اعلام حضور کلیه اعضای انجمن مهندسی برق جهت طراحی و ساخت کنترلر سی ان سی

aliila1359

عضو جدید
خوب این مشخصاتی که شما نقل قول کردید از پست ۴۱ تقریبا میشه گفت که انواع آرزوها را در خودش داره! ۴محور تا ۱۸ محور ؟!!

کلا این کار کمی سختتر از آن چیزی است که شما فکر میکنید!

خیلی مسایل دیگه که اگر دقیقتر توضیح بدید که چه توقعی از این پروژه دارید توضیح خواهم داد.

در ضمن آن نقل قول از پست ۴۱ را هم فراموش کنید.

با تشکر از شما دوست عزیز .

تقریبا میشه گفت که همه مصنوعات دست بشر پیچیده و مشکل تر از چیزیست که به نظر میرسه . وقتی که یک مصنوعی طراحی و نهایتا ساخته میشه - طراح تا حد توان فکرش و ذهنش و محیطش در باره امکانات و شرایط و پارامترها و ..... میخواد بهترین باشه و القصه چیزی میشه که شما و من بکار میبریم و فکر میکنم که طرح و ساختمان ساده داره . چندتا مثلا بزنم براتون : بیل ماله فرغون و چکش .

بنا بر این در اول باید بگم که بهتر است از عبارات مثل اینکه این طرح مشکل است یا اون طرح ساده است رو کنار بگذاریم .
یک نکته دیگه هم باید بگم که بهترین کنترلر cnc از بهترین شرکت های اروپایی رو هم افرادی از همین کره زمین طراحی کردن و ساختن .و همین افراد معمولی ( افراد زمینیhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif ) با همین علوم پایه و مهندسی که تو کتاب ها میخونیم و میبینیم و با همین قوانین اولیه طبیعت طراحی کردن و ساختن .

حال یک سوال ؟ فرق یک تیم 10 نفره مهندسی ایرانی با یک تیم 10 نفره مهندسی آلمانی تو چیه ؟

القصه . همانطوری که گفتم این پروژه با هر درجه از شاخ و برگ ها و با هر درجه پیچیدگی و هر درجه تکنولولزی توسط همین بروبچ میتونه ساخته بشه .منتهی باید از راهش وارد شد . حالا فرقی نمیکنه شما بخوای یک کنترلر یک محوره بسازی یا یک کنترلر 18 محور بسازی . و همچنین اینکه ما از باس RS232 استفاده کنیم یا از باس شبکه یا باس can فرق چندان اساسی یا پیچیدگی چندان زیادی رو به پروژه تحمیل نمیکنه .

GOLDTARGET

عضو جدید
همانطور که خدمت تمامی دوستان در دورو اطراف عرض کردم خدمت شما مهندسین عزیز نیز عرض می کنم ....در طراحی در کشور ایران تخته است و تخته خواهد ماند ....من همه پست ها را مطالعه کرده ام ....همانطور که می توان حدس زد شروع طوفانی و در آخر نیز....افراد متعددی را می شناسم حتی در داخل یک کارگاه و در داخل یک اتاق و پشت یک میز نتوانسته اند کاری از پیش ببرند چه برسد به همکاری در نقاط مختلف کشور و آن هم در فضایی همچون یک تاپیک....از این گذشته کار را باید به کار دان سپرد ....شروع کننده ی این تاپیک وارد کننده ی قطعات صنعتی و ماشین است و جندین انبار پر از قطعات متععدد نیز در اختیار دارد ... اما این مطلب چه ربطی به پیش برد یک پروژه صنعتی دارذ ؟ برای پیش برد شما نیاز به یک مدیر دارید و نه چیزه دیگر ...و در وحله ی اول شما باید مدیر خود را بیابید....و برای هیچ احدی غیر از او مفاد پروژه را توضیح ندهید ...نه از راه نرسیده از تمامی مهندسین گرامی دعوت به همکاری به عمل آورید ......کوچکترین پروژه ها نیاز به ماه ها بررسی و تحقیق در زمینه ی جامعه شناسی..... بازار یابی.....بررسی امکان expanse ...بررسی خروج و ورود مالی و پشتیبان فروش و تولید انبوه و. پیش بینی و تخمین کانفینگ محصول و مقرون به صرفه بودن آن ..و .. ووو.... دارد ...(فرض کنید شما کنترل کننده را طراحی کردیدبدنه را طراحی کردید شبکه را طراحی کردید موتورها را درایو کردید و بدنه را ساختید cnc تکمیل شد! بعد آن چه؟...چه می خواهید بکنید ؟.....هیچ می دانید کشور ایران سالنه 15 میلیون دلار صرف واردات ماژیک وایت برد که در تمامی دانشگاها استفاده میشود میکند؟آیا تا به حال به ماژیکی که با آن مسائل را حل می کردید توجه کردید؟ ساخت چه کشوری است؟؟ ایران توانایی انبوه سازی یه ماژیک را ندارد دوست عزیز چه برسد به این دستگاه آن هم بعد از سالیانی که کشورهایی همچون تایوان. آمریکاوژاپن بازرا را قبضه کرده اند.... من ایده ی شما را تحسین می کنم ...اما و صد اما یه دیگر که به این روش کار به جایی نخواهید ...شما در مرحله ی آخر کار که همه ی موارد ذکر شده و همچنین مراحل بعد از یعنی تعداد تمین تعداد نیروی مورد نیاز( پروژه نیز مانند آشپزی می ماند آشبز که دو تا شد.....اینطور نیست که از همه دعوت به عمل آید..) شما در بتدا باید بیس و پایه افراد و حتی تعداد آن ها را در هر پلان و تخصص توسط کارشناس مربوطه تخمین بزنید ..... مثلا 20 نفر.... مدیر پروژه با این 20 نفر طرف است و بس هر یک از این افراد می تواند زیر شاخه برای خود داشته باشد..همکار ..هم کلاسی و..... 20 نفر اول دارای سطح دسترسی A و افراد زیر شاخه دارای سطح دسترسی B و به همین ترتیب..........درست مانند کاری که چینی ها برای طراحی یکی از نیروگاهی اتمی خود پیاده کردند و بهترین نتیجه را هم از آن گرفتند ....شما تعداد برنامه نویس تعداد متخصص در زمینه الکترونیک ...کامپیوتر-سخت افزار-نرم افزار -.....تخصص در زمینه کنترل .....و.. من خود در زمینه اتوماسیون صنعتی شبکه های پروفی باس فیلد اس .پی ال سی ها ..درایو و از قبیل موارد 6 سال تخصص پیاده سازی و طراحی را دارا می باشم ... اما شخصا با خواندن این پست هنوز نیز متوجه نشده ام که آیا فردی همچون من افرادی شبیه من به درد کار شما خواهد خورد یا نه...و تها دلیل این امر این است که این پروژه هنوز کارشناسی نشده است و تمام ..... شما آدرسه ایملی قرار دهید به صورت رسمی و افراد مشتاق تقاضا کنید رزومه ی خود را تهیه کرده و با اطلاعات ارتباطی ارسال کنند ..مدیر پروژه که عوما کارشناس مدیریت ویا صنایع می باشد مطالع کرده و با شما در میان می گذارد و با بررسی سایر عوامل توسط کارشناس مربوط به خود با افراد مورد نیاز در زمینه مورد نظر هماهنگی به عمل می آید..این را در نظر داشته باشید فراد کار بلد پر مشغله هستند و این طبیعی است و برای پلان های اجرایی برنامه ریزی میکنند شما باید حتی مدت زمان تخمیمی اتمام پروژه را بدست آورید تا افراد مشتاق بدانند که تا چند وقت آینده در گیر خواهند بود و در صورت توانایی اعلام آمادگی کنند موفق و پیروز باشد

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
با سلام ایمیل من هم زیر پست هام بود عرض هم کرده بودم به چه تخصص هایی نیازمندیم فعلا در فاز معرفی پروژه برای جذب افراد بودیم میگفتیم فلان تخصص میفرمودند بعد از اتمام ارشد علاقه مندیم بدانیم اسمش چگونه نوشته میشود بنده صرفا واردکننده نیستم دستی بر آتش مدیریت پروژه و برنامه نویسی داشتم اگر یک دلال صرف بودم نمی آمدم دنبال سی ان سی کنترلر و کن و پروفی باس و فاز لاجیک
با تشکر

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
همانطور که خدمت تمامی دوستان در دورو اطراف عرض کردم خدمت شما مهندسین عزیز نیز عرض می کنم ....در طراحی در کشور ایران تخته است و تخته خواهد ماند ....من همه پست ها را مطالعه کرده ام ....همانطور که می توان حدس زد شروع طوفانی و در آخر نیز....افراد متعددی را می شناسم حتی در داخل یک کارگاه و در داخل یک اتاق و پشت یک میز نتوانسته اند کاری از پیش ببرند چه برسد به همکاری در نقاط مختلف کشور و آن هم در فضایی همچون یک تاپیک....از این گذشته کار را باید به کار دان سپرد ....شروع کننده ی این تاپیک وارد کننده ی قطعات صنعتی و ماشین است و جندین انبار پر از قطعات متععدد نیز در اختیار دارد ... اما این مطلب چه ربطی به پیش برد یک پروژه صنعتی دارذ ؟ برای پیش برد شما نیاز به یک مدیر دارید و نه چیزه دیگر ...و در وحله ی اول شما باید مدیر خود را بیابید....و برای هیچ احدی غیر از او مفاد پروژه را توضیح ندهید ...نه از راه نرسیده از تمامی مهندسین گرامی دعوت به همکاری به عمل آورید ......کوچکترین پروژه ها نیاز به ماه ها بررسی و تحقیق در زمینه ی جامعه شناسی..... بازار یابی.....بررسی امکان expanse ...بررسی خروج و ورود مالی و پشتیبان فروش و تولید انبوه و. پیش بینی و تخمین کانفینگ محصول و مقرون به صرفه بودن آن ..و .. ووو.... دارد ...(فرض کنید شما کنترل کننده را طراحی کردیدبدنه را طراحی کردید شبکه را طراحی کردید موتورها را درایو کردید و بدنه را ساختید cnc تکمیل شد! بعد آن چه؟...چه می خواهید بکنید ؟.....هیچ می دانید کشور ایران سالنه 15 میلیون دلار صرف واردات ماژیک وایت برد که در تمامی دانشگاها استفاده میشود میکند؟آیا تا به حال به ماژیکی که با آن مسائل را حل می کردید توجه کردید؟ ساخت چه کشوری است؟؟ ایران توانایی انبوه سازی یه ماژیک را ندارد دوست عزیز چه برسد به این دستگاه آن هم بعد از سالیانی که کشورهایی همچون تایوان. آمریکاوژاپن بازرا را قبضه کرده اند.... من ایده ی شما را تحسین می کنم ...اما و صد اما یه دیگر که به این روش کار به جایی نخواهید ...شما در مرحله ی آخر کار که همه ی موارد ذکر شده و همچنین مراحل بعد از یعنی تعداد تمین تعداد نیروی مورد نیاز( پروژه نیز مانند آشپزی می ماند آشبز که دو تا شد.....اینطور نیست که از همه دعوت به عمل آید..) شما در بتدا باید بیس و پایه افراد و حتی تعداد آن ها را در هر پلان و تخصص توسط کارشناس مربوطه تخمین بزنید ..... مثلا 20 نفر.... مدیر پروژه با این 20 نفر طرف است و بس هر یک از این افراد می تواند زیر شاخه برای خود داشته باشد..همکار ..هم کلاسی و..... 20 نفر اول دارای سطح دسترسی A و افراد زیر شاخه دارای سطح دسترسی B و به همین ترتیب..........درست مانند کاری که چینی ها برای طراحی یکی از نیروگاهی اتمی خود پیاده کردند و بهترین نتیجه را هم از آن گرفتند ....شما تعداد برنامه نویس تعداد متخصص در زمینه الکترونیک ...کامپیوتر-سخت افزار-نرم افزار -.....تخصص در زمینه کنترل .....و.. من خود در زمینه اتوماسیون صنعتی شبکه های پروفی باس فیلد اس .پی ال سی ها ..درایو و از قبیل موارد 6 سال تخصص پیاده سازی و طراحی را دارا می باشم ... اما شخصا با خواندن این پست هنوز نیز متوجه نشده ام که آیا فردی همچون من افرادی شبیه من به درد کار شما خواهد خورد یا نه...و تها دلیل این امر این است که این پروژه هنوز کارشناسی نشده است و تمام ..... شما آدرسه ایملی قرار دهید به صورت رسمی و افراد مشتاق تقاضا کنید رزومه ی خود را تهیه کرده و با اطلاعات ارتباطی ارسال کنند ..مدیر پروژه که عوما کارشناس مدیریت ویا صنایع می باشد مطالع کرده و با شما در میان می گذارد و با بررسی سایر عوامل توسط کارشناس مربوط به خود با افراد مورد نیاز در زمینه مورد نظر هماهنگی به عمل می آید..این را در نظر داشته باشید فراد کار بلد پر مشغله هستند و این طبیعی است و برای پلان های اجرایی برنامه ریزی میکنند شما باید حتی مدت زمان تخمیمی اتمام پروژه را بدست آورید تا افراد مشتاق بدانند که تا چند وقت آینده در گیر خواهند بود و در صورت توانایی اعلام آمادگی کنند موفق و پیروز باشد

معنی این چی بود؟ "
برنامه نویس حرفه ای آرم و کامپیوتر کار بلد و سررشته دار از صنعت جهت پروژه بلند مدت نیازمندیم.
یاهو آی دی:TMT_CO2001شماره تماس:488-4060-0914
"

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
عرض سلام دوباره
مدتی شدیدا مریض بودم همتون خسته نباشید اعضای محترم اعلام آمادگی کرده بودند ولی هیچ کدوم شروع به همکاری نکردند و پیگیر نبودند مثلا میفرمودند منابع برای مطالعه معرفی کنید یا ما رفتیم سراغ فلان منابع در عجبم از جوانان این مرز و بوم همه بیکار و دنبال کار در لحظه کار همه گریزان از کار در خیابان هایش تعقیب و گریزیست.
با تشکر
دکمه تشکر چی شده؟

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
باید مدیریت این تاپیک و پروژه رو خودم شخصا و آقای موسوی و مهندس سعادت و چند نفر دیگر از اعضای تاپیک بدست میگرفتم و از بعضی افراد که انتقادات کوبنده و منفی و مخرب و نمیشه و نکنید و سایر درسهای بیهوده ای که میدادند خواهش میکردیم یا همکاری بفرمایند یا ناظر باشند.یکم انگیزه داشته باشید یکم تحمل سختی رو داشته باشید.
با تشکر

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
صفحات 9 و 10 و 11 غوغا کردید همه چی روبراه و محیا و آماده بوده ولی بعدش پیگیر نبودید و یکی دو نفر اومده ناله غاز خونده و همه چی رو ضربدر منفی کرده و رفته لطفا پیگیر باشید ول کن معامله نشید موی دماغ اعضای تیم بشید ول مکنید به امون خدا هایدن هاین المان و فانوک ژاپن 50 سال پیش اینکارو کرده الان چین و تایوان و هر ننه قمری اینو میسازن

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
الحق و الانصاف بنده خط و روش و منابع و دادم سورس معرفی کردم راهشو گفتم تجربیاتمو گوشزد کردم کی رفت یبار روی کامپیوترش مچ تری نصب کنه ببینه چیه یا اوبونتو نصب کنه لینوکس سی ان سی رو ببینه یا کتاب تئوری طراحی کنترلر رو که قرار داده بودم رو بخونه کل سورس لینوکس سی ان سی اپنه و قابل دسترس میرفتید میخوندید میتونستید برگردان کنید روی یک آرمی چیزی پروسسوری یا ازش الگو بگیرید و ریورس اینجینیرینگش کنید بدید بیرون بعد الی الابد دولوپش کنید و دیباگ.الان روی بردهای رپ رپ بلوبری اردینو و هزار تا برد دیگه کلوز لوپ و 6 تا 9 محور رو پیاده سازی کردن حتما راهی هست.کی رفت توی نت بزنه پرومکس کنترلر حتی عکسشو ببینه؟هزار دفعه گفتم جوشکار و صافکار و نقاش نیاز نداریم اگر داشتید اونش با من شما همش امدید گفتید جوشکار چی میشه عکس بزارید فیلم بزارید من خط دادم تو نت ببینید برا ما عکس نیاز نیست عمل لازمه که ان شا الله ببینیم و تعریف کنیم کسی بخواد بیاد تو این وادی باید یک سال تمام همه چیزو از یادش ببره موبایلشم بزاره کناره فکر سربازی و درس و ازدواج رو از سرش بیرون کنه گشنگی و بیخوابی و بیپولی رو گردن بگیره مسافرت و بدو بدو کدن رو گردن بگیره.خدا شاهده اگر راهش رو بلد باشید تو دولت یقه کی رو بگیرید روی این طرح ازتون حمایت میکنن حتی به نتیجه نهایی نرسه و روی کاغذ بمونه ولی طرح کامل باشه.
با تشکر

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
اقای موسوی مهندس سعادت پرو انجینیر علی 202 علی اقای قدیمی خودمون اسد حیدر و کرونا و اف بابایی چند نفر دیگه بهترین مهره ها برای این پروژه هستند.

mohamad_musavi69

عضو جدید
من واقعا متاسفم و شرمنده:cry::crying2:
سلام برای چی شما متاسفید و شرمنده؟!!!

سنگ بزرگ علامت نزدنه
شما صبر کن ببین من میزنم این سنگ رو.
پس چی شد چرا ادامه ندادین؟ ناامید نشین
نا امید نشدیم. من هنوز پیگیرش هستم. دارم یسری اقدامات انجام میدم که درست و حساب شده پروژه رو انجام بدیم.

ممنون مهندس که از تجربیاتتون در اختیار ما گذاشتید. راه حل های خوبی ارائه دادید.

mohamad_musavi69

عضو جدید
من فعلا درگیر چند تا پروژه هستم. اینم تو برنامه کاریم دارم که ان شاالله انجامش بدیم.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام برای چی شما متاسفید و شرمنده؟!!!

شما صبر کن ببین من میزنم این سنگ رو.

نا امید نشدیم. من هنوز پیگیرش هستم. دارم یسری اقدامات انجام میدم که درست و حساب شده پروژه رو انجام بدیم.

ممنون مهندس که از تجربیاتتون در اختیار ما گذاشتید. راه حل های خوبی ارائه دادید.
سلام دوباره بر تو رفیق پیگیر همه جوابارو خوب اومدی.
درسته نیاز نیست ولی من میتونم همه کنترلر های در حال کار دنیا رو هم تو انبار بصورت روشن نشونت بدم.
این دکمه تشکر چی شده؟
با تشکر

mohamad_musavi69

عضو جدید
سلام دوباره بر تو رفیق پیگیر همه جوابارو خوب اومدی.
درسته نیاز نیست ولی من میتونم همه کنترلر های در حال کار دنیا رو هم تو انبار بصورت روشن نشونت بدم.
این دکمه تشکر چی شده؟
با تشکر

درود بر شما مهندس
با توجه به اون اطلاعاتی که شما در اختیارم گذاشتید و خودمم تحقیق کردم و فهمیدم تا به اینجا فکر می کنم میدونم چطوری باید طراحی بشه. یعنی برنامه نویسی کنترلیش رو فهمیدم.
بازم در حال تحقیقات بیشتر هستم برای یسری قسمت های این پروژه.
برای ملاقات و اینکه از نزدیک کار این دستگاه ها رو ببینیم و ..... حتما خدمتتون میرسم.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
از شما ممنونم که در دوران کسالت فوق العاده شدید من پیگیر بودید و زحمت کشیدید
قرار نبود شما تنهایی انجام بدید قرار بود با هم انجام بدیم.

aliila1359

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما دوست گرامی
از شما ممنونم که در دوران کسالت فوق العاده شدید من پیگیر بودید و زحمت کشیدید
با آرزوی سلامتی برای شما و سایر اعضای فعال این تاپیک .
اتفاقا من دقیقا 2 روز پیش تصمیم گرفتم یک مینی Millturn کلوز لوپ که اندازش بقدری باشه که حتی کاپوت عقب ماشین جابشه بسازم .

TMX10MYS-frame.jpg

Multi-Function-Machine-Tools_tcm1224-193012.jpg

از همین الان فکر ساخت کنترلر یا تهیه اش هم بودم .گفتم یک سری به اینجا بزنم دیدم تاپیک داره جون میگیره . من تو ساخت این کنترلر کمکتون میکنم.

آخرین ویرایش:

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام دوست عزیز ممنونم از جواب شما.
میتونم بگم به چیزی غیر شبیه به هایدن هاین و فانوک و زیمنس و میتسوبیشی و مازاترول با توجه به اینکه اینهمه منابع و روش های طراحیش در دسترس هستش و اینهمه نرم افزار انالیز و سخت افزار های قدرتمنده در دسترس بدون در سر های ایجاد استاندارد های ارتباطی تولید ساعت و تاریخ و فونت و کی بورد و رم و ایپرام و ایدوپرام دیباگینگ سخت افزار استارت ال سی دی و تاچ.
کن و پروفی باس و سریال هم استاندارد و امادست و سایر مطالبی که قبلا سالیان متمادی باهاشون درگیر بودند.
من صفحات رو که میبینم خیلی از اعضای حرفه ای اعلام آمادگی کرده بودند.
چندمین باره عرض میکنم استراکچر مکانیکی اصلا لازم نیست حالا که شما اصرار میفرمایید میتونم بگم زیاد مهم نیست موجود هست میتونم انواع و اقسامش رو در اختیار افراد قرار بدم تا بحثش تموم بشه.
مطلب دیگر باید عرض کنم یکی از اعضا در مورد ربات 6 محور فرموده بودند که سی ان سی سادست و سه محور قبلا گفته بودم باید تا بالای 6 محور رو ساپورت کنه در مورد گشتاور و سروو و فیدبک هم فکر میکنم استاندارد برنامه نویسی داره اعم از پی آی دی یا استانداردهای ژئومتری و یا اکسلریش و اینترپولیتینگ که معنیش درونیابی نیست.
مطلب بعدی در مورد مالکیت اینست که راه حل های منطقی حقوقی برای اینکار وجود دارد اسب رو نخریده نعلش نکنید برید مسافرت خستش کنید.
میتونیم بعد ها یک صندوق مشترک مالی یا ابزاری براش ایجاد کنیم که فاینانس مالی و سولوشن رو برای این پروژه و پروژه های اتی رو انجام ریفاینانس کنه.
یکم غیرتی بشید هاست یا جی اس کا رو نمیتونیم تو این مملکت کپی یا ریورسش کنیم؟
همه سورهای سکرت فانوک و پیپر های روش های طراحی کنترل هم که در دسترس هست.
فعلا اینا رو روش فکر کنید در حال توکل به ذات احدیت میباشم.
با تشکر

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
به هیچ چیز نا مشابه با فانوک و زیمنس و میتسوبیشی و هایدن هاین فکر نکنید بالتر شد فبها ولی به پایین تر از این موارد اصلا فکر نکنید

ریحانه سعادت

عضو جدید
کاربر ممتاز
اِ الآن بقیه مطالب خوندم. من حاضرم ماه بهمن کاهایی که ازم میخاید واسه این پروژه مطالعه کنم و تحویل بدم.

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
سلام خوب هستید؟منظورم این بود به پروژه ای نا مشابه به فانوک و هایدن هاین و زیمنس و میتسوبیشی فکر نکنید یا مشابه به اینا یا حتی فراتر.تنهایی کار نکنید قراره هممون ازش نون دربیاریم در اینده ان شا الله.ممنون

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
بسیار متاسفم که طرحی که بنده ارائه دادم بودم رو که خیلی ساده تر از پروژه هست رو اجرا کردن و طی ۷-۸ سال گذشته ۷۰۰۰ دستگاه ازش فروش داشتن با سود هر دستگاه ۱۲ میلیون تومان و در این بازار با اوضاع بسیار وخیم هر ماه ۳۰ دستگاه فروش میکنن.با تشکر و اظهار تاسف و تألم روحی

TABRIZ.MACHINERY

عضو جدید
من بعدا میگم چه چیزایی مطالعه کنید قبلا گفته بودم اون کتاب روش های طراحی کنترلرهای سی ان سی رو مطالعه کنید و در مورد پی آی دی و جی کد و اینترپولیشن و کن و پروفی باس و ....
الان برای شروع یه فانوک او آی ام دی یا فانوک او ای میت و زیمنس ۸۴۰ با ۸۰۸ یا هاست مدل بالایی چیزی روی یه دستگاه پیدا کنید برید منو ها رو یه نگاهی بندازید بالا پایینش بکنید بخدا انقدر پروژه ساده برای اجرا تو ایران هستش که نمیدونم چرا ما نشستیم مثلا تولید جت پرینتر یا لیزر کات یا لارج فرمت برای پارچه و بنر لیزر های حکاکی فایبر

بالا