انجمن تعمیرکاران ECU خودرو

hojjatzare

عضو جدید
سلام
خواهش میکنم اگه فیلم عکس یا جزوه ای راجب تعمیرecu دارین برام بزارین خواهشن......خیلی ممنون.

saeeid

عضو جدید
نحوه کار ecu اتوموبیل

نحوه کار ecu اتوموبیل

سلام دوستان یه فایل از سایت پارس بوک گرفتم .به صورت اجمالی توضیح داده شاید کمکتون کنه.

پیوست ها

• ecu.pdf
    337.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ahmadpashaei

عضو جدید
سلام
من مبخوام تعمیر ecu,bm43,bsi,.......یاد بگیرم.کجا مناسبه و منم رشتم کنترله و کمی انژکتور رو میشناسم نه تعمیر. میشه خوب پول درآورد؟چکار کنم خیلی موفق بشم و پول دربیارم؟چقدر هزینه و چقدر وسیله برای شروع کار لازمه؟

hojjatzare

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
سلام اقای ahmadpashaeiشرمنده ام از اینکه جواب شمارو دیر دادم من چندروزی نبودم بخاطراون
تعمیرات ای سی یو درامده خوبی داره به شرطی که حرفه ای باشی.شما اطلاعاتتون در چه حده اول اونو به من بگین تامن
راهنماییتون کنم.درضمن لازم نیست برین کلی پول خرج اموزش بکنین خیلی راحت میتونین یاد بگیرین.

ahmadpashaei

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
سلام اقای ahmadpashaeiشرمنده ام از اینکه جواب شمارو دیر دادم من چندروزی نبودم بخاطراون
تعمیرات ای سی یو درامده خوبی داره به شرطی که حرفه ای باشی.شما اطلاعاتتون در چه حده اول اونو به من بگین تامن
راهنماییتون کنم.درضمن لازم نیست برین کلی پول خرج اموزش بکنین خیلی راحت میتونین یاد بگیرین.
من به عنوان یک مهندس برق کنترل کلا با الکترونیک آنالوگ و دیجیتال و میکرو کنترلرها و میکروپروسسورها و برنامه نویسی و پروگرام کردن و .... و شناخت سوکتها و ... آشنایی کامل دارم.دستی در ساخت (البته فقط بوردهای DIP نه smt) دارم و کمی هم راجع به سنسور سواری ها مطالعه داشتم که یادم رفته ولی مهم نیست میتونم بخونم.کمی هم در یک مکانیکی وردست آشنایی کار تعمیر و عیب یابی انژکتور رو دیدم و با دیاگ کار کردم ولی کلا چون کارشون 100% تجربیه اصلا نمیتونن یاد بدن و باید 5سال وردستشون ببینی:biggrin:تا یاد بگیری.فایده نداشت ولی قطعات انژکتور و تمیز کردن و باز و بسته کردنش رو دیدم ولی اونم یادم نیست که میتونم دوباره یاد بگیرم.همین

dstan

عضو جدید
سلام ایسیو S2000-11 دارم که چراغ چک ندارم ماشینم روشن نمیشه برق 5 ولتی ام - رگولاتورم درسته علتش رو نمیتونم پیدا کنم

hojjatzare

عضو جدید
سلام.
اره بابا هروقت ماهیرو ازاب بگیری تازه اس درضمن اگه خواستی اطلاعاتت زیادشه بهم بگو تا بهت سایت معرفی کنم

پیوست ها

• DSC04242 copy.jpg
    DSC04242 copy.jpg
    59.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC04240 copy.jpg
    DSC04240 copy.jpg
    57 کیلوبایت · بازدیدها: 0

eb@d

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون ازهمه دوستان خیلی از مطالب مفیدتون استفاده کردم.بازم ممنون;)

ahmadpashaei

عضو جدید
سلام.
اره بابا هروقت ماهیرو ازاب بگیری تازه اس درضمن اگه خواستی اطلاعاتت زیادشه بهم بگو تا بهت سایت معرفی کنم

