اعلام نتایج اولیه کنکور ارشد 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamidchi

عضو جدید
انتخاب رشته هم کردم ولی هنوز شک دارم عوضش کنم یا نه !!
حالا بازم از اون سوالای تکراری
الکترونیک دیجتیال امیرکبیر پارسال تا چه رتبه ای گرفته ؟ خواهشا اگه اطلاع دارید بگید
بازار کار الکترونیک دیجیتال در مقایسه با مخابرات سیستم چطوره ؟

آخرین ویرایش:

بهار امیدوار

عضو جدید
لطفا به سوال من پاسخ بدید

لطفا به سوال من پاسخ بدید

آیا کسب میدونه با رتبه 6000 و معدل 15 کجا میشه قبول شد ؟ اصلا عایا میشه قبول شد؟
مرسی :gol:

MehranVB

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه لطفاً به این توصیه ها گوش کنید:

1- از اونجایی که تکلیف سازمان سنجش با خودش هم مشخص نیست، حتماً هر چه زودتر و قبل از امشب انتخاب رشته کنید، نهایتش اگه تمدید بشه فرصت ویرایش دارید.

2- بعد از انتخاب رشته حتماً باید کد پیگیری رو دریافت کنید. اگر نکردید و دوباره به صفحه اصلی هدایت شدید، یعنی انتخاب رشته ای صورت نگرفته. زمانی این اتفاق میافته که
فرم رو باز کنید و بعد از یه مدت خاصی (مثلاً یه ساعت) دکمه تایید رو بزنید.

3- این انتخاب رشته از سئوالای کنکور که جواب دادید مهمتره و اگه اشتباهی کنید راه برگشتی وجود نداره. حتماً دوبار (یا بیشتر) لیست انتخاب رشته هاتون رو همراه با گرایشاش مرور کنید تا اشتباهی رخ نده (و به جای سیستم نرید میدان و یا آموزش محور یا پردیس و ...)

ahmadpashaei

عضو جدید
کسی نمیتونه منو راهنماییی کنه ؟
بهار جان ارشد چیزی نیست که همینجوری برید بخونید و کسایی که واقعا میخوان استفاده کنن باید بخونن.باید پایه قابل قبولی داشته باشید و .... حیفه آدم همیجوری بره دو سه سال معطل بشه و نهایتا چیز خاصی یاد نگیره چون در ارشد جنبه تئوری و تحقیقاتی شما تقویت میشه نه عملی و کاربردی.شما با لیسانس که یک تحصیلات کامل و بی نقص هست هرکاری می تونید انجام بدین.فقط کمی تحقیقات و مطالعه می خواد ولی میشه کارای بزرگی کرد.من خودم زحمتی برای کنکور نکشیدم وگرنه می خواستم روی کار و انگلیسی سرمایه گذاری بکنم،ولی حالا رتبه ام خوب شد.
موفق باشید

xanth

عضو جدید
بچه ها با توجه به اینکه کارشناسی الکترونیک باشیم ارشد بهتره الک انتخاب کنیم با مخابرات ؟

اگه با الک مشکلی نداری تغییر گرایش نده، من الک بودم ولی دوسش نداشتم تمام درسای اختیاریمو از چارت مخابرات گرفتم ارشد رفتم مخابرات، ولی خیلی سخت بود. هم استاد راهنماهای مخابرات ترجیح می دن دانشجوی مخابراتی بگیرن هم این که باید چند واحد جبرانی برداری!

hamidchi

عضو جدید
کسی نبود در مورد الکترونیک دیجیتال اطلاعاتی داشته باشه ؟؟ بازار کارش چطوره ؟ عنوان واحد هایی که باید گذروند رو میدونم ولی یکم جزئی تر میخام

• Like
واکنش ها: afba

afba

عضو جدید
کسی نبود در مورد الکترونیک دیجیتال اطلاعاتی داشته باشه ؟؟ بازار کارش چطوره ؟ عنوان واحد هایی که باید گذروند رو میدونم ولی یکم جزئی تر میخام

و تفاوتش با مخابرات سیستم!واحداش حتی پروژه ارشدش خیلی شبیه هم هستن.پردازش تصویر و بینائی و بازشناسائی الگو و ....
؟؟؟؟؟؟؟؟

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز

در این لینک کلیه دروس گرایشهای مختلف مهندسی برق در ارشد رو به همراه رفرنسهاش و سرفصلهاش نوشته امیدوارم مفید باشه

http://ee.sharif.ir/form-ms/Syllabi_En_8-12-91.pdf

Ehsan756

عضو جدید
بچه ها 1 سوال
اینکه مثلا برای گرایش مخابرات تربیت مدرس نوشته "عنوان گرایش در مدرک فارغ التحصیلی ذکر نخواهد شد" الان این خوبه یا بده؟؟؟؟؟
کسی نظری داره؟؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها 1 سوال
اینکه مثلا برای گرایش مخابرات تربیت مدرس نوشته "عنوان گرایش در مدرک فارغ التحصیلی ذکر نخواهد شد" الان این خوبه یا بده؟؟؟؟؟
کسی نظری داره؟؟

به گفته مهندس اسلام پناه و مهندس مومن زاده ایرادی ندارد.حتی اگر خارج از ایران هم بروید بر عکس ایران آنجا زمینه تحقیقاتی وجود دارد نه گرایش،

esy_007

عضو جدید
بچه ها به نظرتون دانشگاه خوارزمی رو تو انتخابام قرار بدم؟
تو وبسایتش اصلا گروه برق نداره این دانشگاه!!!!:surprised:

esy_007

عضو جدید
مهران جان تو این صفحه نوشته که مهلت انتخاب رشته تا دوشنبه تمدید شده
http://www.sanjesh.org/FullStory.aspx?gid=2&id=951
پيرو اطلاعيه مورخ 24/2/92 بدين وسيله به اطلاع آن دسته از داوطلباني كه براساس كارنامه نتايج اوليه آزمون تحصيلات تكميلي (كارشناسي ارشد) سال 1392 مجاز به انتخاب رشته گرديده اند، مي رساند با توجه به اعلام رشته محل هاي جديد تحصيلي و همچنين اصلاحات اعلام شده درخصوص برخي از رشته هاي تحصيلي مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته آزمون فوق الذكر و به منظور مساعدت براي درج كدرشته محل هاي انتخابي مقرر گرديد به داوطلبان ذيربط اجازه داده شود تا روز دوشنبه مورخ 30/2/92 نسبت به ثبت اولويت هاي انتخابي خود اقدام نمايند.
لذا ضمن تمدید مهلت انتخاب رشته تا پایان روز دوشنبه مورخ 30/2/92 متقاضيان می توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته و همچنين كدرشته محل هاي تحصيلي و اطلاعيه هاي مربوط نسبت به ثبت كدرشته محل هاي مورد نظر حداكثر تا پايان روز مذکور منحصراً از طريق سايت اينترنتي اين سازمان اقدام نمايند. ضمناً داوطلباني كه قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تكميل نموده اند، در صورت تمايل با توجه به مندرجات اطلاعيه هاي مذكور، مي توانند نسبت به ويرايش رشته هاي انتخابي خود تا تاريخ 31/2/92 اقدام نمايند.
ا

ahmadpashaei

عضو جدید
بچه ها به نظرتون دانشگاه خوارزمی رو تو انتخابام قرار بدم؟
تو وبسایتش اصلا گروه برق نداره این دانشگاه!!!!:surprised:
شما کرجی هستین و برق خوارزمی هم در کرجه هست.دانشگاه خوبی هم هست.من بودم مس زدم،البته همین الانم اون می زنم;)

shayannn

عضو جدید
دوستان
کسی می دونه برق الکترونیک تبریز (کد 31005) که توضیحاتش خالیه شامل چه گرایشهایی هست؟ لطفا راهنمایی کنید.

