اعضا معمار نظام مهندسی استان گیلان

vertex

اخراجی موقت
دوستانی که عضو نظام گیلان هستند اینجا در مورد مسائل نظام مهندسی استانمون صحبت می کنیم . مهمتر از این با هم لینک میشیم که در مواقعی که نیازه همکاری داشته باشیم . برای قدم اول مهندسای معماری که عضو نظام گیلان هستند پیام بدن تا دور هم جمع بشیم . پیشاپیش خوشامد میگم . امیدوارم تاپیک خوبی بشه .:gol:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اعلام زمان دوره تئوری تخصصی آموزش کوتاه مدت مهندسین پایه سه

قابل توجه مهندسین محترم شرکت کننده در دوره آموزش کوتاه مدت پایه سه
(( پیرو جلسه تئوری عمومی برای مهندسین پایه سه برگزار شده در روز شنبه مورخ 1/6/93 ، زمان برگزاری جلسه تئوری تخصصی در رشته های چهارگانه به شرح ذیل می باشد :
گروه مکانیک : سه شنبه مورخ 4/6/93 ساعت 17
گروه عمران : چهارشنبه مورخ 12/6/93 ساعت 17
گروه معماری : شنبه مورخ 15/6/93 و یکشنبه مورخ 16/6/93 ساعت 13 الی 14:30
گروه برق : دوشنبه مورخ 17/6/93 ساعت 16:30
محل برگزاری جلسات سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان می باشد .

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نشست بانوان مهندس با حضور مشاور مالیاتی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، نشست بانوان مهندس عضو با حضور مشاور مالیاتی سازمان پنجشنبه 13 شهریور 1393 از ساعت 17 الی 19 در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار خواهد شد.
در این جلسه در خصوص بررسی نحوه انجام صورت معاملات فصلی ماده 169 مطالبی ارائه می شود.

vertex

اخراجی موقت
نشست بانوان مهندس با حضور مشاور مالیاتی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، نشست بانوان مهندس عضو با حضور مشاور مالیاتی سازمان پنجشنبه 13 شهریور 1393 از ساعت 17 الی 19 در سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار خواهد شد.
در این جلسه در خصوص بررسی نحوه انجام صورت معاملات فصلی ماده 169 مطالبی ارائه می شود.
ممنون از شما
من نمیدونم چرا نشست فقط برای خانم ها مگر آقایون مشکلات مالیاتی ندارند ؟:biggrin:

soudabeh.k

عضو جدید
اعلام زمان دوره تئوری تخصصی آموزش کوتاه مدت مهندسین پایه سه

قابل توجه مهندسین محترم شرکت کننده در دوره آموزش کوتاه مدت پایه سه
(( پیرو جلسه تئوری عمومی برای مهندسین پایه سه برگزار شده در روز شنبه مورخ 1/6/93 ، زمان برگزاری جلسه تئوری تخصصی در رشته های چهارگانه به شرح ذیل می باشد :
گروه مکانیک : سه شنبه مورخ 4/6/93 ساعت 17
گروه عمران : چهارشنبه مورخ 12/6/93 ساعت 17
گروه معماری : شنبه مورخ 15/6/93 و یکشنبه مورخ 16/6/93 ساعت 13 الی 14:30
گروه برق : دوشنبه مورخ 17/6/93 ساعت 16:30
محل برگزاری جلسات سالن اجتماعات سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان می باشد .
این جلسه برای کساییه که خرداد رو قبول شدن؟
منم نفر چهارم

vertex

اخراجی موقت
این جلسه برای کساییه که خرداد رو قبول شدن؟
منم نفر چهارم
سلام همه دوستان خوش اومدید .
نه دوست عزیز همه میتونند شرکت کنند البته پایه 3 ها
بنده هم شرکت کردم ضمنا دارم سوالام رو لیست میکنم توی این فرصت مناسب بپرسم توی دوره . به نظر من هر کسی سوالاش رو لیست کنه از تجربیات هم میتونیم استفاده کنیم . ضمنا شهریه دوره 10 تومان بود ولی اگر کسی نداد فکر نکنم خیلی براشون مهم باشه . شاید بشه همونجا باهاشون حساب و کتاب کرد . البته نمیدونم ....
معماری شنبه و یکشنبه هست دوستان حتما شرکت کنیم ...

vertex

اخراجی موقت
دوستان توی یه شبکه اجتماعی به هم لینک بشیم بد نیست . الان من عضو گروه معماران گیلان هستم . نظرتون چیه ؟
چه اوضاع گل و بلبلی داریم ما شهرداری لاهیجان که عملا آدمهاش تعطیلن .... رشت و جاهای دیگه رو نمیدونم ..خداییش نظارت توی این شرایط واقعا سخت شده .... فرم ها هنوز مشخص نیست .... نظام مهندسی و شهرداری مچ نیستند ... بخدا اعصابم به هم ریخته .... راستی یه نامه نوشتیم که پول طراحی رو بریزند به حساب مهندس تا اینکه بریزن به حساب دفتر مهندس بدبخت نصفه و نیمه بقیه پولش رو بگیره یا بعضی از وقتا حتی نگیره ..... امضا هم جمع کردیم . به زودی اگر خدا بخواد میبرم ثبت دبیرخونه نظام میکنم ... اگر دوستان با این قضیه موافقند توی همون جلسه شنبه و یکشنبه بیان امضا کنند زیرشو .... فعالیت اینطوری یکم سخت شده ... تا ادم قدمی برمیداره همه میگن ولش کن مهندس درست نمیشه . ای بابا بزارین قدم قدم بریم جلو دیگه ... زود آدم رو نا امید میکنند . در زمینه اینکه عمرانی ها تا 3 سقف میتونند نظارت معماری بزنند هم قراره نامه نگاری کنیم و درستش کنیم . البته مقاومت زیادی میشه 100 درصد ..... در هر صورت از فعالیت دوستان استقبال میکنیم . نشد از نظراتشون استفاده میکنیم . ممنون از همه هم استانی های گل :gol:

آخرین ویرایش:

sanaz950

عضو جدید
دوستان توی یه شبکه اجتماعی به هم لینک بشیم بد نیست . الان من عضو گروه معماران گیلان هستم . نظرتون چیه ؟
چه اوضاع گل و بلبلی داریم ما شهرداری لاهیجان که عملا آدمهاش تعطیلن .... رشت و جاهای دیگه رو نمیدونم ..خداییش نظارت توی این شرایط واقعا سخت شده .... فرم ها هنوز مشخص نیست .... نظام مهندسی و شهرداری مچ نیستند ... بخدا اعصابم به هم ریخته .... راستی یه نامه نوشتیم که پول طراحی رو بریزند به حساب مهندس تا اینکه بریزن به حساب دفتر مهندس بدبخت نصفه و نیمه بقیه پولش رو بگیره یا بعضی از وقتا حتی نگیره ..... امضا هم جمع کردیم . به زودی اگر خدا بخواد میبرم ثبت دبیرخونه نظام میکنم ... اگر دوستان با این قضیه موافقند توی همون جلسه شنبه و یکشنبه بیان امضا کنند زیرشو .... فعالیت اینطوری یکم سخت شده ... تا ادم قدمی برمیداره همه میگن ولش کن مهندس درست نمیشه . ای بابا بزارین قدم قدم بریم جلو دیگه ... زود آدم رو نا امید میکنند . در زمینه اینکه عمرانی ها تا 3 سقف میتونند نظارت معماری بزنند هم قراره نامه نگاری کنیم و درستش کنیم . البته مقاومت زیادی میشه 100 درصد ..... در هر صورت از فعالیت دوستان استقبال میکنیم . نشد از نظراتشون استفاده میکنیم . ممنون از همه هم استانی های گل :gol:

چه کار خوبی کردید مهندس! واقعا گرفتن پول از دفاتر سخت شده . اصلا در شان مهندس نیست که بخواد سر مبلغ ناچیز با دفتر چونه بزنه اونا هم مدام امروز و فردا کنن..

dar be dar

عضو جدید
سلام

سلام

سلام به همه مهندسا منم عضو گیلانم خوشحال میشم بتونیم کنار هم یه قدم به جلو برداریم در خدمتم

vertex

اخراجی موقت
چه کار خوبی کردید مهندس! واقعا گرفتن پول از دفاتر سخت شده . اصلا در شان مهندس نیست که بخواد سر مبلغ ناچیز با دفتر چونه بزنه اونا هم مدام امروز و فردا کنن..
ممنون . مهندس الان مهمترین چیز اجماع معمارهاست . متاسفانه جمع کردن معمارها دور یک میز خیلی سخته .... دفاتر توی اون جلسه داشتن اعتراض میکردند ولی بنده و چند نفر دیگه جلوشون وایسادیم تا تصویب بشه ولی اگر هم نتیجه نگرفتیم باز هم مهم نیست حداقل تلاش خودمون رو کردیم و یه جا ساکت ننشستیم ...

سلام به همه مهندسا منم عضو گیلانم خوشحال میشم بتونیم کنار هم یه قدم به جلو برداریم در خدمتم
سلام مهندس خوش اومدین . حتما میتونیم قدمهای سازنده برداریم . فعلا که اولین تاپیک رو ما زدیم شدیم نامبر وان ;).

dar be dar

عضو جدید
ممنون . مهندس الان مهمترین چیز اجماع معمارهاست . متاسفانه جمع کردن معمارها دور یک میز خیلی سخته .... دفاتر توی اون جلسه داشتن اعتراض میکردند ولی بنده و چند نفر دیگه جلوشون وایسادیم تا تصویب بشه ولی اگر هم نتیجه نگرفتیم باز هم مهم نیست حداقل تلاش خودمون رو کردیم و یه جا ساکت ننشستیم ...

سلام مهندس خوش اومدین . حتما میتونیم قدمهای سازنده برداریم . فعلا که اولین تاپیک رو ما زدیم شدیم نامبر وان ;).

دمت گرم مهندس
واقعا کار خوبی
2 سال پیش نمیدونم در جریان اعتراضات به ازمون طراحی معماری بودید یا نه
من پیشنهاد دادم گروههای استانی یه بار واسه همیشه تشکیل ه و حداقل اورده این کار این بود که بچه های هر استانی همدیگرو در قالب تشکل استانی میدیدند و میتونستند به صورت دسته جمعی تو جلسه سالانه از حقوق جمعی در راستای اعتلای فرهنگ مهندسی و درامد و شخصیت و جایگاه مهندسی معماری دفاع کنیم و در مقیاس بزرگتر حتی این گروهها میتونستند از بین خودشون افرادی واسه انتخابات هییت ریسه استان معرفی و حمایت کنن یا حد اقل از یک کاندیدا با اندیشه های نزدیک به نظرات جمعی مهندسی حمایت کنن
تصورش دور از ذهن نبود مهندس
کافی همین گروه تا 30 یا 40 نفر شیم.باور کنید میتونیم انقدر تاثیر گذار باشیم که هرگز از خواستن یه حق ترسی به دل راه ندیم
من از این کارتون حمایت میکنم اگه راستای عملکردیمون با هم تا حدی قابل قبول یکی باشه
از دوستان هم استانیمون میخوام بیان نظرات سازنده بزارن تا بتونیم بزگتر و سازنده تر عمل کنیم.
از حضور تک تکتون خوشحال میشیم دوستا
نظاره گر نباشید
بیاید جلو و حرفاتونو بزنید تا زودتر به جمع بندی برسیم
پرچم گیلان همیشه بالاست.نشون بدید اولین و بهترین هستیم
ممنونم

sanaz950

عضو جدید
ای کاش یه جلسه هم واسه پرسش و پاسخ برگزار بشه من که خیلی از سوالام بی جواب موند!

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ای کاش یه جلسه هم واسه پرسش و پاسخ برگزار بشه من که خیلی از سوالام بی جواب موند!

انتهای جلسه بچه ها یه برگه آوردن که همین درخواست بود و امضا کردیم. تو نظرات هم نوشتیم.
من که می امدم خانم صوفی داشتند به دکتر مهرگانی می گفتن که بعد از کارگاه کلاس باز بزاریم موافقید . ایشونم هم گفتن بله.

دوستان از درس مدیریت و تشکیلات یادتون میاد رنگ کلاه های هر پستی رو ساختمان؟ اینجا گفتن قراردادی هست. اما من فکر میکردم همه جا یک چیز مشخص هست از این:))

آخرین ویرایش:

mehrnaz.architec

عضو جدید
اورایاد...
سلام دوستان، من لیسانسم یه ساله که تموم شده ولی چون با عضویت در نظام کاردانی از بنیاد پروانه نظارت گرفتم و اگه بیام نظام مهندسی اون پروانه باطل میشه هنوز عضو نشدم،شایدم برای آزمون آذر از طریق نظام مهندسی اقدام کنم،در هر صورت مطمئنم اگه این گروه شکل بگیره و گسترش پیدا کنه میشه کارهای خیلی خوبی انجام داد،ممنون از شما که شروع کننده ی این تایپیک بودید

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان اگه اینجا درباره کارهایی که بهتون ارجاع شده صحبت کنید خوبه و اینکه تا حالا چه کارهایی انجام دادید.
اوایل تیر یه کار 3 طبقه رو تجاری بهم ارجاع شد. (البته با تعرفه 92:cry: ) :D
که هماهنگ کننده هم هستم. نظام گفت به مجری زنگ بزن و سعی کن به کارفرما زنگ زنی !!!(عجب اطلاعاتی!!) خلاصه به مجری زنگ زدم و تاکید کردم که قبل پروانه هیچ کاری شروع نشه. 2 روز بعد سازه زنگ زد با عصبانیت که اگه شروع شه منم امضا نمی کنم و... توضیح دادم توضیح دادم که پیگیر هستم. (ایشون هنوز با وظایف هماهنگ کننده آشنا نبودن و من با مجری اشتباه گرفته بودن) مجری بی خبر بود . شماره کارفرما هم اشتباه بوذ.مجری شماره درست رو برام پیدا کرد بهش زنگ زدم و تاکید کردم پروانه رو گرفت اطلاع بده.
از رو آدرس رفتم زمین رو دیدم. اما شک داشتم کدومه.
چند روز بعد نظام زنگ زد که مدارک رو بگیرم.قرارداد ها و اطلاعات کار که رایت کنم و به همه مهندسا بدم.
سازه چندبار دیگه هم پیگیر شد. ب کارفرما که زنگ زدم گفت برا مهر ماه میخواد پروانه بگیره.
اینجا یکی از همکارا گفت که ی نامه به کارفرما بزن که 24 ساعت قبل شروع کار بهت خبر بده. تو که نمی تونی مدام بری سز ریمین که شروع کرده یا نه. هنوز نامه رو نزدم.
دیروز هم رفتم بازدید این بار نقشه داشتم و زمین رو یافتم. هنوز شروع نکرده .
این بود کار من.

کار دوستم :
روزی که رفت بازدید زمین دید شروع کردن!!! نمیدونیم چطوری بود که سریع مجری و سازه هم خودشون رو رسوندن.
فرداش گزارش خلاف زدن. به نظام و شهرداری.
دوستم قرارش رو برا دادن سی دی و قرار داد رو زمین گذاشت با سازه که یه باردید هم باشه.
الان هم تخلف مساحت داره که هنوز نامه نزده.
با برق صحبت کرد برا دادن اطلاعات که مهندس ش گفت ی جلسه با برقکارها براش هماهنگ کنه

vertex

اخراجی موقت
دمت گرم مهندس
واقعا کار خوبی
2 سال پیش نمیدونم در جریان اعتراضات به ازمون طراحی معماری بودید یا نه
من پیشنهاد دادم گروههای استانی یه بار واسه همیشه تشکیل ه و حداقل اورده این کار این بود که بچه های هر استانی همدیگرو در قالب تشکل استانی میدیدند و میتونستند به صورت دسته جمعی تو جلسه سالانه از حقوق جمعی در راستای اعتلای فرهنگ مهندسی و درامد و شخصیت و جایگاه مهندسی معماری دفاع کنیم و در مقیاس بزرگتر حتی این گروهها میتونستند از بین خودشون افرادی واسه انتخابات هییت ریسه استان معرفی و حمایت کنن یا حد اقل از یک کاندیدا با اندیشه های نزدیک به نظرات جمعی مهندسی حمایت کنن
تصورش دور از ذهن نبود مهندس
کافی همین گروه تا 30 یا 40 نفر شیم.باور کنید میتونیم انقدر تاثیر گذار باشیم که هرگز از خواستن یه حق ترسی به دل راه ندیم
من از این کارتون حمایت میکنم اگه راستای عملکردیمون با هم تا حدی قابل قبول یکی باشه
از دوستان هم استانیمون میخوام بیان نظرات سازنده بزارن تا بتونیم بزگتر و سازنده تر عمل کنیم.
از حضور تک تکتون خوشحال میشیم دوستا
نظاره گر نباشید
بیاید جلو و حرفاتونو بزنید تا زودتر به جمع بندی برسیم
پرچم گیلان همیشه بالاست.نشون بدید اولین و بهترین هستیم
ممنونم
مهندس خوبین ؟ مشتاق دیدار ... یادتونه سر قضیه اعتراض به امتحان طراحی ..... چه دورانی داشتیم .... شما این کلاسها رو تشریف نیاوردین؟؟؟؟
به شخصه که خیلی دوست دارم بچه ها با هم هماهنگ باشن تا بتونیم حقوق از دست رفتمون رو احیا کنیم . خیلی وقتا که یکی داد میزنه باید از طرف چند نفر حمایت بشه اگر نه مایوس میشه .... من که در حد توان و وقتم پیگیرم . همه باید احساس وظیفه در قبال رشته خودشون داشته باشند ....

پنج شنبه هم بازدید از کارگاه هست.
2 تا گروه یکی 10 صبح یکی 14
به همراه کلاه ایمنی و لباس مناسب
سلام قربان شما همون آقایی هستین که از بنده شماره تماس گرفتین ؟ به شخصه حس کردیم چند نفر از دوستان بچه های باشگاه باشند ولی خوب از روی قیافه که نمیشه تشخیص داد ... من ایندفعه اگر دوستان مایل باشند شماره همه رو میگیرم و توی یه شبکه اجتماعی یه گروه تشکیل میدیم که آنلاین با هم در ارتباط باشیم و مشکلاتمون رو با هم برطرف کنیم .... دوستانی اگر مایل هستند پیام خصوصی بدند ....

انتهای جلسه بچه ها یه برگه آوردن که همین درخواست بود و امضا کردیم. تو نظرات هم نوشتیم.
من که می امدم خانم صوفی داشتند به دکتر مهرگانی می گفتن که بعد از کارگاه کلاس باز بزاریم موافقید . ایشونم هم گفتن بله.

دوستان از درس مدیریت و تشکیلات یادتون میاد رنگ کلاه های هر پستی رو ساختمان؟ اینجا گفتن قراردادی هست. اما من فکر میکردم همه جا یک چیز مشخص هست از این:))
پس اگر درخواست کنیم میشه یه چیزایی رو درست کرد . درسته که توی جلسه نقص های زیادی بود و خود اساتید هم خیلی چیزها رو به واسطه جدید بودن بحث ارجاع کار و رابطه ی کارفرما و مجری و ... و کاغذ بازی ها و نامه نگاری ها نمیدونستند ولی باز هم خیلی مفید بود ... به نظر بنده دوستان سوالاتشون رو که تا حالا براشون پیش اومده بنویسند که بعدا بپرسند خیلی خوب میشه ... چک لیست رو خوب مطالعه کنید تا سر ساختمان بدونیم که چه چیز رو چطوری چک کنیم . همچنین گزارش مرحله ای. ضمنا من که کلاه سفید خریدم ..:)

اورایاد...
سلام دوستان، من لیسانسم یه ساله که تموم شده ولی چون با عضویت در نظام کاردانی از بنیاد پروانه نظارت گرفتم و اگه بیام نظام مهندسی اون پروانه باطل میشه هنوز عضو نشدم،شایدم برای آزمون آذر از طریق نظام مهندسی اقدام کنم،در هر صورت مطمئنم اگه این گروه شکل بگیره و گسترش پیدا کنه میشه کارهای خیلی خوبی انجام داد،ممنون از شما که شروع کننده ی این تایپیک بودید
سلام فکر نمیکنم عضویت شما در نظام مهندسی مانعی داشته باشه . تا زمانی که پروانه نظام نگرفتین میتونین از پروانه قبلی روستایی بنیاد استفاده کنید و عضو نظام هم باشید . موفق باشید

دوستان اگه اینجا درباره کارهایی که بهتون ارجاع شده صحبت کنید خوبه و اینکه تا حالا چه کارهایی انجام دادید.
اوایل تیر یه کار 3 طبقه رو تجاری بهم ارجاع شد. (البته با تعرفه 92:cry: ) :D
که هماهنگ کننده هم هستم. نظام گفت به مجری زنگ بزن و سعی کن به کارفرما زنگ زنی !!!(عجب اطلاعاتی!!) خلاصه به مجری زنگ زدم و تاکید کردم که قبل پروانه هیچ کاری شروع نشه. 2 روز بعد سازه زنگ زد با عصبانیت که اگه شروع شه منم امضا نمی کنم و... توضیح دادم توضیح دادم که پیگیر هستم. (ایشون هنوز با وظایف هماهنگ کننده آشنا نبودن و من با مجری اشتباه گرفته بودن) مجری بی خبر بود . شماره کارفرما هم اشتباه بوذ.مجری شماره درست رو برام پیدا کرد بهش زنگ زدم و تاکید کردم پروانه رو گرفت اطلاع بده.
از رو آدرس رفتم زمین رو دیدم. اما شک داشتم کدومه.
چند روز بعد نظام زنگ زد که مدارک رو بگیرم.قرارداد ها و اطلاعات کار که رایت کنم و به همه مهندسا بدم.
سازه چندبار دیگه هم پیگیر شد. ب کارفرما که زنگ زدم گفت برا مهر ماه میخواد پروانه بگیره.
اینجا یکی از همکارا گفت که ی نامه به کارفرما بزن که 24 ساعت قبل شروع کار بهت خبر بده. تو که نمی تونی مدام بری سز ریمین که شروع کرده یا نه. هنوز نامه رو نزدم.
دیروز هم رفتم بازدید این بار نقشه داشتم و زمین رو یافتم. هنوز شروع نکرده .
این بود کار من.

کار دوستم :
روزی که رفت بازدید زمین دید شروع کردن!!! نمیدونیم چطوری بود که سریع مجری و سازه هم خودشون رو رسوندن.
فرداش گزارش خلاف زدن. به نظام و شهرداری.
دوستم قرارش رو برا دادن سی دی و قرار داد رو زمین گذاشت با سازه که یه باردید هم باشه.
الان هم تخلف مساحت داره که هنوز نامه نزده.
با برق صحبت کرد برا دادن اطلاعات که مهندس ش گفت ی جلسه با برقکارها براش هماهنگ کنه
ممنون از بیان تجربیات مفید شما ... سر فرصت بنده هم چند تا مطلب دارم که می خوام بزارم در مورد همین پروژه هایی که بهمون ارجاع شده .. ضمنا دوست عزیز در شرایط ضمن قرارداد تاکید شده که کارفرما یا مجری باید شروع عملیات رو کتبا به ناظر اعلام کنه فکر نکنم نوشتن نامه و تایید گرفتن از کارفرما نیازی باشه ...

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خانم هستم .:)
آقایون که کلا نبودن جلسه اول یک نفر. جلسه دوم 3 نفر. که یکی شون از همکلاسی های ارشدمون بود.
اگه گروه تو سبکه اجتماعی تسکیل دادید. باز اینجا بیان بچه ها. ماهیت این سایت نشر دانش و تجربه هست
منم کلی سوال نوشتم در باره خود اجرا. مثل داکت و ...
و ی سوال مهم درباره کدارتفاعی. اینجور که ازهمکارام پرسیدم شهرداری کد مبنا رو نمی ده !! و اینکه خیابانون هست یا پیاده رو یا و.....
همکارم گفت اگه خیلی مشکل باشه درخواست میدید به شهرداری الان این برام ی سوال بزرگ شده.
و اینکه آکس ها رو چطور دقیق مطمئن شیم. قبلا سر ساختمون رفتم و تو آکس بندی همکاری داشتم اما مربع یا مستطیل بودن و آکس ها همه تو یه محور. غیر این رو چه جور مطمئن شیم.

آخرین ویرایش:

sanaz950

عضو جدید
سلام به همگی . من با کارایی که قبل ارجاع امضا زدم مشکل دارم هیچ کدوم شروع کار رو به من اطلاع ندادن خودم پیگیری کردم هنوزم برگه شروع کار رو امضا نکردم یکی بهم گفته بود برگه شروع کار امضا ناظر معماری رو نمیخواد.درسته؟ آخه من تا حالا این برگه رو ندیدم!

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگی . من با کارایی که قبل ارجاع امضا زدم مشکل دارم هیچ کدوم شروع کار رو به من اطلاع ندادن خودم پیگیری کردم هنوزم برگه شروع کار رو امضا نکردم یکی بهم گفته بود برگه شروع کار امضا ناظر معماری رو نمیخواد.درسته؟ آخه من تا حالا این برگه رو ندیدم!

تا جایی که میدونم درسته معماری شروع کار نداره. فقط سازه داره.( اگر اشتباه گفتم اصلاح کنید دوستان.)
وقتی هماهنگ کننده باشیم شروع خیلی بیشتر بهمون مربوط میشه.و اینکه بدون پروانه شروع نشده باشه.
حضور برای شروع هم برای چک آکس ها و کدهای ارتفاعی پی و... هست.

dar be dar

عضو جدید
سلام/منم مثل شما از دوستمون ورتکس عزیز ممنونم استارت زدن.بچه های گیلان باعث سربلندین
من هم مثل شما مطمعنم شکل بگیره دستمون باز تره
حداقل اینه که از استارا تا چابکسر متحد میشیم تو فضلی مجازی و مینونیم فشار بیاریم واسه خواسته های به حق و منطقیمون
لطفا شما و همه دوستان تمام این صفحاتو به تمام شبکه های اجتماعی لینک بدید که زودتر جمع ما جمع شه
من اینکارو کردم اما یه دست صدا نداره
به حمایت و همکاری همه نیازه.یه دنیا ممنونم از حضوره همتون.کنار مهندسای هم استانی بودن افتخاره

dar be dar

عضو جدید
واقعا چه امتحانی بود اون سال
سر همه رو بریدن
باید این صفحه رو تو تمام شبکه های اجتماعی لینک بدیم مهندس
لطفا حمایتتون مثل همیشه بزارین پشت این خواسته تا بچهها زودترجمع شن
ممنونم

vertex

اخراجی موقت
ببینید سیستم عوض شده مدت ها بود که سلیقه ای و عرفی عمل میشده ... الان یه دوران گذر از عرف به قانون رو داریم . متاسفانه این مسئله با شروع به کار ما یکی شده از شانس بد ما .... تا قوانین درست و حسابی تدوین بشن و ما جواب سوالاتمون رو تمام و کمال بگیریم خیلی باید مواظب باشیم تا اشتباهان سیستم معیوب به پای ما نوشته نشه ..... در مورد مطلب شما بله قبلا مهندس سازه شروع به کار رو میداد چون طبق عرف معمار از ابتدا حضور نداشت ولی الان که براش وظیفه تعریف شده قائدتا باید شروع به کار رو از معمار هم بگیرند . ضمنا نیاز به نامه زدن نیست چون توی قرارداد تاکید کرده که کارفرما یا مجری باید کتبا به شما اطلاع بده ..... اگر اطلاع نداد شما در اولین گزارشتون این نکته رو اعلام کنید تا از شما سلب مسولیت بشه .... موفق باشید ...

vertex

اخراجی موقت
واقعا چه امتحانی بود اون سال
سر همه رو بریدن
باید این صفحه رو تو تمام شبکه های اجتماعی لینک بدیم مهندس
لطفا حمایتتون مثل همیشه بزارین پشت این خواسته تا بچهها زودترجمع شن
ممنونم
مهندس من در گروههای دیگه عضویت دارم ولی عزم بچه های باشگاه رو جزمتر میبینم . معمارها متاسفانه خیلی منفعل هستند بر عکس مهندسین عمران . پیام خصوصی شما رو دریافت کردم . به نظرم بستر ارتباط رو یه نرم افزار پیام رسان آنلاین ایرانی بگیریم بهتره ... خودم یه سرچی میکنم . اگر دوستان بلدند اطلاع رسانی کنند . شماره شما و دوستان دیگه رو توی نرم افزار ادد میکنم تا با هم به صورت آنلاین ارتباط داشته باشیم ... موید باشید ...

آخرین ویرایش:

vertex

اخراجی موقت
خانم هستم .:)
آقایون که کلا نبودن جلسه اول یک نفر. جلسه دوم 3 نفر. که یکی شون از همکلاسی های ارشدمون بود.
اگه گروه تو سبکه اجتماعی تسکیل دادید. باز اینجا بیان بچه ها. ماهیت این سایت نشر دانش و تجربه هست
منم کلی سوال نوشتم در باره خود اجرا. مثل داکت و ...
و ی سوال مهم درباره کدارتفاعی. اینجور که ازهمکارام پرسیدم شهرداری کد مبنا رو نمی ده !! و اینکه خیابانون هست یا پیاده رو یا و.....
همکارم گفت اگه خیلی مشکل باشه درخواست میدید به شهرداری الان این برام ی سوال بزرگ شده.
و اینکه آکس ها رو چطور دقیق مطمئن شیم. قبلا سر ساختمون رفتم و تو آکس بندی همکاری داشتم اما مربع یا مستطیل بودن و آکس ها همه تو یه محور. غیر این رو چه جور مطمئن شیم.
اون یه آقا من بودم دیگه :biggrin:
صرفا منظور من از شبکه اجتماعی نرم افزارهای تحت اندروید هست که بتونیم با موبایل به صورت آنلاین با هم در ارتباط باشیم . چون خیلی وقتا سر پروژه هستیم یا به کمک کسی به صورت فوری نیاز داریم . تا بخوایم اینجا پیام بزاریم و جواب بگیریم یکم طول میکشه .. در خوبی این سایت همین بس که تونست بین ما ارتباط برقرار کنه . صد درصد اینجا پاتوق اصلی ماست . ضمنا اونجا میتونیم در مورد همه چیز نظارت به هم مشاوره بدیم ... به نظر من خیلی جالب میشه . کاری که خیلی از ما گنده تراش نکردند و با توجه به تکنولوژی روز قابلیتش یرای ما فراهم شده .... به نظرم باید به روز باشیم تا موفق باشیم .. اونم توی حرفه مهندسی ...
در مورد آکس ها متر لیزری خیلی میتونه کمک کنه . مارک DEWALT عالیه ولی من ندیدم جایی داشته باشن . فکر کنم باید یه دونه متر بخریم تا ناچار نشیم از این و اون خواهش کنیم اون سر متر رو نگه دارند . کلاسمون هم حفظ میشه :)
موفق باشید ...

آخرین ویرایش: