اموزش های مربوط به:VRAY(فیلم,کتاب,سایت)

jhangard

کاربر بیش فعال
بهترین فیلم های آموزشی وری از مقدماتی تا پیشرفته - به زبان انگلیسی - چی می شناسید ؟ ؟ ؟

این برای مقدماتی خوبه
دانلود

برای دانلود از تورنت نرم افزار زیر رو دانلود و نصب کنید:
http://www.utorrent.com/downloads/complete/os/win
بعد از نصب، در صفحه تورنت روی آهنربای کوچک قرمز رنگ کلیک کنید، نوشته (get this torrent)

پ.ن: من خودم تازه دانلودش کردم ok هست فقط لهجه british استاده رو مخه

آخرین ویرایش:

jafarsydi

عضو جدید
آموزش انیمیشن و رندر خارجی شرکت Evermotion:

انیمیشن این آموزش رو از اینجا دانلود کنید

jhangard

کاربر بیش فعال
پلاگین SolidRocks رو به شما معرفی میکنم که بسیار قدرتمنده و میتونه سرعت رندر Vray رو با دو روش به 3 تا 6 برابر برسونه.
دانلود
http://www.mostafa3d.com/blog/item/solidrocks-overview

برای ورژن های 2012 و 2013 مکس من روی 2014 هم نصبیدم اکی بود. پیشنهاد میکنم امتحان کنید واقعا چیز خوبیه.

آخرین ویرایش:

mehrazarr

عضو جدید
Vraymtl -2sided:اين متريال شبيه سازي مادهُ اشيايي رو بر عهده داره که نور از اونها عبور مي کنه وطرف ديگه جسم يه جورايي مشخصه.(مثل:کاغذ،پارچه،کاغذ هاي کاهي و غيره....)

VrayMtl-blend :
اين متريال تقريباً ميشه گفت کارش ترکيبي ازBlendوMulti/Sub-Objectهستش.کارش هم در کل ميشه گفت ترکيب انواع متريال ها هست.(با اين متريال زياد نميتونم کارکنم چون واسه سيستم من خيلي سنگينه).

Vray Fsat-sss :
اين متريال هم که کارش ساختن يا شبيه سازيه پوست انسان باشه(البته به نظر من بيشتر واسه انيميشن هاي کارتوني خوبه تا يه کار حقيقي ولي ميشه باهاش يه چيزايي هم درآورد در کل کار باهاش ساده است نتيجه هم که بستگي به خودت داره).

Vray Light-Mtl :
اين متريال هم که بيشتر براي ExteriorوInteriorکارش کمک رساني به نور هاي موجود در محيط و روشنتر کردن محيطه.

VrayMtl-Warpper :
والا حقيقتش نه سيستمم ميکشه که با اين متريال کار کنم و نه خودم زياد با هاش کار کردم که بدونم کاراييش چيه.

VrayMtl –override :
اين متريال يه جورايي ميشه گفت تکميل کننده گزينهoverride Mtl هست در قسمت Global Switches.(درکل تو يه جمله کارش تفکيک رنگ گزينهoverride Mtl)

VrayBmpFilter: اين مپ هم بيشتر کارايش درDisplacementهست و بيشتر براي برنامه هايي مثل Zbrush کهplacement خيلي مهمه کارايي داره
.

Vray Color :
براي تغيير رنگ و دستکاري رنگهاي خام مورد استفاده در متريال هايVray.

VrayCompTex: همونطور که از اسمش هم پيداست براي ترکيبه دوتا تکسچر با هم بکار ميره کارايي شبيه به Mix در مکس و ترکيب تصاوير در فوتوشاپ رو داره و نتايج کار باهاش هم ميشه گفت خوبه
.

VrayDirt:
اين مپ هم کارش ايجاد هر چيز کثيف و قديميه مثل ديوارها وغيره هست که کارش خيلي خفنه و من خيلي باهاش حال ميکنم.

Vray Edge Tex:
شايد شنيده يا ديده باشي که بعضي وايرفريم ها خيلي قشنگن،اين مپ هم کارش همينه،ساخت وايرفريم هست.کار باهاش خيلي ساده هست.

VrayHDRI:
اين مپ هم همونطور که از اسمش پيداست براي استفاده ازHDRI تعبيه شده و تنضيمات جالبي داره.

Vray Map:
بيشتر براي رفلکت و رفرکت ميزان مات بودن جسم مورد نظر به کمک متريال ويري مياد و تنظيمات زياد و درخور توجهي هم داره.

VraySky:
اين مپ هم مربوط ميشه به مواقعي که بخواهيم از يکVray Sun استفاده کنيم که کار رو حقيقي تر ميکنه.

سلام میشه لطفا طریقه کار کردن با vray dirt رو توضیح بدین؟ممنون

jafarsydi

عضو جدید

ane3

عضو جدید
می خوام از Archshaders، متریال آماده استفاده کنم می شه راهنماییم کنین که چه جوری روی objects بذارم؟ :que:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
می خوام از Archshaders، متریال آماده استفاده کنم می شه راهنماییم کنین که چه جوری روی objects بذارم؟ :que:

کافیه تمام تصاویر مربوط به آرک شدر رو درون فولدر map تردی مکس کپی کنی
و از اینجا متریال رو load کنی -
Untitled.jpg

• Like
واکنش ها: ane3

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش:

NESSAK

عضو جدید
سلام دوستان;)
کسی هست که سی دی آموزشی خوبی برای یادگیری وی ری سراغ داشته باشه؟؟؟ یه کتاب گرفتم ولی باوجود کتاب خون بودنم شدیدا توی این نوع یادگیری تنبلم :surprised:
اگه کسی سی دی خوبی سراغ داره ممنون میشم بمن معرفی کنه آخه بعضیهاشون واقعا چرت پرت اند:confused:

tanaz.

عضو جدید
سلام اکثر این سایت ها که معرفی کردید ارور میدن باز نمیشن واسه چی کسی میدونه چرا؟

mahdiyar.memar

عضو جدید
سلام دوستان;)
کسی هست که سی دی آموزشی خوبی برای یادگیری وی ری سراغ داشته باشه؟؟؟ یه کتاب گرفتم ولی باوجود کتاب خون بودنم شدیدا توی این نوع یادگیری تنبلم :surprised:
اگه کسی سی دی خوبی سراغ داره ممنون میشم بمن معرفی کنه آخه بعضیهاشون واقعا چرت پرت اند:confused:

سلام دوست عزیز میتونید از این سایت ایرانی استفاده کنید به زبونه فارسیه اما پولیه هر قسمت آموزشش 2000 ریال(200تومن) همه جزئیاتم گفته شده
www.arcdownload.ir

bisans

عضو جدید
سلام دوستان
یه آموزش خوب تو اینترنت دیدم گفتم مطمئنم به دردتون میخوره.
آموزش نورپردازی با خورشید هم به درد 3dmax میخوره هم به درد vray تو آموزش میگه چطوری به مکس ساعت و محل و تاریخ بگین تا خورشید کارتون رو به صورت واقعی تو اون لحظه اون جایی که شما بهش گفتین قرار بده و نور پردازی کنه.من که خوشم اومد امیدوارم شما هم خوشتون بیاد.فارسی هم هستش

http://boed.arcdownload.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82-%d8%af%d8%b1-3dmax-vray/

ardent_sadaf

عضو جدید
آموزش Forestpack و مدلسازی و رندر خارجی:
توی این آموزش یک صحنه رو مدلسازی و برای 4 فصل بهار و پاییز و زمستان، متریال و نور پردازی و رندر میگیره:

دانلود درس اول با زیرنویس فارسی- (تنظیمات اولیه و مدلسازی زمین)
دانلود درس دوم با زیرنویس فارسی - (متریال دهی زمین و رودخانه)

سلام میشه دوباره لینک های دانلود این آموزش رو بذارید؟ ممنون میشم

b_arch_5

کاربر بیش فعال
پلاگین SolidRocks رو به شما معرفی میکنم که بسیار قدرتمنده و میتونه سرعت رندر Vray رو با دو روش به 3 تا 6 برابر برسونه.
دانلود
http://www.mostafa3d.com/blog/item/solidrocks-overview

برای ورژن های 2012 و 2013 مکس من روی 2014 هم نصبیدم اکی بود. پیشنهاد میکنم امتحان کنید واقعا چیز خوبیه.

میشه بگید از این پلاگین ها چه طور میشه استفاده کرد؟

b_arch_5

کاربر بیش فعال
دوستان کسی آموزش برای رندر شب نمای خارجی با وی ری نداره؟

ehsan arch

عضو جدید
بعضی از دوستان هنگام لود مکسشون از یه سری تنظیمات اماده استفاده میکنند مثلا تو قسمت material editor گوی ها به صورت رنگی هستن میشه بگین چی کار کردین....؟

jafarsydi

عضو جدید
بعضی از دوستان هنگام لود مکسشون از یه سری تنظیمات اماده استفاده میکنند مثلا تو قسمت material editor گوی ها به صورت رنگی هستن میشه بگین چی کار کردین....؟

دوست عزیز شما خودت داری میگی تنظیمات آماده!:biggrin:
خوب آنها
متریال ها و تنطیمات آماده تری دی مکس هستند دیگه ! که شرکت های زیادی تو دنیا آنها را تهیه میکنند مثلا cgtextures یا Vray mat.de تا دلت بخواد متریال رایگان به درد بخور دارند ;)
نکته: البته این نکته رو در نطر داشته باشید که ما در حالت کلی 2 نوع متریال داریم:
1- شیدر: که فقط تنظیمات هست مثل متریال شیشه و هیچ عکسی داخلش نیست
2- تکسچر: که یک عکس داخلش هست.مثلا متریال آجر. که حتما عکس آن آجر باید داخلش باشه.

معروف ترین کمپانی های بین المللی ساخت متریال:

www.cgtextures.com
www.allcgtextures.com
www.aversis.be/vray-materials

MR-FL

عضو جدید

اگه منظورتون رو درست متوجه شده باشم
این تنظیمات رو انجام بدید و مکس رو ببندید و دوباره باز کنید
به این آدرس برید
customize--custom ui and defaults switcher
یه پنجره باز میشه
بالا دو قسمت داره- سمت راستی defaultui سمت چپ max vray
بعد set رو بزن
تموم. بعد باز کردن مجدد مکس گویهای متریال رنگی میشه.

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام اکثر لینکای این تایپیک، ترکیدن :surprised:
من شنیدم یه کتا ب 1000 صفحه ای برای آموز، کسی اونو داره برامون بذاره؟؟؟؟
یا یه آموزشی که خیلی مفید باشه برای یادگیریه وی ری...

ممنون میشم کمکم کنید .... :gol:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.
به نظر شما وقتی تو اسکچاپ مدلی انجام میدیم میشه تو وی ری 3دی مکس رندر بگیریم؟
وی ری اسکچاپ بهتره یا وی ری 3دی مکس(از نظر طبیعی بودن وسرعت رندر)؟
باسپاس

سلامه

عضو جدید
سلام
دوستان میشه راهنمایی بفرمایین از کجا میتونم مدلینگ پیدا کنم واسه مکس؟
ممنون میشم کمک کنین

memara

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.
به نظر شما وقتی تو اسکچاپ مدلی انجام میدیم میشه تو وی ری 3دی مکس رندر بگیریم؟
وی ری اسکچاپ بهتره یا وی ری 3دی مکس(از نظر طبیعی بودن وسرعت رندر)؟
باسپاس

سلام
اره میشه
فایل اسکچ اپ مستقیم ایمپورت میشه داخل مکس

وی ری مکس قدرتمند تر بهتر و سریع تره