اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

Coronaa

کاربر فعال
سلام دوستان. به نظر تا حالا فقط این دوستان اعلام آمادگی کرده اند
aliila1359
ziapandorra
dashhadi
reza_rouhi
mohamad_musavi69
ریحانه سعادت Mahboobeh,
f.babaei
shakiba.h
:)
خدمت شما، خانم سعادت و دیگر دوستان عرض کنم که من فقط اومدم اینجا یه بحثی رو داشته باشم و مراحل انجام این پروژه را با کمک شما دوستان یاد بگیرم تا نتایج حاصل درس خودنم رو اینجا احساس کنم.
خدمتتون عرض کنم که من بدلیل درس و مشغله ی زیاد نمیتونم بصورت مستمر همکاری کنم ولی مایلم که مسیر پیشرفت شما رو ببینم. همچنین من سواد زیادی نسبت به شما ها ندارم و بیشتر در مباحث کنترل فازی و شبکه های عصبی و گیم تئوری کار کردم که فکر نکنم بدرد این پروژه بخوره.
من برای پیوستن به گروه شما حداقل به شش ماه نیاز دارم. شما میتونید شروع کنید و اگه قابل دونستید میتونم در ادامه به گروه شما ملحق بشم.
موفق باشید.

ziapandorra

عضو جدید
در مورد گفت و گو و آشنایی من که گفتم می تونیم از طریق اینترنت. اسکایپ، مسنجر، لاین، وایبر، واتساپ و .... با هم در ارتباط بود. و گفتم در مورد مالکیت این پروژه دوستان نظری دارید بدید تا بعد منم یه پیشنهاد می دم. در مورد شروع هم گفتم به نظر بنده از قسمت نرم افزاری شروع می کنیم. و بازم تو این مرحله از کجا و چطوریش رو اعلام می کنم. قبلش مسائل گفته شده رو درست کنیم بعد استارت بزنیم.
برای معرفی لطف کنید یه کنفرانس اینترنتی تشکیل بدیم و اونجا با هم بیشتر آشنا می شیم. نظرتون چیه دوستان؟

من هم موافقم. اما فعلا درگیر نوشتن پایان نامه هستم. اما فکر کنم از هفته ی آینده وقت آزاد تری داشته باشم.

حامد تبريزي

عضو جدید
سلام خانم مهندس سعادت، اميدوارم حالتان خوب باشه.
خيلي دوست داشتم تو اين پروژه كار كنم اما با كمال تاسف نميتونم تا بهمن ماه با شما همكاري كنم چون برا كنكور ارشد آماده ميشم. بعد بهمن ماه انشاالله با گروه همكاري ميكنم.
از شما و اعضاي گروه معذرت مي خوام.

مازارو

عضو جدید
با سلام به دوستان
در تاپیک* سوال در خصوص کنترل ربات صنعتی *دوستان میتوانند عینن مشاهده کنند که چگونه می توان از طریق محاسبه نیرو و گشتاور تحت برنامه متلب وتنظیم خروجی برنامه با محیط سیمولاسیون مثلأ easy-rob نتیجه کار را مشاهده کرد. شما میتوانید همین روش را برای کنترلر CNC پنچ درجه انجام دهید.
با سپاس

dadash masoud

عضو جدید
یه توصیه:
تو کار گروهی خیلی چیزا موثره و اخرین چیزی که لازمه دانشه.
امیدوارم این گروه یه اتفاق مثبت و مبارک باشه

GNMS

عضو جدید
خدمت شما، خانم سعادت و دیگر دوستان عرض کنم که من فقط اومدم اینجا یه بحثی رو داشته باشم و مراحل انجام این پروژه را با کمک شما دوستان یاد بگیرم تا نتایج حاصل درس خودنم رو اینجا احساس کنم.
خدمتتون عرض کنم که من بدلیل درس و مشغله ی زیاد نمیتونم بصورت مستمر همکاری کنم ولی مایلم که مسیر پیشرفت شما رو ببینم. همچنین من سواد زیادی نسبت به شما ها ندارم و بیشتر در مباحث کنترل فازی و شبکه های عصبی و گیم تئوری کار کردم که فکر نکنم بدرد این پروژه بخوره.
من برای پیوستن به گروه شما حداقل به شش ماه نیاز دارم. شما میتونید شروع کنید و اگه قابل دونستید میتونم در ادامه به گروه شما ملحق بشم.
موفق باشید.

منم هستم

md_elect

عضو جدید
سلام مهندس شما هم واقعا همکاری می کنید؟؟؟؟
میتونید از پروژه ای که انجام دادید یه کلیپ تهیه کنید و برام بفرستید؟ ممنون.

سلام ببخشید دیر جواب دادم!چندتا فیلم با گوشی گرفته بودم که به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت یکی رو آپلود کردم،توضیح :1- دستگاه قدیمی بود و سخت افزارش رو تغییر ندادیم(قبلا دستی بود)2- تیغه 6mm هست و فاصله برش ها 8mm در صورت کم شدن فاصله برشها و استفاده از تیغه باریکتر کیفیت کار بهتر میشه!سعی میکنم یک فیلم که در برگیرنده کل دستگاه و عملکردش باشه تهیه و آپلود کنم!موفق باشید
http://cld.persiangig.com/dl/Toq98/pKm6hSIw91/Video0024.mp4

md_elect

عضو جدید
سلام ببخشید دیر جواب دادم!چندتا فیلم با گوشی گرفته بودم که به دلیل پایین بودن سرعت اینترنت یکی رو آپلود کردم،توضیح :1- دستگاه قدیمی بود و سخت افزارش رو تغییر ندادیم(قبلا دستی بود)2- تیغه 6mm هست و فاصله برش ها 8mm در صورت کم شدن فاصله برشها و استفاده از تیغه باریکتر کیفیت کار بهتر میشه!سعی میکنم یک فیلم که در برگیرنده کل دستگاه و عملکردش باشه تهیه و آپلود کنم!موفق باشید
http://cld.persiangig.com/dl/Toq98/pKm6hSIw91/Video0024.mp4

این هم آپلودشد
http://cld.persiangig.com/dl/pxXxL/1ATM2rHMQW/Video0025.mp4

md_elect

عضو جدید
سلام جناب موسوی فیلمها رو دیدید؟اگر فکر میکنید تو گروهتون میتونم مفید باشم در خدمتم!در مورد فیلم کامل تر هنوز نتونستم تهیه کنم،ولی اگر سوالی هست در خدمتم!ضمنا من پیشنهادم اینه اول از یه چیز ساده شروع کنیم بعدکم کم قابلیت هاش رو بیشتر کنیم!یکی از مزایاش اینه وقتی دوستان ببینند یه چیزی ساخته شده،انگیزشون بیشتر میشه و با دیدن کارش ممکنه ایده های جالبی هم بزهنشون برسه!ممنون

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام جناب موسوی فیلمها رو دیدید؟اگر فکر میکنید تو گروهتون میتونم مفید باشم در خدمتم!در مورد فیلم کامل تر هنوز نتونستم تهیه کنم،ولی اگر سوالی هست در خدمتم!ضمنا من پیشنهادم اینه اول از یه چیز ساده شروع کنیم بعدکم کم قابلیت هاش رو بیشتر کنیم!یکی از مزایاش اینه وقتی دوستان ببینند یه چیزی ساخته شده،انگیزشون بیشتر میشه و با دیدن کارش ممکنه ایده های جالبی هم بزهنشون برسه!ممنون

سلام مهندس بله دیدم ممنون. کارتون خوب هست. بله چرا مفید نباشید؟ اما متاسفانه اینجا چندنفر از روی ذوق و علاقه فقط اعلام آمادگی می کنند ولی همکاری نمی کنند.
مهندس می تونم برنامتون رو ببینم؟ البته اگه موردی نداشته باشه.
برای قسمت کنترلرش من چند تا نظر دارم. یه سوال هم دارم. شما با زبان ماشین ها آشنایی دارید؟ منظورم G-Code هست.

آخرین ویرایش:

asad heidar

کاربر فعال
سلام به همه دوستان
من این تاپیکو تازه دیدم، بصورت سطحی چند قسمت از تاپیکو خوندم، به نظر میاد با این که یه چند وقتی از شروع این تاپیک میگذره هنوز استقبال ان چنانی صورت نگرفته، منم از این لحظه آمادگی خود را برای همکاری با بقیه دوستان اعلام میکنم، و یه نظری هم دارم، اگه موافق باشید پروژه را شروع کنیم بقیه دوستان نیز اگه تمایل داشتن خودشون حضور پیدا میکنن. "به امید فردای بهتر"

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوستان
من چند تاپیک گذشته گفتم طبق یک برنامه جلو بریم و از بقیه دوستان نظر خواهی کردم که نحوه همکاری به چه صورت باشه ولی کسی چیزی نگفت. از لطفشونم ممنونم.
نظر خودم اینه: قبلا در تلاش بودم یک شرکت فنی مهندسی به ثبت برسونم و علاوه بر کارهای عملی برق کارهای تحقیقاتی هم انجام بدیم تو شرکت ولی خوب به دلایلی فعلا سراغ ثبتش نرفتم. اما برای این کار میگم شرت رو به ثبت برسونم و دوستانی که علاقمندند همکاری کنند از طرف شرکت این پروژه رو انجام بدیم.
نحوه اجرای این پروژه هم فقط دوقسمتش یکم نیاز به وقت و مطالعه داره و بقیه قسمت هاش ساده تر میشه.
کسانی که با نظرم موافقند لطف کنند خبر بدند. ممنون

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام مهندس. پروژه جلو رفتنيه، ولي به نظرم راجع به شركتت بيشتر توضيح بده برامون. :smile:
مرسي.

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام مهندس. پروژه جلو رفتنيه، ولي به نظرم راجع به شركتت بيشتر توضيح بده برامون. :smile:
مرسي.

سلام
من یه شرکت فنی مهندسی در زمینه مهندسی تکنولوژی کنترل و ابزاردقیق به ثبت می رسونیم. این شرکت در دو زمینه کار می کنه. یک قسمت فعالیت های برقی و کنترلی و قسمت دوم فعالیت های طراحی و پژوهشی انجام میده.
وقتی شرکت ثبت شد. برای کار روی این پروژه به عنوان نیروی شرکت با هم قرار داد همکاری می بندیم و در مورد این پروژه باهم گفت و گو می کنیم که تمام منافع و ... این پروژه با گروه محقق بصورت مساوی تقسیم بشه یا بصورتی که باهم به نتیجه رسیده باشیم.
قطعا اگه این پروژه انجام بشه پروژه های دیگه رو هم میشه به راحتی انجم داد. به همین دلیل پیشنهاد شرکت رو دادم.

md_elect

عضو جدید
سلام مهندس بله دیدم ممنون. کارتون خوب هست. بله چرا مفید نباشید؟ اما متاسفانه اینجا چندنفر از روی ذوق و علاقه فقط اعلام آمادگی می کنند ولی همکاری نمی کنند.
مهندس می تونم برنامتون رو ببینم؟ البته اگه موردی نداشته باشه.
برای قسمت کنترلرش من چند تا نظر دارم. یه سوال هم دارم. شما با زبان ماشین ها آشنایی دارید؟ منظورم G-Code هست.
سلام!
برنامه رو با C نوشتم (code vision) میکرو هم mega64.متاسفانه G-code خوب بلد نیستم!خوشحال میشم نظربدید،در مورد برنامه هم چشم سعی می کنم مرتبش کنم و بفرستم!سوالی باشه در خدمتم!

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام!
برنامه رو با C نوشتم (code vision) میکرو هم mega64.متاسفانه G-code خوب بلد نیستم!خوشحال میشم نظربدید،در مورد برنامه هم چشم سعی می کنم مرتبش کنم و بفرستم!سوالی باشه در خدمتم!

خیلی عالیه مهندس
فقط لطف کنی برنامت رو بفرستی ممنون میشم. نگاهی بندازم و بعد ببینم اون چیزی که فکرش رو می کنم میشه!!!!
G-code مشکل نیست یه جست و جویی کنی تو نت مطالب ازش زیاد هست می فهمی که اصول کارش به چه صورته و ...

mohamad_musavi69

عضو جدید

سلام مهندس
بله ممنون از لینک های مفیدتون. ما هم قصد طراحی و ساخت کنترلر این دستگاه رو داریم. به نظرمم کاریست ممکن و جالب. نمی گم سخت و دشوار. چون با برنامه هایی که به نظرم هست پیش بریم میتونیم انجام بدیم. ولی تا حالا کسی درست حسابی همکاری نکرده.
الان صفحه 15 رسیدیم ولی هنوز کار استارت نخورده.
افسوس...

Ali_202

عضو جدید
بعضی از بخشهای این تاپیک را خواندم ولی متوجه نشدم که این کنترلر مد نظر دوستان قراره که در چه سطحی باشه

آیا قراره که کنترلر شما مثل زیمنس یا فانوک باشه ؟ یا چیزی که شبیه به لینکهائی که در اینجا گذاشتید؟

اگر قراره که کنترلر مورد نظر یک سیستم صنعتی باشه با چه استانداردهائی باید تطابق داشته باشه؟

چه پروتکلهایی را باید پوشش بدهد؟

چه پلتفرم سخت افزاری مد نظر شماست؟ (ARM ,Intel ,PowerPC ,....)

چه پلتفرم نرم افزاری را برای این پروژه در نظر گرفتید؟ ( WIN یا Linux یا چیز دیگری را )

ممنون میشم که این مسائل را برام روشن کنید. البته مسائل بسیار دیگری هم هست ولی اینها برای من مهمتر بود!

mohamad_musavi69

عضو جدید
بعضی از بخشهای این تاپیک را خواندم ولی متوجه نشدم که این کنترلر مد نظر دوستان قراره که در چه سطحی باشه

آیا قراره که کنترلر شما مثل زیمنس یا فانوک باشه ؟ یا چیزی که شبیه به لینکهائی که در اینجا گذاشتید؟

اگر قراره که کنترلر مورد نظر یک سیستم صنعتی باشه با چه استانداردهائی باید تطابق داشته باشه؟

چه پروتکلهایی را باید پوشش بدهد؟

چه پلتفرم سخت افزاری مد نظر شماست؟ (ARM ,Intel ,PowerPC ,....)

چه پلتفرم نرم افزاری را برای این پروژه در نظر گرفتید؟ ( WIN یا Linux یا چیز دیگری را )

ممنون میشم که این مسائل را برام روشن کنید. البته مسائل بسیار دیگری هم هست ولی اینها برای من مهمتر بود!

سلام مهندس
قراره اگه تیمی که واقعا مشتاق همکاری باشه برای این پروژه جمع بشیم و به عنوان پروژه صنعتی کار رو پیش ببریم.
برای تایین پروتکل، پلتفرم و ... باید بذاریم ببینیم کیا اصلا اعلام آمادگی می کنند و واقعا میاند تا با مشاوره و مشارکت همه وقت بذاریم و شروع کنیم. فعلا خودم تنها دارم کار می کنم رو این پروژه.

Ali_202

عضو جدید
سلام مهندس
قراره اگه تیمی که واقعا مشتاق همکاری باشه برای این پروژه جمع بشیم و به عنوان پروژه صنعتی کار رو پیش ببریم.
برای تایین پروتکل، پلتفرم و ... باید بذاریم ببینیم کیا اصلا اعلام آمادگی می کنند و واقعا میاند تا با مشاوره و مشارکت همه وقت بذاریم و شروع کنیم. فعلا خودم تنها دارم کار می کنم رو این پروژه.

