الگوریتم ژنتیک

مینا21

عضو جدید
سلام.من عنوان پروژم رنگ امیزی گراف با استفاده از الگوریتم ژنتیک تو متلب
اگه میشه کمک کنید و بهم بگین از کجا باید شروع کنم من از متلب هیچی بلد نیستم اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم ممنون میشم کمک کنید

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام.من عنوان پروژم رنگ امیزی گراف با استفاده از الگوریتم ژنتیک تو متلب
اگه میشه کمک کنید و بهم بگین از کجا باید شروع کنم من از متلب هیچی بلد نیستم اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم ممنون میشم کمک کنید

سلام:gol:
این فایل ها رو یه نگاه بنداز شاید کمکت کنه. فایل ها درباره متلب هست
البته تو اینترنت مطالب در این حوزه بسیاره
سایت کدپروجکت رو هم یه نگاه بندازین حتما

پیوست ها

• Matlab.zip
    5.1 مگایابت · بازدیدها: 0

hoda22

عضو جدید
دوست عزیز الگوریتم ژنتیک خیلی سرعتش پایینه به نظرم می تونید از الگوریتم های دیگه تکاملی استفاده کنید که خیلی هم بهترن

مینا21

عضو جدید
دوست عزیز الگوریتم ژنتیک خیلی سرعتش پایینه به نظرم می تونید از الگوریتم های دیگه تکاملی استفاده کنید که خیلی هم بهترن

مرسی از راهنمایی ولی موضوع پروژه اینه
بزرگترین مشکلم تو متلب

مینا21

عضو جدید

مرسییییییییییییییی ولی هنوزم مشکل دارم

vanday67

عضو جدید
من فایل آموزش متلب دارما اما متاسفانه نمیدونم چه جور باید برات بذارم:(
یعنی گزینه attach file ندیدم

mina1358

عضو جدید
سلام بچه ها من رشتم مهندسی مکاترونیک در مقطع ارشد هستم موضوع پایان نامم رو با عنوان ارائه یک مدل چند هدفی برای رمز نگازی تصویر با استفاده از الگوریتم ژنتیک انتخاب کردم برای پروپوزال نویسی یکم به مشکل برخورد کردم میشه کمکم کنید ؟مشکل من اینه که چجوری میتونم رمز نگاری تصویرو با الگوریتم ژنتیک بهم وفق بدم ؟وقت خیلی کمی دارم خواهش میکنم کمکم کنید

peyman15750

عضو جدید
سلام مینا من رشته ام ارشد معماری کامپیوتره ولی روی الگوریتم های هوش خیلی کار کردم. اول اینکه اگه هنوز پروپوزال ندادی به نظرم با الگوریتم ica ,ca, bbo کار کن. خیلی نزدیک به ژنتیک هستن ولی هم جدید ترن هم از بعضی لحاظ بهترن. البته همشون نقاط قوت و ضعف دارن. دووم اینکه من پردازش تصویر کار نکردم ولی روی رمزنگاری معمولی از ژنتیک استفاده کردم.امیدوارم اشتباه نکنم ولی میتونی توی هر تکرار ژنتیک روی هر پیکسل از عکس تغیراتی انجام بدی و تابع هدفت به حداکثر تفاوت بیت های به دست امده از پیکسل جدید با پیکس اصلی ارزش بده. تغییرات هم به این ترتیب باشه که دو تا پیکسل به تصادف حالا با چرخ رولت یا تورنومنت انتخاب کنی و کراس اوور و میوتیشن رو روشون انجام بدی تا کلا بهم بریزن و قابل تشخیص نباشن. امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم

mahboobeh.

عضو جدید
سلام چرا تو این سایت همش درمورد الگوریتم ژنتیک هست موضوع پایان نامه من بهینه سازی الگوریتم زنبور عسل و کاربردهای آن هست کسی میتونه به دادم برسه؟

alighomi.m

عضو جدید
سلام، از مدیر تالار میخوام رمز فایلی که آپلود کرده رو لطفا بذاره.
ممنون

nafis...

مدیر بازنشسته
سلام چرا تو این سایت همش درمورد الگوریتم ژنتیک هست موضوع پایان نامه من بهینه سازی الگوریتم زنبور عسل و کاربردهای آن هست کسی میتونه به دادم برسه؟
سلام
دانشجوی لیسانش هستین یا ارشد؟!
چقدر منابع لاتین و فارسی رو نگاه کردین؟!
چه کمکی میخواین؟!

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا یه فایل پاورپوینت 93 صفحه‌ای در مورد الگوریتم ABC هست. شما اگه کارشناسی باشید (که احتمالاً هستید) باید یه 50 و اگه ارشد باشید هم حداقل 70 80 صفحه کل پایان نامه‌تون باشه، برای همین به نظرم نمیتونید از سایت‌های فارسی چیز به درد بخور پیدا کنید. در واقع ممکنه جسته گریخته چند تا مطلب 7-8 صفحه‌ای پیدا کنید ولی انسجام ندارند و نمیتونید همینطوری دنبال هم بچینید.
پیشنهاد میکنم اول این فایل رو یه مرور بکنید و بعد از منابعش استفاده کنید.

http://mirzaei.iut.ac.ir/Evolutionary/EC_files/Page2185.htm

یا بدون اون هم، تووی google scholar هم اگه سرچ کنید Artificial Bees Colony algorithm مقالات مربوطه رو میاره، مثل A comparative study of artificial bee colony algorithm که جامع توضیح داده. دو سه تا مقاله‌ی جامع در مورد اینکه این الگوریتم چی هست و اینا دانلود کنید که یکی دو فصل رو شامل بشه. بعد یکی دو مقاله در مورد مقایسه ی این الگوریتم با الگوریتم های دیگه مثل مثلاً همین ژنتیک دانلود کنید و یه فصل میتونید راجع به مقایسه بنویسید. یه فصل میتونید در مورد بهبودهایی که در این الگوریتم دادند و پیشرفت هاش بنویسید و در آخر هم مثال های عملی بیارید.

atefeht

عضو جدید
سلام
از دوستان عزیز، کسی میدونه برای تحلیل حساسیت در الگوریتم ژنتیک ، چه چیزهایی رو باید تغییر داد؟؟
حیاتیه:cry::cry::cry::cry:

atefeht

عضو جدید

سلام
فایل ها پسورد میخواد]:(:(:(:(

arash.t

عضو جدید
سلام به همه مهندسین عزیز.
من سال آخر ارشد مهندسی شیمیم.یه پروژه که با الگوریتم ژنتیک حل شده باشه رو کسی داره به من بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهشن کمکم کنین دیگه داره از درس بدم میاد:((

mohsen_momayez

عضو جدید
سلام دوستان...
میشه کمکم کنید که از چه دستوری برای متلب شروع کنم تا اعداد من را بخونه و ژن و کروموزون بسازه و بهینه کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من هرچی جزوه خوندم نمی فهمم......

sharifi_r

عضو جدید
سلام دوستان
من میخوام خوشه بندی با ژنتیک الگوریتم در R انجام بدم کسی میتونه در این زمینه به من کمک کنه؟

مرسی

shaparak_7

عضو جدید
سلام .

یه کد ساده الگوریتم ژنتیک توی متلب میخوام. کسی داره ؟؟؟

خسته شدم انقدر که سایتا رو گشتم

maryam72

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال در مورد الگوریتم ژنتیک دارم. کسی میتونه بهم کمک کنه این خط ترجمه کنم؟ منظورش رو نمی فهمم.
application of the binary GA in continuous search space has two difficulties. One first one is the Hamming cliffs related to the certain strings in which a transition to a neighbouring solution needs the variation of many bits
با تشکر

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
اپلیکیشن الگوریتم ژنتیک باینری در فضای جستجوی پیوسته دارای 2 ایراد است.
یکی از آنها صخره های هامینگ مرتبط با رشته های مخصوصی است که در ان انتقال به یک راه حل همسایه به تغییر تعداد زیادی از بیت ها نیاز دارد.

maryam72

عضو جدید
اپلیکیشن الگوریتم ژنتیک باینری در فضای جستجوی پیوسته دارای 2 ایراد است.
یکی از آنها صخره های هامینگ مرتبط با رشته های مخصوصی است که در ان انتقال به یک راه حل همسایه به تغییر تعداد زیادی از بیت ها نیاز دارد.
با تشکر از شما
بیشتر مشکل من در "صخره های هامینگ" بود. نمی دونم معادل فارسیش دقیقا چی میشه و البته چه معنی داره.