[ انتخاب رشته نقشه برداری ] راهنمایی

nityou

عضو جدید
سلام من میرم دوم دبیرستان تو فنی و حرفه ای ثپت نام کردم برای نقشه برداری به نظرتون اینده داره؟

همه بهم میگن که اینده نداره
من خودم نقشه کشی ساختمون رو دوست دارم اما ظرفیت پر شده و نمیتونم برم

الان خیلی نارحتم چون فکر میکنم که اینده نداره

آخرین ویرایش توسط مدیر:

عزيز خشمان

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من میرم دوم دبیرستان تو فنی و حرفه ای ثپت نام کردم برای نقشه برداری به نظرتون اینده داره؟

بابا موضو مرگ و زندگی

جواب بدید دیگه :w06:

لطفا

ازتون خواهش میکنم جواب بدید

د جواب بدید دیگهههههههههه

سلام دوست من شرمنده بابت تاخير پاسخ شما :gol:

رغم تازه وارد بودن شما و اينكه آشنايي چنداني با تالار مهندسي عمران نداريد پيشنهاد ميكنم

در اين تالار يعني تالار( مهندسی نقشه برداری و ژئو دزی ) سوال خوتون رو مطرح كنيد اونجا

دوستان نقشه بردار ما حتما شما رو راهنمايي ميكنند..

اما در خصوص اين رشته منم يه مختصري براي شما توضيح بدم در مورد رشته نقشه برداري و ساختمان بگم رشته

بسيار خوبي هستش توصيه ميكنم اگر به دنبال آينده خوب در اين رشته هستيد بايستي در كنكور دولتي يعني

سراسري قبول بشيد.آينده اين رشته از نظر من واقعا اينده بسيار روشني و خيلي خوب داره براي شما يكي دوتا

مثال ميارم....

برای اونهاي كه بتونن مهارتهای لازم رو در بخش های مختلف این رشه بدست بيارن بازار گار خوب در سراسر ایران

خصوصاً در كارگاه های ساختمان سازی ، کارگاه های برج سازی ، شهرداری ها ، شرکت های ساختمانی

و شرکت های مشاوره ای ، سازمان نظام مهندسی،سازمان مسکن و شهرسازی ، شرکت های طراح

و مشاور- دفاتر فنی ادارات و سازمان‌ها - شرکت های پیمانکاری خصوصی- سازمان آموزش و پرورش

برای شما توي این رشته وجود داره ديگه چي ميخواهيد؟؟؟.:)..

و در مورد رشته نقشه برداري اينده شغلي بگم دوست من اولا توصيه من به شما به عنوان يك دوست هميشه

سعي كن به نداي قلب خودت گوش بده نه مال ديگران !!!!

دانشجويان رشته نقشه‌بردای در هر مقطعی مثلا از دیپلم به بالا به راحتي وارد بازار کار میشن بخاطره اينكه

اهمیت این رشته در کارهای عمرانی و محاسبات خيلي زياده دانشجویان این رشته حتی در حبن تحصیل هم

با پیشنهادات کار فراوانی روبرو ميشن مثلا سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وزارت راه و ترابری وزارت نفت سازمان

آب سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان جغرافیاي وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح سازمان نقشه برداری

کشور سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و بخش خصوصی من يه دوست دارم الان داره تو سازمان جغرافیاي وزارت

دفاع كار ميكنه و با اين رشته رفته ..

اينهاي كه گفتم همه در رشته نقشه برداري هستش

اينم بگم فقط بستگي به خود شما داره همين نه چيزه ديگه

موفق باشيد:gol:

اگر دوستان ديگه هم اطلاعات دارند ممنون ميشم دوستمون رو راهنمايي كنند.

آخرین ویرایش:

ma2012

عضو جدید

دوست عزیز، پاسخی که جناب عزیز خشمان داده، کامله. یعنی بازار کار این رشته خوبه، البته بستگی به توانائی افراد هم داره، یعنی اینکه شما در حین تحصیل چقدر بتونید دانش این رشته رو یاد بگیرید در آینده کاریتون تاثیر داره.
ولی من شخصا معتقدم،مهم نیست اون رشته ای رو که انتخاب میکنید چقدر بازار کار داره،مهم علاقه فرد به اون رشته داره،چون بی علاقه بودن به چیزی در آینده حتما باعث دلسردی فرد نسبت به اون رشته میشه.
موفق باشید.

Omid Jackson

عضو جدید
دوست عزیز، پاسخی که جناب عزیز خشمان داده، کامله. یعنی بازار کار این رشته خوبه، البته بستگی به توانائی افراد هم داره، یعنی اینکه شما در حین تحصیل چقدر بتونید دانش این رشته رو یاد بگیرید در آینده کاریتون تاثیر داره.
ولی من شخصا معتقدم،مهم نیست اون رشته ای رو که انتخاب میکنید چقدر بازار کار داره،مهم علاقه فرد به اون رشته داره،چون بی علاقه بودن به چیزی در آینده حتما باعث دلسردی فرد نسبت به اون رشته میشه.
موفق باشید.

دقیقا
من فوق دیپلمم رو هم نقشه برداری خوندم ولی علاقه نبود و نمیتونستم ادامه بدم، اما الآن رفتم دنبال رشته ای که دوست دارم و موفق شدم تو همه چیزش
نقشه برداری هم بازار کارش خوب بود ولی کارش خیلی سخته، زیر آفتاب، تو بیابون بدون سایه و ...
رفته بودم یه جا نقشه برداری بعد یه مدت داغون شدم دیگه نرفتم، آفتاب مستقیم میزد تو سرم ولی کار سبک هم داره
با علاقه انتخاب کن پشیمون نمیشی، من رفتم نقشه برداری برای اینکه چاره ای نبود

nityou

عضو جدید
ممنون از تمام راهنمای هاتون
یکی از دوستانم بهم گفته تو نقشه برداری رو خوب بخون وقتی که کنکور دادی میتونی بری نقشه کشی ساختمان و در دانشگاه درسش رو بخونی میخوام بدونم حقیقت داره؟
من علاقه خیلی خیلی خیلی خیلی شدید به ماکت سازی دارم و حیف که ظرفیت پر شده یعنی جای نمونده از 30 نفر بشتر رو ثپت نام نمیکنن دیر رسیدم برای ثپت نام در رشته معماری
درامد یک ماه نقشه بردار ؟
درامد یک ماه نقشه کشی ساختمان ؟

ببخشید ازیتتون کردم

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
ممنون از تمام راهنمای هاتون
یکی از دوستانم بهم گفته تو نقشه برداری رو خوب بخون وقتی که کنکور دادی میتونی بری نقشه کشی ساختمان و در دانشگاه درسش رو بخونی میخوام بدونم حقیقت داره؟
من علاقه خیلی خیلی خیلی خیلی شدید به ماکت سازی دارم و حیف که ظرفیت پر شده یعنی جای نمونده از 30 نفر بشتر رو ثپت نام نمیکنن دیر رسیدم برای ثپت نام در رشته معماری
درامد یک ماه نقشه بردار ؟
درامد یک ماه نقشه کشی ساختمان ؟

ببخشید ازیتتون کردم

اینجا خیلی دیر جواب میدید .
:huh:

با سلام .......

دوست من در خصوص دريافت دستمزد در رشته نقشه برداري دوستان پاسخ هايي دادند.................. از پست به بعد رو مطالعه كن ...............#47

nityou

عضو جدید
اینو که جواب ندادید

کنکورش خیلی سخته نسبت به تجربی؟

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
اینو که جواب ندادید

کنکورش خیلی سخته نسبت به تجربی؟

دوست من شما نقشه برداری رو با نقشه کشی ساختمان مقایسه می کنین؟ وای وای وای! وای از دست این اساتید و معلمان که اطلاعات کمی در اختیار میذارن!!!!
رشته نقشه برداری جزء رشته های مهندسی هستش که دکترای اون رو افراد معدود و نابغه ای در کشور دارن و برای دکتراشون هم کلی زحمت کشیدن.
اما نقشه کشی ساختمان آخرش اینه که یه مهندس عمران یا معمار روی یه تیکه کاغذ چهارتا خط کج و معوج کشیده که شما باید اونو کدی کنی و 20 تا نقشه تیپ بزنی تنگش!! هی copy کنی هی paste کنی. که خانم x با معلومات کمش تو یه مشاور به خوبی این کار رو یاد گرفته و مشاور هم کلی هواشو داره!!!! بدون داشتن تحصیلات نقشه کشی ساختمان اما دیپلم معماری داره ایشون.
ای بابا از دست شما.

nityou

عضو جدید
دوست من شما نقشه برداری رو با نقشه کشی ساختمان مقایسه می کنین؟ وای وای وای! وای از دست این اساتید و معلمان که اطلاعات کمی در اختیار میذارن!!!!
رشته نقشه برداری جزء رشته های مهندسی هستش که دکترای اون رو افراد معدود و نابغه ای در کشور دارن و برای دکتراشون هم کلی زحمت کشیدن.
اما نقشه کشی ساختمان آخرش اینه که یه مهندس عمران یا معمار روی یه تیکه کاغذ چهارتا خط کج و معوج کشیده که شما باید اونو کدی کنی و 20 تا نقشه تیپ بزنی تنگش!! هی copy کنی هی paste کنی. که خانم x با معلومات کمش تو یه مشاور به خوبی این کار رو یاد گرفته و مشاور هم کلی هواشو داره!!!! بدون داشتن تحصیلات نقشه کشی ساختمان اما دیپلم معماری داره ایشون.
ای بابا از دست شما.

ببخشید که ازیتتون کردم
معلمای ما اصلا در مورد انتخاب رشته نقشه برداری حرف نزدن
لطفا ازتون خواهش میکنم اینا رو هم جواب بدید .
کنکورش خیلی سخته نسبت به رشته تجربی؟

آخرین ویرایش:

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
نه ولی باید لغات و آیتم های ابنیه و ساختمون رو کاملا بدونی. مثله مگر، براکت، بیس پلیت، پاستون، تیر، شاه تیر، تیر اصلی، تیر فرعی، تیر ورق، پوتر، آرماتور، بتن آرمه، شناژ افق و شناژ قائم، کله گاوی، اسپلایس، سقف متال دک، سقف کامپوزیت، طاق ضربی و ازین دست. که حتما خیلی هاش رو شنیدی و می دونین

nityou

عضو جدید
شیمی داره؟
من فیزیک رو دوست دارم
اما از شیمی خیلی بدم میاد

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
مهندسی عمران که شیمی نداشت حتما نقشه برداری هم نداره

setare.tanha

عضو جدید
با سلام. شوهرم لیسانس کشاورزی داره ولی 8 سال کار ساختمانی انجام داده. الان دوست داره در رشته نقشه برداری ادامه تحصیل بده چند تا سوال ازتون دارم:
به نظر شما ارشد نقشه برداری شرکت کنه با لیسانس؟
ما در نوشهر( مازندران) زندگی می کنیم نزدیکترین شهری که این رشته را دارد معرفی کنید لطفا؟

setare.tanha

عضو جدید
و یه سوال دیگه اینکه اگر یکی از دوستانم بخوان از امریکا برام دوربین توتال استشن بیارن چطوری می تونم مدل دقیق و قیمت دوربین در اونجارو بدست بیارم که باهاشون حساب کنم؟

payman_shabestan

عضو جدید
و یه سوال دیگه اینکه اگر یکی از دوستانم بخوان از امریکا برام دوربین توتال استشن بیارن چطوری می تونم مدل دقیق و قیمت دوربین در اونجارو بدست بیارم که باهاشون حساب کنم؟

به صرفه نیست خیلی بالاتر از یران درمیاد
اولا گارانتی نداره دوما هزینه شیپینگ بالاس سوماً گمرکیش بالاس چهارما تا بیای به مسئولین زبون نفهم گمرک بفهمونی این وسیله مهندسیه برای جاسوسی نیست توتالت پوسیده!

setare.tanha

عضو جدید
به صرفه نیست خیلی بالاتر از یران درمیاد
اولا گارانتی نداره دوما هزینه شیپینگ بالاس سوماً گمرکیش بالاس چهارما تا بیای به مسئولین زبون نفهم گمرک بفهمونی این وسیله مهندسیه برای جاسوسی نیست توتالت پوسیده!
هزینه شیپینگ یعنی چی؟!!:surprised:

بالا