انجام متره کردن گروهی پروژه راهسازی

ENG.L.S

کاربر فعال تالار مهندسی عمران ,
با سلام.

من یه نقشه راهسازی از نت دانلود کردم که پروژه دانشجویی دانشگاه ازاده !
میخوام نقشه هاشو بذارم اینجا تا باهم متره کردنشو شروع کنیم امیدوارم که دوستان در این تاپیک شرکت داشته باشند . با کمک و راهنمایی دوستان تا اخرین فصل فهرست بها این پروژه رو اینجا انجام بدیم .

دانلود نقشه

حجم : 828 KB

:gol:

مشخصات پروژه :

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohandes salman

عضو جدید
با سلام.

من یه نقشه راهسازی از نت دانلود کردم که پروژه دانشجویی دانشگاه ازاده !
میخوام نقشه هاشو بذارم اینجا تا باهم متره کردنشو شروع کنیم امیدوارم که دوستان در این تاپیک شرکت داشته باشند . با کمک و راهنمایی دوستان تا اخرین فصل فهرست بها این پروژه رو اینجا انجام بدیم .

دانلود نقشه

حجم : 828 KB

:gol:
سلام
از فهرست بها چند استفاده میکنی منظورم سال چند هست؟؟
م.فق باشی

ENG.L.S

با سلام.

برای شروع فصل اول تخریبه ! تو مشخصات راه به صورت مستقیم اشاره ای بهش نشده .

باید چیکار کنیم؟؟؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام.

برای شروع فصل اول تخریبه ! تو مشخصات راه به صورت مستقیم اشاره ای بهش نشده .

باید چیکار کنیم؟؟؟

درود بر شما .......

تخریب که نمیشه گفت بایستی گفت پاکسازی مسیر و کنار زدن خاک های نباتی ....... که بایستی گریدر چند تیغ بره و برگرده مسیر رو ..... میشه حدود 10 تا 15 سانت پاکسازی خاکهای نباتی و دستی در نظر گرفت ...... حال طول مسیر و عرض راه رو شما در این ارتفاع پاسخ بدید .......... تا بررسی کنیم ........

انتظار میره :

طول مسیر :
عرض راه پاشنه تا پاشنه : (مهم ) چون داریم از کف کار میکنیم .........

حالا شما حساب کنید تا بررسی کنیم .....

ENG.L.S

درود بر شما .......

تخریب که نمیشه گفت بایستی گفت پاکسازی مسیر و کنار زدن خاک های نباتی ....... که بایستی گریدر چند تیغ بره و برگرده مسیر رو ..... میشه حدود 10 تا 15 سانت پاکسازی خاکهای نباتی و دستی در نظر گرفت ...... حال طول مسیر و عرض راه رو شما در این ارتفاع پاسخ بدید .......... تا بررسی کنیم ........

انتظار میره :

طول مسیر :
عرض راه پاشنه تا پاشنه : (مهم ) چون داریم از کف کار میکنیم .........

حالا شما حساب کنید تا بررسی کنیم .....

با سلام.
ممنونم از توضیحاتتون .

ارتفاع : 0.15 متر
طول راه :2795.5 متر
عرض شانه به شانه : 35 (حریم جاده ) + 7 ( عرض جاده ) + 2.5*2 ( عرض هر شانه )= 47

حجم کلی برای پاکسازی خاک های نباتی و دستی 47*2795.5*0.15=19708.275 متر مکعب

و اما اگه بخوام با ایتم های فهرست بها پیش برم :
اگه درخت و اسفالت اینا تو مسیر نباشه میمونه شماره فهرست بهای 010101 که بوته کنی در زمین های پوشیده شده از بوته و خارج کردن ریشه های ان از محل عملیات .
ولی نوشته این ردیف به سطوحی که خاکبرداری می شوند و مصالح حاصله به مصرف خاکریز نمی رسد ، تعلق نمیگیرد .
یعنی به این فصل کاری ندارم اینا رو موقع حساب خاکبرداری حساب میکنم؟؟؟

آخرین ویرایش:

ENG.L.S

فصل دوم که خاکبرداری با دست رو رد کردم .

رفتم سراغ خاکبرداری با ماشین چند تا سوال دارم این متره راه برام خیلی گنگه ! :(

برای خاکبرداری نقشه مسیر راه میتونیم مسیر سنگ و رودخانه رو تشخیص بدیم ولی من بلد نیستم ممنون میشم کمکم کنید .

ضخامت رو سازی راه : 30+10+8=48 سانتی متر

زیر روسازی راه در جایی که جاده از سنگ عبور میکند 40 سانتی متر خاکریز می شود ( به این که تو خاکبرداری کار نداریم ؟؟؟)

ممنون میشم کمکم کنید من خیلی گنگم نمیدونم چجوری پیش برم متاسفانه هیچ پیش زمینه ای از راهسازی ندارم !!!! :cry:

ENG.L.S

با سلام.
برای خاکبرداری لازمه نرم افزارgrad plan رو یاد بگیرم ؟؟؟

برای خاکبرداری دستی فرمولی معرفی میکنید من یه فرمول دارم فک کنم برای روش منشوریه ولی فرمولش مثل همیشه گنگه !!

ENG.L.S

با سلام.

من میخوام بربلندی رو برای ثپه ماهوری که سرعت طرحش 80 کیلومتر بر ساعت رو پیدا کنم ولی فصل پنجم جدول 5-2-2 پیدا نکردم (تو کتاب از این جدول استفاده کرده )جدول های 14-5 . 15-5 در نشریه 145هست ولی سرعت 80 رو تو کتاب زده 10 درصد شیب عرضیولی تو این جدول ها این نیست !! میشه بگید چجوری پیدا کنم ؟؟؟

و همین طور جدول اصطکاک جانبی رو تو فصل پنج پیدا نکردم !! چرا !!!!!

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
با سلام.

من میخوام بربلندی رو برای ثپه ماهوری که سرعت طرحش 80 کیلومتر بر ساعت رو پیدا کنم ولی فصل پنجم جدول 5-2-2 پیدا نکردم (تو کتاب از این جدول استفاده کرده )جدول های 14-5 . 15-5 در نشریه 145هست ولی سرعت 80 رو تو کتاب زده 10 درصد شیب عرضیولی تو این جدول ها این نیست !! میشه بگید چجوری پیدا کنم ؟؟؟

و همین طور جدول اصطکاک جانبی رو تو فصل پنج پیدا نکردم !! چرا !!!!!

با سلام .......

به این تاپیک ها مراجعه کنید .....

بحث [دور ] پست آخر را دانلود کنید....

[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif [ دور ] پرسش و پاسخ شیب عرضی و دور در مسیر[/h]
[h=3]http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon2.gif [ محاسبه انواع قوس در راهسازی ][/h]

بالا