• Like
واکنش ها: afba

hadaf1368

عضو جدید
بچه ها یه سوال خیلی خیلی فوری لطفا هرکی میدونه زود جواب بده
امن هنوز دانشجوام و امسال کنکور دادم و ایشالا همین ترم ترمه آخرمه
من موقع ثبت نام توی کنکور ارشد رفتم معدلم رو از آموزش دانشگاه گرفتم و ثبت نام کردم
الان که نتایج رو زدن معدلم یه مقدار تغییر کرده آیا لازمه دوباره برم استعلام کنم و تغییر بدم؟!!
اگه آره نمرات این ترمو که زدن بازم معدلم تغییر میکنه اونموقع چی کار کنم؟!!

BalroG

عضو جدید
من موقع ثبت نام توی کنکور ارشد رفتم معدلم رو از آموزش دانشگاه گرفتم و ثبت نام کردم
الان که نتایج رو زدن معدلم یه مقدار تغییر کرده آیا لازمه دوباره برم استعلام کنم و تغییر بدم؟!!

فکر کنم شما هنوز انتخاب رشته نکردین، چون اگه انتخاب رشته می کردین، خودتون متوجه می شدین:
موقع انتخاب رشته، سایت سنجش آخرین معدل شما رو تا الآن از شما میخواد که می تونید برای آخرین بار اون رو اصلاح کنید! پس معدلتون رو تا بدین جا وارد کنید...

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
نخیر شما موقع امتحان دادن معدلتو نوشتی و همون موقع اون معدلو داشتی
دانشجوهای سال آخر معدلشونو تا آخر شهریور سال 3 می نویسن بعدا هم تغییر نمی دن!
بازم به توضیحات سازمان سنجش موقع انتخاب رشته دقت کنین...

hadaf1368

عضو جدید

فکر کنم شما هنوز انتخاب رشته نکردین، چون اگه انتخاب رشته می کردین، خودتون متوجه می شدین:
موقع انتخاب رشته، سایت سنجش آخرین معدل شما رو تا الآن از شما میخواد که می تونید برای آخرین بار اون رو اصلاح کنید! پس معدلتون رو تا بدین جا وارد کنید...

نخیر شما موقع امتحان دادن معدلتو نوشتی و همون موقع اون معدلو داشتی
دانشجوهای سال آخر معدلشونو تا آخر شهریور سال 3 می نویسن بعدا هم تغییر نمی دن!
بازم به توضیحات سازمان سنجش موقع انتخاب رشته دقت کنین...
الان جواب هاتون باهم فرق داره...
الان واقعا نگرانم!!
آخر معدلم تا آخر تابستون گذشته باید وارد کنم یا فردا برم دانشگاه؟!!!!

BalroG

عضو جدید
دانشکده صدا و سیما

دانشکده صدا و سیما

سلام بر آینده سازان بی بدیل کشور
دیدم دوستان درباره دانشکده صدا و سیما سوال کردن، از اونجایی که خودم سختی های بسیاری متحمل شدم تا درباره این دانشکده اطلاعات کسب کنم، گفتم برای رضای خدا، این اطلاعات کسب شده ام رو برای دوستان بازگو کنم تا از سردرگمی دربیان و این یکی دو روز آخر رو راحت تر تصمیم بگیرن... :)
برای این که خیال دوستان از بابت صحت این اطلاعات راحت باشه، باید بگم که این اطلاعات اکتسابی رو با زحمت فراوان از فردی که در این دانشکده درحال تحصیل هست، به دست آوردم و این اطلاعات کاملا بروز و آپدیت و از همه مهم تر، منبع اطلاعات کاملا موثق هست:
;)
سال پیش آخرین رتبه ای که در دانشکده صدا و سیما قبول شد، حول و حوش 1800 مخابرات بوده! از اسمش هم که معلومه: مهندسی صدا! بیشتر به مسائل صدا، مثل آکوستیک و از اینجور بحث ها پرداخته میشه! بعضی از نکاتش (شاید مزایا و معایب!) رو برات میگم:
مهمترین مزیتش اینه که دانشگاه شما رو بورس میکنه! پارسال ماهی 70هزار تومن میداد به دانشجوهاش!
:razz: از لحاظ غذا و خوابگاه و امکانات رفاهی همه دانشجوها راضی هستن! ولی بیشترین گلایه ای که دانشجوها ازش نارضایتی میکردن این بود که اصلا هیچ چیز روی برنامه نیست! فردا نمیدونی چه خبره! یه دفعه اعلام میکنن که فردا بیاید کلاس فلان! خب شاید برای بعضیا مهم نباشه این مسئله، ولی خب خیلی از دانشجوهاشون از این مسئله ناراضی بودن! مثلا میگفت مقرری رو سر برج پرداخت نمی کردن! مثلا مال چند ماه جمع میشد و یه دفعه یک میلیون به حساب هرکس واریز میشد! که این یکی رو من خیلی دوست دارم! :biggrin: حداقل جمع میشه باهاش میشه یه کاری کرد! :d
درسای این دانشکده که امسال دیگه میشه دانشگاه، زیاد سخت نیست! اصلا دانشجوهای قوی اونجا نیازی به درس خوندن ندارند!
ولی مسئله مهمی هم که هست اینه که مهندسی صدا درواقع یه بن بسته! دیگه نباید به فکر ادامه تحصیل باشی! مگر این که صبر کنی همین دانشگاه مقطع دکترا رو هم بیاره! و دیگر این که، اگه خدای نکرده صدا و سیما تو رو جذب نکنه، کار پیدا کردن برات در یه جای دیگه خیلی سخته! فقط بعضی از شرکت های خصوصی، اونم فقط در تهران هستن که شاید جذبت کنن! مخصوصا شهرستان اصلا هیچ کاری نمیتونی بکنی! ولی تا به حال شنیده نشده که کسی از این دانشکده فارغ التحصیل بشه و صدا و سیما جذبش نکنه! حتی خلاف این حالت هم شنیده شده که صدا و سیما خواسته یکی رو جذب کنه، ولی طرف قبول نکرده!!! ولی باز هم تضمین 100% وجود نداره که جذب صدا و سیما بشی! اگه بخوای از جذبت مطمئن باشی، باید حسابی بخونی و خودتو از دیگران بکشی بالاتر! یه چیز دیگه هم که هست اینه که صداوسیمای خود تهران از فارغ التحصیلان این دانشکده جذب نمیکنه! بلکه فارغ التحصیلان این رشته، به صداو سیمای مراکز استان ها و شهرستان ها معرفی میشن و اونا اینا رو جذب میکنن! حالا اگه صدا و سیمای شهر شما نیاز به نیرو داشته باشه و نیروی متخصص درش کم باشه، احتمالش زیاده که به صدا و سیمای شهر خودتون برید، درغیر این صورت شاید به صدا و سیمای یه شهر دیگه برید! گفته میشه که جذب شدن در صدا و سیمای تهران، یک پارتی واقعا کت و کلفت (به معنای واقعی!) میخواد که تقریبا برای افراد معمولی بعیده!!!
در مورد نحوه مصاحبه هم که باید بگم: آسون میگیرن! چند تا درس مقطع کارشناسی رو برات میشمارن و میگن از بین اینا یکی رو انتخاب کن و از اون درس ازت سوال میکنن! ولی سوالات علمی که می پرسن، گفته میشه که سخته، ولی اگه نصف سوالات رو بتونی جواب بدی،به احتمال زیاد قبولی!!!
درضمن به شهر شما هم برای تحقیقات میان که نباید اسمت بد دررفته باشه یا خدای نکرده سوءسابقه داشته باشی...
این اطلاعاتی بود که تونسته بودم درباره این دانشگاه کسب کنم و مابقیش دیگه الله العالم.
امیدوارم که تصمیم عاقلانه ای بگیرید
موفق باشید

Arm1368

عضو جدید
الان واقعا نگرانم!!
سلام
خیالت راحت باشه. معدلت رو تا تاریخ 91/6/31 می خوان . نیازی نیست تغییرش بدی (باید بگم نباید تغییرش بدی !!)
برای این که مطمئن بشی ، صفحه ی دوم فایل راهنمای انتخاب رشته رو ببین (بخش توضیحات مربوط به معدل)

BalroG

عضو جدید
الان واقعا نگرانم!!

نمیدونم والا، شایدم من دارم اشتباه میکنم، ولی من اگه جای شما بودم، معدلم رو تا همین جا که خود سنجش اجازه اصلاح داده، تغییر میدادم! آخه خودم منم تغییر دادم! چون موقع ثبت نام هنوز فارغ التحصیل نشده بودم و معدلم کامل نشده بود و بهمن ماه فارغ التحصیل شدم، پس معدل نهایی رو موقع انتخاب رشته به عنوان اصلاح معدل وارد کردم...
شما یه کوچولو شرایطتون با من فرق داره: اینکه شما هنوز هم فارغ التحصیل نشدین!

Arm1368

عضو جدید

نمیدونم والا، شایدم من دارم اشتباه میکنم، ولی من اگه جای شما بودم، معدلم رو تا همین جا که خود سنجش اجازه اصلاح داده، تغییر میدادم! آخه خودم منم تغییر دادم! چون موقع ثبت نام هنوز فارغ التحصیل نشده بودم و معدلم کامل نشده بود و بهمن ماه فارغ التحصیل شدم، پس معدل نهایی رو موقع انتخاب رشته به عنوان اصلاح معدل وارد کردم...
شما یه کوچولو شرایطتون با من فرق داره: اینکه شما هنوز هم فارغ التحصیل نشدین!

شما هم برو معدلت رو اصلاح کن . معدل کسانی که موقع ثبت نام و شرکت در آزمون، دانشجوی سال آخر کارشناسی بوده اند باید تا تاریخ 91/6/31 وارد شود .

BalroG

عضو جدید
شما هم برو معدلت رو اصلاح کن . معدل کسانی که موقع ثبت نام و شرکت در آزمون، دانشجوی سال آخر کارشناسی بوده اند باید تا تاریخ 91/6/31 وارد شود .

مهندس مطمئنی؟!!
آخه من که دیگه فارغ التحصیل شدم، میترسم موقع ثبت نام دانشگاه، برام دردسر بشه! واسه همین، معدل رو اصلاح کردم!!!
مطمئنی باید معدل رو تغییر نمیدادم؟

hadaf1368

عضو جدید
سلام
خیالت راحت باشه. معدلت رو تا تاریخ 91/6/31 می خوان . نیازی نیست تغییرش بدی (باید بگم نباید تغییرش بدی !!)
برای این که مطمئن بشی ، صفحه ی دوم فایل راهنمای انتخاب رشته رو ببین (بخش توضیحات مربوط به معدل)
دستت درد نکنه!
یکی از دوستان هم که خیلی قبولش دارم همینو الان بهم گفت.. دیگه دفترچه رو که دیدم خیالم راحت راحت شد
ممنووووووووووووووووون:redface:

hadaf1368

عضو جدید

مهندس مطمئنی؟!!
آخه من که دیگه فارغ التحصیل شدم، میترسم موقع ثبت نام دانشگاه، برام دردسر بشه! واسه همین، معدل رو اصلاح کردم!!!
مطمئنی باید معدل رو تغییر نمیدادم؟
شما هم موقع آزمون فارغ التحصیل نبودی!
حق با ذوستمون arm، برو تغییرش بده

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا