انتخاب کنید گیاه دارویی مورد نظر

انتخاب کنید گیاه دارویی مورد نظر

• گیاه خارشتر

رای: 0 0.0%
  • گیاه بلادون

• گیاه خارمریم

• مجموع رای دهندگان
    20
  • نظرسنجی بسته .
وضعیت
موضوع بسته شده است.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خدا شروع میکنیم..... دوستان عزیز و محترم.. بچه های گل و کاربران عزیز... ما در اینجا قصد داریم.. گیاهانی را که دوستان و کاربران کشاورزی زحمت کشیدن و انتخاب کردن را.. به نظر سنجی دوستان قرار دهیم...منتهی ما تصمیم گرفتیم.. که دوستان .. غیرکشاورزی در نظرسنجی ما حضور پیدا کنن.. و گیاه مورد نظر را انتخاب کنند.. تا در اخر ببینیم.. کدام گیاه.. بیشترین رای را اورده است.....دوستان زحمت بکشن و در این نظرسنجی شرکت کنند... گیاه مورد علاقه یتان را انتخاب کنید.. و یا گیاهی که دوست دارید درموردش توسط دوستان و کاربران کشاورزی مورد تحقیق قرار گیرد.. را هم انتخاب کنید.. از همکاری شما دوستان متشکرم.

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
با نام خدا شروع میکنیم..... دوستان عزیز و محترم.. بچه های گل و کاربران عزیز... ما در اینجا قصد داریم.. گیاهانی را که دوستان و کاربران کشاورزی زحمت کشیدن و انتخاب کردن را.. به نظر سنجی دوستان قرار دهیم...منتهی ما تصمیم گرفتیم.. که دوستان .. غیرکشاورزی در نظرسنجی ما حضور پیدا کنن.. و گیاه مورد نظر را انتخاب کنند.. تا در اخر ببینیم.. کدام گیاه.. بیشترین رای را اورده است.....دوستان زحمت بکشن و در این نظرسنجی شرکت کنند... گیاه مورد علاقه یتان را انتخاب کنید.. و یا گیاهی که دوست دارید درموردش توسط دوستان و کاربران کشاورزی مورد تحقیق قرار گیرد.. را هم انتخاب کنید.. از همکاری شما دوستان متشکرم.

مرسی از دعوتتون:)

من شناخت خوبی رو این گیاها ندارم، ولی با کاسنی بیشتر آشنا هستم.
اونوقت چرا گیاه اویشن یا آلاله و بابونه تو نظر سنجیتون ندارین؟ من اونارو خیلی دوس دارم:D

بازم ممنون:gol:

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی از دعوتتون:)

من شناخت خوبی رو این گیاها ندارم، ولی با کاسنی بیشتر آشنا هستم.
اونوقت چرا گیاه اویشن یا آلاله و بابونه تو نظر سنجیتون ندارین؟ من اونارو خیلی دوس دارم:D

بازم ممنون:gol:
ماقبل از اینکه.. این گیاهان رو انتخاب کنیم... در تالار کشاورزی تاپیکی زدیم به عنوان اینکه دوستان.. بیان و یه گیاه دارویی رو نام ببرن... و کاربران زحمت کشیدن.. و اینا رو نام بردن... و قرار براین شد.. دوستان غیرکشاورزی هم نظرشونو درمورد این گیاهان بدن.. که نه گیاه مورد نظری از سوی ما و خود کاربران کشاورزی انتخاب نشه.. در نظر سنجی قرار دادیم.. که دوستان غیر کشاورزی زحمتشو بکشن...و انتخاب کنن.که عادلانه باشه. بازم متشکرم. از نظرمفیدتون.

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بوماردران...

هشدار: خيلي به ندرت پيش مي آيد که گياه بومادران سبب ايجاد حساسيت هاي پوستي شود و استمرار و استفاده مداوم از اين گياه نيز ممکن است حساسيت هاي پوستي را افزايش دهد. در دوران بارداري از اين گياه استفاده نکنيد. همچنين استفاده از روغن اين گياه براي موارد داخلي بايد تحت نظر و با تجويز دکتر کارشناس باشد. گل هاي اين گياه سفيد است و گاهي به رنگ صورتي ملايم نيز ديده مي شود. گل اين گياه رايحه اي شبيه بوي مشک دارد و از اوايل فصل تابستان تا اواخر پاييز شکوفا مي شود. برگ هاي اين گياه که مانند پر نرم و سبک است مرهم خوبي براي جلوگيري از خونريزي زخم هاست. ريشه هاي محکم و برگ هاي اين گياه بايد در تابستان برداشت شوند. اين گياه به طور کلي گياهي معطر است.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بوماردران...

هشدار: خيلي به ندرت پيش مي آيد که گياه بومادران سبب ايجاد حساسيت هاي پوستي شود و استمرار و استفاده مداوم از اين گياه نيز ممکن است حساسيت هاي پوستي را افزايش دهد. در دوران بارداري از اين گياه استفاده نکنيد. همچنين استفاده از روغن اين گياه براي موارد داخلي بايد تحت نظر و با تجويز دکتر کارشناس باشد. گل هاي اين گياه سفيد است و گاهي به رنگ صورتي ملايم نيز ديده مي شود. گل اين گياه رايحه اي شبيه بوي مشک دارد و از اوايل فصل تابستان تا اواخر پاييز شکوفا مي شود. برگ هاي اين گياه که مانند پر نرم و سبک است مرهم خوبي براي جلوگيري از خونريزي زخم هاست. ريشه هاي محکم و برگ هاي اين گياه بايد در تابستان برداشت شوند. اين گياه به طور کلي گياهي معطر است.
بسیار عالی.. و ممنونم. هم از نظرتون. و هم از نکته امزشی.. و مفیدتون. سپاس:gol:

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
میشه بفرمایید این تصمیم با هماهنگی و نظارت چه کسی گرفته شده؟

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
ممنونم
کاسنی چون طبعش خنکه و واسه پوست خوبه

لیمویی

عضو جدید
کاربر ممتاز
نهمین نفری که به کاسنی رای داد من بودماااا
حالا چه بلایی قراره سر موضوعی که ما انتحاب میکنیم بیاد؟؟؟

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه.. علاقه مندان به گیاه کاسنی خیلی زیاده. اگه بدونید گیاه کاسنی چه شکلیه.. براتون جالب تر هم میشه... و جالبتر از همه هم اینکه درمورد گیاه بیشتر از اون چیزی که خودتون نمیدونیدووو بدانید بهتر است.. ایشالله ببینیم.. تا چندروز اتی چه گیاهی مورد بررسی قرار میگیره...:smile:

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
گیاه آزی وش همون اویشنه؟

من اویشن میدوستم توی غذاهایی ک درست میکنمم میریزم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا