انتقال داده ها بین چندین فرم

0313

عضو جدید
با سلام به همه ی بزرگواران :
بنده یک سوال داشتم می خواستم بدونم چگونه می شود که یک سری اطلاعات از یک فرم بگیری textBox.1 و با کلید buttonذخیره کنی(تر جیحا داخل یک کلاس بگذاری)
بعد در فرم 2 با کلید buttonاطلاعات درtextBOx نمایش داده بشود;
و یابتوا در فرم های دی گرهم قابل دسترسی و تغیرات باشند.
یا انکه :
وقتی یک کلاس تعریف می کنی و می خواهی از آن کلاس برای تما فرم ها استفاده کنی، بدون اینکه وفتی فرمی به فرم دیگر می روی اطلاعات از بین نروند؟؟ :warn:
با تشکر از شما عزیزان :gol:

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه ی بزرگواران :
بنده یک سوال داشتم می خواستم بدونم چگونه می شود که یک سری اطلاعات از یک فرم بگیری textBox.1 و با کلید buttonذخیره کنی(تر جیحا داخل یک کلاس بگذاری)
بعد در فرم 2 با کلید buttonاطلاعات درtextBOx نمایش داده بشود;
و یابتوا در فرم های دی گرهم قابل دسترسی و تغیرات باشند.
یا انکه :
وقتی یک کلاس تعریف می کنی و می خواهی از آن کلاس برای تما فرم ها استفاده کنی، بدون اینکه وفتی فرمی به فرم دیگر می روی اطلاعات از بین نروند؟؟ :warn:
با تشکر از شما عزیزان :gol:

سلام دوست عزیز
باید اطلاعات تکس باکست رو در یک متغیری بریزید که اون رو به صورت عمومی تعریف کردی توی public frommain متغیرتونو تعریف کنید اینجوری تو کل برنامه قابل استفاده هست

• Like
واکنش ها: 0313

golinazhad_h

کاربر فعال
شما یک کلاس استاتیک تعریف کنید و متغییرهای درون کلاس را هم باز استاتیک تعریف کنید
حالا در فرم مقدار تکست باکس یا هر چیزی را در این متغیرهای استاتیک بریزید و در فرم های دیگر از این مقدار این متغیر ها استفاده کنید

0313

عضو جدید
سلام دوست عزیز
باید اطلاعات تکس باکست رو در یک متغیری بریزید که اون رو به صورت عمومی تعریف کردی توی public frommain متغیرتونو تعریف کنید اینجوری تو کل برنامه قابل استفاده هست

تشکر از پاسخ شما خوبان:
وقتی من اطلاعات را وارد textBOx1 در فرم یک می کنم ،و بعد می خواهم آن را
با فشاردادن کلید butten1 در فرم2 ، آن اطلاعات در textBOx1 فرم 2 نمایش داده شود به مشکل بر می خورم.... !!
در واقع وقتی اطلاعات textBox1 در فرم1 را برای کلاسی مثلclass1 می فرستم و بعد می خواهم از اطلاعات این کلاس برای فرم های دیگر استفاده کنم به مشکل بر می خورم .
گویی وقتی به فرم 2 می روم هیچ اطلاعاتی در این کلاس ها نیست تا استفاده شود .:confused:

ناآشنا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر از پاسخ شما خوبان:
وقتی من اطلاعات را وارد textBOx1 در فرم یک می کنم ،و بعد می خواهم آن را
با فشاردادن کلید butten1 در فرم2 ، آن اطلاعات در textBOx1 فرم 2 نمایش داده شود به مشکل بر می خورم.... !!
در واقع وقتی اطلاعات textBox1 در فرم1 را برای کلاسی مثلclass1 می فرستم و بعد می خواهم از اطلاعات این کلاس برای فرم های دیگر استفاده کنم به مشکل بر می خورم .
گویی وقتی به فرم 2 می روم هیچ اطلاعاتی در این کلاس ها نیست تا استفاده شود .:confused:

اگه لطف کنید نمونه کد خودتون و اشکالی که دارین رو با عکس اینجا بذارید بهتره.
یه نگاهی به این بندازید شاید کمک کنه.http://www.codeproject.com/Articles/12214/Passing-Values-between-Forms-in-NET-1-x-with-C-and

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش ها: 0313

alfa0282

عضو جدید
سلام دوست عزيز
بهترين روش استفاده از يك كلاس هست
روش كار:
ابتدا يك كلاس در پروژه خود ايجاد نماييد و در اين كلاس يك متغير به صورت استاتك تعريف كن به صورت زير :
using System;
using System.Collections.Generic;
using System.Linq;
using System.Text;

namespace class
{
class cls_variable
{
public static string users
}
}
در فرم مورد نظر اطلاعات تكس باكس را در اين متغير ساخته شده از كلاس بريزي به صورت زير

class.cls_variable.users=textbox1.text;

حالا در شما در هر جاي برنامه لازم بود از آن استفاده مي كنيد :

textbox2.text=class.cls_variable.users;