اعتراض باشگاه مهندسان ایران در پی اهانت به بنیانگذارانقلاب

buddy

کاربر بیش فعال
فرمودید :هیچ کینه ای در دل رهبرمون نیست
نمی دونستم شما در دل آقای خامنه ای قرار داری این چیزهایی که نوشتم در زمان حضور خودم در این بحران ها بوده حالا یه بچه که در اون زمان تازه بدنیا اومده میاد برام شرایط رو تفسیر میکنه !!!!بچه میگم من خودم در این درگیری ها حضور داشتم کسی برام تعریف نکرده غضب و کینه آقای خامنه ای را نسبت به میر حسین دیده ام.
معلومه که شما خیلی چیزها رو نمی دونید بله قبلا در دولت سمت نخست وزیری وجود داشت که تبدیل شد به معاون اول و بعد ها معاون دوم رئیس جمهور !!!!بر همگان روشن است که آقای میر حسین نخست وزیر آقای خامنه ای بوده و در انزمان معاون اول و دوم وجود نداشته!
خیلی خوبه
من شما رو میشناسم ؟
شما منو میشناسی ؟
شایدم علم غیب داری ؟
دوست عزیز ما آفتاب لب دیواریم

Eng.probe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یک سوال برام پیش اومده ... ؟
شما ها از اون کسایی که وقتی به پیامبر توهین کردن ... جلوی این کار واستادن و اعتراض کردن کمترین ...؟
چیه مگه ... الآن نمی تونین تشخیص بدین که دارن به بنیان گذارمون توهین می کنن ... اونم خیلی شفاف ...:surprised:

کربلایی

مدیر بازنشسته
با عنایت به اینکه شما فرق اسلام ناب و غیر ناب را میدانید لطفا این حقیر را راهنمایی فرمایی:
1-آیا آنچه که هم اکنون در کشور ایران جریان دارد همان اسلام ناب است؟اگر نیست در چه بخشهایی با اسلام ناب یکسان نیست؟
2-آیا در زمان امام حسین حکومتی که اسلام نام نامیده شود بوجود آمد؟
3-آیا در زمان پیامبر ،حکومت اسلامی بر پا شد؟اگر بله چرا امام علی بعد از فوتش خلیفه نشد؟
4-آیا تا کنون در گوشه ای از جهان و تاریخ بشریت اسلام ناب تشکیل شده؟اگر نه بفرمایید اسلام ناب چه جوریه وجوه افتراق و اشتراکش با اسلام طالبان و اسلام ایران چیست؟
5-آیا در اسلام ناب دستور کشتن تعدادی جوان بخاطر اینکه رایشان دستکاری شده مجاز است ؟
6-آیا در اسلام ناب باید قبل از کشتن مخالفان به آنها تجاوز کرد بعد با مشت و لگد کشت و یا باید جرثقیل اورد در ملا عام خاطی را به دار آویخت؟
آیا در اسلام ناب مردم باید به رئیس جمهور رای بدهند یا همینقدر که مردم با رهبرشان لبیک گفتند از اون به بعد رهبر است که مدیران انتخابی را در پست ها یشان منصوب میکند ؟به عبارتی آیا در زمان رسول هم مردم از طریق رای دادن خلیفه انتخاب میکردند ؟
7-آیا رای دادن در اسلام ناب مجاز است ؟یا اینکه این بازی رای دادن تقلیدی از فرنگستان نابخرد و کافر است؟
8-آیا اون عکس پاره شده در اسلام ناب شبیه بر سرنیزه کردن قران نیست؟تا حق از باطل قابل تشخیص نباشد؟
9-خلاصه جوان عزیز بدک نیست یه کم در باب اسلام های مختلف اعم از ناب ،طالبانی،مالزیایی،اندونزیایی،عربستانی،شیعه 12 امامی،شیعه شش امامی،تسنن حنبلی،تسنن شافعی و ...... تحقیق کنی بعد به ما هم آموزش دهی تا بتوانیم اسلام و آدم باب از ناباب را تشخیص دهیم !!!!!!!!!تا اینجا فقط فهمیدیم افراد زیر ناباب بوده اند :
آقای منتظری قائم مقام رهبری نه این رهبر اون رهبری که عکسش رو علم عثمان کردند و آقای صانعی و آقای اردبیلی و امامی کاشانی و نوه اولین رهبر بعد از 1357 و آغاز دوران کوریزما،و طباطبایی همونی که فامیل نزدیک اولین رهبر بود و سحابی همونی که به اولین رهبر ایران برای استقرار حکومتش کمک کرد و قطب زاده همونی که در هواپیما کنار رهبر بود!!و بعد از رهبر بجرم ناباب بودن کشته شد و هزاران حواریون دیگر رهبر که در دستگیری و کشتار فرماندهان نظامی شاه دست داشتند و امروز یا گوشه نشینند و یا در زندان و یا در قبرستان خوابیده اند !!!!! یه چند تایی هم که همگام با رهبر امروز موجب فروپاشی ایران در سال 1357 شدند هم که اخیرا به لیست سیاه رفتند از جمله آقای خاتمی عزیز دل ملت در دهه قبل و آقای هاشمی خار چشم دشمنان و عزیز دل اولین رهبر که از گروهک فرقان چاقو خورد و جان سالم بدر برد و آقای کروبی عشق و هم رزم رهبر امروز ایران که چندین سال قوانین مجلس را برایت امضا نمود و آقای موسوی که یه یا حسین بیشتر نبود تا حق به میر حسین برسه آدمی که اونزمانها که هنوز بدنیا نیامده بودی در زیر بمبهای عراق دشمن دیروز و دوست امروز مملکتت را اداره کرد !!!حالا همه اینها شده کشک!!!!!!!!!!بابا برو درستون بخون.
شما را چه به سیاست وقتی هنوز ال بای اونو آموزش ندیدی!!!!!

سلام
ايول! عجب متن كوبنده اي!!!
يادمه دبيرستان كه ميخونديم يه معلم جغرافي داشتيم، نيم ساعت اين حرفا رو برامون ميگفت...
اما يادم نيست اسلام ايشون ناب بود يا ناياب!
موفق باشيد

tamar

عضو جدید
چه خبره اينجا .... از کي تا حالا ما توسري خورا شديم اسلام شناس
اسلام خيلي وقته از ماها قهر کرده
از اسلام فقط اسمش مونده داداش
ما نسل سوخته اين مملکتيم
يه نيگاه به دور ورتون بکنين کجاي اين دنيا از ما افسرده تر هست
ديروز نيم ساعت دور خودم گشتم بعد يادم اومد دنبال چي بودم
تا اومديم زندگي کنيم تموم شده الان
بابا بي خيال نه آمريکا مشکل ماست نه اسرائيل و نه ............
ما خودمون مشکل خودمون هستيم خودمون
من مشکل تو تو مشکل من و ما همه مشکل اسلام
اسلام شده وسيله

سه تا سوال برام پیش اومده:

1_ چرا وقتی بی بی سی چیزی راجب این خبر نگفته بود تلویزیون ایران اومد روی این خبر مانور داد که اعتبار امام رو بیاره پایین؟

2_ چرا اینهمه عکس خامنه ایی رو تا به امروز به اتش کشیدن و بهش فحش دادن و شعار علیه او دادن رو به تصویر نکشیده؟

3_ از کجا معلوم کار خودشون نباشه که هم امام رو از اعتبار بندازن و هم به سبزها تهمت بزنن؟!

اولا که اعتبار امام اصلا پایین نیومد
درثانی شما مگه عقل ندارید سیاست کشک نیست که بیان با توهین به شخصییتی مثل امام مثلا به شما تهمت بزنن
شما همین جوریشم زیر سوالید .
همه دیدن چکار کردید
مگه امام نفرمود اگه دیدین دشمن داره ازتون تعریف میکنه بدونید یه اشکالی دارید؟
شما کی میخاید از این خواب بیدار شید؟

musicmaster

عضو جدید
اولا که اعتبار امام اصلا پایین نیومد
درثانی شما مگه عقل ندارید سیاست کشک نیست که بیان با توهین به شخصییتی مثل امام مثلا به شما تهمت بزنن
شما همین جوریشم زیر سوالید .
همه دیدن چکار کردید
مگه امام نفرمود اگه دیدین دشمن داره ازتون تعریف میکنه بدونید یه اشکالی دارید؟
شما کی میخاید از این خواب بیدار شید؟
والا کسی ندید کی چکار کرد !
فقط چند تا دست دیدن جلوی دوربین 20:30 :biggrin:
حالا شما چیجوری و با کدوم دلیل و منطق میگین کار جنبش سبز بوده
اصلا فرض میگیریم کار سبزا بوده . چطور اون موقعی که 20:30 یه گزارش تهیه کرد راجع به بازداشتگاه کهریزک و برخورد شدید پلیس . داشت خودش و جر می داد که اینا ربطی به جمهوری اسلامی ایران نداره . بعضیا خودشون خودسر این کارا رو کردن و ...
ولی حالا چند نفر عکس یکی رو پاره کرد تقصیر جنبش سبزه همشون عین همن ؟
شما مگه عقل ندارید سیاست کشک نیست که بیان با توهین به شخصییتی مثل امام مثلا به شما تهمت بزنن
شما تا کی میخواهید چشم و گوشتون ببندید ؟
ما چون از خواب بیدار شدیم اعتراض میکنیم ولی شما همچنان تو خواب زمستانی هستید . چشات و باز کن ببین دارن چکار میکنن ! پلیسا شیشه ماشینارو میشکونن میگن سبزا بودن . بدون دلیل میندازن زندان ،شکنجه میکنن بهونه ای ندارن میگن دست نشانده ی اسراییله . آدم میکشن میگن خودشون کشتن ... هزار و یک دروغ دیگه میگن آخه تا کی ؟
بعضیا تو ایران خودشون و زدن به خواب . میگن آدم خواب و میشه بیدار کرد ولی امان از دست کسی که خودش و زده به خواب .

بیدار هر که گشت در ایران شود به دار
بیدار وزندگانی ، بی دارم آرزوست

raha

مدیر بازنشسته
گرگها خوب بدانند که در این ایل غریب.............گر پدر مرد تفنگ پدری هست هنوز

گر چه نیکان همگی پابه سفربربستند.......شیر مردی چو علی خامنه ای هست هنوز

گر امام شهدا نیست کنون در بر ما...............خلف صالح و مظلوم علی خامنه ای هست هنوز

اصلاح ميکنم :

گرگها خوب بدانند در اين ايل غريب. . .گر پدر مرد ،تفنگ پدری هست هنوز
گر چه مردان قبيله همگي کشته شدند. . .توي گهواره ي چوبي پسري هست هنوز
آب اگر نيست نترسيد. که در قافله امان. . .دل دريايي و چشمان تري هست هنوز

سراينده : دکتر زهرا رهنورد

* Mojtaba *

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دروووود

به من توجه نکنید دوستان....
فقط روی قسمت قرمز امضام یه مکث کنید !

بذر چند ده ساله ی غرب ، جوانه کرده ، نه ؟!

a_m68 سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
دروووود

به من توجه نکنید دوستان....
فقط روی قسمت قرمز امضام یه مکث کنید !

بذر چند ده ساله ی غرب ، جوانه کرده ، نه ؟!

با احترام نه!:gol:
چرا همه چیو میندازیم گردن غرب و آمریکا و...؟؟؟؟؟
اگه از اولم سرمون به کار خودمون گرم بود به جای گیر دادن به این کشور و اون کشور کار خودمونو می کردیم
الان نه هراس داشتیم از دشمن فرضی، نه جهان سومی بودیم

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
با احترام نه!:gol:
چرا همه چیو میندازیم گردن غرب و آمریکا و...؟؟؟؟؟
اگه از اولم سرمون به کار خودمون گرم بود به جای گیر دادن به این کشور و اون کشور کار خودمونو می کردیم
الان نه هراس داشتیم از دشمن فرضی، نه جهان سومی بودیم
فکر نمیکنم کشوری که فضایی باشه و تحریم 30 سال تمام اثری انچنانی روش نگذاشته باشه جهان سومی باشه.
همچنین..
فکر هم نمیکنم که از دشمنی ما ترسیده باشیم.

فکر نمیکنم کشوری که فضایی باشه و تحریم 30 سال تمام اثری انچنانی روش نگذاشته باشه جهان سومی باشه.
همچنین..
فکر هم نمیکنم که از دشمنی ما ترسیده باشیم.
آرش جان میخوای با هم یه دوره بکنیم ببینیم کشورمون جهان چندمه؟:دی
پاکستان، همین بغل گوشمون، موشک قویتر از اون سفیر فضاپیما بر ما داره،
این چه استدلالیه که شما می کنید
واقعا فکر می کنید تحریمات 30 ساله تاثیری نداشته؟(هرچند باید عرض کنم تحریم ها بخش بخش هستن، تقریبا 30 سال هست که ما انوع و اقسام تحریم رو تجربه می کنیم، اما سنگین ترهاش جدیدترن:دی)

ولی واقعا این برای من سواله، و خواهش می کنم شما هم فکر نکنید که پاسخش رو می دونید

چرا گروهی فکر می کنند تحریم ها دهن این کشور رو سرویس نکرده؟
آرش جان
جواب نده، با اهالی اقتصاد، تجارت و ... صحبت کن
شما پاشو برو یه بیمارستان، ازشون بپرس تو همین چندماه اخیر چندتا از دستگاه هایی که وارد می کردن رو دیگه بهشون نمیدن;)
من واقعا از روی عناد و کینه حرف نمی زنم آرش جان، امیدوارم شما هم چنین قضاوتی در مورد من نکنید
اما از روی تعصب هم نباید حرف بزنیم;)

Mohsen_1111

عضو جدید
سلام
ببخشید یه سئوال از خواهران و برادران جنبش سبز دارم

خلفای اهل تسنن بعد از درگذشت پیامبر (ص) با بی تفاوتی نسبت تشییع و تدفین ایشون در فکر خلافت بودند که به هدفشون هم رسیدند حضرت امیرالموئمنین علی(ع) با اینکه ولایت بر مردم از جانب خداوند بر اون بزرگوار اعلام شده بود و در غدیر هم پیامبر اون رو مطرح کرده بودند از این حق گذشتند اگر چه حکومت بر مردم باعث سعادت اونها و برقراری عدل میشد و برای امیر المومنین جز زحمت چیزی نداشت
امیر المومنین چرا اینکار رو کردند و گذاشتند حکومت به دست افراد نالایق بیافته که نشانه های این بی لیاقتی رو هم الان میبینیم که مسلمین با وجود جمعیت نه چندان کم از قدرت کافی برخوردار نیستند
امام برای جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان از حق الهی خودشون که بیشتر فایده اش برای مردم بود گذشتند
چرا آقای مهندس موسوی که به خیال خودش علم سبز علوی رو بلند کرده از جدش پیروی نمی کنه؟؟؟
آیا فقط ظاهر سازی و نشان دادن رنگ سبز علامت پیروی از اهل بیت هست؟؟؟
آیا بهتر نیست ما به روش اهل بیت عمل کنیم تا به ظاهر سازی و سو استفاده از اعتقادات مردم؟؟؟

پیوست ها

• nf00077854-1.jpg
    nf00077854-1.jpg
    34.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چرا آقای مهندس موسوی که به خیال خودش علم سبز علوی رو بلند کرده از جدش پیروی نمی کنه؟؟؟
آیا بهتر نیست ما به روش اهل بیت عمل کنیم تا به ظاهر سازی و سو استفاده از اعتقادات مردم؟؟؟

نکات جالبی بود، اما حیف که امروزه اینجور سوالات بی جواب می مونن

باید به این نکته دقت کنیم که کجای کارمون ایراد داره که دشمنان خدا و دینش ازمون راضی هستند و حمایتمون می کنند.

واقعا جای سوال نیست؟؟؟؟؟

سلام

خلفای اهل تسنن بعد از درگذشت پیامبر (ص) با بی تفاوتی نسبت تشییع و تدفین ایشون در فکر خلافت بودند که به هدفشون هم رسیدند حضرت امیرالموئمنین علی(ع) با اینکه ولایت بر مردم از جانب خداوند بر اون بزرگوار اعلام شده بود و در غدیر هم پیامبر اون رو مطرح کرده بودند از این حق گذشتند اگر چه حکومت بر مردم باعث سعادت اونها و برقراری عدل میشد و برای امیر المومنین جز زحمت چیزی نداشت
امیر المومنین چرا اینکار رو کردند و گذاشتند حکومت به دست افراد نالایق بیافته که نشانه های این بی لیاقتی رو هم الان میبینیم که مسلمین با وجود جمعیت نه چندان کم از قدرت کافی برخوردار نیستند
امام برای جلوگیری از تفرقه بین مسلمانان از حق الهی خودشون که بیشتر فایده اش برای مردم بود گذشتند
محسن جان
امیرالمومنین به یک دلیل سکوت کردند
زیرا مردم سکوت کرده بودند، زیرا پیامبر به علی(ع) گفته بود تا مردم نخواستنت خلافت تو، که از جانب خدا هم هست، ارزشی نخواهد داشت

ببینید
اینجا شما بی طرف نیستید
وقتی عکسی رو قرار میدید در رابطه با عمل اشخاص و قیاس اون با شهدا، و عمل مهندس موسوی رو با عمل حضرت علی مقایسه می کنید
1 چرا به اعمال جناح حاکم توجه نمی کنید؟
گویا متوجه نیستید مثالی که آوردید دقیقا در مورد آیت الله خامنه ای و جناح اقتدارگرا صدق می کنه
2 کسی اینجا میرحسین رو با امام معصوم مقایسه کرد؟
هرچند شما امام معصوم رو هم دقیقا در جایگاه میرحسین بگذارید بعد ببینید که آیا سکوت می کرد یا نه،
شما شرایط امروز رو با شرایط مدینه ی صدر اسلام یکسان در نظر می گیرید؟

3 باز هم تاکید می کنم
آیا پارامتر تعیین کننده و عامل سکوت علی "مردم" نبودند"؟

نکات جالبی بود، اما حیف که امروزه اینجور سوالات بی جواب می مونن

باید به این نکته دقت کنیم که کجای کارمون ایراد داره که دشمنان خدا و دینش ازمون راضی هستند و حمایتمون می کنند.

واقعا جای سوال نیست؟؟؟؟؟
شهریار جان
این چه حرفیه؟
من یک بار در یکی دیگر از تاپیک ها هم عرض کردم
یعنی شما میگید ما باید رفتارمون رو با اسراییل تنظیم کنیم؟
هرکاری اونا کردن ما 180 درجه اونورترش؟
هر حرفی زدن، هر تاییدی کردن ما 180 درجه عکسش رو انجام بدیم؟
واقعا در عالم سیاست این احمقانه ترین رفتار نیست؟
واقعا در عالم اخلاق این به قهقرا رفتن نیست؟
کجای دین این حرف رو زده؟
کجای دین گفته که دقیقا باید برخلاف دشمنانت عمل کنی تا رستگار شوی؟
به ما چه که اونا فلان کار رو تایید کردن و فلان عمل رو تقبیح؟ آیا این گنده کردن اسراییل نیست؟
اینجوری که اسراییل قشنگ می تونه ما رو بازی بده
چی شد؟
چرا پیش از انتخابات وقتی ما میگفتیم اسراییلی ها حامی احمدی نژادن جواب میشنیدیم که "اونا دنبال تفرقه ان، اونا سیاست زدن و میخوان جلوی خدمت گزاری احمدی نژاد رو بگیرن و واسش حرف در بیارن"
حالا اسراییل و غرب شدن خیرخواه ملت؟ هر تاییدی می کنن عین صداقته و هرکسی رو که تایید کردن یعنی از صمیم قلب از رفتار و کردارش راضین؟
سال 60 مگر کمونیست ها حامی اقای خامنه ای نبودن؟ این میشه دلیل کفر ایشون؟
واقعا به کجا می روید؟

دوست خوبم
فرمودید این سوالها، امثال سوال محسن عزیز، این روزها بی پاسخ می مونن
من پاسخ دادم، شما هم پاسخ بدید
من اشتباه کردم؟
جوابی که دادم اشکالی داشت؟

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سوال خوبی کردین
راستش من نمیدونم شما چقدر راجع به زبیر میدونید اما میخوام چند تا حادثه راجع بهش بگم که یکیش می تونه جواب شما باشه
زبیر یکی از دوست داران علی (ع) بود. یک بار پیامبر (ص) به زبیر گفت نظر راجع به علی چیست؟ گفت از جانم عزیز تر است و او را خیلی دوست دارم اما پیامبر (ص) بهش گفت روزی در مقابل علی (ع) خواهی جنگید و این حدیثی بود که امام در جنگ جمل به یاد زبیر انداختند و او از مبارزه سر بازد و در راه برگشت کشته شد. زمانیکه علی (ع) را کشان کشان عمریان می بردند تنها کسی که دست به شمشیر برد زبیر بود و فریاد زد ای بنی هاشم آیا شما مرده اید و نمی بینید دارند علی را میبرند. سپس فردی با سنگی به سر او زد و دست و پایش را بستند و او را به گوشه ای انداختند

جواب شما:
عده ای از مریدان علی (ع) از حضرت خواستند که قیام کند آنها اورا یاری میکنند و حق ولایت را یه جایگاه اصلیش باز میگردانند. هنگامی که این ملاقات ها زیاد شد علی (ع) فرمود باشد هر کس با من هست فردا سرش را بتراشد با شمشیر به مسجد بیاد. فردای آن روز 4 نفر آمدند زبیر ، سلمان و دو نفر دیگر اسمشان یادم نیست علی (ع) گفت برگردید کاری نمی شود کرد اما به خدا سوگند اگر 40 نفر همانند این 4 نفر داشتم خلافت را به جایگاه اصلیش برمی گرداندم

این سخنان رو داشتم از رادیو معارف گوش میدادم

دوست عزیز اگر بخوایم این جوری فکر کنیم که امام هم نباید هیچ وقت قیام می کردند. متاسفانه اشکال شما اینجاست که جمعیت هواداران جنبش را اندک میشمارید. در زمان خلافت سایر خلفای راشدین اگر علی سکوت میکرد فاطمه (س) فریاد میکشید. روشنگری برای فهم مردم در اون زمان اولویت داشت تا مردم حق واقعی رو بشناسن و از اون حمایت کنند. من نمیخواهم بگویم ماحق مطلق هستیم یا طرف مقابل یا کس دیگر امروز هیچ کس حق مطلق نیست

Mohsen_1111

عضو جدید
محسن جان
امیرالمومنین به یک دلیل سکوت کردند
زیرا مردم سکوت کرده بودند، زیرا پیامبر به علی(ع) گفته بود تا مردم نخواستنت خلافت تو، که از جانب خدا هم هست، ارزشی نخواهد داشت

ببینید
اینجا شما بی طرف نیستید
وقتی عکسی رو قرار میدید در رابطه با عمل اشخاص و قیاس اون با شهدا، و عمل مهندس موسوی رو با عمل حضرت علی مقایسه می کنید
1 چرا به اعمال جناح حاکم توجه نمی کنید؟
گویا متوجه نیستید مثالی که آوردید دقیقا در مورد آیت الله خامنه ای و جناح اقتدارگرا صدق می کنه
2 کسی اینجا میرحسین رو با امام معصوم مقایسه کرد؟
هرچند شما امام معصوم رو هم دقیقا در جایگاه میرحسین بگذارید بعد ببینید که آیا سکوت می کرد یا نه،
شما شرایط امروز رو با شرایط مدینه ی صدر اسلام یکسان در نظر می گیرید؟

3 باز هم تاکید می کنم
آیا پارامتر تعیین کننده و عامل سکوت علی "مردم" نبودند"؟
بینید برادر شما می فرمایید پذیرش مردم به ولایت مشروعیت میده پس چرا خداوند به پیامبر فرمود که ولایت علی ع رو در غدیر به گوش مردم برسون بنا به نظر شما نعوذ بالله خداوند اشتباه فرمود باید اینطور وحی می شد که شما نیاز نیست علی ع رو بعنوان ولی معرفی کنید اجازه بدبد مردم خودشون حاکم و ولی شون رو انتخاب کنند
بنده منظور شما رو از اینکه نباید رفتار مهندس موسوی رو با عمل علی ع مقایسه می کردم نفهمیدم مگه نه اینکه خداوند پیامبران و امامان رو فرستاد تا خلق رو هدایت کنند و مردم اعمال و رفتار ائمه رو الگوی خودشون قرار بدن و خودشون رو اصلاح کنند پس فلسفه وجودی ائمه چیه؟؟؟(یه سئوال دیگه هم اضافه شد)
در مورد حکومت هم من نظرم اینه در حوادث بعد از انتخابات هم خیلی اشتباهات صورت گرفت نیروها امنیتی و پلیس خیلی جاها تخلف کردند ولی در عملکرد رهبری هیچ نقطه ضعفی وجود نداشت ایشون سران و خواص رو به تشویق مخالفین به آرامش دعوت کردند و حتی تهدید کردند که اگر این صورت نپذیره ایشون جمعه دیگه میان و صریح تر صحبت میکنند(و خیلی حقایق رو بیان میکنند) که شبکه دلسوز بی بی سی هم این رو تعبیر به تهدید مردم کرد
شما چرا فقط درگذشت خانم آقاسلطان ء سهراب و یه تعداد دیگه از مخالفین رو می بینید؟؟؟ چرا کشته شدن نیروهای بسیج ء نیروهای امنیتی و همین مادر و دختری (خانواده رجبی) که به جرم داشتن حجاب به شهادت رسیدن رو نمی بینید؟؟؟
من نمیدونم منظور مخالفین از آزادی چیه ولی اگر منظور آزاد شدن بی بندو باری و حجابه که میدونم اروپا آخر آزادیه آخرش شهوترانی رو به جایی رسوندن که از همجنس و آدمیزاد پا فراتر گذاشتن و به محدوده حیوانات وارد شدن واقعا خجالت آوره توی اروپا حجاب رو ممنوع می کنند ولی هم جنس بازها و شهوترانان با حیوانات حقوقشون محفوظه آیا این منظور از آزادیه اگه چیز دیگه ای هست لطفا بفرمایید
برادر عزیز من هنوز جوابم رو نگرفتم

پیوست ها

• nf00077854-1.jpg
    nf00077854-1.jpg

Mohsen_1111

عضو جدید
سلام

سوال خوبی کردین
راستش من نمیدونم شما چقدر راجع به زبیر میدونید اما میخوام چند تا حادثه راجع بهش بگم که یکیش می تونه جواب شما باشه
زبیر یکی از دوست داران علی (ع) بود. یک بار پیامبر (ص) به زبیر گفت نظر راجع به علی چیست؟ گفت از جانم عزیز تر است و او را خیلی دوست دارم اما پیامبر (ص) بهش گفت روزی در مقابل علی (ع) خواهی جنگید و این حدیثی بود که امام در جنگ جمل به یاد زبیر انداختند و او از مبارزه سر بازد و در راه برگشت کشته شد. زمانیکه علی (ع) را کشان کشان عمریان می بردند تنها کسی که دست به شمشیر برد زبیر بود و فریاد زد ای بنی هاشم آیا شما مرده اید و نمی بینید دارند علی را میبرند. سپس فردی با سنگی به سر او زد و دست و پایش را بستند و او را به گوشه ای انداختند

جواب شما:
عده ای از مریدان علی (ع) از حضرت خواستند که قیام کند آنها اورا یاری میکنند و حق ولایت را یه جایگاه اصلیش باز میگردانند. هنگامی که این ملاقات ها زیاد شد علی (ع) فرمود باشد هر کس با من هست فردا سرش را بتراشد با شمشیر به مسجد بیاد. فردای آن روز 4 نفر آمدند زبیر ، سلمان و دو نفر دیگر اسمشان یادم نیست علی (ع) گفت برگردید کاری نمی شود کرد اما به خدا سوگند اگر 40 نفر همانند این 4 نفر داشتم خلافت را به جایگاه اصلیش برمی گرداندم

این سخنان رو داشتم از رادیو معارف گوش میدادم

دوست عزیز اگر بخوایم این جوری فکر کنیم که امام هم نباید هیچ وقت قیام می کردند. متاسفانه اشکال شما اینجاست که جمعیت هواداران جنبش را اندک میشمارید. در زمان خلافت سایر خلفای راشدین اگر علی سکوت میکرد فاطمه (س) فریاد میکشید. روشنگری برای فهم مردم در اون زمان اولویت داشت تا مردم حق واقعی رو بشناسن و از اون حمایت کنند. من نمیخواهم بگویم ماحق مطلق هستیم یا طرف مقابل یا کس دیگر امروز هیچ کس حق مطلق نیست
برادر سلحشور از فرمایشات شما اینطور برداشت کردم که منظور شما اینه که علی ع بخاطر عده کم یاران سکوت کردند پس چرا امام حسین ع سکوت نکرد ؟؟؟ امام حسین ع که از امیر المومنین ع هم غریب تر بود!!!
پس نتیجه می گیریم جواب شما هم نادرست بود
در ضمن بنده هواداران جنبش سبز رو اندک نمی دونم ولی معتقدم بجای اقدام به کودتا و براندازی بهتر بود در کنار بقیه هموطنان کمک می کردن و نقایص موجود رو برطرف می کردند نه اینکه ماهها مملکت رو به آشوب بکشند و باعث شادی دشمنان این سرزمین بشن

پیوست ها

• nf00077854-1.jpg
    nf00077854-1.jpg
بینید برادر شما می فرمایید پذیرش مردم به ولایت مشروعیت میده پس چرا خداوند به پیامبر فرمود که ولایت علی ع رو در غدیر به گوش مردم برسون بنا به نظر شما نعوذ بالله خداوند اشتباه فرمود باید اینطور وحی می شد که شما نیاز نیست علی ع رو بعنوان ولی معرفی کنید اجازه بدبد مردم خودشون حاکم و ولی شون رو انتخاب کنند
دوست من
شما محقید که از صحبت های من هرجور دوست دارید برداشت کنید، اما این حق برای شما وجود نداره که بر اساس همون برداشت من رو متهم کنید
من کی چنین حرفی زدم؟
اصلا واقعا بحث ما مشمول مسائل تاریخی و دینی بود؟
خیر، شما قیاسی کردید و من براساس پارامترهایی که در قیاس فوق مدنظر شما بود اظهار نظر کردم
شما میگید چرا علی صبر کرد
من براساس احادیث میگم که پیامبر به علی گفته بود تا مردم نخواستنت تو خلافت نکن
دقیقا این حدیث خاص رو آیت الله رفسنجانی در نماز جمعه هم آوردن;)

بنده منظور شما رو از اینکه نباید رفتار مهندس موسوی رو با عمل علی ع مقایسه می کردم نفهمیدم مگه نه اینکه خداوند پیامبران و امامان رو فرستاد تا خلق رو هدایت کنند و مردم اعمال و رفتار ائمه رو الگوی خودشون قرار بدن و خودشون رو اصلاح کنند پس فلسفه وجودی ائمه چیه؟؟؟(یه سئوال دیگه هم اضافه شد)
شما شرایط مدینه پس از وفات پیامبر رو با شرایط پس از انتخابات ایران یکی دانستید و میرحسین را به راه امام معصوم دعوت کردید
من به هیچ وجه نگفتم دعوت به راه امام معصوم غلطه
به هیچ وجه نگفتم امامان نباید سرمشق باشن
من عرض کردم
1 شرایط متفاوته، یقینا امام معصوم رو اگر در جایگاه میرحسین قرار بدید تصمیماتی متفاوت با صدر اسلام خواهد داشت
2 جایگاه میرحسین متفاوته
علی(ع) تا پس از مرگ عثمان از حمایت مردمی(بهتره بگیم آگاهی عمومی بر خلافتش) برخوردار نبود
چرا سفسطه می کنیم؟

چرا کشته شدن نیروهای بسیج ء نیروهای امنیتی و همین مادر و دختری (خانواده رجبی) که به جرم داشتن حجاب به شهادت رسیدن رو نمی بینید؟؟؟
شما اسم ببرید
من هم خبر ندارم کسی به جرم حجاب کشته شده باشه
شما کم رسانه و دستگاه قدرتمند ندارید، درست نیست برای ادعاهاتون مدرک نداشته باشید عزیز

ولی در عملکرد رهبری هیچ نقطه ضعفی وجود نداشت
شما معتقدید در عملکرد رهبری اشکالی نیست
محسن جان یه قولی میدی؟
قسم می خوری اگر اینجا اشکالات رهبری ثابت شد بپذیری؟ سعی کن منطقی برخورد کنی، اگر نخواهی پذیرفت صادق باش، حداقل این رو که "نمی پذیری" بپذیر

ایشون سران و خواص رو به تشویق مخالفین به آرامش دعوت کردند و حتی تهدید کردند که اگر این صورت نپذیره ایشون جمعه دیگه میان و صریح تر صحبت میکنند(و خیلی حقایق رو بیان میکنند) که شبکه دلسوز بی بی سی هم این رو تعبیر به تهدید مردم کرد
ببخشید چی محسن جان؟
پایشون حرفی رو زدن که سال 61 قمری یزید گفت
ایشون فرمودند اگر کسی به خیابان بیان خونش به گردن خودش و رهبرانشه
این حرف تعبیر به تهدید مردم نمیشه؟
شما اصلا بی بی سی نگاه می کنید؟
به نظر میاد اگر نگاه هم می کنید چنان کینه و عداوتی دارید که درست گوش نمی کنید،
من مدافع بی بی سی نیستم
اما بی بی سی هیچگاه چنین تعبیری از صحبت های ایشون نداشت
هرچند لازم نیست تحلیل گر باشیم که تهدید رو درک کنیم
میخواید یک دور دیگه با هم اون نماز جمعه رو نگاه کنیم؟
به اقتدارگرایان و جناح حاکم گفت دعوت به آرامش کنید؟!!!
محسن جان
شما می تونید شبفته ی آقای خامنه ای باشید، اما شیفتگان هم حق دروغگویی ندارند

ولی در عملکرد رهبری هیچ نقطه ضعفی وجود نداشت
کشف پانزدهمین معصوم رو به شما تبریک می گم

من نمیدونم منظور مخالفین از آزادی چیه ولی اگر منظور آزاد شدن بی بندو باری و حجابه که میدونم اروپا آخر آزادیه آخرش شهوترانی رو به جایی رسوندن که از همجنس و آدمیزاد پا فراتر گذاشتن و به محدوده حیوانات وارد شدن واقعا خجالت آوره توی اروپا حجاب رو ممنوع می کنند ولی هم جنس بازها و شهوترانان با حیوانات حقوقشون محفوظه آیا این منظور از آزادیه اگه چیز دیگه ای هست لطفا بفرمایید
زیادی بی ربط!
برادر عزیز من هنوز جوابم رو نگرفتم
اگر می گفتید "گرفتم" عجیب بود;)

برادر سلحشور از فرمایشات شما اینطور برداشت کردم که منظور شما اینه که علی ع بخاطر عده کم یاران سکوت کردند پس چرا امام حسین ع سکوت نکرد ؟؟؟ امام حسین ع که از امیر المومنین ع هم غریب تر بود!!!
پس نتیجه می گیریم جواب شما هم نادرست بود

محسن جان
شرمنده که تو بحث شما و سلحشور گرامی دخالت می کنم
اما قسمتون می دم
تو رو امام حسین یک نگاهی به نحوه ی بحث کردن و نتیجه گیریتون بکنید
شکر
شکر که شما در ابتدایی ترین مسائل هم ان قلت میارید
برادر من
آیا عمر با یزید یکی بود؟
صدها بار از صدها نفر شنیدم، از معلم دینی کلاس اول راهنمایی بگیرید تا اساتید تاریخ اسلام و ...
معاویه هم با یزید متفاوت بود، چه برسه به عمر
گویا شما واقعا نیاز دارید یک دور تاریخ اسلام رو دوره کنید;)
جدا میگم دوست خوبم، یا اگر صلاح دونستید بحث های امشبمون رو با یکی از اساتید تاریخ اسلام در میون بگذارید و نظرشون رو بپرسید

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا فکر می کنید تحریمات 30 ساله تاثیری نداشته؟(هرچند باید عرض کنم تحریم ها بخش بخش هستن، تقریبا 30 سال هست که ما انوع و اقسام تحریم رو تجربه می کنیم، اما سنگین ترهاش جدیدترن:دی)

ولی واقعا این برای من سواله، و خواهش می کنم شما هم فکر نکنید که پاسخش رو می دونید

آرش جان
شما پاشو برو یه بیمارستان، ازشون بپرس تو همین چندماه اخیر چندتا از دستگاه هایی که وارد می کردن رو دیگه بهشون نمیدن;)
من واقعا از روی عناد و کینه حرف نمی زنم آرش جان، امیدوارم شما هم چنین قضاوتی در مورد من نکنید
اما از روی تعصب هم نباید حرف بزنیم;)

این تیکه از حرفات جوک بود کوروش جان یا جدی؟!
اگر جوک بود بخندیم!!
پاکستان موشک های بالستکی داره نه حمل کننده ی ماهواره!!!
تا حالا هند اونم از طریق فرانسه یه ماهواره که میگن جاسوسیه فرستاده!
اونم از خاک فرانسه!
ولی ما در عرض 2 سال موشک ماهواره بر سفیر ساختیم..
میدونی که موشک ماهواره بر ینی اینکه دانشمندات علم ساختن موشکهای بالستیک و قاره پیما رو دارن!!
ینی اینکه اروپا زیر پاته!!
ینی اینکه اسرائیل زیر پاته!
ینی اینکه حتی قلب واشنگتن رو هم میتونی بزنی!
میدونی چرا؟!
چون تکنولوژی موشکهای حمل کننده ی ماهواره رو بدست اوردی..
اینو خودشون خوب میدونن!
ولی خوب دوستان کم لطف ما بیشتر بجا اینکه مثل بقیه ی هوطنانشون در پی ایجاد این افتخارات باشن در پی تیکه برداری از قران و صحیفه و قانون اساسی و... هستن!!!
اگر بهشون بگی اقای مهندس موسوی کی عطسه کرد و کی بهش گفت عافیت باشه برات میگن ولی خبر ندارن کشورشون به دست مهندسانش موشک ماهواره بر ساخته!
جالبه همین کم لطفا هم مسخرش میکنن!!!
میشناسیشون کوروش جان!
من گفتم تاثیر نداشته کلا؟!
گفتم اون تاثیری که میباید میداشته رو هرگز نداشته!
ما 30 ساله تحریم کامل ایالات متحده هستیم!!!
زیاد و کم نداشته!
اگر بخوای بگی زیاد شده که باید بگم زکی!!
چون تازگی ها شیر و گندم از امریکا خریدیم!
ما التماس نکردیما!!!
خودشون اومدن!!!
خود فورد درخواست کرد که توی بازار ایران تولید داشته باشه!!
ما 30 ساله تحریم هستیم ..
همین اروپا..
ما همین الانش کم باهاشون ارتباط نداریم!!
اگرم میزان صادراتمون بهشون یا وارداتمون از اونا کم میشه دلیلی غیر از تحریمه!
تحریم فعلا فقط شامل موارد نظامی-موشکیه!
اما خبر زیر خوندینه::

مبادلات 10 ميليارد يورويي ايران و اروپا

http://www.iraneconomist.com/economic/ecnomy-bazzar.html چهار شنبه, 20 آبان 1388 11:28 ایران اکونومیست: مبادلات تجاري ايران و اروپا در هفت ماه نخست 2009 با كاهش 5.34 ميليارد يورويي نسبت به مدت مشابه سال قبل به 10 ميليارد يورو رسيد.

به گزارش فارس، مبادلات تجاري ايران و اروپا در هفت ماه نخست 2009 ، 35 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش يافت و به 10 ميليارد يورو رسيد.
بر اساس آخرين گزارش يورواستات مبادلات تجاري ايران و 27 كشور عضو اتحاديه اروپا در مدت مشابه سال قبل 15.34 ميليارد يورو اعلام شده بود كه بدين ترتيب اين رقم در سال جاري 5.34 ميليارد يورو كاهش داشته است.
در حالي كه واردات اين اتحاديه از ايران در ماه‌هاي ژانويه تا ژوئيه 2008 ،‌9ميليارد يورو اعلام شده بود در ماه‌هاي ژانويه تا ژوئيه 2009، 4.23 ميليارد يورو كالا توسط اين اتحاديه از ايران وارد شد .
بدين ترتيب واردات اتحاديه اروپا از ايران در هفت ماه نخست سال 2009 با كاهش 53 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.
بر اساس گزارش فارس كاهش قيمت نفت علت اصلي كاهش واردات اروپا از ايران در اين مدت ارزيابي مي شود به طوري كه واردات اين اتحاديه از ديگر كشورهاي نفتي نيز از نظر ارزش در همين حدود كاهش داشته است.
واردات اتحاديه اروپا از عربستان در هفت ماه نخست 2009 با كاهش 51 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل به 6.2 ميليارد يورو رسيده است. اين رقم براي كويت نيز 45 درصد كاهش داشته و به 1.72 ميليارد يورو رسيده است.
كل واردات انرژي اتحاديه اروپا از ايران در هفت ماه نخست 2009، 3.66 ميليارد يورو اعلام شده است كه اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد كاهش داشته است.
صادرات اتحاديه اروپا به ايران در اين مدت نيز كاهش داشته است. صادرات اين اتحاديه به ايران در هفت ماه نخست سال 2009 با كاهش 9 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل به 5.77 ميليارد يورو رسيد. در هفت ماه نخست سال 2008 ، 6.34 ميليارد يورو كالا به ايران صادر شده بود.
ماشين‌آلات حمل و نقل مهم‌ترين كالاي صادراتي اتحاديه اروپا به ايران در مدت مذكور بوده است . صادرات اين محصول اتحاديه اروپا به ايران در هفت ماه نخست سال 2009 ، 3.1ميليارد يورو اعلام شده است كه نسبت به مدت مشابه سال قبل كاهش 11 درصدي را نشان مي دهد.
صادرات ساير كالاهاي صنعتي به ايران نيز با كاهش 18 درصدي به 1.25ميليارد يورو رسيده است.
بر اساس اين گزارش واردات 27 عضو اتحاديه اروپا از ايران در ماه ژوئيه ميلادي، تير نيز با افزايش 28 درصدي نسبت به ماه قبل از آن به 927 ميليون يورو رسيد.در ماه ژوئن نيز واردات اروپا از ايران 3 درصد رشد داشته بود.
صادرات اتحاديه اروپا به ايران در ماه ژوئيه نيز با رشد 13درصدي نسبت به ماه قبل ازآن مواجه شد. در ماه ژوئن 851ميليون يورو كالا به ايران صادر شده بود كه اين رقم طي ماه ژوئيه به 965 ميليون يورو رسيد. صادرات اين اتحاديه به ايران در ماه قبل از آن نيز 12 درصد رشد يافته بود.

آرش جان
جواب ندم؟!
شما مطرح کردی خب..
اونم قضیه ای به این مهمی رو!
منظورت از تحریم چیه؟!
تحریم 30 ساله ی امریکا یا این چند قطعنامه ی شورای امنیت؟!
منم نمیگم اصلا سرویس نکرده ولی میگم زیاد هم سرویس نکرده!!!
ینی نه اینور نه اونور!
تحریم خیلی جاها کمک کرده که ما روی پای خودمون بایستیم!
تا اونجایی که مقامات امریکایی اذعان میکنن که اقا جان تحریم راه کار نیست!
میبندن به بنزین!!..ما یه راه گیر میاریم!!!
اهالی اقتصاد و تجارت رو شما باهاشون صحبت کردی؟!
اگر شما صحبت کردی خب منم صحبت کردم..
ما از لحاظ قطعات موشکی و نظامی تحریم هستیم!!!
قطعه ای که توی صنعت استفاده میشه توی اروپا هس..تو چین هست!!
امریکا چیه!
الان اغلب صنعتی ها ما میرن از چین دستگاه و ماشین الان میخرن و راضی هستن!
من باهاشون در ارتباط هستم..
اما از روی تعصب هم نباید حرف بزنیم
دمت گرم..
من مادرم خودش توی این جریاناته..
پدر دوستم مستقیم تو این جریاناته..!
کودوم دستگاه؟!
چی؟!
کجا؟!
من باز هم میگم..ما تحریم نظامی هستیما..!!!
دقیقا من حدس میزنم از روی تعصب داری حرف میزنی!!
من گفتم تاثیر داشته ولی نه اونطور ولی شما میگی تاثیرش خیلی زیاد بوده..حالا خودت قضاوت کن کی از روی تعصب حرف زده!

پنجره

اخراجی موقت
سؤال :
چرا حضرت علي وقتي حكومت ورهبري نظام را بعد از خليفه سوم عثمان به دست گرفت ؛ اكثريت مردم آنروز به تبعيت وپيروي از رهبرانشان در اندك زماني ،از حكومت علي ناراضي شدند وعملاَ با تحميل سه جنگ تمام عيار؛ جمل - صفين -نهروان - با علي وحكومت علي به مقابله برخاستند واعتراض كردند

خوب در اينجا سوال دارم خود حضرت علي نيز (در نهج البلاغه ذكر شده است ) اعتراف ميكند كه اكثريت مردم با من به مقابله ومخالفت برخواستند ودر عمل تنها ماند .........
پس چرا حضرت علي حكومت ورهبري نظام را ترك نكرد واستعفا نكرد .
چرا تاروز آخرعمرش ؛ در صدد جنگ با مخالفين حكومت بود ودر حال آماده سازي مجدد ارتش خود بود
وقتي مردم علي را نمي خواهند ...........چرا علي كنار نمي رفت

این تیکه از حرفات جوک بود کوروش جان یا جدی؟!
اگر جوک بود بخندیم!!
پاکستان موشک های بالستکی داره نه حمل کننده ی ماهواره!!!
تا حالا هند اونم از طریق فرانسه یه ماهواره که میگن جاسوسیه فرستاده!
اونم از خاک فرانسه!
ولی ما در عرض 2 سال موشک ماهواره بر سفیر ساختیم..
میدونی که موشک ماهواره بر ینی اینکه دانشمندات علم ساختن موشکهای بالستیک و قاره پیما رو دارن!!
میدونی چرا؟!
چون تکنولوژی موشکهای حمل کننده ی ماهواره رو بدست اوردی..
اینو خودشون خوب میدونن!
ولی خوب دوستان کم لطف ما بیشتر بجا اینکه مثل بقیه ی هوطنانشون در پی ایجاد این افتخارات باشن در پی تیکه برداری از قران و صحیفه و قانون اساسی و... هستن!!!
اگر بهشون بگی اقای مهندس موسوی کی عطسه کرد و کی بهش گفت عافیت باشه برات میگن ولی خبر ندارن کشورشون به دست مهندسانش موشک ماهواره بر ساخته!
جالبه همین کم لطفا هم مسخرش میکنن!!!
میشناسیشون کوروش جان!

زیاد و کم نداشته!
چون تازگی ها شیر و گندم از امریکا خریدیم!
ما التماس نکردیما!!!
خودشون اومدن!!!
خود فورد درخواست کرد که توی بازار ایران تولید داشته باشه!!
ما 30 ساله تحریم هستیم ..
همین اروپا..
ما همین الانش کم باهاشون ارتباط نداریم!!
اگرم میزان صادراتمون بهشون یا وارداتمون از اونا کم میشه دلیلی غیر از تحریمه!
اما خبر زیر خوندینه::

جواب ندم؟!
شما مطرح کردی خب..
اونم قضیه ای به این مهمی رو!
منظورت از تحریم چیه؟!
منم نمیگم اصلا سرویس نکرده ولی میگم زیاد هم سرویس نکرده!!!
ینی نه اینور نه اونور!
تحریم خیلی جاها کمک کرده که ما روی پای خودمون بایستیم!
میبندن به بنزین!!..ما یه راه گیر میاریم!!!
اهالی اقتصاد و تجارت رو شما باهاشون صحبت کردی؟!
اگر شما صحبت کردی خب منم صحبت کردم..
ما از لحاظ قطعات موشکی و نظامی تحریم هستیم!!!
قطعه ای که توی صنعت استفاده میشه توی اروپا هس..تو چین هست!!
امریکا چیه!
الان اغلب صنعتی ها ما میرن از چین دستگاه و ماشین الان میخرن و راضی هستن!
من باهاشون در ارتباط هستم..

دمت گرم..
من مادرم خودش توی این جریاناته..
پدر دوستم مستقیم تو این جریاناته..!
کودوم دستگاه؟!
چی؟!
کجا؟!
دقیقا من حدس میزنم از روی تعصب داری حرف میزنی!!
من گفتم تاثیر داشته ولی نه اونطور ولی شما میگی تاثیرش خیلی زیاد بوده..حالا خودت قضاوت کن کی از روی تعصب حرف زده!

سلام مجدد آرش جان
حالا بماند که من چند صفحه ای جواب میدم و وارد دور باطل شدم یا شما
با اجازتون پاسخ میدم، سعی می کنم مثل خودتون مختصر مفید! باشه;)

نقل قول هم کمتر میگیرم;)

1 دوست خوب من
شما ماجرای پاکستان رو می کشی وسط و جهان چندم بونمون رو می ذاری کنار؟
اولا گویا شما کارشناس مسائل نظامی پاکستان هستید، این که تبریک،
اما نفرمودید، شما از روی کدوم تحلیل به این نتیجه رسیدید که ایران جهان سوم نیست
مثلا کسی که موشک داره قاعدتا جهان اوله؟!;)

آرش جان
گاهی اوقات واقعا احساس می کنم احتیاجی به یک تلنگر دارید که از این پرواز، از این رویا بیاید بیرون
در ضمن
برادر ایران هر قبرستونی رو بتونه بزنه، چه ربطی به جهان چندم بودنش داره؟
شرمنده آرش جان، قسم می خورم قصد قیاس ندارم، فقط چیزی رو که احساس کردم میگم،
از این جمله تون، تاکید می کنم(که توهین تلقی نشه) فقط و فقط از این یک جمله تون،
احساس کردم دارم با نوجوانی 14،15 ساله که فیلم جنگی زیاد می بینه و مجلات تفنگ بازی زیاد می خونه صحبت می کنم

شکر خدا که شما می دونید، حالا میشه بپرسم این اطلاعات شما چه برتری ای به آگاهی از زمان عطسه ی مهندس موسوی داره؟
یعنی شما چی به خودتون و کشورتون اضافه کردید که اونی که خبر از عطسه گرفت نکرده؟

میشناسیشون کوروش جان!
طبیعتا خودم رو میشناسم آرش جان(البته شما اصلا منظورتون من نبودها:دی)
خودم + خانواده ی خودم
پس طبیعیه که
1 در زمینه ی این افتخاراتی که می فرمایید خیلی اطلاعاتم از شما کمتر نباشه
2 هیچوقت افتخاراتی رو که باید بهشون شخصا ببالم رو مسخره نکنم

شما موشک می بینی و من کمر شکسته ی ملت رو
شما حتی هزینه ی ساخت اون موشک رو هم نمی بینی
فقط ساخته شدش رو برای بالیدن بهش و "زدن قلب واشنگتن" می بینید

زیاد و کم نداشته!
تحقیق کنید آرش جان
3،4 تا سرچ کنید
از پدرتون بپرسید و ...
جدا می گم، بدون هیچ قصدی و سوء قصدی
توقع نداشتم در رابطه با تحریم ها بی اطلاع باشید

مقامات آمریکا چرا تحریم می کنن؟
یعنی اون چیزی که میخوان و با تحریم بهش نمی رسن چیه؟
پذیرش یک سری مسائل توسط ایران
حالا مقامات امریکایی چی رو در نظر نمی گیرن؟
صدای شکسته شدن کمر میلیون ها ایرانی زیر بار این تحریم ها
که متاسفانه مقامات ایرانی بسیار کمتر این مسئله رو در نظر می گیرن
گویا احساس نمی کنند که مسوولیت 70 میلیون انسان رو برعهده دارند و هر نفری از این 70 میلیون که تن فروشی کنه، روی تخت بیمارستان به دلیل نداری بمیره، به دلیل گرانی گشنگی بکشه و صدها هزار مورد غیرمستقیم دیگر، همگی مسوولیتش بر عهده ی اونهاست که این تحریم ها رو به ملت تحمیل کردن(هنوز 3 ماه نگذشته از زمانی که مقامات هواپیمایی کشور گفتن "سقوط ها تقصیر غربیاست که تحریم می کنن)

پیشنهاد می کنم در مورد تحریم ها بیشتر تحقیق کنید
تحریم ها فقط این نیست آرش جان
اما اگر همین 2 مورد هم بود، شما باید تمامی وسائل و تجهیزات و شرکت ها و ...ای رو که به نحوی ممکنه مشمول مسائل نظامی موشکی بشن در نظر بگیرید
هرچند، باز هم تکرار می کنم فقط این ها نیست برادر، مطالعه تون رو بیشتر کنید;)

تحریم = تحریم
آرش جان
ما بحثمون برمیگرده به جهان چندم بودن ایران
پس دلیلی نداره که من به تحریمی خاص اشاره کرده باشم
حالا چه تحریم های امریکا، چه این چندتا "کاغذ پاره"(که خوشحال میشم اگر از مفادشون مطلع بشید)

کودوم دستگاه؟!
من فردا براتون تک تک اسم میارم

باز هم میگم
قسمت میدم
به حسین قسمت میدم یه کوچولو در مورد تحریم ها تحقیق کن
اصلا آقا یه کاری کن
پاشو برو سرچ کن تحریم های ایران توی این دایره المعارف ها(امثال ویکی پدیا و ...)
منم قبولشون ندارم ها، معیار نیستن، اما برای شما که چنین اعتقادی در مورد تحریم ها دارید یه خورده اطلاعات حتما توشون هست;)

برو با یه کارشناس اقتصادی صحبت کن
صداشو ضبط کن بیار اینجا با هم گوش کنیم;)
کارشناست رو می تونی "وزیر اقتصاد" محمود هم انتخاب کنی:دی!!!

پراکنده جواب دادم آرش جان
اگر جمله ای هست که مایل بودی پاسخگو باشم و جاانداختم لطفا گوشزد کن;)

سؤال :
چرا حضرت علي وقتي حكومت ورهبري نظام را بعد از خليفه سوم عثمان به دست گرفت ؛ اكثريت مردم آنروز به تبعيت وپيروي از رهبرانشان در اندك زماني ،از حكومت علي ناراضي شدند وعملاَ با تحميل سه جنگ تمام عيار؛ جمل - صفين -نهروان - با علي وحكومت علي به مقابله برخاستند واعتراض كردند

خوب در اينجا سوال دارم خود حضرت علي نيز (در نهج البلاغه ذكر شده است ) اعتراف ميكند كه اكثريت مردم با من به مقابله ومخالفت برخواستند ودر عمل تنها ماند .........
پس چرا حضرت علي حكومت ورهبري نظام را ترك نكرد واستعفا نكرد .
چرا تاروز آخرعمرش ؛ در صدد جنگ با مخالفين حكومت بود ودر حال آماده سازي مجدد ارتش خود بود
وقتي مردم علي را نمي خواهند ...........چرا علي كنار نمي رفت
پنجره جان سعی کنید یک بار هم که شده
حداقل این یک بار که در مورد علی صحبت می کنید با مدرک صحبت کنید
شما مدرک بیارید که علی در 5 سال خلافتش یک بار گفته باشم مردم با من نیستن ولی من ادامه میدم;)

بعدش هرچقدر خواستید سیدعلیتون رو با علی(ع) یکسان بشمارید و ...

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوب من
شما ماجرای پاکستان رو می کشی وسط و جهان چندم بونمون رو می ذاری کنار؟
اولا گویا شما کارشناس مسائل نظامی پاکستان هستید، این که تبریک،
اما نفرمودید، شما از روی کدوم تحلیل به این نتیجه رسیدید که ایران جهان سوم نیست
مثلا کسی که موشک داره قاعدتا جهان اوله؟!
مثال خودت رو جواب دادم برادر!
چرا از زیر حرفت فرار میکنی؟!
جهان سوم بودن ینی عقب ماندگی علمی..
درسته؟!
عقب ماندگی علمی در کشوری که فضایی شده یا اینکه هر روز داره یه سایت هسته ای میزنه یا دارو میسازه یا اینکه خودش خودرو طراحی میکنه یا کلی مسئله ی دیگه صدق نمیکنه!!!
درسته؟!
جهان سومی ینی اینکه شما توی کشورت فقط مونتاژ داشته باشی نه طراحی و تولید!!!
حالا توی همه ی مسائل..
وقتی شما علم این رو داری که یک موتور مگنتی یا موتور هواپیما طراحی کنی ینی جهان سومی نیستی!
البته احتمالا شما کشورت رو جهان دهمی فرض میکنی و خوشحال هم میشی اگر اینطور باشه!!!
آرش جان
گاهی اوقات واقعا احساس می کنم احتیاجی به یک تلنگر دارید که از این پرواز، از این رویا بیاید بیرون
در ضمن
برادر ایران هر قبرستونی رو بتونه بزنه، چه ربطی به جهان چندم بودنش داره؟
شرمنده آرش جان، قسم می خورم قصد قیاس ندارم، فقط چیزی رو که احساس کردم میگم،
از این جمله تون، تاکید می کنم(که توهین تلقی نشه) فقط و فقط از این یک جمله تون،
احساس کردم دارم با نوجوانی 14،15 ساله که فیلم جنگی زیاد می بینه و مجلات تفنگ بازی زیاد می خونه صحبت می کنم
تفنگ بازی؟!
بیدار شید دوست من!
غرب از تکنولوژی موشکی ایران به لرزه افتاده که اینطور داره تهدید میکنه و اینطور فعاله برای تحریم بیشتر به خصوص در مورد مسائل موشکی!!!
شما هنوز خوابید؟!
دوستان غربی شما بیدار شده اند!
اونها هم روزی مثل شما مارو بچه ای فرض میکردن که جو گیر شده!!
ینی واقعا خوشحال نیستید از این پیشرفتها؟!
ینی واقعا خبر ندارید؟!
ینی واقعا بهت زده میشید از این پیشرفتها؟!
جالبه!!!!
در مورد جهان چندمی فرمودید!
باز تکرار میکنم..کشوری که متخصصانش توانایی تولید موشک بالستیک دارن راحت میتونن موارد دیگه ای رو هم طراحی و تولید کنن!!
اینا خیلی ربط داره!!
امریکا اگر امریکاس بخاطر اینکه قدرت نظامی داره!!!
شکر خدا که شما می دونید، حالا میشه بپرسم این اطلاعات شما چه برتری ای به آگاهی از زمان عطسه ی مهندس موسوی داره؟
یعنی شما چی به خودتون و کشورتون اضافه کردید که اونی که خبر از عطسه گرفت نکرده؟
باز من میدانم که کیستم و برای چه میجنگم..
ولی افسوس میخورم برای کسانی که ندانسته و نخواهند دانست ...!
2 هیچوقت افتخاراتی رو که باید بهشون شخصا ببالم رو مسخره نکنم
مشخصه .!
شما موشک می بینی و من کمر شکسته ی ملت رو
شما حتی هزینه ی ساخت اون موشک رو هم نمی بینی
فقط ساخته شدش رو برای بالیدن بهش و "زدن قلب واشنگتن" می بینید
باز حرفی زدید که کاملا بدون اطلاع بود!!
باز هم باید بپرم که این جوکه؟!
اگر جوکه بخندیم!
دوست من..همه ی کشورها میلیون ها میلیون دلار خرج این موارد میکنن!!!
همه ی کشورها در جهت امنیت خودشون میلیارد ها میلیارد دلار خرج میکنن!!
کمر شکسته چیه؟!
نکنه انتظار داری ارتش رو جمع کنیم و بودجه نظامی نداشته باشیم!
بحث داره جالب میشه..دیگه چی؟!!!!
تحقیق کنید آرش جان
3،4 تا سرچ کنید
از پدرتون بپرسید و ...
جدا می گم، بدون هیچ قصدی و سوء قصدی
توقع نداشتم در رابطه با تحریم ها بی اطلاع باشید
شما تحقیق کردید که اینطور قاطع به بنده میگید تحقیق کن؟!
مطمئنید من تحقیق نکردم؟!
یادمون نرفته که روابط ایران بعد از ماجرای کنسولگری کاملا قطع شد و بعدش هم تحریمها شروع شد!
یادمون نرفته که در سال پیش هزاران تن گندم خریداری شد از امریکا!
یادمون نرفته که همین چند وقت پیش یک کشتی پر از گاو و گوسفند که از طرف امریکا بود پهلو گرفت!
یادمون نرفته که کمپانی فورد اعلام کرد که حاضره در بازار ایران سرمایه گذاری بکنه!
گویا احساس نمی کنند که مسوولیت 70 میلیون انسان رو برعهده دارند و هر نفری از این 70 میلیون که تن فروشی کنه، روی تخت بیمارستان به دلیل نداری بمیره، به دلیل گرانی گشنگی بکشه و صدها هزار مورد غیرمستقیم دیگر، همگی مسوولیتش بر عهده ی اونهاست که این تحریم ها رو به ملت تحمیل کردن(هنوز 3 ماه نگذشته از زمانی که مقامات هواپیمایی کشور گفتن "سقوط ها تقصیر غربیاست که تحریم می کنن)
دو راه باقی است..
صبر و تحمل و پیشرفتی چشمگیر و شناخته شدن ایران به عنوان کشوری قدرتمند که میبایست به عنوان قدرت شناختش و باهاش کنار اومد..
یا اینکه سرمون رو تا زانو جلوشون خم کنیم تا مثل سگ غذا بندازن جلومون و هر وقت خواستن گرسنگی بدن بهمون!
پیشنهاد می کنم در مورد تحریم ها بیشتر تحقیق کنید
تحریم ها فقط این نیست آرش جان
اما اگر همین 2 مورد هم بود، شما باید تمامی وسائل و تجهیزات و شرکت ها و ...ای رو که به نحوی ممکنه مشمول مسائل نظامی موشکی بشن در نظر بگیرید
هرچند، باز هم تکرار می کنم فقط این ها نیست برادر، مطالعه تون رو بیشتر کنید
نکنه تحریم دارو هم اضافه شده من خبر نداشتم!
تو تحریم بنزینش موندن!!!!!
تحریمها نظامی و هسته ای هستن.
شما تحقیق کردین..بفرمایید به غیر از اینا توی چه موردی تحریم هستیم؟!
اونایی رو هم که تحریم هستیم اغلب بی مشکل تهیه میشه..
ماشالله به چین و روسیه!
حالا چه تحریم های امریکا، چه این چندتا "کاغذ پاره"(که خوشحال میشم اگر از مفادشون مطلع بشید)
شما که مطلع هستید بفرمایید ما هم مطلع شیم!

آرش جان عزیزم
شما حدودا 30 دقیقا بعد از پست من پاسخ دادید که با درنظر گرفتن مدت زمان تایپ و تاخیر بابت دیده نشدن پست من و ...
به نظرم نمیاد که فرصت کافی برای مطالعه در مورد تحریم ها رو داشته بوده باشید
این همه تعجیل در پاسخگویی برای چیست؟
که من "کنف" شم؟
قبول
به خدا "کنف" کردن من انقدر ارزش نداره که خیلی چیزها رو نادیده بگیریم

در تعریف جهان سوم می فرمایید که :
جهان سوم بودن ینی عقب ماندگی علمی..
درسته؟!
عقب ماندگی علمی در کشوری که فضایی شده یا اینکه هر روز داره یه سایت هسته ای میزنه یا دارو میسازه یا اینکه خودش خودرو طراحی میکنه یا کلی مسئله ی دیگه صدق نمیکنه!!!
درسته؟!
جهان سومی ینی اینکه شما توی کشورت فقط مونتاژ داشته باشی نه طراحی و تولید!!!
حالا توی همه ی مسائل..
وقتی شما علم این رو داری که یک موتور مگنتی یا موتور هواپیما طراحی کنی ینی جهان سومی نیستی!
البته احتمالا شما کشورت رو جهان دهمی فرض میکنی و خوشحال هم میشی اگر اینطور باشه!!!
خب نه آرش جان
جهان سوم و در واقع این تقسیم بندی به کشورهای جهان فلانم تعاریف متفاوتی داره که بعید می دونم شما در موردش مطالعه ای داشته باشید
برادر من
این تقسیم بندی هرچند تعاریف متفاوتی داره، هرچند خیلی ها شاید اصلا قبولش نداشته باشن
اما در هیچکدام از تعاریف "قدرت نظامی" محور تعریف نیست
چرا
میزان پیشرفت علم معیار هست
اما اینها محور نیستن
معیار "توسعه یافتگی اقتصادی"ست
شما یک نگاه به کشور خودمون بنداز
بعد به من تهمت بزن که بد کشورم رو میخوام:
:gol:

تفنگ بازی؟!
بیدار شید دوست من!
غرب از تکنولوژی موشکی ایران به لرزه افتاده که اینطور داره تهدید میکنه و اینطور فعاله برای تحریم بیشتر به خصوص در مورد مسائل موشکی!!!
شما هنوز خوابید؟!
دوستان غربی شما بیدار شده اند!
اونها هم روزی مثل شما مارو بچه ای فرض میکردن که جو گیر شده!!
ینی واقعا خبر ندارید؟!
جالبه!!!!
در مورد جهان چندمی فرمودید!
باز تکرار میکنم..کشوری که متخصصانش توانایی تولید موشک بالستیک دارن راحت میتونن موارد دیگه ای رو هم طراحی و تولید کنن!!
اینا خیلی ربط داره!!
امریکا اگر امریکاس بخاطر اینکه قدرت نظامی داره!!!
آرش بزرگوار
حرفی ندارم جز تاسف
تاسف از اینکه لحنت هرروز داره شبیه تر میشه به امثال احمد خاتمی
واقعا میگم آرش جان
زجر می کشم وقتی میگی : "دوستان غربی شما"
زجر من از این نیست که روزی "دوست" بودی
شما و دوستان جدیدتون همیشه مورد احترام باقی خواهید موند
اما زجر می کشم از اینکه تو چرا اینجوری شدی؟
می دونی؟
چند هفته پیش از این زجر می کشیدم که "چرا درست نشناختمت"
اما به خدا الان حاضرم که در موردت اشتباه کنم، حاضرم که من خر باشم، اما این حرفها رو از زبون تو نشنیده باشم برادر

باز من میدانم که کیستم و برای چه میجنگم..
برای چه می جنگی؟
واقعا برای چه؟
با که می جنگی؟
واقعا با چه کسی آرش؟

:gol: راحت باش

باز حرفی زدید که کاملا بدون اطلاع بود!!
باز هم باید بپرم که این جوکه؟!
اگر جوکه بخندیم!
دوست من..همه ی کشورها میلیون ها میلیون دلار خرج این موارد میکنن!!!
همه ی کشورها در جهت امنیت خودشون میلیارد ها میلیارد دلار خرج میکنن!!
کمر شکسته چیه؟!
به صلاح بود که فراموش کنی بحث ما در مورد تحریم هاست؟
به صلاح بود که متوجه نشی منظور من میزان هزینه ی نسبیست؟
برادر
بابت تحریم ها
ما صدبرابر ساخت موشک هامون پول به دلال ها میدیم
می دونی تحریم ها تاثیر مستقیمش کجاست؟
کمر ملت
من دغدغه ام کمر مردم زیر بار این تحریم هاست و شما می فرمایید :
کمر شکسته چیه؟!

داداشم
میگم با اقتصاددان صحبت کن واسه همینه
تحریم تاثیرش رو روی مصرف کننده می ذاره
این وسط دلالها که ضرر نمی کنن;)

شما تحقیق کردید که اینطور قاطع به بنده میگید تحقیق کن؟!
بله
تحقیق کردم

مطمئنید من تحقیق نکردم؟!
از شواهد که اینطور به نظر میاد
شاهدم چیه؟
بفرمایید
اینم تعریف شما از سابقه ی تحریم ها:
یادمون نرفته که روابط ایران بعد از ماجرای کنسولگری کاملا قطع شد و بعدش هم تحریمها شروع شد!
یادمون نرفته که در سال پیش هزاران تن گندم خریداری شد از امریکا!
یادمون نرفته که همین چند وقت پیش یک کشتی پر از گاو و گوسفند که از طرف امریکا بود پهلو گرفت!
یادمون نرفته که کمپانی فورد اعلام کرد که حاضره در بازار ایران سرمایه گذاری بکنه!
آرش جان
من سعی کردم ساده ترین مسیر رو معرفی کنیم
شما کمتر از چند دقیقه وقت صرف نکردید که برید یکی از دایره المعارف ها و سرچ کنید ببینید تاریخچه ی تحریم ها چیه
برید بخونید برادر من
بعد بیاید به من بگید که هنوز هم ادعای من مبنی بر اینکه تحریم ها در طول این 30 سال کم و زیاد شده خنده داره یا نه;)

من گفتم:
شما چی جواب دادید ؟:
دو راه باقی است..
صبر و تحمل و پیشرفتی چشمگیر و شناخته شدن ایران به عنوان کشوری قدرتمند که میبایست به عنوان قدرت شناختش و باهاش کنار اومد..
یا اینکه سرمون رو تا زانو جلوشون خم کنیم تا مثل سگ غذا بندازن جلومون و هر وقت خواستن گرسنگی بدن بهمون!
گویا هنوز ماجراجویی و پیشرفت برای شما تعریف نشده که آقا! اینا با هم فرق دارن
تحریم ها نتیجه ی ماجراجوییه
نتیجه ی بی سیاستیه
ما هنوز هم در مورد سرمنشا تحریم ها مشکل داریم، ماجرای تسخیر لانه!
آرش جان
من در این مورد برای شما کتاب هم معرفی کردم، یادتون هست؟
براتون مطالب برخی کتاب ها رو از زبان آقای رفسنجانی در مصاحبه با زیباکلام نقل کردم
یادتون هست؟
وقتی دوست ندارید مطالعه کنید من چه غلطی بکنم عزیز؟;)

شما که مطلع هستید بفرمایید ما هم مطلع شیم!
اصلا آرش جان کار رو ساده می کنم
ساده تر از پیشنهاد سرچ کردن شما
سرچش هم با من
فقط تو رو خدا یک نگاه به این لینک بنداز حداقل
http://fa.wikipedia.org/wiki/تحریم_علیه_ایران

#nobody#

عضو جدید
کاربر ممتاز
تفنگ بازی؟!
بیدار شید دوست من!
....
ینی واقعا خبر ندارید؟!

کمر شکسته چیه؟!
....

بابا persian_kb با کی داری صحبت میکنی
شما میگی کمر شکسته مردم
اینا که مردم نیستن که از حال مردم با خبر باشن

ختم جلسه رو اعلام کنین

بابا persian_kb با کی داری صحبت میکنی
شما میگی کمر شکسته مردم
اینا که مردم نیستن که از حال مردم با خبر باشن

ختم جلسه رو اعلام کنین
نه رضا جان;)
دیگه اینجوریا هم نیست، بخصوص این یک نفر که یقینا این جوریا نیست