امید شما به زندگی در ایران، چند سال است و چرا؟

امید شما به زندگی در ایران، چند سال است و چرا؟

• مجموع رای دهندگان
    78

*Essi*

اخراجی موقت
من تا 70 و خورده ای برنامه دارم
حالا کِی با جناب عزرائیل قرار ملاقات دارم دیگه خدا میدونه.

عزرائیل هم اومد بالا سرت غصه نخور، خودت رو بزن به مُردن، میندازه میره، میشه گولش زد.

از این انسانی که از ابتدای خلقت زنده هست یاد بگیر، چطوری ددمنشانه مدام عزرائیل رو فریب میده. :D

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
عزرائیل هم اومد بالا سرت غصه نخور، خودت رو بزن به مُردن، میندازه میره، میشه گولش زد.

از این انسانی که از ابتدای خلقت زنده هست یاد بگیر، چطوری ددمنشانه مدام عزرائیل رو فریب میده. :D

من کاری به ایران بودن و این حرفا ندارم! کلا امید به زندگیم بیشتر از یکی دو سال نیس! یعنی امیدوارم اینطوری بشه ...

درضمن خیلی ی ی ی حال میکنم با امضاتون! ایول داره ...:D

*Essi*

اخراجی موقت
من کاری به ایران بودن و این حرفا ندارم! کلا امید به زندگیم بیشتر از یکی دو سال نیس! یعنی امیدوارم اینطوری بشه ...

درضمن خیلی ی ی ی حال میکنم با امضاتون! ایول داره ...:D

یکی دو سال از زمان جنینی به بعد؟ یا از الان به بعد؟ یا از 40 سالگی به بعد؟ یا کلا بعدا؟ :D

به هر حال هر وقت حس کردی وقتش رسیده ندا بده از بالای برج میلاد بندازمت پایین برم زندان، بشینم در انفرادی یک حبسیه بنویسم شاید جایزه نوبل ادبیات رو بردم !!!! (البته تو وصیت بنویس اعدامم نکن که همه آرزوهام نقش بر آب بشه)

امضام هم قابلی نداره، حلوا خیرات کنین بر سر مزارمون، ملت هم لبشون خندون باشه هم کامشون شیرین بشه.

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دو سال از زمان جنینی به بعد؟ یا از الان به بعد؟ یا از 40 سالگی به بعد؟ یا کلا بعدا؟ :D به هر حال هر وقت حس کردی وقتش رسیده ندا بده از بالای برج میلاد بندازمت پایین برم زندان، بشینم در انفرادی یک حبسیه بنویسم شاید جایزه نوبل ادبیات رو بردم !!!! (البته تو وصیت بنویس اعدامم نکن که همه آرزوهام نقش بر آب بشه) امضام هم قابلی نداره، حلوا خیرات کنین بر سر مزارمون، ملت هم لبشون خندون باشه هم کامشون شیرین بشه.
از همین حالا به بعد! واقعا این کارو میکنین برام؟ خوشحال شدم! امیدوارم کردین به هدفم! البته منظورم امضا نبود! اشتباه شد! منظورم محل سکونتتون بود! من فقط به خاطر این محل سکونتتون رفتم این کتابو خوندم ... اولش ازتون خوشم نمیومد، ولی حالا خیلی جالب شده شخصیتتون واسم!!!

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
7ماه!! حادثه 2012 نزدیکه:warn:
زرشک + آلبالو.
بهتر بهت بگم پایان جهانشونو انداختن واسه 2017.
کلا امید ندارم هر موقع عزرائیل بیاد قدمش رو چشمم ...:)
بسپورم سریعتر بیاد ، طرحهای تو دیگه ارزشی نداره.
امید من به زندگی 3 ساله، این 20 سالم قاچاقی زنده ام.:w22:
به عزرائیل گفتم وقتی اومد سراغت این جملتو یادت بیاره.

بشخصه بالای 80 زدم،علاوه براینکه سخت جونمو ازخداهم میخوام عمرم زیاد باشه، حس میکنم روزای روشنی توراهه.انشالله.

• Like
واکنش ها: fifa

MOΣIN

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول سهراب سپهری :

زندگی بال و پری دارد با وسعت مرگ، پرشی دارد اندازه عشق، زندگی چیزی نیست که لب طاقچه عادت از یاد من و تو برود.

پس زندگی ترکیبی از عادت،عشق و مرگ هست.

باید ببینی کدوم قسمتش برای خودت پر رنگ تره. :gol:
میدونی!
وقتی به آینده می خوای فکر کنی داغون میشی!.....هر روز بدتر میشه
به قول مشیری:
من همین یک نفس از جرعه ی جانم باقیست....
اخرین جرعه ی این جام تهی را تو بنوش

fifa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی الان میتونی مثل فرنود بزرگ .... رو خودت بشوری؟ :D

مراد از جای خالی = لباس و جوراب و.... (اسی هستم خاله نرگس باشگاه مهندسان :surprised:)
آره خاله نرگس میتونم، از اونجایی که امید به زندگیم کم بود همه کارها رو زود یاد گرفتم!

*Essi*

اخراجی موقت
از همین حالا به بعد! واقعا این کارو میکنین برام؟ خوشحال شدم! امیدوارم کردین به هدفم! البته منظورم امضا نبود! اشتباه شد! منظورم محل سکونتتون بود! من فقط به خاطر این محل سکونتتون رفتم این کتابو خوندم ... اولش ازتون خوشم نمیومد، ولی حالا خیلی جالب شده شخصیتتون واسم!!!

آره باو، نگران نباش، زودتر وصیت رو تنظیم کن از دار دنیا هرچی داری به من برسه، سه سوته به صورت ملک الموت بر بالینت حاضر میشویم.

من کلا باید یک تاپیک با عنوان اسی شناسی یا اسی در اسلام و... ایجاد کنم، همه اول روی آواتار منو قضاوت میکنند، اول متنفرند، کم کم بی تفاوت میشن، بعدا جالب میشه، آخرش باز نزول میکنه !!! یک روند سینوسی عجیبی هست !!!

بازم خدارو شکر فعلا به سمت ماکزیمم سینوس در حرکتی. :D

سوال خیلی جالبی است .
فکر میکنم بالای 80!!!!!
:eek:

آورین معلومه انسان امیدواری هستی.

من امیدوار نیستم ولی امیدوارها را دوست دارم.... اسی (ره) :)

میدونی!
وقتی به آینده می خوای فکر کنی داغون میشی!.....هر روز بدتر میشه
به قول مشیری:
من همین یک نفس از جرعه ی جانم باقیست....
اخرین جرعه ی این جام تهی را تو بنوش

خوب به آینده فکر نکن، همین الانی که توش هستی، آینده دیروزت هست.

دبیرستان فکر میکردی دانشگاه چه چیز شاخی هست، هرچی هم میگفتند هیچی نیست باورت نمیشد میشد؟

اما الان که خودت بهش رسیدی میبنی واقعا هیچی نبود.

بقیه زندگی هم همینه، بیخیال. :gol:

آره خاله نرگس میتونم، از اونجایی که امید به زندگیم کم بود همه کارها رو زود یاد گرفتم!

حالا از کجا یاد گرفتی؟ فطری و غریزی بلد بودی ؟ یا فیم زیاد نگاه میکردی؟ یا بسوزه پدر تجربه؟ :biggrin:

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بگید زندگی یعنی چی؟....مگه زندگی هم می کنیم؟!:razz:
بابا شما که نفتی هستی چرا اینو میگی
اوضاعتون که کویته!!!!

من کلا باید یک تاپیک با عنوان اسی شناسی یا اسی در اسلام و... ایجاد کنم، همه اول روی آواتار منو قضاوت میکنند، اول متنفرند، کم کم بی تفاوت میشن، بعدا جالب میشه، آخرش باز نزول میکنه !!! یک روند سینوسی عجیبی هست !!!

بازم خدارو شکر فعلا به سمت ماکزیمم سینوس در حرکتی. :D
من امیدوار نیستم ولی امیدوارها را دوست دارم.... اسی (ره) :)
حالا از کجا یاد گرفتی؟ فطری و غریزی بلد بودی ؟ یا فیم زیاد نگاه میکردی؟ یا بسوزه پدر تجربه؟ :biggrin:
خدا خیرت بده اسی که دل ملت رو شاد میکنی:w15::w15::w15:
اون مدتی که رفته بودی مرخصی بدون حقوق و مزایا جات خالی بود
البته میترسم با این پشتکارت دفعه بعد به جزایر گالاپاگوس تبعیدت کنن:D
اسی بشقاب پرنده:w11:

*Essi*

اخراجی موقت
خدا خیرت بده اسی که دل ملت رو شاد میکنی:w15::w15::w15:
اون مدتی که رفته بودی مرخصی بدون حقوق و مزایا جات خالی بود
البته میترسم با این پشتکارت دفعه بعد به جزایر گالاپاگوس تبعیدت کنن:D
اسی بشقاب پرنده:w11:

به زمین خوردن دلقک، یا در آوردن شکلک واسه اینه که تو بخندی مثل رسم شاه و تلخک ...... :D

اینسری دیگه به ارض تبعید نمیشیم، یه جورایی میگن چه گردن خشکلی داری، با توجه به رشته مکانیک نظرت چیه ضریب اطمینان فولاد جرثقیل رو گردنت رو تست کنیم.... :cry:

ضریب اطمینان گردن ما داره میره سمت 1 تا بیاد زیر 1 و ضریب اطمینان جرثقیل همچنان بالای 10 مانده. :(

sakineh

عضو جدید
والا من با این وضعیت زندگی تو ایران، به فردامم امید ندارم چه برسه به سالها

shamira

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه این که ادم ناامیدی باشم نه. ولی به نظرم کارم دیگه اینجا تموم شده. چه ایران چه یه جای دیگه کلا آرزومه همین فردا همه چی تموم بشه. خشته شدم از این انتظار ..............

P.Guardiola

اخراجی موقت
همینطوررر در حال بالا و پایین شدنههه.
یه روز میگم زیر 40 یه روز میگم برم بالای 100.
ولی میدونی، از این ناراحتم که چرا چشم اندازم تو این کشور با وجود این حاکمین مذهبی، اینقدر تیرس.
حس میکنم کشور فقط مال بچه مسلمونای تندرو و ولایت پذیره و تنها اونان که تو کشور عشق میکنن و مثل جنتی عمرشون بالا میره.
:-((

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
افزایش سن امید به زندگی در ایران/ پیرترین و جوانترین استانها

افزایش سن امید به زندگی در ایران/ پیرترین و جوانترین استانها

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر سن امید به زندگی در مردان حدود 72.8 و در زنان 74 سال است که نشان دهنده توجه ویژه کشور و نظام سلامت به ارتقاء سطح سلامت افراد است.

به گزارش خبرنگار مهر، دكتر محمد اسماعيل مطلق در نشست خبری هفته سلامت سالمندان که روز یکشنبه در ساختمان مرکزی وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به اینکه امید به زندگی در سال 58 در مردان حدود 53 و در زنان 54 سال بوده است، افزود: در حال حاضر امید به زندگی در مردان حدود 72.8 و در زنان 74 است که نشان دهنده توجه ویژه کشور و نظام سلامت به ارتقاء سطح سلامت در افراد است.

وی، تعداد جمعیت بالای 60 سال در کشور را حدود 7 میلیون نفر بیان کرد و گفت: سلامتی یک سالمند شامل سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی می شود.
مطلق با اشاره به تدوین دو برنامه مراقبت های ادغامی سالمندی و شیوه زندگی سالم در وزارت بهداشت با هدف 85 سال عمر مفید با سالمندی، افزود: این برنامه ها شامل کاهش بار بیماری ها در گروه سنی زیر 80 سال و کاهش معلولیت و بار بیماری در گروه سنی بالاتر از 80 سال است.
وی در ادامه هدف از تدوین برنامه شیوه زندگی سالم را بهبود در شیوه زندگی سالمندان به منظور افزایش سالمندان با رفتار سالم عنوان کرد و افزود: در حال حاضر در 343 شهرستان این برنامه در حال اجرا است که تا پایان سال 92 حدود 2 میلیون و 742 هزار و 131 سالمند تحت پوشش برنامه شیوه زندگی سالم برای سالمندان قرار گرفتند.
مطلق افزود: در حال حاضر برنامه‌های مراقبت‌های ادغام یافته سالمندان در بیش از 200 شهرستان کشور اجرا می‌شود و جمعیتی حدود دو میلیون و 18 هزار نفر تحت نظر قرار دارند.
وی همچنین به تدوین و اجرای برنامه ملی تحول نظام سلامت، رفاه و منزلت سالمندان ایرانی مبتنی بر الگوی اسلامی - ایرانی خبر داد و گفت: مراحل قانونی این سند با همکاری تمامی ارگان‌ها و وزارتخانه‌ها طی شد و در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به تصویب رسید.
مطلق در ادامه یکی از اقدامات وزارت بهداشت در قالب طرح تحول نظام سلامت را واکسیناسیون آنفلوآنزا و پونوموکک بیان کرد و افزود: ارائه مکمل‌های مولتی‌ ویتامین و ویتامین D برای سالمندانی که به این مکمل‌ها نیاز دارند، در قالب طرح تحول بهداشت اجرا می شود.
مديركل دفتر سلامت جمعيت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، استان سیستان و بلوچستان را با 4.72 درصد جمعیت سالمند به عنوان جوانترین استان کشور معرفی کرد و افزود: استانهای گیلان با 11،5، مرکزی با 9،97، مازنداران با 9،81، آذربایجان شرقی با 9،78، خراسان جنوبی با 9،52، همدان با 9،42، اصفهان با 9،26 و تهران با 9،5 درصد جمعیت سالمند، به عنوان پیرترین استانهای کشور به شمار می روند.

وی در ادامه گفت: هرمزگان با 5،62، بوشهر با 5،94، خوزستان با 6،6، یاسوج با 6،27 و گلستان با 6،82 درصد جمعیت سالمند بعد از استان سیستان و بلوچستان جزء استانهای جوان کشور هستند.
مطلق یکی از علل پیرشدن جمعیت این استانها را کاهش میزان باروری کمتر از 1.8 بیان کرد و گفت: تاخیر در فرزند آوری، فاصله بیش از پنج سال در فرزند آوری و کاهش ازدواج و افزایش طلاق از دیگر علل پیر شدن جمعیت هاست.
مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت گفت: اکنون میزان باروری کلی در کشور کمتر از 1،8 است که باید به بالای 2 برسد تا دارای کشوری جوان و نیروی کار شویم.

شناسهٔ خبر: 2370176 یکشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۳

http://www.mehrnews.com/news/2370176/افزایش-سن-امید-به-زندگی-در-ایران-پیرترین-و-جوانترین-استانها

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
100 سال. من امیدم رو طبق آرمان ها و توانایی ها و اهداف و علایق و عشقم تعیین کردم...

ایشن36

عضو جدید
به زندگی کردن امیدی ندارم اما به فقط زنده بودن کمی امید دارم:(

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب معلومه خیلی زیاد:whistle:
بالای 80 رو شاخشه:d

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
به شرایط روحی و جسمی بستگی داره .الان ازم بپرسین زیر40 سال:razz:
بعدنا اگه 40 رو رد کردم شاید بین 60 تا 80 مناسب باشه، زیادم هس خیرشو ببینید.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
انسان باید همیشه امیدوار باشه چون هروقت امید رفت مرگ آمد

Saheb1717

عضو جدید
جدیدا که میرم بیمارستان ها میبینم اکثرا جوان هستن. امید به زندگی در ایران خیلی پایین اومده

majid@bnd

عضو جدید
شاخص «اميد به زندگي» را طبق الگوي مرگ و ميري که در يک کشور شايع است، تعريف مي‌کنند.

وقتي مي‌گويند «اميد به زندگي» در فلان کشور 70 سال است، يعني اهالي آن کشور انتظار دارند که به طور متوسط 70 سال عمر کنند.

جمعيت‌شناسان، شاخص «اميد به زندگي» را از بهترين شاخص‌هاي سطح سلامت و توسعه کشورها مي‌دانند.

براساس آخرین آمار سازمان جهانی بهداشت، ایران در شاخص امید به زندگی از میان 192 کشور جهان رتبه 133 را به‌خود اختصاص داد.

متوسط امید به زندگی در جهان 67 سال بوده و این متوسط در ایران 6 درصد بیشتر از سطح جهانی و 72‌ سال است.

کشور آندورا، واقع در کوهستان‌های «پیرنه» در مرز فرانسه و اسپانیا، امید به زندگی را با شاخص 83 سال به‌عنوان نخستین کشور جهان ثبت کرده‌است......

و پس از آن نیز ژاپن با 82 سال در رتبه بعدی قرار دارد. کشورهای ماکائو، سان‌مارینو و سنگاپور نیز با امید به زندگی بالا در صدر فهرست کشورهای جهان قرار دارند.

این در حالی است که امید به زندگی در عمده کشورهای آفریقایی زیر 50 سال بوده و کشور سوازیلند با 34.1 سال کمترین میزان امید به زندگی را داراست و کشورهایی مانند زامبیا، آنگولا، لیبریا و زیمبابوه قبل از این کشور قرار دارند.

کشور آمریکا نیز با 78 سال در رتبه 31 ام این رده بندی قرار گرفته است.

شاخص امید به زندگی برای شما در ایران چند سال است؟

زنده باد.. تا میام به پستای شما جواب بدم اخراجی موقت میشین.
این نشون میده بیشتر حرفات بشر دوستانه و منطقیه!

hadi1525

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آمار و ارقام برای زندگی انسان نیست، برای مدیریت زندگی انسان هاست
جامعه ما با شرایط کنونی درگیری ناملایماتی شده که اشتراکات زیادی در زندگی افراد جامعش ایجاد کرده، چه مسائل اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و...
اول یه نکته که افرادی که دارن شرایط کنونی مدیریت میکنن و پیش میبرن از فضا نیومدن، تو موقعیتش قرار نگرفتیم که قضاوت میکنیم(البته باید مورد قضاوت قرار بگیرن!) به قول بزرگی که جوامع بشری دارای دیوهایی هست که هنوز از خواب بیدار نشدن
در هر جایگاهی، هر منسبی، حتی در زندگی روزمره و تا ریز جزئیات، تو موقعیتش که قرار گرفتیم صاحب قدرت شدیم ظلم نکنیم و ظلم نپذیریم
و مسئله اصلی اینکه امید از بین نمیره، فقط گمش میکنیم و ازش فاصله میگیریم( چه مصوب باشیم چه مصوب باشن)
گذشته که رقم خورده و میمونه امید به حال و آینده!! که مشکل اصلی ما نگاه به آینده ایست که روشن نمیبینم و اساسا بخاطر آینده ای که نامشخص، موهوم و گنگ پندار میشه، روی زمان حال خودمون تاثیر میزاریم و بخاطر ترس از اینده قدم هامون پر از شک و تردید و ناامیدی میشه
سناریویی برای جامعه تعریف میشه، ساختار و چارچوبی تعیین میکنن، الگو و کلیدواژه بهت میدن تا بتونن مدیریتت کنن و تو مسیر مشخصی نگهت دارن، حال این جامعه در قالب جهانی باشه، چه یک کشور و چه بسا در قالب های کوچکتری مثل خانواده
ما با هر کدم از این ساختارها و قالب ها تفاوت سلیقه و یا مشکلی داشته باشیم یا ازش فاصله میگیریم یا بنا به هر دلیلی باید تحملش کنیم، چه خانواده باشه که کم نیستن افرادی که مستقل زندگی میکنن یا بنا به این دلایل تن به ازدواج میدن یا ساختار یک کشور و جامعش که فرد رو مجاب به مهاجرت به جامعه ای جدید با اشتراکات بیشتر میکنه
پر حرفی کردم ولی حرف من چیه! به نظر من انسان باید به خودشناسی خودسازی و خودآگاهی برسه تا بتونه بهترین تصمیم و مسیر رو انتخاب کنه. انسان ها باید به بلوغ برسن تا جامعه ای بالغ و آگاه داشته باشیم
الگوی غلط دادن، پیروی نکن- ساختارها مشکل داشتن، ساختار شکنی کن و ساختار درست رو مشخص کن
تا کی باید درگیر دروغ و ظلم و گرون فروشی و بی مسئولیتی و هزاران هزار ناهنجاری دیگه باشیم که ناامید بشیم از جامعه از مردم از اطرافیانمون از خودمون که در کلیت باعث بشیم سطح کیفی زندگی رو پایین بیاریم که خروجیش بشه جامعه ای ناامید مضطرب پرخاشگر و حتی بی رحم!
عواملی موثری بر زندگیمون هستن مثل مسئله اقتصاد که امروزه تاثیر مستقیم و بسزایی در تمام امور داره که کم و بیش هممون درگیرش هستیم و واقعیت این مسئله رو نمیشه انکار کرد
اما اگر نتونیم مسائل کلان جامعه رو مدیریت کنیم خودمونو میتونیم. از ذهنمون زباله دان نسازیم همین
الگوهای غلطی مثل: همه میخورن چرا من نخورم، اون میزنه چرا من نزنم، قیمت فلان چیز رفته بالا چرا من نبرم،اون باهام فلان میکنه چرا من باهاش نکنم، جامعه مریض و درست بشو نیست پس منم راه خودمو میرم و ..... و.... و....
قدم در مسیر نادرست میزاریم( چه به اختیار چه جبر زمانه) و در حتی در این مسیر هم به هم رحم نمیکنیم و تقلا میکنیم برای منفعت بیشتر و در اخر میایم میگیم چرا زندگیمون این، جامعمون این، مردممون اینطورین و خودمون رو قیاس میکنیم با کشور های پیشرفته و حسرتشون میخوریم
خود کرده را تدبیر نیست!!!
انسان میتونه در سن بالا هم با امید زندگی کنه و هم میتونه در بحبوحه جوانی بمیره و تا اخر عمرش جسدی متحرک باشه
هر چی که هستیم یا خودمون کردیم یا اجازه دادیم باهامون بکنن
به خودمون بیایم
می آیم!؟