اهمیت زبان انگلیسی در مهندسی مکانیک و دیگر رشته ها

hadi azna

عضو جدید
دوستان عزیز سلام
بی شک اهمیت فراگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. و نیز همه ی ما این را می دانیم که تسلط بر زبان انگلیسی، تغییر شگرفی در زندگی و تخصصمان می گذارد.
در این بخش میخواهم آغازگر بحثی باشم که اهمیت دادن به آن میتواند تغییرگر زندگیمان باشد.
در ابتدا خودم با گذاشتن لینک کتاب 20 صفحه ای فارسی PDF ، آغاز گر این بخش شده ام.
در این کتاب واقعا مفید که مطالب مهم آن را از سایت www.zabanamoozan.com گردآوری کرده ام را در زیر تحت عنوان چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم قرار داده ام.
امیدوارم که با خواندن آن تحولی مثبت در دیدگاه خود نسبت به زبان انگلیسی ایجاد شود.
;)

ta_tarsa

عضو جدید
دوستمون درست میگه. چون به نظر من امروزه دیگه مهندسی که زبان ندونه یه چیز مسخره است.

hadi azna

عضو جدید
حالا اگه کتابی که گذاشتم توی لینک بالا درباره اهمیت زبان انگلیسی، اگه اونو بخونید کلی تغییر میکنید.
به یک دیدگاه مثبت خواهید رسید.اشاالله

navid_milani

عضو جدید
با سلام

با سلام

بله این موضوع خیلی مهم هست و به نظر من بایید 1 بخش در مورد زبان های تخصصی هر رشته در این سایت راه اندازی بشود

به نظر من از واجبات هست .چون در این سایت ما به راحتی می تونیم با کلمات تخصصی دیگر رشته ها هم اشنا بشیم و بسیار آسان در دسترس ما خواهد بود ;)

من از مدیر سایت این تقضا رو میکنم با تشکر :gol:از شما.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز سلام
بی شک اهمیت فراگیری زبان انگلیسی بر کسی پوشیده نیست. و نیز همه ی ما این را می دانیم که تسلط بر زبان انگلیسی، تغییر شگرفی در زندگی و تخصصمان می گذارد.
در این بخش میخواهم آغازگر بحثی باشم که اهمیت دادن به آن میتواند تغییرگر زندگیمان باشد.
در ابتدا خودم با گذاشتن لینک کتاب 20 صفحه ای فارسی PDF ، آغاز گر این بخش شده ام.
در این کتاب واقعا مفید که مطالب مهم آن را از سایت www.zabanamoozan.com گردآوری کرده ام را در زیر تحت عنوان چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم قرار داده ام.
امیدوارم که با خواندن آن تحولی مثبت در دیدگاه خود نسبت به زبان انگلیسی ایجاد شود.
;)

با خطا روبرو شدم

hamid6568

عضو جدید

reza paymard

عضو جدید
چگونه زبان انگلیسی بیاموزم؟از کجا آغاز کنم؟ آیا آموزشگاه های زبان انگلیسی مناسب اند؟ آیا من می توانم؟ و ....
همه و همه به زبان انگلیسی نیاز دارند! از دکتر گرفته تا مهندس و ...
پاسخ شما که تازه در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی قرار گرفته اید،همه در این کتابچه کوچک قرار دارد!
امید است که راهگشای شما در این مسیر باشد.

reza2495

عضو جدید
دکتر شما میخوای به بچه ها کمک کنی انگلیسی یاد بگیرند بعد اسم فایلتو گذاشتی how to learning english .من فکر کنم بعد از مصدر فعل ساده میادا؟ نه ing form .!!!؟؟؟:cry:

reza paymard

عضو جدید
دکتر شما میخوای به بچه ها کمک کنی انگلیسی یاد بگیرند بعد اسم فایلتو گذاشتی how to learning english .من فکر کنم بعد از مصدر فعل ساده میادا؟ نه ing form .!!!؟؟؟:cry:

دکتر جون سلام،
خوب ما اومدیم با هم دیگه زبان یاد بگیریم!تازه من که ادعای دکتری نکردم!من فقط واسه ی این فایل بر اساس دانش کم خود،یک نام انگلیسی انتخاب کردم!!
بهتر بود قبل از این که من اینجا داد و فریاد راه انداختم که بیایید زبان انگلیسی یاد بگیریم،جنابعالی با دانش فراوان خود ،چنین تاپیکی رو آغاز میکردی!!!!تا بلکه ما از چشمه ی دانش شما ،اندکی بیاموزیم!!!:cry:

smmoosavian

عضو جدید
تقریبا می تونم بگم هیچ منبع فارسی تخصصی برای مهندسی مکانیک وجود نداره. اکثر سایت ها از روی هم کپی پیست می کنن . و البته بسیاری از متون موجود هم ، بسیار ضعیف و کاملاً مختصر هستند و نه گسترده و تفصیلی همچنین دارای غلط های تخصصی و کمبود مطلب هستند.

smmoosavian

عضو جدید
این کمبودها که گفتم فقط در سایت های فارسی نیست ، بلکه در خود سایت ویکی پدیا که یکی از بزرگترین دانشنامه هاست دیده میشه.

مقایسه کنید

کامپوزیت ها
1- http://en.wikipedia.org/wiki/Composite_material
لینک فارسی

2- کاویتاسیون

لینک انگلیسی

لینک فارسی

3- علوم اُپتیک

لینک انگلیسی

لینک فارسی ، لینک فارسی براش پیدا نکردم !

اما همیشه هم منابع فارسی ضعیف نیستند :

3- پمپ ها :
لینک فارسی

چند تا دلیل میشه براش ذکر کرد :

1- کمبود نویسنده های اینترنتی که وقت بذارن و این لینک ها رو تکمیل کنن و یا اطلاعات رو از انگلیسی به فارسی برگردونن

2- کمبود تقاضا برای جستجوی عبارت های اینچنینی

3- ضعف در ساختن کلمات تخصصی فارسی

4- زیاد بودن تعداد سایت های انگلیسی و تعداد کاربران بیشتر که به زبان انگلیلسی جستجو می کنن

5- از همه مهمتر این که زبان انگلیسی زبان بین المللی هستش .

بد نیست چند تا از کلماتی رو که بهشون نیاز پیدا کردم و یاد گرفتم اینجا ذکر کنم :

الف - مته دریل = drill bit
ب - سر پیچ گوشتی = screwdriver bit
پ - collet = ابزاری که با آن می توان شفت ها را قفل کرد ==> http://en.wikipedia.org/wiki/Collet

reza2495

عضو جدید
دکتر جون سلام،
خوب ما اومدیم با هم دیگه زبان یاد بگیریم!تازه من که ادعای دکتری نکردم!من فقط واسه ی این فایل بر اساس دانش کم خود،یک نام انگلیسی انتخاب کردم!!
بهتر بود قبل از این که من اینجا داد و فریاد راه انداختم که بیایید زبان انگلیسی یاد بگیریم،جنابعالی با دانش فراوان خود ،چنین تاپیکی رو آغاز میکردی!!!!تا بلکه ما از چشمه ی دانش شما ،اندکی بیاموزیم!!!:cry:
سلام داداش من اگه گفتم دکتر شوخی بودا یه وقت سوء برداشت نشه! من کوچیکتم هستم. آخه یادگیری زبان یه پروسه تقریبا زمان بره باید واسش وقت گذاشت. فکر میکنم بهترین راهشم کاتابای jack c.richards باشه.

reza paymard

عضو جدید
نکات و ایده هایی برای یادگیری سریعتر زبان انگلیسی
(به زبان فارسی)

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=59749&d=1311106402

در این مقاله که ترجمه شده از سایت معتبر englishclub.com می باشد،نکاتی ارزشمند و ساده ای را برای زبان آموزان جهت یادگیری سریعتر زبان انگلیسی بیان کرده است.
در پایان این مقاله نیز تجربیات شخصی زبان آموزانی که در آزمون تافل نمره مطلوبی کسب کرده اند، گنجانده شده است.

دانلود

no_one

عضو جدید
دوستان اگر میخواد زبان انگلیسی یاد بگیرید و در مکانیک ازش استفاده کنید اولین کار اینه که معنی اصطلاحات ریاضی رو به انگلیسی یاد بگیرد من یه سری مطالب دارم اما الان واقعا مشغولم نمی تونم آپ کنم اما شما با یاد گیری اصطلاحات ریاضی شروع کنید من آپ میکنم.
موفق باشید
و فقط فراموش نکید یاد گیری زیان راه میانبر نداره

setti_9173

عضو جدید
سلام مهندسا .
من به عنوان یه نیمچه مهندس میگم که زبان یه چیزی نیست که سه ماه بخونی بندازیش اونور.. یه پروسه ی زمانیه طولانی لازمه تا یه چیز خوب از اب در بیاد .یه نکته ی مهمی که معمولا تو دانشگاهای تاپ کشور بهش میپردازند و معمولا بقیه ازش میگذرند و تو اموزش زبان هم اهمیت زیادی داره همین زبان اصل خوندن کتاباست . دلیلی نداره که سطح زبان بالایی داشته باشی و کتاب تخصصی رو زبان اصل بخونی .اینم به نظر من خودش یه راهیه واسه تقویت زبان .البته یه بنده خدایی میگفت تو فوق لیسانس 90 درصد کتابا ترجمه نشدن و دیگه اونجا مجبوری زبان اصل بخونی .اولش سخته ولی یه کم دوام بیارید همه چیز درست میشه و دیگه خودتون سمت فارسی خوندن نمی روید .
همین دیگه ...امتحانش که ضرر نداره !!!

setti_9173

عضو جدید
سلام .چطور مگه ؟ دقیقا چه اطلاعاتی میخواید ازش ؟ شاید بتونم کمکتون کنم البته تو بخش اختصاصیه زبان باشگاه باید دنبال جواب سوالتون باشید .منم اگه بتونم کمک کنم خوشحال میشم .

850620

عضو جدید
نظر دادن!

نظر دادن!

تو را به خدا اونایی که چیزی نمی دونند نیان نظر بدن:mad: