امروز 7 آبان روز جهانی کوروش بزرگ

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاي بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد:gol::gol::gol::gol::gol:

امروز 7 آبان روز جهانی کوروش بزرگ است..................
به همه این روز تبریک میگم:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:

zahra-FARZIN

عضو جدید
هرگز نخواب کوروش دارا جهان ندارد
سارا زبان ندارد
رستم در این هیاهو گرز گران ندارد
روز وداع خورشید
زاینده رود خشکید
زیرا دل سپاهان نقش جهان ندارد
برنام پارس دریا نامی دگر نهادند
گویی که ارش ما تیر و کمان ندارد
دریای مازنی ها بر کام دیگران شد
دارا کجای کاری؟دزدان سرزمینت بر بیستون نوشتند اینجا خدا ندارد!
هرگز نخواب کوروش ای مهر اریایی
بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد...
سالروز مرگ کوروش کبیر گرامی باد.

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
هرگز نخواب کوروش دارا جهان ندارد
سارا زبان ندارد
رستم در این هیاهو گرز گران ندارد
روز وداع خورشید
زاینده رود خشکید
زیرا دل سپاهان نقش جهان ندارد
برنام پارس دریا نامی دگر نهادند
گویی که ارش ما تیر و کمان ندارد
دریای مازنی ها بر کام دیگران شد
دارا کجای کاری؟دزدان سرزمینت بر بیستون نوشتند اینجا خدا ندارد!
بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد...
سالروز مرگ کوروش کبیر گرامی باد.

تا ما هستیم دوست من کوروش هم هست........................به فرزندان خودمون یاد بدیم که کوروش کی بوده قبل از این که بهش اشتباه یاد بدن
بی نام تو وطن نیز نام و نشان ندارد
...

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلمه شاهراه از راهي که کورش کبير بين سارد پايتخت کارون و پاسارگاد احداث کرد گرفته شده است .

کورش کبير در شوروي سابق شهري ساخت به نام کورپوليس که خجند امروزي نام دارد .

کورش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت و براي ابراز محبت به بابلي ها به خداي آنان احترام گذاشت و در همان معبد که بيش از 1000 متر بلندي داشت براي اثبات حسن نيت خود به آنان تاج گذاري کرد .

اولين هنرستان فني و حرفه اي در ايران توسط کورش کبير در شوش جهت تعليم فن و هنر ساخته شد .

ديوار چين با بهره گيري از ديواري که کورش در شمال ايران در سال 544 قبل از ميلاد براي جلوگيري از تهاجم اقوام شمالي ساخت ، ساخته شد

اولين سيستم استخدام دولتي به صورت لشگري و کشوري به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگي و گرفتن مستمري دائم را کورش کبير در ايران پايه گذاري کرد .

ITDeveloper

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تبریک می گم این روز رو
ولی ما آخر نفهمیدیم که کدوم روز
چند وقتش پیش بهم یه پیامک رسید می گفت اون روزه
چند روز پیش هم یکی تاپیک زده بود
الان هم شما زدید
البته مهم نیست
مبارکه

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
www.www.iran-eng.ir/showthread.php/217358-روز-بزرگداشت-كوروش-بر-همگان-خجسته-باد.?p=2773980#post2773980

روز‎ ‎بزرگداشت‎ ‎كوروش‎ ‎بر‎ ‎همگان‎ ‎خجسته‎
‎باد

someone-x

عضو جدید
کاربر ممتاز
www.www.iran-eng.ir/showthread.php/217358-روز-بزرگداشت-كوروش-بر-همگان-خجسته-باد.?p=2773980#post2773980

روز‎ ‎بزرگداشت‎ ‎كوروش‎ ‎بر‎ ‎همگان‎ ‎خجسته‎
‎باد

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم تبریک می گم این روز رو
ولی ما آخر نفهمیدیم که کدوم روز
چند وقتش پیش بهم یه پیامک رسید می گفت اون روزه
چند روز پیش هم یکی تاپیک زده بود
الان هم شما زدید
البته مهم نیست
مبارکه

من خودم اون موقع هم تاپیک زدم روز 26 مهر روز تولد کورش کبیره.... والان روز جهانی که در تقویم دنیا وجود داره جز..................:(:(:(

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
دربارهٔ کوروش تمام مورخین متفقند که شاهی بود با عزم و عاقل و رئوف که در موارد مشکل به عقل بیش از قوه متوسل می‌شد و برخلاف پادشاهان آشور و بابل، با مردم مغلوب رئوف و مهربان بود.[جنگ و بوی خون او را برخلاف فاتحان دیگر مغرور نکرد و رفتار او با پادشاهان مغلوب لیدیه و بابل سیاست تسامح او را بخوبی نشان می‌دهد.[ با پادشاهان مغلوب به اندازه‌ای مهربانی می‌کرد که آنها دوست کوروش شده و در مواقع مشکل به او یاری می‌نمودند. با مذهب و معتقدات مردم کاری نداشت بلکه برای جذب قلوب ملل آداب مذهبی آنها را محترم می‌داشت. شهرها و ممالکی که در تحت تسلط او در می‌آمدند، هیچگاه معرض قتل و غارت واقع نمی‌شد. آنچه درباب وی برای مورخ جای تردید ندارد، قطعاً این است که لیاقت نظامی و سیاسی فوق‌العاده در وجود او، با چنان انسانیت و مروتی در آمیخته بود که در تاریخ پادشاهان شرقی پدیده‌ای به‌کلی تازه به شمار می‌آمد.کوروش از ذکر عناوین و القاب احتراز داشت، در کتیبه‌هایی که از او مانده، این عبارت ساده خوانده می‌شود، من کوروش شاه هخامنشی هستم. حال آنکه شاهان دیگر خود را خدا می‌خواندند.]

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالب بود برای من که استارتر این تایپیک شما هستید.
این همه هی گفتید مستدرک و منطق و اینها. بعدا این تایپیک رو دیدم!!!
موفق باشید

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشید

منطقه درستشون ایجاب کرده چنین تایپیکی بزنن..
منم ازشون کمال تشکر رو دارم...:gol::gol::gol:

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
تبریک تبریک تبریک...
.
.

بعضی از عرب پرست ها چه فشاری بهشون اومده
پیشنهاد میکنم یه لیوان آب خنک بخورید یه دعا هم براظهور آقاتون بکنید
:biggrin:

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
موفق باشید
من با مدرک و منطق حرف میزنم....در تمام کشورهای دنیا که به قوانین حقوق بشر آگاه هستند نام کوروش در این روز ثبت شده ....
همونطور که می دونید و البته اگر گناهی بر ایشون نمی گیرید در آن زمان تقویم نبوده پس یک روزی رو به نام این فرد بزرگ تاریخ و تمدن بشری نامگذاری کردند.....
......................................................................
میدونید مشکل ما ایرانی ها چیه ؟؟ حد و مرز نمی شناسیم.... نمی تونیم قهرمان ملی و دینی به صورت همزمان داشته باشیم .... حتما باید یکی باشه ...یاد گرفتیم باید یکی رو نابود کنیم تا دیگری بزرگ بشه .... این فقط از ما ایرانی ها بر میاد .....
فکر کنم الان زمانیه که بتونید نگرش تون رو که با بدبینی کامل نسبت به تاریخ و حقایق کشورتون عوض کنید..... می تونید رجوع کنید به مراجع تاریخی و هرکدوم از حرف های من اگ اشتباه بوده بیارید ..... اما منابع نه کتاب های افسانه ای که در دین یهود نوشته شده تا فلسفه جشن هاشون بشه و بعد شما اون رو تبدیل به حقیقت کنید..... چون اگر اون حقیقت بشه من هم باید حقیقت کشتی گرفتن خدا با موسی و شکست خوردنش رو باور کنم ....بعد باید صهیون رو باور کنم .....بعد باید کتاب های مختلف یهود رو باور کنم ..... پس از یهود برای حذف یهودیت و ایجاد باور ملی استفاده نکن

Honey.ChEng

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفت آبان؛
سالروز جهانی بارزترین شخصیت جهان باستان
قدرتمند ترین شاهنشاه جهان
پدر سرزمین ایران
ذوالقرنین قرآن
بنیان گذار دولت هخامنشیان
بزرگ ترین فاتح جهان
قبله ی تاریخ ایران
سرآمد دنیای باستان
فرخنده باد.

مرسی استارتر از تایپیکت

persian_land

عضو جدید
کاربر ممتاز
تولد:)surprised:)چنگیز کبیر مبارک.
اصولا ادب و حفظ حرمت انسان کمک می کنه تا اگه با اندیشه ای موافق نیست حداقل مورد تمسخر قرارش نده ..... شما با اندیشه پوریرار ها و عباسی ها خوش باش و همسایه تون دشمن فرض کن .....با این بدبینی نسبت به تاریخ کشورت و تمام جهان موفق باشی ...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من با مدرک و منطق حرف میزنم....در تمام کشورهای دنیا که به قوانین حقوق بشر آگاه هستند نام کوروش در این روز ثبت شده ....
همونطور که می دونید و البته اگر گناهی بر ایشون نمی گیرید در آن زمان تقویم نبوده پس یک روزی رو به نام این فرد بزرگ تاریخ و تمدن بشری نامگذاری کردند.....
......................................................................
میدونید مشکل ما ایرانی ها چیه ؟؟ حد و مرز نمی شناسیم.... نمی تونیم قهرمان ملی و دینی به صورت همزمان داشته باشیم .... حتما باید یکی باشه ...یاد گرفتیم باید یکی رو نابود کنیم تا دیگری بزرگ بشه .... این فقط از ما ایرانی ها بر میاد .....
فکر کنم الان زمانیه که بتونید نگرش تون رو که با بدبینی کامل نسبت به تاریخ و حقایق کشورتون عوض کنید..... می تونید رجوع کنید به مراجع تاریخی و هرکدوم از حرف های من اگ اشتباه بوده بیارید ..... اما منابع نه کتاب های افسانه ای که در دین یهود نوشته شده تا فلسفه جشن هاشون بشه و بعد شما اون رو تبدیل به حقیقت کنید..... چون اگر اون حقیقت بشه من هم باید حقیقت کشتی گرفتن خدا با موسی و شکست خوردنش رو باور کنم ....بعد باید صهیون رو باور کنم .....بعد باید کتاب های مختلف یهود رو باور کنم ..... پس از یهود برای حذف یهودیت و ایجاد باور ملی استفاده نکن

تا اونجایی که من تحقیق کردم هیچ نامی به اسم روز کوروش تو هیچ تقویمی ثبت نشده. شما یه مورد بیارید. بنده حتمن قبول میکنم.