سلام.دیر به دیر میاین آدم دق می کنه! حالا اون سایت رایگانه یا پولی؟میشه آدرسش رو بذارید اینجا یا پیام خصوصی بدین؟
با تشکر ویژه

mishan59

عضو جدید
سلام.دیر به دیر میاین آدم دق می کنه! حالا اون سایت رایگانه یا پولی؟میشه آدرسش رو بذارید اینجا یا پیام خصوصی بدین؟
با تشکر ویژه
با سلام :
دوستان اگر کسی می خواهد تعمیر ایسیو یاد بگیرد و اطلا عات فنی و کاملا تخصصی را یاد بگیرد و عکس انواع ایسیو -نقشه کا مل انواع ایسیو-نقشه سیم کشی ایسیو و ارتباط با سنسور ها و عملگرها-تعمیر کیلو متر -کم کردن یا زیاد کردن کیلومتر -روش کار با انواع پروگرامر-و-حتی تعمیر انواع خودرو. خارجی و داخلی-برنامه هگذا دسیمال را تغییر دادن -بدون کد کردن ایسیو-خام کردن ایسیو و خیلی چیزهای دیگر...من خودم در این سایت عضو هستم با نام کاربریmishan59 اگر به این سایت سر زدید نام معرف را اسم کار بری من قرار بدید و اونجا می تونید برای من پیام خصوصی بزارید تا کمکتون کنم .
به خاطر اینکه من در این سایت عضو هستم نمی تونم در این مکان اسم سایت را تبلیغ کنم .دوستانی که به این شغل علاقه دارند و یا پایان نامه دانشجویی دارند و یا پروژه ای در این ضمینه دارند می تونند برای من مسیج بفرستند و در مسیج اعلام کنند که چه چیزی می خواهند تا من آدرس سایت را براشون بفرستم .من به دلیل اینکه شغلم تنظیم موتور و تعمیر و برنامه ریزی ایسیو و کیلو متر می باشد و تلفن های زیادی به من میشه و به علت مشغله کاری وقت نمی کنم جواب بدم مجبور هستم گوشی تلفنم را دایورت کنم و دوستانم با مسیج با من ارتباط برقرار می کنند . دوستان اگر مایل به ارتباط باشند و آدرس سایت را بخواهند برای من: نام -رشته تحصیلی -آخرین مدرک تحصیلی - علت نیاز به سایت -حدفشون -را برای من مسیج کنند من هم در اولین وقت آدرس سایت را براشون ارسال می کنم و در خدمت دوستان هستم .ما در آن سایت همه تعمیر کار هستیم و تعداد افراد دانشگاهی کم داریم ولی همه با تجربه هستیم و به هم در مشکلات کمک می کنیم و از تمام نقاط کشور عزیزمون ایران هستیم و یک خانواده بزرگ تعمیرکار را تشکیل داده ایم .شماره موبایل من ###### می باشد دوستان لطفا فقط مسیج بفرستند چون قادر به پاسخ گویی نیستم و اگر نیاز به پاسخ گویی صوتی باشد خودم اعلام می کنم.با تشکر.:w10:

دوستان به دلیل تماس های زیاد دوستان و کمبود وقت ایمیلم را قرار میدم و شما شماره همراه خودتون را قرار بدید و درخواست و بقیه موارد .... را من در اصرع وقت به شما خبر می دهم. با تشکر.:book:
mishan59@yahoo.com

آخرین ویرایش:

ahmadpashaei

عضو جدید
آقا چقدر لازمه من اول انژکتور و مالتی پلکس رو یاد بگیرم بعد برم ecu؟ من مهندس برق هستما.

hojjatzare

عضو جدید
موقعیت قرارگیری سنسورها

موقعیت قرارگیری سنسورها

باسلام خدمت همه دوستان
چندتا عکس ازسنسورها گذاشتم امیدوارم موردپسنده دوستان قراربگیره
البته ناگفته نماندهرچی راجب ecu بخواین من درخدمتم

پیوست ها

• موقعیت قرار گیر&#1.rar
    3.8 مگایابت · بازدیدها: 0

məhəndiz

عضو جدید
سلام خدمت دوستان ومهندسان عزیز
کسی خبر داره کدوم آموزشگاه برای تعمیرات ecu بهتره ؟ آموزشگاه ماهان خودرو (مهندس ضفاریان) خوب هست؟ تشکر از راهنماییتون

mishan59

عضو جدید
سلام خدمت دوستان ومهندسان عزیز
کسی خبر داره کدوم آموزشگاه برای تعمیرات ecu بهتره ؟ آموزشگاه ماهان خودرو (مهندس ضفاریان) خوب هست؟ تشکر از راهنماییتون
با سلام :
دوست عزیز من که برات ادرس سایت رو فرستادم من خودم اونجا با همین اسم کاربری عضو هستم اونجا حدود400 نفر هستند از اساتید برجسته تا تازه کارها که میتونن راهنماییتون کنن دیگه مجبور شدم همینجا اسم سایت را هم بنویسم فقط دوستان اونجا لطف کنن و نام معرفشون را mishan59بنویسند :این هم اسم سایت:
www.iranecu.com

mishan59

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
چندتا عکس ازسنسورها گذاشتم امیدوارم موردپسنده دوستان قراربگیره
البته ناگفته نماندهرچی راجب ecu بخواین من درخدمتم
با سلام و خسته نباشید ما تو سایت ایران ایسیو این سنسور ها رو کامل تشریح می کنیم حتی نقشه سیم کشی و عیب هایی که براشون ایجاد میشه و هم تعمیرشون و نقشه اونها تا ایسیو و پین اوت ایسیو برای سنسورها و عملگرها///اونجا اومدی من با همین اسم کاربری هستم در خدمت شما
www.iranecu.com

mishan59

عضو جدید
دوستان مدیریت سایت من به علت پر بودن وقتم برای جواب دادن ایمیل دوستان مجبور شدم اسم سایت www.irnecu.comرا قرار بدم //البته همکاری شما با سایت ایران ایسیو می تونه کمک پرباری برای سایت مهندسین ایران باشه و وقتی دیدین خودتون می فهمین من چه سایت گرانبهایی را به شما معرفی کردم ///اونجا اومدین بگین معرف mishan59بوده //ممنون از همه مهندسین جوان در این سایت.
موفق باشید دوستان.

hojjatzare

عضو جدید
دوستان مدیریت سایت من به علت پر بودن وقتم برای جواب دادن ایمیل دوستان مجبور شدم اسم سایت www.irnecu.comرا قرار بدم //البته همکاری شما با سایت ایران ایسیو می تونه کمک پرباری برای سایت مهندسین ایران باشه و وقتی دیدین خودتون می فهمین من چه سایت گرانبهایی را به شما معرفی کردم ///اونجا اومدین بگین معرف mishan59بوده //ممنون از همه مهندسین جوان در این سایت.
موفق باشید دوستان.

سلام
دوست عزیز بنده خودم هم تو ایران ایسیو هم کیان ست وهم تو ایرانیان ایسیو عضوم و اون عکسارو خودم گذاشتم تو سایت ایران ایسیو اگه یخورده دقت کنین.
باتشکر فراوان از مدیریت سایت

mishan59

عضو جدید
سلام
دوست عزیز بنده خودم هم تو ایران ایسیو هم کیان ست وهم تو ایرانیان ایسیو عضوم و اون عکسارو خودم گذاشتم تو سایت ایران ایسیو اگه یخورده دقت کنین.
با سلام:
توی ایران ایسیو نام کاربری شما چیست ؟ و کدوم عکسها رو گذاشتین تو سایت ما عکس اونجا زیاد داریم که اکثرا"نقشه های ایسیو و نقشه های الکترونیک خودرویی است شما کدوم عکسها رو می گین؟

mishan59

عضو جدید
سلام
دوست عزیز حجت زارع شناختمت و شما تازه عضو ایران ایسیو شدید /تایپیک هات را دیدم اون قسمتی که تستر دور موتور برای ایسیو جالب بود.
موفق باشید.

hojjatzare

عضو جدید
دوست عزیز حجت زارع شناختمت و شما تازه عضو ایران ایسیو شدید /تایپیک هات را دیدم اون قسمتی که تستر دور موتور برای ایسیو جالب بود.
موفق باشید.
سلام
اره دوست عزیز بنده تازه عضو شدم.شرمنده دیر به دیر جواب میدم سرم خیلی شلوغه اگه کاری بامن داشتین تو همون سایت خودمون پیام بده
من درخدمتم

mishan59

عضو جدید
سلام
اره دوست عزیز بنده تازه عضو شدم.شرمنده دیر به دیر جواب میدم سرم خیلی شلوغه اگه کاری بامن داشتین تو همون سایت خودمون پیام بده
من درخدمتم
حجت جان سلام:
توی سایت ایران ایسیو من هم با همین اسم کاربری در خدمت شما هستم .

milad tu

عضو جدید
سلام به همگی دوستان
من میخوام یه تستر ecu بسازم فقط نمیدونم سنسور دور متورشو چه طور شبیه ساز کنم اگه از دوستان کسی در این رابطه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.

hojjatzare

عضو جدید
سلام به همگی دوستان
من میخوام یه تستر ecu بسازم فقط نمیدونم سنسور دور متورشو چه طور شبیه ساز کنم اگه از دوستان کسی در این رابطه اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنه.
سلام
دوست عزیز بنده نوعی دستگاه درست کردم که هم پالس دورموتور میده برای ساختن تستر هم ولتاژ باطری رو نشون میده
قیمت دستگاه صدهزار درضمن دورموتور میتونین کم و زیاد کنید

milad tu

عضو جدید
سلام
دوست عزیز بنده نوعی دستگاه درست کردم که هم پالس دورموتور میده برای ساختن تستر هم ولتاژ باطری رو نشون میده
قیمت دستگاه صدهزار درضمن دورموتور میتونین کم و زیاد کنید
با سلام خدمت شما دوست عزیز اگه میشه توضیحاتو کامل تر بگین واگه امکان داره عکسی از این دستگاه بزارید ممنون.

hojjatzare

عضو جدید
سلام
دوست عزیز شما با این دستگاه خیلی راحت میتوانید تستر درست کنید قابلیتهای این دستگاه عبارتند از تولید پالس دورموتور و صفحه نمایشگر کوچک که هم دورموتور را نشان میدهد هم ولتاژ باطری
درضمن بااین دستگاه میتوانید دورموتور را تا 3000 دور تنظیم کنید.
20131015016.jpg

avirak

عضو جدید
سلام
یک 206 وی 8 مدل 88 دارم تقریبا 7-8 ماه پس از تحویل چراغ چک روشن می شد و با هربار مراجعه به نمایندگی می گفت خطای دریچه گازه و اونم بخاطر کثیفی بنزینه!!! هر بار هم دستگاه میزد 4-3 ماه خوب بود دوباره چراغ چی روشن می شد تا گارانتی ماشین تمام شد بردمش تعمیراتی های بیرون گفتن برنامه رو عوض کن درست میشه برنامه رو عوض کرد 4-5 ماه خوب بود بازهم خطا داد.
یک نمایندگی توی مرکز شهرستان رفتم اونجا بهم گفت ای سی یو خرابه
ماشینم خوب روشن میشه - مشکلی تو مصرف نداره ولی بعضی وقتا تو دنده 1 نفس کم میاره
ولی همیشه چراغ چک روشنه چند خطای مختلف تا حالا داده ( خطای دریچه گاز - خطای کویل- سنسور منوفیلد)
چطوری می تونم مطمئن بشم خرابی از ای سی یو است؟
و اگر خراب باشه باید عوضش کنم یا قابل تعمیره؟
اگر قابل تعمییره کجا تعمیر می کنن(تهران هم شد مهم نیست میام- خودم جنوبم)
ببخشید که زیاد نوشتم:wallbash::wallbash::wallbash::crying::crying::crying: