الگریتم های فرابتکاری....

a.r.4410

عضو جدید
با سلام
از همه دوستان خواهشمندم اگه مطلب یاموضوعاتی در مورد الگوریتم ژنتیک دارین تو این قسمت بذارین خیلی بهش نیازدارم !!!
تاحالانتونستم چیزجالبی پیداکنم..
استاد تحقیق در عملیاتمون گفته باید کتابشو بخونیم تا پروژه تحویل بدیم
با تشکر:)

woodywood

عضو جدید
عزیزم تحقیق در عملیات 1 یا 2؟
فکر نمی کنم توی سرفصل های تحقیق در عملیات الگوریتم ژنتیک باشه .

woodywood

عضو جدید
فقط توضیح خود الکوریتم رو می خوای یا اینکه مورد حل شده اونو می خوای؟

a.r.4410

عضو جدید
تحقیق در عملیات 1
استادمون گفته باید مقالاتی رو که دررابطه بابهینه سازی هستندوباالگوریتم ژنتیک حل میشن رو پیداکنیم وتوضیح بدیم
ممنون میشم اگه کمکم کنین وتوضیح بدین :question::question:چون این اولین درس تخصصیه که دارم

SAH-IE

عضو جدید
یه کتاب به اسم روش های نوین بهینه سازی نوشته آقایان محمد رضا فروزان و محمد رضا نیرومند از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به تازگی چاپ شده که یه فصل از اون به الگوریتم ژنتیک تخصیص داده شده.(البته خودم هنوز وقت نکردم بخونمش)فکر کنم به دردتون بخوره!
موفق باشید

a.r.4410

عضو جدید
یه کتاب به اسم روش های نوین بهینه سازی نوشته آقایان محمد رضا فروزان و محمد رضا نیرومند از انتشارات جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان به تازگی چاپ شده که یه فصل از اون به الگوریتم ژنتیک تخصیص داده شده.(البته خودم هنوز وقت نکردم بخونمش)فکر کنم به دردتون بخوره!
موفق باشید
ممنون اگه وقت کنم میخونم البته استادخودمون که کتاب خودش رومعرفی کرده:warn::confused:(صادقیه)

woodywood

عضو جدید
دوست عزیز استادت صادقیه اون وقت دنبال الگوریتم ژنتیک می گردی؟؟؟؟
اون خودش با الگوریتم ژنتیک زندگی می کنه.
یه وقت اون فایلی رو که بهت دادم نشونش ندی
حتما تغیرش بده بعدا وگرنه می فهمه که از روی کتاب رفرنس زدم و الگو گرفتم
عزیزم اول بگو استادت کیه بعدا درخواست بده

a.r.4410

عضو جدید
دوست عزیز استادت صادقیه اون وقت دنبال الگوریتم ژنتیک می گردی؟؟؟؟
اون خودش با الگوریتم ژنتیک زندگی می کنه.
یه وقت اون فایلی رو که بهت دادم نشونش ندی
حتما تغیرش بده بعدا وگرنه می فهمه که از روی کتاب رفرنس زدم و الگو گرفتم
عزیزم اول بگو استادت کیه بعدا درخواست بده
استادمون احمدصادقیه است میشناسیشون؟درسته که استادمون صادقیه است ولی هنوز هیچی درمورد بهینه سازی والگوریتم ژنتیک ومسائل مربوط به اون نمی دونم!!:(خوب بایدیه چیزی درموردش برامون توضیح میدادبعدش می گفت بریم دنبال پروژه!

woodywood

عضو جدید
عزیزم استادا همه همینن
اقای نورالنسا هم که کتاب کنترل کیفیت رو دارن موقع درس دادن در مورد تاگوچی هیچی نمی گه و انتظار داره همه بلد باشن
این سیستم همشونه

مهرناز*

عضو جدید
الگریتم های فرابتکاری....

با سلام دوستان در مورد الگوریتم های فراابتکاری که شامل هوش مصنوعی،شبکه هاب عصبی،تئوری مورچگان،تئوری صف،الگوریتم ژنتیک و کاربرد آن ها در مهندسی اطلاعاتی می خواستم.
با تشکر:gol:

mohsen_522

عضو جدید
با سلام دوستان در مورد الگوریتم های فراابتکاری که شامل هوش مصنوعی،شبکه هاب عصبی،تئوری مورچگان،تئوری صف،الگوریتم ژنتیک و کاربرد آن ها در مهندسی اطلاعاتی می خواستم.
با تشکر:gol:
سلام این هایی کهش ما گفتید مطالب جدایی هستند و زیرمجموعه الگوریتم های فراابتکاری نیستند.شبکه هاب عصبی ارتباطی با تئوری صف نداره از بین اینا فقط مورچگان و ژنتیک از روش های متداول فراابتکاری ها هستند تو گوگل سرچ کنید بی نهایت مطلب در موردشون پیدا میکنید

