انتشار تصاویر خانواده بی گناه ایرانی از سوی یک انگلیسی+تصاویر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
یک انگلیسی که لپ تاپش در لندن دزیده شده بود آن را در تهران ردیابی کرد. این خبری است که این روزها اکثر رسانه های انگلیس همراه با تصویر یک خانواده بی گناه ایرانی منتشر کردند.

"دام دلتورتو"، فعال در عرصه انیمیشن در روز چهارم فوریه سال جاری به هنگام بازگشت به منزل متوجه شد که مک بوک و آیپد او به سرقت رفته است.

تلگراف نوشت: او که بر روی لپ تاپ خود نرم افزار ردیابی را قرار داده بود در روز 23 مارس دریافت که لپ تاپ او به فاصله 3000 مایل از لندن در پایتخت ایران در حال استفاده است و در این حال نرم افزار نصب شده بر روی لپ تاپ و دوربین آن به شکل پیوسته تصاویر خانواده ایرانی که در لپ تاپ در اختیار آنان بود را به مالک لپ تاپ در.انگلیس ارسال می کرد.
"دامدلتور" تصاویر دریافتی را بر روی وب سایت خود قرار داد و این خانواده که از حقیقت ماجرا اطلاعی نداشتند را به عنوان سارقان لپ تاپ خود معرفی کرد.این خانواده بی گناه ایرانی که تازه دریافته بودند چه کلاهی بر سرشان رفته و در حقیقت لپ تاپ مسروقه را خریده اند در تماس با این فرد انگلیسی موضوع را توضیح دادند.

"دامدلتور" پس از دریافت حقیقت موضوع، از این خانواده ایرانی عذرخواهی، تصاویر را از سایت خود محو و به نشانه پوزش لپ تاپ را به آنان بخشید.​

به گزارش صراط، صرف نظر از این موضوع، همه ی دارندگان لپ تاپ همواره باید مراقب باشند که اگر لپ تاپ خود را برای تعمیر می فرستند یا در اختیار فرد ثالثی قرار می دهند، کسی بر روی لپ تاپ آنان نرم افزار انتقال تصویر نصب نکند.

این نرم افزار ها ضد سرقت هستند اما مهم این است که چه کسی نرم افزار را بر روی آنها نصب کند. این نرم افزارها این قابلیت را دارند تا هر تصویری را که دوربین نصب شده بر روی لپ تاپ یا تلفن همراه می گیرد به ایمیل نصب کننده نرم افزار ارسال کند. .

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا وقتی نمیخای از دوریبین اینا استفاده کنی باید روش چسب بزنی :)

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا یه سوال برا من پیش اومد که این عکسا به نظرم با کیفیت اومدن! یعنی حجمشون لااقل دو سه مگی میشه... چطوری به طور پی‌در‌پی با این اینترنت ایران داره اینجوری عکس می‌فرسته؟! و اون بابایی که داشته از این اینترنت استفاده میکرده، چطوری نفهمیده که این همه جچم داره از سیستمش اپلود میشه؟!

اصلا یه سوال دیگه! این سیستم های ردیابی، از کی تا حالا عکس های داخل سیستم رو می‌فرستن برا صاحبش؟ اگر عکس‌های وبکم یا دوربین رو می‌فرستن، پس این خونواده یعنی یه لپ‌تاپ برده بالای اون ساختمونه برا عکس برداری و اینا؟! یا عکس اول توی هرجایی که هست؟! یه جورایی کمی نشد میباشن عکس‌هاش از نظر من؟؟؟

tired_poet

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا یه سوال برا من پیش اومد که این عکسا به نظرم با کیفیت اومدن! یعنی حجمشون لااقل دو سه مگی میشه... چطوری به طور پی‌در‌پی با این اینترنت ایران داره اینجوری عکس می‌فرسته؟! و اون بابایی که داشته از این اینترنت استفاده میکرده، چطوری نفهمیده که این همه جچم داره از سیستمش اپلود میشه؟!

اصلا یه سوال دیگه! این سیستم های ردیابی، از کی تا حالا عکس های داخل سیستم رو می‌فرستن برا صاحبش؟ اگر عکس‌های وبکم یا دوربین رو می‌فرستن، پس این خونواده یعنی یه لپ‌تاپ برده بالای اون ساختمونه برا عکس برداری و اینا؟! یا عکس اول توی هرجایی که هست؟! یه جورایی کمی نشد میباشن عکس‌هاش از نظر من؟؟؟
به نکته خوبی اشاره کردی! لپ تاپ باید دوربین اقلا 5 مگا پیکسلی داشته باشه! و ضمنا لپ تاپ بالای برج میلاد چرا داره عکس میگیره؟ یعنی یه دوربین عکاسی نداشتن این خانواده متمول؟ ضمنا اونجا که دارن جنگا بازی میکنن هم عجیبه واقعا

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
مدل موی دخترا رو هم که می‌بینی، سه تاش با هم متفاوته! :).... یعنی این خونواده یه لپ‌تاپ و یه ای‌پد خریدن بعد 15 نفری دارن ازش استفاده میکنن؟ میشه مگه؟

آبیدر751

اخراجی موقت
مدل موی دخترا رو هم که می‌بینی، سه تاش با هم متفاوته! :).... یعنی این خونواده یه لپ‌تاپ و یه ای‌پد خریدن بعد 15 نفری دارن ازش استفاده میکنن؟ میشه مگه؟
حتما لب تاب خریدن و همه اهل محل اومدن چشم روشنی!!!!!!!!!!:biggrin:

omid_omid

عضو جدید
هر جند عمیقاً مخالف با این جور تیتر های زرد و احساسی و شاید غرض دار و مرض دار هستم، هر چند منبع صراط برای من جزو ناشناخته های زمانه هست و نمی دانم عکس اول از کجا لابه لای متن گنجانده شده است و حتی نتیجه ی ورزشکاری (!) که در پایان نوشته شده با تیتر خبر زمین تا آسمان فاصله دارد، و یک کار حرفه ای نیست، اما اصل خبر درست هست.

فردی انگلیسی به خانه خود برمی گردد و متوجه می شود که آی پد و مک بوک پروش دزدیده شده است. از اون جا که نرم افزار hidden app رو نصب کرده بوده، تونسته به اطلاعاتی دست پیدا کند. این نرم افزار می تواند علاوه بر پیدا کردن موقعیت طول و عرض جغرافیایی لپ تاپ با دقت دو متر، و گرفتن عکس های آنی توسط وبکم، از صفحه هم اسکرین شات بگیرد و آن ها برای ایمیل ثبت شده در برنامه بفرسته. با پلیس انگلیس قضیه در میون گذاشته می شه و چوون که این جور موضوع ها برای اینترپل اولویت و درجه اهمیت بسیار کمی دارند که نتیجه بررسی چندین سال به طول می کشد، دام در بلاگ داستان رو همراه با عکس های به دست آمده منتشر می کند. دام این داستان رو برای سرگرمی خود و دوستانش گذاشته بوده و فکر نمی کرده که مساله این قدر سریع پهنه ی وب رو بگیره. از خانواده ایرانی با وی تماس گرفته می شود و اون پس از آگاهی از اصل ماجرا، سریعاً عکس ها را حذف می کند و به نشانه ی عذر خواهی مک بوک رو می بخشد.

من نمی خواهم اشتباه دام و رعایت نکردن حریم شخصی انسان ها رو توجیه کنم با این که طبق گفته ی خودش از قصد نبوده و پس از اطلاع، عکس ها رو پاک کرده، اما آیا بازنشر این عکس ها از صراط نمی تواند نقض حریم خصوصی افراد باشد؟ حتی این چنین ویرایش عکس باز هم برای بعضی قابل شناسایی می تواند باشد. من استعاره می کنم قول دام از possession و جمله ی دوم رو به بعضی چیزها و مخاطب می کنم بعضی رو، شما آزاد برداشت کنید:
The safety and well being of private individuals is more important than any possession, although I still miss my laptop I do not wish illon anyone.

منبع اصلی خبر، تلگراف که عکس نخست تاپیک توش موجود نیست!:
http://www.telegraph.co.uk/technolo...len-in-London-sends-spy-photos-from-Iran.html

توضیحاتی راجع به hidden app:
http://hiddenapp.com/

بلاگ اصلی دام:
http://laptopiniran.tumblr.com/

omid_omid

عضو جدید

فکر می کنم منابع پست قبل برای صحت اصل خبر راضی کننده باشه. با این حال بایستی عرض کنم که اگر با برنامه هایی stealer مثل ardmax و ... کار کنید، متوجه می شین که اسکرین شات از صفحه چیزی غریب نیست! و به چشم کیفیت بسیار بالای اسکرین شات و حجم پایین رو می بینین.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
انشالله با ملی شدن اینترنت تمامی مسائل شخصی ما تحت رصد سربازان گمنام امام زمان قرار بگیره.
چون انگلیس افشا میکنه اما سربازان گمنام بفهمن علاوه بر افشا شمارو به صرف نوشابه در سونا و جکوزی هم دعوت میکنن و ممکنه مثل ستار بهشتی از شادی و لذت زیادی غش کنی.
انشاالله شما حالت خوب میشه .......و میفهمی فقط تیتر خبرگزاری ها رو نباید ببینی!.....انشاالله جناب تازه وارد!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

به نکته خوبی اشاره کردی! لپ تاپ باید دوربین اقلا 5 مگا پیکسلی داشته باشه! و ضمنا لپ تاپ بالای برج میلاد چرا داره عکس میگیره؟ یعنی یه دوربین عکاسی نداشتن این خانواده متمول؟ ضمنا اونجا که دارن جنگا بازی میکنن هم عجیبه واقعا

ای خدا.........برای این موضوع هم منبع انگلیسی باید بزارم؟!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جند عمیقاً مخالف با این جور تیتر های زرد و احساسی و شاید غرض دار و مرض دار هستم، هر چند منبع صراط برای من جزو ناشناخته های زمانه هست و نمی دانم عکس اول از کجا لابه لای متن گنجانده شده است و حتی نتیجه ی ورزشکاری (!) که در پایان نوشته شده با تیتر خبر زمین تا آسمان فاصله دارد، و یک کار حرفه ای نیست، اما اصل خبر درست هست.

فردی انگلیسی به خانه خود برمی گردد و متوجه می شود که آی پد و مک بوک پروش دزدیده شده است. از اون جا که نرم افزار hidden app رو نصب کرده بوده، تونسته به اطلاعاتی دست پیدا کند. این نرم افزار می تواند علاوه بر پیدا کردن موقعیت طول و عرض جغرافیایی لپ تاپ با دقت دو متر، و گرفتن عکس های آنی توسط وبکم، از صفحه هم اسکرین شات بگیرد و آن ها برای ایمیل ثبت شده در برنامه بفرسته. با پلیس انگلیس قضیه در میون گذاشته می شه و چوون که این جور موضوع ها برای اینترپل اولویت و درجه اهمیت بسیار کمی دارند که نتیجه بررسی چندین سال به طول می کشد، دام در بلاگ داستان رو همراه با عکس های به دست آمده منتشر می کند. دام این داستان رو برای سرگرمی خود و دوستانش گذاشته بوده و فکر نمی کرده که مساله این قدر سریع پهنه ی وب رو بگیره. از خانواده ایرانی با وی تماس گرفته می شود و اون پس از آگاهی از اصل ماجرا، سریعاً عکس ها را حذف می کند و به نشانه ی عذر خواهی مک بوک رو می بخشد.

من نمی خواهم اشتباه دام و رعایت نکردن حریم شخصی انسان ها رو توجیه کنم با این که طبق گفته ی خودش از قصد نبوده و پس از اطلاع، عکس ها رو پاک کرده، اما آیا بازنشر این عکس ها از صراط نمی تواند نقض حریم خصوصی افراد باشد؟ حتی این چنین ویرایش عکس باز هم برای بعضی قابل شناسایی می تواند باشد. من استعاره می کنم قول دام از possession و جمله ی دوم رو به بعضی چیزها و مخاطب می کنم بعضی رو، شما آزاد برداشت کنید:
The safety and well being of private individuals is more important than any possession, although I still miss my laptop I do not wish illon anyone.

منبع اصلی خبر، تلگراف که عکس نخست تاپیک توش موجود نیست!:
http://www.telegraph.co.uk/technolo...len-in-London-sends-spy-photos-from-Iran.html

توضیحاتی راجع به hidden app:
http://hiddenapp.com/

بلاگ اصلی دام:
http://laptopiniran.tumblr.com/

سلام ......ممنون که کار بنده رو ساده کردین .....تمامی عکسها بوده ....و اینکه عکسها باز نشر شده اول به صورت نپوشیده در چند سایت بود که وقتی برداشته شد توسط منبع اصلی سایت صراط قرار داد و تغییراتی اعمال شد ......

سایت صراط از جمله سایتهایی است که همه تیترهاش همینطوره حتی در موارد سیاسی و به خصوص مربوط به رئیس جمهور و خب این هم یکی از اصول پربازدید کردن سایته! که البه چندان اخلاقی به خصوص در مسائل ویژه بنده هم نمیدونم .....وقتی نوشته شده +تصاویر اصولا بازدید کننده بالاتر میره و انتشار این تصاویر با این نحوه عملا قابل شناسایی نیست و بعضا در برخی دستی هم.....

چه جالب .....قرار دادن عکس مردم و سرگرمی؟! .......البته اقدام نهایی این فرد انگلیسی قابل تقدیره

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر می کنم منابع پست قبل برای صحت اصل خبر راضی کننده باشه. با این حال بایستی عرض کنم که اگر با برنامه هایی stealer مثل ardmax و ... کار کنید، متوجه می شین که اسکرین شات از صفحه چیزی غریب نیست! و به چشم کیفیت بسیار بالای اسکرین شات و حجم پایین رو می بینین.

کاری به اصل خبر ندارم!!! مسئله ام این هستش که عکس‌ها، برای یه خونواده غیر طبیعی میباشن...!!!
به هر صورت، گرفتن عکس از وبکم و دکستاپ!!! سیستم یه چیزه، گشتن توی فایل های سیستم کامپیوتر طرف و پیدا کردن عکس های شخصیش و فرستادنش برای صاحبش یه چیز دیگس...

ahoo_fr

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی ..
کیفیت دوربینش خوبه این که ایپد 5 مگا هم زیاد کیفیت نداره .
مگه این که فایل انتقالی باشه به ای پد .

بالا