انواع کمپرسور

شوکا

عضو جدید
نیاز به اطلاعاتی در باره انواع کمپرسور و نحوه کار اونا دارم.البته بجز سانتریفوژ وجریان محوری ورفت و برگشتی. اگه دارین که ممنون اما اگه ندلرین یه سایت خوب بدین که اونجا پیدا کنم.ممنون

اشکان فروتن

مدیر بازنشسته
نیاز به اطلاعاتی در باره انواع کمپرسور و نحوه کار اونا دارم.البته بجز سانتریفوژ وجریان محوری ورفت و برگشتی. اگه دارین که ممنون اما اگه ندلرین یه سایت خوب بدین که اونجا پیدا کنم.ممنون

اگه درست یادم باشه ، باید توی تالار مهندسی شیمی راجع به کمپرسور گیرت بیاد
البته فکر میکنم راجع به همونهایی میشه که نمیخوای.

don_pedram

عضو جدید
کمپرسورهای دورانی Rotary Compressors

کمپرسورهای دورانی Rotary Compressors

Rotary Compressors کمپرسورهای دورانی
کمپرسورهای دورانی بمنظور تحریک مستقیم و بدون واسطه مکانیکی بوسیله موتورهای دیزلی مناسب میباشند. دارای ابعاد کم ، قیمت نسبتا ارزان ، نیاز به کمترین حد توجه و نگهداری (دارای کمترین میزان آسیب پذیری) میباشند. این کمپرسورها نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتی میزان فضا و وزن کمتری به خود اختصاص میدهند.نسبت به کمپرسورهای رفت و برگشتیReciprocating كار آنها متعادلتر و جریان سیال خروجی یکنواخت تر است و نبودن سوپاپ ها ی مكش و رانش باعث كم شدن تلفات هيدروليكي در اين نوع كمپرسورها مي شود
این کمپرسورها دارای انواع گوناگون بوده ولی اساس کار همگی آنها بطور یکسان و عبارتست از قرار گرفتن حجم گاز در میان دو بخش گردان یا یکی ثابت و دیگری گردان و سپس تراکم و کاهش حجم در طی یک مسیر دایروی.که این بخشهای گردان ممکن است بشکل چرخدنده باشند.
نکته بسیار قابل توجه در این نوع کمپرسورها شرایط کاربرد آنهاست
این کمپرسورها را میتوان در شرایطی بکار برد که احتمال قرار گرفتن سیال در هر دو فاز مایع و گاز وجود داشته باشد مثلا در تقویت فشار گاز چاه های نفت، گاز با فشار 0.5psi فشرده و به 18psi میرسد.

پیوست ها

• 11092007230q.jpg
    11092007230q.jpg
    13.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 11092007229q.jpg
    11092007229q.jpg
    14.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

hamidriza

عضو جدید
سلام
يه سايت معرفي مي كنم كه اميدوارم به دردتون بخوره ؛ يه سري فيلم و فايل pdf هم دارم كه سرعت اينترنت اجازه نميده upload كنم . اگه در مورد كمپرسورها اطلاعات مشخصي مي خواين مشخص كنيد تا همونو upload كنم .
http://air.irco.com/products/

رضا007

عضو جدید
نیاز به اطلاعاتی در باره انواع کمپرسور و نحوه کار اونا دارم.. اگه دارین که ممنون اما اگه ندلرین یه سایت خوب بدین که اونجا پیدا کنم.ممنون
نیاز به اطلاعاتی در باره انواع کمپرسور و نحوه کار اونا دارم..

shahab gholami20

عضو جدید
سلام اگه میشه در موردکمپرسور محوری مطلب بهم بدین
ادرس ایمیلمgoalstar110820@yahoo.com

m.abbasimoghadam

عضو جدید
سلام برای انتخاب کمپرسور برای نیروگاهchp با محرک اولیه توربین گاز باید چه چیزهایی را در نظر گرفت؟ اگه کسی در مورد انواع کمپرسورها ،قیمت آنها و همچنین در مورد انتخاب کمپرسور مناسب برای نیروگاه chp اطلاعاتی دارد ان را برایم ایمیل کند خیلی خیلی بهشون نیاز دارم لطفاًکمکم کنید. mabbasimoghadam@yahoo.com

بالا