fatima12

کاربر بیش فعال
الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک

سلام دوستان روزتون بخیر ،میخواستم بدونم کسی در رابطه با الگوریتم ژنتیک و پیاده سازی و روش حل مسئله با اون مطلبی نداره من توی گوگل سرچ کردم اما مطالب پراکنده ای داشت نتونستم جمع بندیش کنم و یه نتیجه کلی بگیرم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه :gol:

baran.clever

عضو جدید
سلام دوستان روزتون بخیر ،میخواستم بدونم کسی در رابطه با الگوریتم ژنتیک و پیاده سازی و روش حل مسئله با اون مطلبی نداره من توی گوگل سرچ کردم اما مطالب پراکنده ای داشت نتونستم جمع بندیش کنم و یه نتیجه کلی بگیرم ممنون میشم اگه کسی بتونه کمک کنه :gol:
سلام . من مطلب زیاد دارم. اگه میخواین میلتونو بگین بفرستم براتون. فقط راجع به نحوه پیاده سازیش میخواین دیگه؟

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کتاب الگوریتم های فراابتکاری فتاحی رو بخون .

fatima12

کاربر بیش فعال
کتاب الگوریتم های فراابتکاری فتاحی رو بخون .

واسه امتحان پایان ترمم میخام زیاد وقت ندارم که بتونم کتاب بخونم :cry: ی سری جمع بندی کلی میخاستم که دوست عزیزمون لطف کرد واسم ایمیل کرد

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کتاب های خوبی در این زمینه ها هست
دوره های خوبی هم برگزار میشه

مینا مالکی

عضو جدید
دوست عزیز من matlabsite.com رو معرفی می کنم مطالب عالی و کاربردی داره می تونی فیلم های مورد نیازتو از طریق این سایت تهیه کنی

neela

عضو جدید
الگوریتم ژنتیک فازی ( خیلی فوری )

الگوریتم ژنتیک فازی ( خیلی فوری )

با سلام
با توجه به موضوع پایان نامه ، نیاز اساسی به مقاله ای در مورد الگوریتم ژنتیک فازی دارم که فرم استاندارد الگوریتم زنتیک فازی در آن باشه که بتونم استفاده کنم .
ممنون می شم اگه کسی در این زمینه راهنمایی کنه .

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
با توجه به موضوع پایان نامه ، نیاز اساسی به مقاله ای در مورد الگوریتم ژنتیک فازی دارم که فرم استاندارد الگوریتم زنتیک فازی در آن باشه که بتونم استفاده کنم .
ممنون می شم اگه کسی در این زمینه راهنمایی کنه .

https://www.google.com/#psj=1&q=%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D9%85+%DA%98%D9%86%D8%AA%DB%8C%DA%A9+%D9%81%D8%A7%D8%B2%DB%8C.pdf&start=0

leynaz

عضو جدید
برید تو ساینر دایکت.genetic algorithm fuzzyرو سرچ کنین.مقاله رو که پیدا کردید آدرس لینک رو بزنید تویfreepapers.ir نسخه رایگان رو بهتون میده.تو taylor &fransicهم سرچ کنید البته اگه بخواهید از freepaperرایگانش کنید تا آخر مهر برا این سایت بیشتر وقت ندارید

farzad.fadaei64

عضو جدید
سیستم ژنتیک فازی

سیستم ژنتیک فازی

برای ورود به سایت متخصص ترین افراد در زمینه سیستمهای ژنتیک فازی اینجا را کلبک کنید!

