اعضا معمار نظام مهندسی استان گیلان

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
میخوام لیست نفرات برتر آزمون نظام مهندسی گیلان رو پیدا کنم سال 92-93
یادم هست تو سایت نظام با تصویر بود هرچی میگردم پیدا نمی کنم
کسی لیست رو داره ؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تعرفه های جدید نظام رو تو کدوم بخش سایت زده ؟

پ.ن : اصلا نمی تونم با این سایت ارتباط برقرار کنم و چیزی رو توش پیدا کنم !!! یکم راحت تر طراحی اش میکردن

dar be dar

عضو جدید
دمت گرم مهندس
دوستان معمار در گیلان که ازمون طراحی دادن لطفا به من پیام خصوصی بدید.ممنونم

davod.t

عضو جدید
دمت گرم مهندس
دوستان معمار در گیلان که ازمون طراحی دادن لطفا به من پیام خصوصی بدید.ممنونم

سلام مهندس توی نظارت برا منم زده تخلف در آزمون بقرآن دیوانه هستن من که سر آزمون سرمو بالا نگرفتم چ باید بکنیم تا محروم نشیم ؟

gima

عضو جدید
سلام دوستان
خوبید؟ کجا هستید چرا اینقدر کم میاین ؟
از کار و بار طراحی چه خبر؟

gima

عضو جدید
سلام عزیزان
یه سوال کیا این دوره طراحی قبول شدن و اینکه میدونن کی باید برای دادن مدارک برای پروانه اقدام کرد؟

gima

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
یه سوال :
آیا کسی در مورد عضو گیری دفاتر چیزی میدونه ؟خوبه بده ؟
من تازه این دوره قبول شدم هنوز پروانه من صادر نشده نمی دونم برای صدور پروانه باید از قبل عضو دفتر باشی یا نه؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام آره بد اما بدتر از اون رفتن پدر آدم 15 ماه هر کار برا حفظ کردنش بود انجام دادیم اما نشد . خدایا هر جا مریض هست خودت شفاش بده

خیلی ناراحت شدم . اینجور وقت ها فقط میشه طلب آمرزش و آرزوی صبر کرد ، اما خیلی سخت تر از این جملات هست برای نزدیکان.
کاش.....

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
یه سوال :
آیا کسی در مورد عضو گیری دفاتر چیزی میدونه ؟خوبه بده ؟
من تازه این دوره قبول شدم هنوز پروانه من صادر نشده نمی دونم برای صدور پروانه باید از قبل عضو دفتر باشی یا نه؟

برای صدور پروانه نیازی به عضویت در دفاتر نیست .
بعد از اومدن پروانه می تونید عضو دفتر بشید. عضو دفتر بودن باعث میشه به نسبت امتیاز دفتر سهمیه طراحی تون اضافه شه.
تو گیلان بدون عضو دفتر بودن هم می تونید کار کنید . من هنوز کارهای عضو دفتر شدنم انجام نشده اما بیشتر سهمیه طرح م رو زدم .
از اونجایی که اعلام شده می خوان جلو دفاتر غیر مجاز رو بگیرن ، دفاتری که بدون ثبت تو نظام اسم دفتر زدن ، دنبال پروانه طراحی هستن برا اینکه قاونی بشن.
برا همین این مدت خیلی ها بهتون زنگ میزنن که بیاید عضو دفتر بشید .
فقط اینکه نشناخته عضو دفتر شدن بنظرم اصلا خوب نیست ، درست هست که مسیولیت طراحی به اندازه نظارت نیست .اما ...
و اینکه خیلی از دفاتر وقتی عضوشون می شی حتی یک متر هم کار طراحی بهتون نمیدن . چون الزامی ندارن . امتیاز دفتر رو گرفتن . کلی دوست و آشنا دارن که سهمیه اونا رو پر کنن و....

davod.t

عضو جدید
خیلی ناراحت شدم . اینجور وقت ها فقط میشه طلب آمرزش و آرزوی صبر کرد ، اما خیلی سخت تر از این جملات هست برای نزدیکان. کاش.....
سلام ممنون خانم مهندس انشاالله خدا عزیزان شما رو برا تون حفظ بکنه

gima

عضو جدید
سلام ممنون art-sعزیز از راهنماییتون پس با این حساب خودم دفتر بزنم یا اینکه تبدیل به طراحی بکنم بهتره
برای صدور پروانه نیازی به عضویت در دفاتر نیست .
بعد از اومدن پروانه می تونید عضو دفتر بشید. عضو دفتر بودن باعث میشه به نسبت امتیاز دفتر سهمیه طراحی تون اضافه شه.
تو گیلان بدون عضو دفتر بودن هم می تونید کار کنید . من هنوز کارهای عضو دفتر شدنم انجام نشده اما بیشتر سهمیه طرح م رو زدم .
از اونجایی که اعلام شده می خوان جلو دفاتر غیر مجاز رو بگیرن ، دفاتری که بدون ثبت تو نظام اسم دفتر زدن ، دنبال پروانه طراحی هستن برا اینکه قاونی بشن.
برا همین این مدت خیلی ها بهتون زنگ میزنن که بیاید عضو دفتر بشید .
فقط اینکه نشناخته عضو دفتر شدن بنظرم اصلا خوب نیست ، درست هست که مسیولیت طراحی به اندازه نظارت نیست .اما ...
و اینکه خیلی از دفاتر وقتی عضوشون می شی حتی یک متر هم کار طراحی بهتون نمیدن . چون الزامی ندارن . امتیاز دفتر رو گرفتن . کلی دوست و آشنا دارن که سهمیه اونا رو پر کنن و....

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام ممنون art-sعزیز از راهنماییتون پس با این حساب خودم دفتر بزنم یا اینکه تبدیل به طراحی بکنم بهتره

توضیحاتم برای طراحی بود. نظارت که قضیه اش جداست.
طبق اعلام نظام مهندسی گیلان از این پس دفاتر با یک عضو ، نقشه هاشون ثبت نمی شه.
http://guilan-nezam.ir/#bookmark

بنابراین خودتون هم انفرادی نمی تونید دفتر بزنید.
برای دفتر جا و تجهیزات لازم هست . اگر فکر می کنید که می تونید کار بگیرید سمت اش برید .
اگر عضو دفتر پر کار و آشنا بشید بهتر هست که بدونید کار هم بهتون میدن.

gima

عضو جدید
قبولی های مرداد 94 که دو ماه از اعلام نتایجمون گذشته ولی برای گرفتن مدارکمون اقدام نکردند
میدونید مشکل کجاست ؟

dar be dar

عضو جدید
توضیحاتم برای طراحی بود. نظارت که قضیه اش جداست.
طبق اعلام نظام مهندسی گیلان از این پس دفاتر با یک عضو ، نقشه هاشون ثبت نمی شه.
http://guilan-nezam.ir/#bookmark

بنابراین خودتون هم انفرادی نمی تونید دفتر بزنید.
برای دفتر جا و تجهیزات لازم هست . اگر فکر می کنید که می تونید کار بگیرید سمت اش برید .
اگر عضو دفتر پر کار و آشنا بشید بهتر هست که بدونید کار هم بهتون میدن.

سلام مهندس عزیز.
ممنونم که جواب بچه ها رو میدید و سپاس از زمانی که میگذارید.
من جسارتا چند تا سوال دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید
شرایطمو توضیح میدم.من نظارت پایه سه دارم.طراحی تازه قبول شدم و هیچی نزدم تا الان و سهمیه باز نکردم چون تازه قبول شدم.نظارت دوسال پیش گرفتم و تا الان 1200 متر زدم ولی هیچ کدوم از کارهام ازاد نشدن یعنی 1200 مترم گیر هست و 2800 متر بازه
سوالم 1- .سهمیه طراحی مثل نظارت 4000 متر هست؟
2-محدودیت تعداد کار داره طراحی؟اگه اره چند تا؟
3-سهمیه طراحی هر سال 4000 متر میدن یا مثل نظارت هست و تا یه کار ازاد نشه سهمیه جدید باز نمیشه؟
4-ایا میتونیم مثلا در یک سال از دو مهر نظارت و معماری البته در کارهای مختلف استفاده کنیم؟مثلا من تا الان 1200 متر نظارت زدم در سال 95 مثلا 2000 تا دیگه بزنم و در همون 95 از طراحی خودمم 3000 متر بزنم؟
5-الان من اگر عضو دفتری بشم و مهر طراحی بدم بهشون میتونم بیرون کاری رو برا خودمم مهر کنم طراحی یا باید همه بیان تو دفتر؟و اینکه اگر عضو دفتری باشم امضا نظارتم هم باید در اون دفتر باشه یا میتونم مثل قبل خودم بیرون مهر کنم؟
6-اگر عضو دفتری باشم بابت عضو بودن حداقل چند درصد به متراژم افزوده میشه و اگر قانون خاصی داره این ضریب ممنون میشم راهنمایی کنید
7-عرف خرید امضا طراحی به ازای هر متر مربع از مهندس چند تومان هست؟
دوستان ممنون میشم به ترتیب شماره گذاری جواب بدید تا هم من و هم دوستانی که نمیدونند مطلع بشند.ممنونم.جواب هر سوالی نمیدونید بگید نمیدونم و ممنون میشم اطلاعات 100 درصد درست بدید.
ممنون از زمانی که گذاشتید

panoram

عضو جدید
قبولی های مرداد 94 که دو ماه از اعلام نتایجمون گذشته ولی برای گرفتن مدارکمون اقدام نکردند
میدونید مشکل کجاست ؟

ظاهرا کارنامه ها هنوز به دست استان ها نرسیده!شانس ماست! تازه تا شروع بکار کنن و پروانه بخواد صادر بشه هم فکر کنم چند ماه طول بکشه.....

dar be dar

عضو جدید
ظاهرا کارنامه ها هنوز به دست استان ها نرسیده!شانس ماست! تازه تا شروع بکار کنن و پروانه بخواد صادر بشه هم فکر کنم چند ماه طول بکشه.....[/QUO

سلام.بله حد اقل دوماه طول میکشه.و لیست قبولیا هنوز به اموزش نرسیده

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
میدونید مشکل کجاست ؟
قبلا هم همین طور بوده .
نظارت آذر 92 ، اردیبهشت93 گفتن بریم برا اقدامات پروانه
طراحی هم که آبان 93 قبول شدم ، خرداد 94 گفتن بریم که پروانه ام تا برسه دستم اواخر مرداد 94 بود !!

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام مهندس عزیز.
ممنونم که جواب بچه ها رو میدید و سپاس از زمانی که میگذارید.
من جسارتا چند تا سوال دارم.ممنون میشم راهنمایی کنید
شرایطمو توضیح میدم.من نظارت پایه سه دارم.طراحی تازه قبول شدم و هیچی نزدم تا الان و سهمیه باز نکردم چون تازه قبول شدم.نظارت دوسال پیش گرفتم و تا الان 1200 متر زدم ولی هیچ کدوم از کارهام ازاد نشدن یعنی 1200 مترم گیر هست و 2800 متر بازه
سوالم 1- .سهمیه طراحی مثل نظارت 4000 متر هست؟
2-محدودیت تعداد کار داره طراحی؟اگه اره چند تا؟
3-سهمیه طراحی هر سال 4000 متر میدن یا مثل نظارت هست و تا یه کار ازاد نشه سهمیه جدید باز نمیشه؟
4-ایا میتونیم مثلا در یک سال از دو مهر نظارت و معماری البته در کارهای مختلف استفاده کنیم؟مثلا من تا الان 1200 متر نظارت زدم در سال 95 مثلا 2000 تا دیگه بزنم و در همون 95 از طراحی خودمم 3000 متر بزنم؟
5-الان من اگر عضو دفتری بشم و مهر طراحی بدم بهشون میتونم بیرون کاری رو برا خودمم مهر کنم طراحی یا باید همه بیان تو دفتر؟و اینکه اگر عضو دفتری باشم امضا نظارتم هم باید در اون دفتر باشه یا میتونم مثل قبل خودم بیرون مهر کنم؟
6-اگر عضو دفتری باشم بابت عضو بودن حداقل چند درصد به متراژم افزوده میشه و اگر قانون خاصی داره این ضریب ممنون میشم راهنمایی کنید
7-عرف خرید امضا طراحی به ازای هر متر مربع از مهندس چند تومان هست؟
دوستان ممنون میشم به ترتیب شماره گذاری جواب بدید تا هم من و هم دوستانی که نمیدونند مطلع بشند.ممنونم.جواب هر سوالی نمیدونید بگید نمیدونم و ممنون میشم اطلاعات 100 درصد درست بدید.
ممنون از زمانی که گذاشتید

سلام ، خواهش میکنم .
1- طراحی 3200 متر
2- 6 تا کار ، البته زیر دویست متر جدا محاسبه میشه و تو این 6 تا کار نیست. همین طور بالای 400 یا 500 متر (ذقیق یادم نیست از تو کارتابل م هم فکر کنم 400 هست ) یک کار محسوب میشه . کارهای روستایی هم یک چهارم یا یک سوم هست . مثلا کار 120 متری 30 متر کم میشه از سهمیه (اعدادم حدودی هست )
3- طراحی رو هر سال میدن و باقی مانده اش سوخت میشه
4- بله ، پروانه نظارت و طراحی جدا هست .شما 3200 متر طراحی تون رو می تونید کامل بزنید و ارتباطی به 2800 متر باقی مانده نظارت نداره.
5- عضو دفتر بشید سهمیه تون اضافه می شه . و همون طور هم که قبلا گفتم اون دفتر الزام نداره حتما مهر شما رو بزنه . من هنوز عضو دفتری نیستم اما نصف بیشتر سهمیه ام رو زدم . بله جاهای دیگه هم می تونید بزنید. نظارت عضو دفتر نمی شه . دفاتر ، دفاتر "طراحی " هستند.
6- ضریب رو دقیق نمی دونم . همان طور که گفتم کم کم داریم به سمتی میریم که همه طراح ها عضو دفتر باشن .
7- عرف بسته به شهر متفاوت هست همین طور دفتری که باهاش کار می کنید.
همان طور که می دونید بعد از گرفتن پروانه نظارن راحت 2 تا سه تا کار با مجموع تا 1500-1600 متر ، ارجاع میخوره . اما بعدش دیگه با توجه به متراژباقی مانده و کم شدن امتیاز کار نمی خوره تا ایم کارها آزاد شه .(این رو ما از نظام هم پرسیدیم ) و چون همین طور مهندس جدید با سهمیه کامل دارن وارد میشن پس باید 22 ماه صبر کنیم که کارها آزاد شن !
خوب هرکس شرایط شغلی و زندگی خاصی داره ، من باوجود اینکه مخالف 100% درصد زیر تعرفه زدن هستم اما گفتم شرایط متفاوت هست . مثلا من بخش زیادی از نظارت باقی مانده ام رو زدم . تعرفه نظام حدود 4000 تومان (خورده اش یادم نیست) و من 2700 زدم .
طرح رو زیاد از عرف خبر ندارم ، اما عددی که من زدم 1000-1100 بود!!!
دوستان اصلا دوست نداشتم درباره اعداد و زیرتعرفه صحبت کنم . اما عملا چیزی هست که داره اتفاق می افته. یادم هست ترم 2 که بودیم استادمون میگفت امضاومهر فروش نشید!!! اون روزها نمی دونستم اصلا یعنی چی .اما الان ......

gima

عضو جدید
سلام دوستان
ی سوال برای ثبت دفتر مکانی رو که اجاره میکنی باید شرایط خاصی داشته باشه؟
برای بازدید میان؟

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان
ی سوال برای ثبت دفتر مکانی رو که اجاره میکنی باید شرایط خاصی داشته باشه؟
برای بازدید میان؟

اجاره نامه اش یا مالکیت اش باید به اسم کسی باشه که میخواد دفتر رو ثبت کنه. قبلا که باردید نمی کردن . الان رو دقیق نمی دونم .
تو قسمت عضویت و صدور پروانه نظام یک بخشی هست ثبت دفتر ، دقیق توضیح میدن .
مراحل اش هم از کارتابل هست .درخواست دفاتر

• Like
واکنش ها: gima