اهــدای عضــو

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود.

در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که جوانمردی را، سخاوت را، بزرگواری را و حیات را

جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.

باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد بر پایان چشمان خیس، بر پایان نفس های به شماره افتاده

و بر پایان قلب های رنج دیده...!

آیـــا شمــا کـارت اهدای عضـو دارید؟

وقتی برای اولین بار کارت اهدای عضو خود را دیدید چه احساسی به شما دست داد؟

نظر خود را در یک جمله یـا یک متن کوتاه در مورد اهدای عضو بیـان کنید.

( بــا سپـاس از شمـا دوستـان عزیـــز )

Sogol1681

مدیر تالار روانشناسی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

یادش بخیر.. 5،6 سال پیش از طریق یه تاپیک، که دوستان توی همین باشگاه ایجاد کردن اقدام به گرفتن کارت اهداء عضو کردم.. :gol:

راستش کارت من ماجرا داشت.. با گذشت 6 ماه هنوز کارتی بدستم نرسیده بود... تا اینکه با پیگیری های مداوم، متوجه شدم کارتم توی مسیر ناپدید شده.. :D با پیگیری های که انجام دادم یه کارت دیگه واسم صادر شد.. و با گذشت یک ماه اون کارت رو دریافت کردم.. حس خیلی عجیبی بود.. یه شور.. نمی دونم چطور بگم.. یه هیجان خاصی داشتم... که قابل وصف نیست و عینه ندید بدیدها هرکی میومد خونمون یواشکی و بدونه اینکه مامان اینا متوجه بشن بهشون نشون میدادم... و افتخار می کردم به خودم:D... تـــــــــا اینکه همون کارت اولی که غیب شده بود، اومدش.. اونم با پاهای خودش..! :دی و اونجا بود که اهل خونه خبردار شدن که بـــعله..... :)... بوووووووق.. :cry:.. :D

چیزی نمی تونم بگم جز، همون جمله معروف... اهدای عضو.. اهدای زندگی... :gol:

آخرین ویرایش:

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ببخشيد يه سوال:
يكي از اساتيد ما ميگفت اگر شخصي كارت اهداي عضو داشته باشه و مرگ مغزي بشه ، اگر خانواده ش رضايت ندن اعضاش اهدا نميشه ! واقعيت داره؟:huh:

منم خيلي دوست دارم اين كارت رو داشته باشم ولي اگه قرار باشه بعدا پدر و مادرم نزارن.....

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببخشيد يه سوال:
يكي از اساتيد ما ميگفت اگر شخصي كارت اهداي عضو داشته باشه و مرگ مغزي بشه ، اگر خانواده ش رضايت ندن اعضاش اهدا نميشه ! واقعيت داره؟:huh:

منم خيلي دوست دارم اين كارت رو داشته باشم ولي اگه قرار باشه بعدا پدر و مادرم نزارن.....

این کارت نشان دهنده رضایت شخصی شما از اهدای عضو بوده و جنبه قانونی نخواهد داشت و در صورت وقوع مرگ مغزی رضایت اولیای دم لازم خواهد بود .لذا بعد از تکمیل فرم و دریافت کارت این موضوع را با خانواده خود در میان بگذارید.

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

هنوز نه یعنی موقتشو دارم.

هنوز نیومده ولی همون شبی که اعضامو اهدا کردم(چند روز پیش) شبش تا صب خوابم نبرد داشتم فکر میکردم مرگ مغزی شدم موقعی که دارن اعضامو اهدا میکنن من میفهمم یا نه:cry:

هم ترسناکه و هم خوشحال کننده.

parmehr

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

بله در یک اقدام شهادت طلبانه منو جمعی از دوستانم فرم اهدای عضو و پر کردیمو کارت دریافت کردیم:D

راستش آرامش بخش بود میدونید چرا چون به آدم این حسو میده بعد مرگ روحش میمونه جسشم میمونه
امیدوارم خدا به همه ما زندگی آبرومند ومفید عطا کنه و با عزت و آبرو هم از این دنیا بریم
اینجوری بعد مرگمونم برامون خدابیامرزی میمونه و مرگی مفید به حال دیگران داریم:D

بنی آدم اعضای یکدیگرند

که در آفرینش زیک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

دگر عضوها را نماند قرار

ممنونم از تاپیک بسیار بسیار زیباتون:gol:

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که تا دو روز هی میرفتم توی سایت اهدای عضو همه ی اطلاعات رو پر میکردم میترسیدم تایید رو بزنم فکر میکردم اگه کارت اهدای عضو بگیری فرداش مرگ مغزی میشی.....

ولی وقتی گرفتم شوری داشتم که نگو....

وقتی کارت اومد خانواده ام مطلع شدن گفتن چرا باهاشون مشورت نکردم.

بعد از اونم برای خییییییییییییلی از دوستام خودم کارت اهدای عضو گرفتم.....

یک نامه هم نوشتم برای مادر وپدرم که اگه یک روز مرگ مغزی شدم حتما حتما اعضامو اهدا کنن گذاشتم یک گوشه ی خونه....

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
بخشندگی!

بخشندگی!

و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود.

در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که جوانمردی را، سخاوت را، بزرگواری را و حیات را

جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.

باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد بر پایان چشمان خیس، بر پایان نفس های به شماره افتاده

و بر پایان قلب های رنج دیده...!

سلام ، و سپاس از طرح ِ این موضوع :gol:

راستش کارت ِ اهداء ندارم ، اما مدتها بود که درصدد ِ گرفتن این کارت بودم ! مشکل اینجاست که در ایران ، همه ی شهر ها دارای این مراکز نیستن ؛ ( طبق ِ آخرین پیگیری ) .
اما فکر می کنم حس ِ خوبی به آدم بده !اینکه وقتی نیستی ، بخش های از وجودت به دیگران زندگی ببخشه . و قطعا ان چیزی که مسلم هست ، این مهم رو انجام میدم .( به دلایلی ! ) .
با دیدن ِ این تاپیک ، یاد ِ یک جمله از کتاب ِ " ملوان بر روی اسب ، نوشته ی "ایروینگ استون" افتادم که در شرح ِ حال ِ "جک لندن" ِ بزرگ ،به رشته ی تحریر درآوردند ،و حیفم اومد اینو در اینجا به اشتراک نزارم :

« دادن ِ استخوانی به سگ ، بخشندگی نیست ! بخشش آن است که انسان هنگامیکه که گرسنه است ، غذای خود را با سگ تقسیم کند » .

و باز هم سپاسگزارم . . .:gol:

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام

منم کارت گرفتم ..یه تاپیک توی باشگاه به فکرم انداخت.

و در مورد حســم...کمک کرد مرگ رو نزدیکتر از اونی که توی ذهنمه ببینم..
فکر می کنم وقتی از این مرحله عبور کنم بهتر بتونم شیرینی این کار رو حس کنم :gol:

سپاس از تاپیکتون دوستم :gol:

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خیلی دوست دارم که برم کارت بگیرم اما خانواده ام مخالفا میگن هروقت مرگ مغزی شدی ما رضایت میدیم خوش بحال شما که کارتشو گرفتید

تک ستاره*

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله.

حس خاصی نداشتم.:D

[/QUOTE]

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
منم ثبت نام کردم تو یه سایتی اما هنوزکارتش برام نیومده اتفاقا منم بدون اجازه ماامنوبابا ثبت نام کردم وقتی بهشون گفتم یکم دلخور شدن ولی الان فراموش شده کارتمم بیاد اونا متوجه نمیشن اگه بشنم زود یادشون میره اما نمیدونم جرا هنوز کارتم نرسیده دستم

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام ، و سپاس از طرح ِ این موضوع :gol:

راستش کارت ِ اهداء ندارم ، اما مدتها بود که درصدد ِ گرفتن این کارت بودم ! مشکل اینجاست که در ایران ، همه ی شهر ها دارای این مراکز نیستن ؛ ( طبق ِ آخرین پیگیری ) .
اما فکر می کنم حس ِ خوبی به آدم بده !اینکه وقتی نیستی ، بخش های از وجودت به دیگران زندگی ببخشه . و قطعا ان چیزی که مسلم هست ، این مهم رو انجام میدم .( به دلایلی ! ) .
با دیدن ِ این تاپیک ، یاد ِ یک جمله از کتاب ِ " ملوان بر روی اسب ، نوشته ی "ایروینگ استون" افتادم که در شرح ِ حال ِ "جک لندن" ِ بزرگ ،به رشته ی تحریر درآوردند ،و حیفم اومد اینو در اینجا به اشتراک نزارم :

« دادن ِ استخوانی به سگ ، بخشندگی نیست ! بخشش آن است که انسان هنگامیکه که گرسنه است ، غذای خود را با سگ تقسیم کند » .

و باز هم سپاسگزارم . . .:gol:

سلام آقا احسان، خیلی زیبا نوشتین، سپاس دوست خوبم :gol:

در مورد مراکزشون هم ثبت نام اینترنتی هم داره..من خودم هم اینترنتی ثبت نام کردم و کارت برام اومد.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم بدون احازه مامان و بابا ثبت نام کردم
مامانمم خیلی ناراحت شد ولی باید راضی بشه ی روزی قبل از اینکه بمیرم

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
سلام آقا احسان، خیلی زیبا نوشتین، سپاس دوست خوبم :gol:

در مورد مراکزشون هم ثبت نام اینترنتی هم داره..من خودم هم اینترنتی ثبت نام کردم و کارت برام اومد.

برای من هنوز نیومده برای شما چند وقت طول کشید؟
از جایی پیگیری کردید یا فقط ثبت نام اینترنتی بود؟

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای من هنوز نیومده برای شما چند وقت طول کشید؟
از جایی پیگیری کردید یا فقط ثبت نام اینترنتی بود؟

راستش مدتی گذشته و یادم نیست چقد طول کشید، شاید یکی دو ماه.
فقط هم ثبت نام اینترنتی بود، ولی توی همون ثبت نام اینترنتی یادمه گزینه هایی داشت که برای پیگیری بود..

گشتم آدرسش رو پیدا کردم : http://www.ehda.ir :gol:

آخرین ویرایش:

onia$

دستیار مدیر تالار مدیریت
راستش مدتی گذشته و یادم نیست چقد طول کشید، شاید یکی دو ماه.
فقط هم ثبت نام اینترنتی بود، ولی توی همون ثبت نام اینترنتی یادمه گزینه هایی داشت که برای پیگیری بود..

گشتم آدرسش رو پیدا کردم : http://www.ehda.ir :gol:

ممنون عزیزم خب برای من که بیشتر از دوماه میگذره
میرسی عزیزم محبت کردی:gol::gol::gol:

من رفتم دوباره داخل سایت رمزش ندارم که دوباره خواستم ثبت نام کنم ایرور زیر میده
این کد ملی قبلا به عضویت سایت درآمده است و امکان ثبت نام دوباره وجود ندارد

حالا براشون میل میزنم ببینم چی میشه
بازم ممنون:gol:

آخرین ویرایش:

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و آنگاه که در این تاریکی سخاوتی می درخشد و به لطف نیتی پاک، قلبی از اندوه و نفسی از شماره خارج می شود. در آن هنگام تولدی دیگر در پیش است و شادی و نشاطی وصف ناپذیر از شروع زندگی دوباره و این رسالت سنگین ماست که جوانمردی را، سخاوت را، بزرگواری را و حیات را جشن بگیریم و این آغاز فرخنده را فریاد کنیم.باشد که طنین فریاد این تولد، سکوت بیماران نیازمند را بشکافد و هم صدایی من و تو در این میان آغازی باشد بر پایان چشمان خیس، بر پایان نفس های به شماره افتاده و بر پایان قلب های رنج دیده...!__________________________________________
آیـــا شمــا کـارت اهدای عضـو دارید؟ وقتی برای اولین بار کارت اهدای عضو خود را دیدید چه احساسی به شما دست داد؟نظر خود را در یک جمله یـا یک متن کوتاه در مورد اهدای عضو بیـان کنید.
من کارت اهدای عضو میخوام بگیرم باید چکار کنم الان یه ماهی توفکرش هستم اما نمیدونم باید کجا برم

manochehri_s

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هنوز نگرفتم ولی در فکرش هستم که اقدام کنم ولی میترسم به بابابم بگم:redface:

elh@m_arch

عضو جدید
سلام
من خيلي دوس دارم كه با مرگ مغزي بميرم و اعضاي بدنم اهدا بشه و جون كسي كه نياز داره نجات داده بشه.
و مطمئنم كه اينطوري ميميرم.
ولي وقتي مامانم متوجه شد!!!!!واااااااااااااااااااااااااايي
قسمم داد و نذاشت.
ولي واقعا دوس دارم و كاش ميشد كه ميگرفتم.:cry:

samira20*

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خيلي دوس دارم كارتشو بگيرم.ولي مامانم نميذاره.دوس دارم با مرگ مغزي بميرم كه حداقل كسايي ديگه بتونن از اعضاي بدنم استفاده كنن و زندگيشون ادامه داشته باشه

تاریک وتنها

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کارت نشان دهنده رضایت شخصی شما از اهدای عضو بوده و جنبه قانونی نخواهد داشت و در صورت وقوع مرگ مغزی رضایت اولیای دم لازم خواهد بود .لذا بعد از تکمیل فرم و دریافت کارت این موضوع را با خانواده خود در میان بگذارید.

ولی من شنیدم چه موافق باشن چه نباشن اعضا اهدا می شه درسته؟

canopus

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ولی من شنیدم چه موافق باشن چه نباشن اعضا اهدا می شه درسته؟

آيا داشتن " کارت اهدا عضو " برای اهدای اعضاء پس از مرگ کفایت می کند ؟

بسیار مهم است که نزدیکان نیز در جریان این امر خداپسندانه قرار گیرند تا در زمان فوت فرد در خصوص اهدای عضو غافلگير نشوند و آنرا مصيبتی افزون بر از دست دادن عزیز خود ندانند چرا که ، بنا بر قانون جمهوری اسلامی ایران و اکثریت کشورهای جهان برای اهدای عضو رضایت اولیای دم ضروری میباشد و حتی علی رغم داشتن کارت اهدای عضو در صورت عدم رضایت اولیای دم اهدای عضو صورت نخواهد گرفت.

با در نظر گرفتن لزوم رضایت اولیای دم از اهدای عضو دلیل دریافت کارت چیست ؟

کارت اهدای عضو نشان دهنده آرزوی قلبی فرد در مورد اهدای اعضای بدن خویش می باشد و همین امر می تواند با نشان دادن خواسته فرد به اولیای دمش تصمیم گیری را برای آن ها در آن زمان حیاتی آسان تر نماید و ضمنا این کارت می تواند جنبه فرهنگ سازی نیز داشته باشد.

succulent

عضو جدید
اگه هر شخصی بدونه که این تن خاکی متعلق به خالقی هست که هر لحظه اراده کنه میتونه ازش بگیره, دیگه هیچ مالکیتی نسبت به این تن در برابر امر الهی نداره. ای کاش ما آدمها که این همه به فکر دنیامون هستیم, کمی هم به آخرتمون بیاندیشیم. شاید روزی ما هم احتیاج به عضو کسی داشته باشیم.
من خودم نزدیک به 10 ساله که این کارت رو گرفتم. البته این موضوع تو خونواده ما جا افتادست

بالا