سیستم های ژنتیک فازی به سیستمهایی گفته می شود که از الگوریتم ژنتیک برای آموزش و یادگیری سیستمهای فازی (کنترلر فازی) استفاده می شود. از الگوریتم ژنتیک در تنظیم و بهینه سازی توابع عضویت، استخراج و بهینه کردن قوانین فازی و یا بهینه سازی همزمان توابع عضویت و قوانین فازی استفاده می شود. الگوریتم ژنتیک که مشهورترین الگوریتم تکاملی در مبحث آموزش ماشین می باشد می تواند به طرق مختلف برای کد کردن یک سیستم فازی بکار رود. برای مثال فرض کنید که برای سیستم فازی قوانینی مناسب تعریف نموده ایم و می خواهیم توابع عضویت از نوع گوسی را توسط الگوریتم ژنتیک بهینه و تنظیم نماییم. فرض می کنیم که سیستم فازی ما یک ورودی و یک خروجی می باشد و تعداد 3 تابع عضویت رود بعد ورودی و 3 تابع عضویت هم بر روی بعد خروجی در نظر گرفته ایم. از آنجایی که هر تابع گوسی با دو پارامتر (c, σ) مشخص می شود پس در کل 12=2×6 پارامتر بهینه سازی وجود دارد که باید درون کروموزوم کد گذاری شود. مهمترین قسمت در طراحی سیستم فازی توسط الگوریتم ژنتیک و یا هر الگوریتم دیگری تعریف یک تابع هدف مناسب می باشد. در کارهای کنترلی معمولا تابع هدف مینیمم کردن خطای ردیابی می باشد.

تابع عضویت گوسی

سیستم های ژنتیک فازی (فازی ژنتیکی) مورد استفاده در مقالات: طراحی اتوماتیک سیستم های فازی را می توان به صورت یک مسئله جستجو و بهینه سازی که هدف آن طراحی پایگاه اطلاعات است، در نظر گرفت. سیستم های فازی که به منظور یادگیری و بهینه سازی پایگاه اطلاعات از الگوریتم ژنتیکی استفاده می کنند، سیستم های فازی ژنتیکی نام دارند. ساختار سیستم های فازی ژنتیکی به صورت شکل زیر می باشد.

سیستم ژنتیک فازی

عملکرد یک سیستم فازی ژنتیکی را می توان در یکی از سه گروه زیر طبقه بندی کرد:

1. تنظیم پایگاه داده ها
  2. یادگیری قوانین
  3. یادگیری پایگاه اطلاعات
که در زیر به معرفی مختصر هر یک می پردازیم.
تنظیم ژنتیکی (Genetic Tuning): در پروسه تنظیم فرض بر این است که یک کنترلرفازی با مجموعه قوانین مشخص موجود می باشد و هدف یافتن مقادیر بهینه پارامترهای پایگاه داده ها ( پارامترهای توابع عضویت و توابع مقیاس گذاری ) می باشد. یادگیری ژنتیکی پایگاه قوانین: در این پروسه فرض بر این است که توابع عضویت از پیش تعریف شده ای در پایگاه داده ها موجود می باشد و هدف یافتن قوانین فازی است. سه روش به منظور یادگیری قوانین پیشنهاد شده است: روش میشیگان، روش پیتزبرگ و روش یادگیری قوانین با تکرار. در روش میشیگان، هر کروموزوم نشان دهنده یک قانون فازی می باشد و در نتیجه برای نشان دادن کل قوانین، از جمعیتی از کروموزوم ها استفاده می کنیم. در روش پیتزبرگ، هر کروموزوم نشان دهنده کل پایگاه قوانین است به نحوی که ژن های آن از قوانین فازی تشکیل می شود در روش سوم که ترکیبی از دو روش قبلی است، هر کروموزوم نشان دهنده یک قانون فازی است به طوری که هر قانون فازی با روش تکرار و اجرای زیاد الگوریتم ژنتیکی وارد پایگاه قوانین می شود. یادگیری ژنتیکی پایگاه اطلاعات: در این پروسه، هیچ سیستم و یا کنترلر فازی از پیش تعیین شده ای موجود نمی باشد و هدف یافتن کل پایگاه اطلاعات است. بدین منظور کروموزوم ها ، پارامتر های توابع عضویت و قوانین فازی را در بر می گیرند. این پروسه دارای فضای جستجوی ناهمگون و گسترده ای است.

توجه! اگر شما نیز موضوع و یا مقاله دیگری در زمینه طراحی و یا بهینه سازی سیستم فازی، کنترل فازی با الگوریتمهای تکاملی از جمله ژنتیک، الگوریتم پرندگان و… دارید می توانید درخواست خود را از طریق فرم تماس با ما و یا میل ieeematlab.ir@gmail.com و یا شماره تماس 09357866505 در میان بگذارید تا با بهترین کیفیت و کمترین زمان برای شما آماده کنیم. با تشکر تیم منطق فازی

آخرین ویرایش:

alireza 68

عضو جدید
الگوریتم ژنتیک و منطقه فازی

الگوریتم ژنتیک و منطقه فازی

سلام به همه دوستان
ممنون میشم درباره دو تا موضوع الگوریتم ژنتیک و منطقه فازی کمکم کنید
در حد آشنایی میخام ولی کامل و جامع
ممنون اگه کمکم کنید چون خیلی بهش نیاز دارم :gol:

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
ممنون میشم درباره دو تا موضوع الگوریتم ژنتیک و منطقه فازی کمکم کنید
در حد آشنایی میخام ولی کامل و جامع
ممنون اگه کمکم کنید چون خیلی بهش نیاز دارم :gol:

.
.
.

سلام!!

تنها با کمی صبر و حوصله میتونبد مطالب مورد نظرتون رو در تالار پیدا کنید ...

الگوریتم ژنتیک :

امیدوارم تاپیک های زیر بتونه کمکی بهتون بکنه

[h=1]الگوریتم ژنتیک[/h]
[h=1]الگوریتم ژنتیک[/h]
[h=1]الگوریتم ژنتیک[/h]
و
[h=1]منطق فازي به زباني ساده[/h]
فعلا ... ;)

alireza 68

عضو جدید
.
.
.

سلام!!

تنها با کمی صبر و حوصله میتونبد مطالب مورد نظرتون رو در تالار پیدا کنید ...

الگوریتم ژنتیک :

امیدوارم تاپیک های زیر بتونه کمکی بهتون بکنه

الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک

و
منطق فازي به زباني ساده

فعلا ... ;)
سلام و ممنون از وقتی که گذاشتید!
من تمام این تاپیک هایی که گذاشتید قبل از تاپیک خودم دیدم!
ولی متاسفانه همه تاپیک ها بچه ها سوال کردن وکسی جواب کاملی نداده از بس که تالار قوی داریم !
یا اینکه بیشتر سوال ها مربوط به نرم افزار متلب بوده
البته تاپبک منطقه فازی خیلی خوب بود ممنون

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
سلام و ممنون از وقتی که گذاشتید!
من تمام این تاپیک هایی که گذاشتید قبل از تاپیک خودم دیدم!
ولی متاسفانه همه تاپیک ها بچه ها سوال کردن وکسی جواب کاملی نداده از بس که تالار قوی داریم !
یا اینکه بیشتر سوال ها مربوط به نرم افزار متلب بوده
البته تاپبک منطقه فازی خیلی خوب بود ممنون

سلام!!

البته تاپیک ها بیشتر از تالارهای دیگه بودن!!

در هر حال بحث الگوریتم یه موضوع تاپ و خاصه!

سعی میکنم مطلب بیشتر واستون پیدا کنم!

موفق باشید ...

yaghoobi60

عضو جدید
راهنمایی در مورد پنج روش از جدید ترین روشها و الگوریتم های فرا ابتکاری

راهنمایی در مورد پنج روش از جدید ترین روشها و الگوریتم های فرا ابتکاری

سلام دوستان عزیز.من جهت انجام سمینارم به پنج روش از جدید ترین روشها و الگوریتم های فرا ابتکاری نیاز دارم
البته از سال 2008 به بعدم باشه خوبه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. البته یک مقاله از همین سایت دانلود کردم
که روش الگوریتم فاخته رو توضیح داده بود..ممنون میشم از همه مهندسین عزیز که راهنمایی بفرمایند.اگه مقاله در این خصوص باشه
بسیار سپاسگذارم

reza-ie

عضو جدید
مشاهده پیوست Subj 1-A novel chemistry based metaheuristic optimization method for mining of classification r.pdfمشاهده پیوست Subj 2-Biogeography-based optimization for constrained optimization problems.PDFمشاهده پیوست Subj 1-A novel chemistry based metaheuristic optimization method for mining of classification r.pdfمشاهده پیوست Subj 2-Biogeography-based optimization for constrained optimization problems.PDF
سلام دوستان عزیز.من جهت انجام سمینارم به پنج روش از جدید ترین روشها و الگوریتم های فرا ابتکاری نیاز دارم
البته از سال 2008 به بعدم باشه خوبه . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. البته یک مقاله از همین سایت دانلود کردم
که روش الگوریتم فاخته رو توضیح داده بود..ممنون میشم از همه مهندسین عزیز که راهنمایی بفرمایند.اگه مقاله در این خصوص باشه
بسیار سپاسگذارم
سلام دوست من . من دانشجوی ارشد هستم و ماه گذشته این درس رو پاس کردم. تو همین تاپیک مقاله 5 تا از جالب ترینهاش رو می گذارم تا 18 تا از این الگوریتم ها رو مقاله دارم خواستی بگو 5 تا 5تا واست می ذارم.مثل این که دو تا دو تا اجازه می ده. پس من دو تا دو تا می ذارم واست.

بالا