اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
خب جمع کردن همه مون واقعن سخته. همه که نمیتونن بیان تبریز!!!

سلام به همه مهندسین و دوستان عزیز
بببخشید که چند وقتی بود غیبت داشتم. تاپیک ها رو از زمان غیبت تا الان رو چک کردم.
خیلی خوب بود ولی کار پیش نرفته. پیشنهاد یکی از دوستان خوب و بجا بود. ترتیب یک ملاقات حضوری رو با اعضا بذارید. حضورا با هم در ایم مورد بحث بشه بهتره.
خانم مهندس سعادت انصراف ندید و توانایی های خودتون رو هم دست کم نگیرید.
بفکر جلسه حضوری باشید!

سلام خیلی غایب شدید.من گفتم خودتون در حال ساختید.شما که میگفتید راهشو پیدا کردید.ارم کافیه یا باید ارم و اف پی جی ا باشه یا اونلی اف پی جی آ؟

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام خیلی غایب شدید.من گفتم خودتون در حال ساختید.شما که میگفتید راهشو پیدا کردید.ارم کافیه یا باید ارم و اف پی جی ا باشه یا اونلی اف پی جی آ؟

سلام مهندس
من بدونه شما که تکی کار نمیکنم. حتی خودمم کارایی کرده باشم. آرم هم کافیه. میتونه جواب بده.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
شعار زیاد بود ولی حرف گوش کن اصلا نبود من بطور کلی کنار میکشم خداحافظ موفق باشید من نباشم موفقتر عمل میکنید هر چی سپردم و گفتم و تاکید کردم و نفر لینک کردم منو ول کردن با اجنبی خودمو دور زدن گفتم سوالات صد تا یه غاز نپرسید مستقیم سوال نکنید سوالات مسخره نپرسید سوالات با ارزش رو غیر مستققم بپرسید انگار نه انگار منو بادمجون هم حساب نکردند بنده رفتم

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
راه را من نشانت می دهم . آینده .... http://texcomputer.com من جای شما بودم روی این محصول وقت می گذاشتم. نماینده اش آقای سرایانی است.
..
.
.
.
اسم مرا در این تالار گذاشته اند " مدیر بازنشته " !!! . ما که بازنشت شدیم . حالا نوبت شما جوانان است. و امید ما به شما!.

خوب بیا من فانوک تولید شده در چین را به شما می دهم پنج تومان ! . فانوک جزو برندهای داغون اروپایی است . تا باهاش کار نکنی نمی توانی متوجه باگ هایش شوی . حالا چین رفته از روی فانوک کپی کرده اسمشو گذاشته جی اس کا ( حتی در دی ان سی اسمش را فانوک انتخاب می کنی ) . جی اس کا مدل 983 کلوز لوپ آنالوگ هم دارد. ولی شما هیچ وقت نمی توانی با بازار جی اس کا رقابت کنی .
عیبی هم ندارد . اگر توکل به ذات احدیت کرده اید که خیلی عالی است . ولی با توکل به ذات احدیت راهتان را بیراه نروید. دوستانی کنار ن هستند که مدیران تولید و دیزاینرهای شرکت های تولید کننده قطعات الکترونیکی ایران هستند. همه ازاین که عمر خودشان را اشتباه مصرف کردند... ناراحت و پشیمانند. من پشت ماشینم بنشینم و با توکل به ذات احدیت پامو بزارم روی پدال گاز و به سمت دیوار حرکت کنم. خوب به ذات احدیت قسم که ماشین دویست میلیونی ام نابود می شود ! . عمر شما هم همین ماشین است. درست راه را انتخاب کن برادر. عمر شوخی بردار نیست. یا علی
فانوک پنج تومنی کلوز خواستم ندادید راه نشان ندادید

aliila1359

عضو جدید
این پروژه قابل انجامه . با قیمت خیلی پایین هم قابل انجامه. یک مثال میزنم . الان میکرو کنترلر stm32f407 میتونه 6 اینکودر رو بدون درگیر کرد سی پی یو بخونه . کانترشون 32 بیتی است .اگه کانتر پر بشه یک وقفه از طرف کنترلر باید کانتر رو خالی کنه . یعنی موقع پرشدن کانتر 3 الی 4 پالس بار روی میکرو میاد . حالا حساب کنیم ببینم کانتر کی پر میشه . فرض کنید اینکودر ما 2000 پالسی باشن .فرض کنید گام بالسکرو هم 5 میلی باشه .2 به توان 32 تقسیم بر 2000 ضربدر 5 تقسیم بر 1000 میشه 10737 متر . یعنی اگر ساپرت ماشین 10 کیلومتر در یک جهت حرکت کنه تازه کانتر کنترلر پرمیشه و به یک وقفه نیاز داره . یعنی در طول این 10کیلومتر حرکت ساپرت کنترلر میتونه تار بزنه . در بزگترین ماشین آلات cnc بیشتر مسیر ساپرت نهایتا 2 متر میشه . اگه دیگه ماشین فرز دروازه ای باشه طول ساپرت مثلا 10 متر میشه . که توی کل دنیا همچین ماشینی شاید 100 تا هم نباشه .

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
مسیر حرکت دومتره ولی تعداد حرکت در مسیر با سرعت ۴۰ متر در دقیقه در طول شیفت کاری ببینید چقدره یکبار که حرکت نمیکنه رفت و برگشتیه

بالا