم اولیه درخواست و پاسخ و کلاینت و اینا رو یه مطالعه کنی .
بعدش باید تکنولوژی های jsp و Servlet رو یاد بگیری.
بعد از این باید کار با یکی دوتا پایگاه داده مثل hsqldb یا mysql یا ..رو بلد شی توتوریال زیاده در این زمینه
بعدش کار با تکنولوژی jdbc را یاد بگیرییه
بعد از اون هم یه فریم ورک خوب برای برنامه نویسی وب مثل Spring 3 رو یاد بگیری و همچنین Spring mvc و IoC کتاب هایی مثل Spring in action و ...
بعدش یه فریم ورک برای پایگاه داده مثل Hibernate 3 رو.من الان دارم هایبرنیت رو یاد میگیرم از روی کتاب Spring persistence with hibernate تالیف احمدرضا صدیقی(بر خلاف نویسندش کتابش انگلیسیه البته!)
ادامه این ماجرا رو هنوز خودم طی نکردم ولی از چند نفر جاوا کار پرسیدم این جوریه:
بعدش باید تکنولوژی های نمایش GWT و jsf رو یاد بگیری
اگه همه این مراحل رو طی کنی (کنیم) اون اقایی که ازش مشورت کردم گفتن به راحتی یه کار خیلی خوب تو بازار تجاری ایران میتونی به دست بیاری

bahramPashaei

عضو جدید
سلام دوست عزير
من بهرام پاشايي هستم. از اينكه كتابي كه من ترجمه و چاپ كردمو خوندي سپاسگزارم.اما از اينكه كتاب رو از اينترنت دانلود كردي و حق مولف و ناشر را در نظر نگرفتي متاسفم.اميدوارم هميشه موفق باشي.

ASILTASH

عضو جدید
سلام هم رشته ای های عزیز
من یه تازه کارم
از چی شروع کنم ؟؟؟؟؟؟

سلام
ما هم این ترم جاوا داریم
دو کتاب واسه خوندن بهمون معرفی کردن
یکیش مال دایتل و اون یکی مال وو

هر دو کتاب رو می تونید از وبلاگ زیر دانلود کنید
csut90.tk
امیدوارم به دردتون بخوره .....;););)

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ما هم این ترم جاوا داریم
دو کتاب واسه خوندن بهمون معرفی کردن
یکیش مال دایتل و اون یکی مال وو

هر دو کتاب رو می تونید از وبلاگ زیر دانلود کنید
csut90.tk
امیدوارم به دردتون بخوره .....;););)

مگه دانشجو کجا هستید که بهتون جاوا درس میدن ؟

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزير
من بهرام پاشايي هستم. از اينكه كتابي كه من ترجمه و چاپ كردمو خوندي سپاسگزارم.اما از اينكه كتاب رو از اينترنت دانلود كردي و حق مولف و ناشر را در نظر نگرفتي متاسفم.اميدوارم هميشه موفق باشي.

سلام
منظورتون به من بود ؟ :cry:

مطمئن باشید من اگر میدونستم کتاب به صورت غیرقانونی برای دانلود گذاشته شده و مترجم راضی نیست دانلود نمیکردم و نمیخوندم.
ولی فکر میکنم راهی برای جبران هست.
فقط من از کجا باید بدونم که شما حقیقتا خود آقای پاشایی هستید؟

آخرین ویرایش:

هانیه67

عضو جدید
سلام منم مثل خودت یه ساله دانشجوام ولی کامپیوتر نه! آی تی
اول اول باید جاوا استاندارد رو بلد بشی کتاب برای خوندن زیاده ولی به نظرم کتاب وقت گیره برو تو سایت ce.sharif.ir قسمت کورس ها درس Advance programming with java کل مباحث اصلی جاوا استاندارد به صورت پاور پوینت هست می تونی دانلود کنی خیلی خوبن
بعد که یاد گرفتی معمولا بهترین فیلد جاوا تو ایران j2ee هست برای شروع کردن j2ee اول باید مفاهیم اولیه درخواست و پاسخ و کلاینت و اینا رو یه مطالعه کنی .
بعدش باید تکنولوژی های jsp و Servlet رو یاد بگیری.
بعد از این باید کار با یکی دوتا پایگاه داده مثل hsqldb یا mysql یا ..رو بلد شی توتوریال زیاده در این زمینه
بعدش کار با تکنولوژی jdbc را یاد بگیرییه
بعد از اون هم یه فریم ورک خوب برای برنامه نویسی وب مثل Spring 3 رو یاد بگیری و همچنین Spring mvc و IoC کتاب هایی مثل Spring in action و ...
بعدش یه فریم ورک برای پایگاه داده مثل Hibernate 3 رو.من الان دارم هایبرنیت رو یاد میگیرم از روی کتاب Spring persistence with hibernate تالیف احمدرضا صدیقی(بر خلاف نویسندش کتابش انگلیسیه البته!)
ادامه این ماجرا رو هنوز خودم طی نکردم ولی از چند نفر جاوا کار پرسیدم این جوریه:
بعدش باید تکنولوژی های نمایش GWT و jsf رو یاد بگیری
اگه همه این مراحل رو طی کنی (کنیم) اون اقایی که ازش مشورت کردم گفتن به راحتی یه کار خیلی خوب تو بازار تجاری ایران میتونی به دست بیاری

با سلام
منم در زبان برنامه نویسی یه تازه واردم و میخوام با جاوا شروع کنم ولی آخه یادگیری همه اینهایی که گفتید چقدر وقت میگیره؟؟؟ آیا با یادگیری بخشی از جاوا میشه وارد بازارکار شد و با پروژه های واقعی یادگیری رو کامل کرد؟
من به شدت دوسدارم با پروژه واقعی و در محل کار جاوا رو یاد بگیرم. حتی اگر شده بصورت کارآموز! اینجوری انگیزه بیشتری پیدا میکنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
منم در زبان برنامه نویسی یه تازه واردم و میخوام با جاوا شروع کنم ولی آخه یادگیری همه اینهایی که گفتید چقدر وقت میگیره؟؟؟ آیا با یادگیری بخشی از جاوا میشه وارد بازارکار شد و با پروژه های واقعی یادگیری رو کامل کرد؟

سلام دوست گرامی

من خودم جاوا رو یاد گرفتم و کتاب Java How to program رو خوندم با ترجمه مهندس بهرام پاشایی ...

من که خوندم کتابش خیلی خوب و کامل همه چیزو توضیح داده بود .. بنظرم از همین کتاب شروع کنی خوبه .. ( ترجمش هم خیلی خوب و روان بود ).

البته نسخه انگلیسیش هم برای دانلود وجود داره ولی فارسی رو باید خرید ..

فکر کنم اگر با برنامه ریزی منظم پیش برید تو چند ماه تموم میشه ...

ولی در خصوص بازار کار , من شهری که زندگی میکنم برای جاوا هیچ موقعیت شغلی وجود نداره . شاید تو اکثر شهرهای ایران همین جوری باشه ولی در تهران تا اونجا که شنیدم اوضاع کار با جاوا خیلی خیلی بهتره ...

من به شدت دوسدارم با پروژه واقعی و در محل کار جاوا رو یاد بگیرم. حتی اگر شده بصورت کارآموز! اینجوری انگیزه بیشتری پیدا میکنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

همین کتابی رو که من گفتم آخر هر فصل کلی تمرین و پروژه داره . پروژه های کوچیک ..

شما اگر با همون تمرینات شروع کنید کم کم یاد میگیرید ولی حتما باید اول از یه کتابی شروع کنید .. ( خودتون هم نوشتید تازه وارد در برنامه نویسی هستید.. پس اول کتاب رو خوب بخونید و بعد تمرینات رو یکی یکی اجرا کنید .. )

موفق باشید ..:gol:

saied68

عضو جدید
سلام دوست عزير

سلام آقایمهندس پاشایی
من کارشناسی برق دارم
برنامه نویس نیستم ، ولی چون علاقه دارم ، کتاب شما رو خریدم و دارم مطالعه می کنم ، کتابی که ترجمه کردین ، خیلی خوبه ، دستتون درد نکنه
ولی این کار شما ، ظلم در حق بچه های این مملکت
اصلأ خود شما ، فکرش بکنین ، 48500 تومان
واقعأ میتونین تصور کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohammadjavad 69

عضو جدید
سلام من خیلی دنبال ترجمه این کتاب گشتم اما پیدا نکردم
اگه براتون مقدوره لینکی که ازش ترجمه رو دانلود کردین برام میزارین

یه خواهش

یه خواهش

سلام دوست عزیز

من هم مثل شما الان چند وقته که شروع به یادگیری جاوا کردم.
من کتاب جاوای دیتل رو میخونم.یعنی همون Java How to program.

از اول قصدم این بود که انگلیسی کتابو بخونم ولی فصل اولش خوندم و دیدم خوندن انگلیسی خیلی برام وقت گیره و سرعت جلو رفتنم زیاد نبود .برای همین سراغ ترجمه پارسی کتاب گرفتم و تونستم از اینترنت دانلود کنم.ترجمه ی کتاب برای مهندس بهرام پاشایی هست که واقعا خیلی خوب ترجمه شده و حقیقتا کتاب خیلی خیلی خوبیه.
بنظر من همین کتابو بگیرید .من که تا الان فصل ششم کتابو خوندم مشکلی نداشتم اگر هم سوالاتی برام پیش اومد توی همین تالار پرسیدم و خیلی از دوستان پاسخم رو دادند.

در کل میگم که کتابش عالیه و پشیمون نمیشید.

البته کتاب رو هم میتونید خریداری هم بکنید ولی قیمتش بالاست...

فکر میکنم اگه یه برنامه ریزی منظم داشته باشید حداکثر تا 6 ماه قسمت های مهم و اصلی کتابو تموم میکنید.(البته این نظر منه)

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم.:smile:
سلام دوست عزیزمن خیلی تو سایت گشتم و الان هم دسترسی به کتابخونه ندارم و شدید کتابو لازم دارم چون چند روز بیکارم میخواستم بخونم میخواستم خواهش کنم اگه سختتون نیست نسخه فارسیشو برام میشه فرستین.a_nikzat@yahoo.com:(

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیزمن خیلی تو سایت گشتم و الان هم دسترسی به کتابخونه ندارم و شدید کتابو لازم دارم چون چند روز بیکارم میخواستم بخونم میخواستم خواهش کنم اگه سختتون نیست نسخه فارسیشو برام میشه فرستین.a_nikzat@yahoo.com:(

من این کتاب رو در حال حاضر ندارم پس خواهشا در پیغام های خصوصی درخواست نفرمایید. ممنون :gol:

سلام دوست عزير