خوب مهندس احتمالا یک طرح اولیه ای از این پروژه بر اساس ارزیابی بازار بدست آورده اید!
آن طرح اولیه شما قراره که چند محور با اسپیندل را پشتیبانی بکند؟
و باز هم سوالات اول خودم را تکرار میکنم که آیا سخت افزاری برای این کار در نظر گرفته اید یا خیر؟
من فکر میکنم شما باید اول مشخص کنید که چه میخواهید بعد به دنبال متخصصش بگردید البته اگر میخواهید یک کار صنعتی انجام بشه. بطور مثال اگر در طرح خود نیاز به یک سخت افزار خاص دارید ( که حتما در این پروژه خواهید داشت ) بدنبال متخصصین این کار بگردید. اینکه من وشما جمع بشیم تا ببینیم چه کاری میتوانیم انجام بدیم این کار به نتیجه صنعتی نخواهد رسید. شما به شرکت زیمنس توجه کنید برای بسیاری از محصولاتش پس از تجزیه پروژه به بخشهای کوچکتر در هر بخش از شرکتها تخصصیتر استفاده میکند بطور نمونه در محصولات این شرکت در بحث منبع تغذیه از محصولات شرکت دلتا استفاده شده (دلتا برای زیمنس طراحی کرده ) و یا برای پروتکل ارتباطی از یک شرکت بسیار کوچک اسراییلی استفاده میکند و نهایتا خود زیمنس یک جمع کننده تکنولوژی خواهد بود.

پس ابتدا مشخص کنید که از این پروژه چه توقعی دارید بعد اگر بنده نیز در زمینه های مد نظر شما تخصصی داشتم در خدمت خواهم بود.

mohamad_musavi69

عضو جدید
خوب مهندس احتمالا یک طرح اولیه ای از این پروژه بر اساس ارزیابی بازار بدست آورده اید!
آن طرح اولیه شما قراره که چند محور با اسپیندل را پشتیبانی بکند؟
و باز هم سوالات اول خودم را تکرار میکنم که آیا سخت افزاری برای این کار در نظر گرفته اید یا خیر؟
من فکر میکنم شما باید اول مشخص کنید که چه میخواهید بعد به دنبال متخصصش بگردید البته اگر میخواهید یک کار صنعتی انجام بشه. بطور مثال اگر در طرح خود نیاز به یک سخت افزار خاص دارید ( که حتما در این پروژه خواهید داشت ) بدنبال متخصصین این کار بگردید. اینکه من وشما جمع بشیم تا ببینیم چه کاری میتوانیم انجام بدیم این کار به نتیجه صنعتی نخواهد رسید. شما به شرکت زیمنس توجه کنید برای بسیاری از محصولاتش پس از تجزیه پروژه به بخشهای کوچکتر در هر بخش از شرکتها تخصصیتر استفاده میکند بطور نمونه در محصولات این شرکت در بحث منبع تغذیه از محصولات شرکت دلتا استفاده شده (دلتا برای زیمنس طراحی کرده ) و یا برای پروتکل ارتباطی از یک شرکت بسیار کوچک اسراییلی استفاده میکند و نهایتا خود زیمنس یک جمع کننده تکنولوژی خواهد بود.

پس ابتدا مشخص کنید که از این پروژه چه توقعی دارید بعد اگر بنده نیز در زمینه های مد نظر شما تخصصی داشتم در خدمت خواهم بود.

سلام مهندس ببخشید دیر جواب دادم. به نت دسترسی نداشتم و سرم خیلی شلوغ بود. البته هنوز هست!
در مورد جوابه سوالتون توی تاپیک های اولیه جواب داده شده:
این مشخصاتیه که اهدافه پروژه ماست آقای قهرمانی توضیح دادند توی پست 41 صفحه 3
کنترلر CNC 4 محور همزمان الی 18 محور همزمانINTERPOLATE
با خروجی پالس جههت سروو موتور و ولتاژ جهت استپر موتور
فیدریت FEED RATE و باردهی ماشین در حالت ماشینکاری و IDEAL از 16 متر بر دقیقه تا 30 متر دقیقه
محور های INTER POLATE ,GANTRY , NC AXIS , PLC AXIS
دارا بودن پورت DNC - DIRECT NUMERICAL CONTROL
USB جهت فلش و اسلات CF CARD و وایرلس به سریال و یو اس بی به سریال جهت ارتباط با کامپیوتر بمنظور انتقال فایل های G-CODE
کنترلر قابلیت تعریف 1 تا 6 اسپیندل همزمان برای فرز ها و سنتر ها و تراش ها و چندین اسپیندل و تارت صرفا برای تراش را دارا می باشد.
ال سی دی تمام رنگی با یا بدون تاچ اسکرین
قابلیت تعریف و اجرای فرمان روشن و خاموش جهت پمپ اب صابون کولنت و روغن کاری ( لوبریکیشن ) و باز و بست سه نظام وو چهار نظام با پدال
قابلیت تعریف ابزار جهت تول چنجر (تعویض ابزار)
اعلان شکست ابزار
کنترل پروب های دیجیتال اندازه گیری ,وCMM و دیجیتایزر جهت نقشه برداری
ورودی و خروجی های سرعت بالا جهت I/O های HID (HUMAN INTERFACE DEVICES) و انکودرهای TTL و خط کش های LINEAR ENCODER با خروجی پالس سینوسی تا 4 میلیون پالس در دور
سیستم به صورت حلقه بسته CLOSED LOOP از تمامی محورها موتورها و اسپیندل و تارت ها و سایر ابزار ها و ربات های مرتبط فید بک FEED BACK گیری میکند.
الارم های موتورها (دما و تورک و ....) را دریافت کرده و در صورت لزوم ماشین افزار را EMERGENCY STOP کرده وو اعلام علت توقف و خطا مینماید LOG AND DEBUGGING
سنس گیری از محل فعلی تمام محورها و قابلیت HOME نمودن در نقطه صفر قابل تعریف و رفرنس کردن محورها به طور همزمان یا به ترتیب در هنگام استارت نمودن ماشین ابزار
قابلیت دنبال نمودن مراحل و مسیر های ماشینکاری به صورت REAL TIME قبل از از استارت ماشین کاری واقعی بر روی قطعه به صورت اتوماتیک یا با استفاده از هندویل HAND WHEEL MPG(MANUAL PULSE GENERATOR )
داشتن هندویل (انکودر دستی جهت ایجاد پالس بمنظور جابجا نمودن تمامی محور ها به صورت دستی) بسیار مهم
قابلیت اعلان زمان مورد نیاز جهت ماشینکاری بر حسب سرعت و شتاب و باردهی و پیشروی و فیدریت قبل از شروع و کسر زمان به صورت لحظه به لحظه هنگام ماشینکاری
تمامی محور ها LIMIT SWITCHES و HOME SWITCHES دارند.
در واقع این پروژه ساخت یک مچ تری پیشرفته تر یا لینوکس سی ان سی با آرم یا اف پی جی آ بدون داشتن سیستم عامل پی سی بیس میباشد البته امکان استفاده از رییل تایم او اس ها موجود میباشد.
با تقدیم احترام و تشکر محضر مقام عالی بانوان و اقایان مهندس
با آرزوی موفقیت و سربلندی برای شما

ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون. بله منم به همین صورت خواستم پروژه رو پیش ببرم. به قسمت های مختلف تبدیل شده و هر قسمت را به گروه متخصص محول کرد تا کار انجام بشه.

md_elect

عضو جدید
خیلی عالیه مهندس
فقط لطف کنی برنامت رو بفرستی ممنون میشم. نگاهی بندازم و بعد ببینم اون چیزی که فکرش رو می کنم میشه!!!!
G-code مشکل نیست یه جست و جویی کنی تو نت مطالب ازش زیاد هست می فهمی که اصول کارش به چه صورته و ...

سلام
آقا برنامه رو با حذف بعضی قسمتاش که خیلی مهم نیست میگذارم اینجا!برای بعضی از روتین هاش واقعا زحمت کشیدم!امیدوارم اگر کسی خواست استفاده کنه اقلا بهم اطلاع بده!:smile: خوشحال میشم نظر بدید.
ایمیل و تلفنم توی فایل موجود هست
http://cld.persiangig.com/download/zr31lWPovR/StoneCuttingController4Share930901.c/dl

آخرین ویرایش:

Ali_202

عضو جدید
سلام مهندس ببخشید دیر جواب دادم. به نت دسترسی نداشتم و سرم خیلی شلوغ بود. البته هنوز هست!
در مورد جوابه سوالتون توی تاپیک های اولیه جواب داده شده:
این مشخصاتیه که اهدافه پروژه ماست آقای قهرمانی توضیح دادند توی پست 41 صفحه 3

ممنون از راهنمایی های ارزشمندتون. بله منم به همین صورت خواستم پروژه رو پیش ببرم. به قسمت های مختلف تبدیل شده و هر قسمت را به گروه متخصص محول کرد تا کار انجام بشه.

خوب این مشخصاتی که شما نقل قول کردید از پست ۴۱ تقریبا میشه گفت که انواع آرزوها را در خودش داره! ۴محور تا ۱۸ محور ؟!!
همانطور که ابتدا سوال کردم آیا شما قصد طراحی یک سیستم صنعتی را دارید یا برای سرگرمی این کار را پیش میبرید؟
یک سیستم صنعتی باید مشخصات خاصی را داشته باشد که در این تعریف شما از پروژه من ندیدم. در واقع این پروژه از نظر صنعتی کار بسیار پیچیده ای است. در استانداردهای مرتبط با پروتکلهای ارتباطی- Motion Control سختگیرانه ترین استانداردها را داراست. شما در این نوع سیستم نه تنها باید Real Time باشید بلکه باید سیستم شما از نوع IRT باشد یعنی تایمینگ شما باید بسیار دقیق باشد. در این نوع شبکه بندی باید jitter سیستم شما زیر یک میکرو ثانیه باشد که رسیدن به این رقم به سادگی امکانپذیر نیست.
در مورد سخت افزار و نرم افزار سیستم شما نه تنها باید Real Time باشید بلکه باید Hard Real Time باشید یعنی باز هم jitter شما باید کاملا مشخص و محدود باشد.
در قسمتی از تعریف پروژه که نوشته شده سیستمی مشابه مک تری یا لینوکس سی ان سی اما بدون سیستم عامل باز هم نامفهوم است چون هر دو سیستمی که نام بردید اصولا بر روی سیستم عامل خاصی کار میکنند و از امکانات آن سیستمها استفاده میکنند.

کلا این کار کمی سختتر از آن چیزی است که شما فکر میکنید!
به نمونه های شرکتهای معتبر مثل زیمنس - فانوک یا هایدنهین توجه کنید میبینید که در محصولات سطح پایین خود از یک سیستم با کرنل دوگانه استفاده میکنند و در نمونه های سطح بالا تر خود از سیستمهای AMP استفاده میکنند. مسلما وقتی که از یک سیستم با کرنل دوگانه استفاده میکنند وقتی که سیستم در حالت ماشینکاری است یک سری از Task ها در وضعیت معلق قرار میگیرند ولی در سیستمهای از نوع Asymmetric Multiprocessing میتوانند در حین ماشینکاری به سایر تسک ها هم پاسخ دهند. برای طراحی چنین سیستمهایی شما باید یک سیستم عامل پایدار مثل لینوکس را برای منظور خود بگیرید و کرنل آن را آن چنان دستکاری کنید تا به Jitter مد نظر شما برسد . اینکار مستلزم آن است که شما به کرنل مربوطه تسلط کامل داشته باشید و در ضمن سخت افزاری که قراره این سیستم بر روی آن پیاده سازی شود با دقت بسیار بررسی شود و به تمام زوایای سخت افزار سیستم آشنایی کامل داشته باشید. در غیر اینصورت یک interrupt بد موقع تمام برنامه شما را به هم خواهد ریخت. در نتیجه باگ گیری چنین سیسستمی احتیاج به یک Test Bench خاص داره که باید خودتان آنرا طراحی کنید و خیلی مسایل دیگه که اگر دقیقتر توضیح بدید که چه توقعی از این پروژه دارید توضیح خواهم داد.

در ضمن آن نقل قول از پست ۴۱ را هم فراموش کنید.

md_elect

عضو جدید
خیلی عالیه مهندس

سلام!
مهندس قرار شد ببینیدونظر بدید!
ممنون

بالا