اطلاعات گياهان دارويي/ با درمان سنتي و محلي شما

گلابتون

مدیر بازنشسته
اگه گلو درد داشتيد يا خشكي صدا ..صبح ناشتا يه زرده تخم مرغ رو با مقداري شيرگرم مخلوط كنيد و واسه اينكه مزه اش خيلي بد نباشه يه قاشق عسل هم اضافه كنيد و با قاشق چايخوري كم كم بخوريدش....به قول مامان بزرگم خدابيامرز خيلي مؤثره...

عرق شاتره هم براي رفع بثورات جلدي خيلي مفيده و كلا خنكه...

چندوقت پيش دندون درد بدي داشتم...و با وجود خوردن انواع مسكن و بروفن و ژلوفن...بازم درد ميكرد...رفتم خونه مامانم اينا...
يه مقدار ميخك كوبيده رو پيچيد لاي يه دستمال كاغذي نازك و گذاشت كنار دندونم كه درد ميكرد...بعد ده دقيقه مثل آب رو آتيش بود.

صبحها همراه نان و پنيرتون حتما گردو مصرف كنيد...بخاطر كليسمش براي مو و ناخن هاتون عاليه.

بازم يادم اومد مينويسم.

seyyedalizeinali

عضو جدید
ما برای رفع گلودرد و چرک سینه از موارد مختلفی استفاده می کنیم. قبلاً از پنیرک و یکی دوتا دیگه نام برده شد ولی قدیمی های ما نشاسته رو تو آب حل میکردن و داغ داغ می دادن تا خورده شه. اثر فوق العاده ای داشت.

گلابتون

مدیر بازنشسته
اگه خواستيد لثه و دندانهايتان محكم شود ...برگ زرشك بجويد...

البته براي خانمهاي باردار ممنوع است.

گلابتون

مدیر بازنشسته
اگه مشكل مجاري ادرار يا درد كليه داريد...آب پياز و عسل رو با هم مخلوط كنيد و روزي سه قاشق غذاخوري ازش بخوريد....واقعا عاليه.

اگه توي سرما دستهاتون به شدت خشك ميشه...كمي آب ليمو و گليسيرين رو مخلوط كنيد و به دستهاتون بماليد...

اگه سير كوبيديد يا پياز پوست گرفتيد و دستهاتون بو گرفته ...كمي نمك و آبليمو رو قاطي كنيد و به دستهاتون بماليد ..بوي بدش از بين ميره....

اگه خيلي نفخ ميكنيد ...حتما توي غذاتون از زيره استفاده كنيد هم عطر و طعم محشري داره هم ضد نفخ هست...

اگه صورتتون آفتاب سوخته شده....مقداري برگ كاهو رو بپزيد و بذاريد روي صورتتون ...خيلي زود خوب ميشه.
اما اگه فقط صورتتون سرخ ميشه مثل كسايي كه پوسشون خيلي سفيد و حساس هست...ميتونيد با كاهوي خام اينكار رو بكنيد...يعني كاهوي خام رو بكوبيد و نيم ساعت بذاريد روي صورتتون بمونه بعد بشوريد.

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه خواستيد لثه و دندانهايتان محكم شود ...برگ زرشك بجويد...

البته براي خانمهاي باردار ممنوع است.
ممنونم گلابتون عزيز/ منتهي برگ زرشك رو استفاده نكنيد/ به علت آلكالوئيد بالايي كه برگ زرشك داره ميتونه عوارض بدي و جبران ناپذيري بزاره/ برگ زرشك بسيار سمي است/
ممنونم از همه دوستان عزيزم/ دست مريزاد به شما دوستان و مهندسين ///

گلابتون

مدیر بازنشسته
ممنونم گلابتون عزيز/ منتهي برگ زرشك رو استفاده نكنيد/ به علت آلكالوئيد بالايي كه برگ زرشك داره ميتونه عوارض بدي و جبران ناپذيري بزاره/ برگ زرشك بسيار سمي است/

مرسي كه تذكر دادي مصوم جون...منم خودم امتحان نكرده بودم...فقط شنيده بودم.
دستت بي بلا..

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرق اسطوخودوس: مقوی سیستم عصبی، درمان خستگی عصبی
طریقه مصرف:یک فنجان در روز قبل از هر غذا

*عرق بابونه:رفع افسردگی،تقویت اعصاب،ملین
طریقه مصرف:دو تا سه فنجان در روز

*عرق برگ زیتون:کاهش دهنده فشار خون،تنظیم ضربان قلب
طریقه مصرف:روزی دو فنجان صبح و عصر

*عرق بید کاسنی:جهت درمان صفرا و بیماری های کبدی
طریقه مصرف:یک فنجان صبح و عصر

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه نکته خیلی مهم در مصرف گیاهان دارویی حتما با یه فرد آگاه مشورت کنید چون من فقط شنیده بودم عرق خارخاسک واسه کلیه خوبه و خریدم یه فنجان خوردن همانا و خارش شدید همانا..من نمیدونستم بدنم بهش حساسیت داره..دو روز کامل تمام تنم خارش افتاده بود...ولی اصن بیرون نریخت..اما شدتش انقد زیاد بود که دوستامو وقتی با ناخن میخاروندم خون میومد...دیگه فکرشو بکنید پس خودسر مصرف نکنید لطفا..مشورت بگیرید..اگرم به روز من دچار شدید خدای ناکرده من با یه دونه قرص هیدروکسی زین خوب شدم.

dordoone

عضو جدید
کاربر ممتاز
عرق بید مشک:مقوی قلب و مغز و معدهفخون ساز،چاشنی شربت
طریقه مصرف:روزی دو فنجان

*عرق خرفه: مفید جهت سرفه و گرفتگی صدا ناشی از سرماخوردگی
طریقه مصرف:قبل از هر غذا یک فتجان

*عرق رازیانه(بادیان): افزایش شیر مادر، آبرسانی و شادابی پوست
طریقه مصرف: یک فنجان بعد از هر غذا

عرق زیره سبز: درمان نفخ ، سوء هاضمه و یبوست
طریقه مصرف: یک فنجان در نصف لیوان آب بعد از هر غذا

tino25

عضو جدید
سلام
گل ختمی که خواستگاه اون کوهستان مناطق نیمه گرمسیری هس و دم کرده اون برای درمان سرفه و حساسیت های فصلی مورد استفاده قرار میگیره همچنین پودر اون با پودر حنا مخلوط میکنن و برای تقویت ورنگ دهی (رنگ جو گندمی) موی سر استفاده میکنن
این گیاه دارای گلبرگ های سفید رنگ هست و شکل اون تقریبا شبیه به گل شقایق میباشد
با تشکر از تایپیک خوبتون

khadijeh22

اخراجی موقت
سلام یه درمان دارویی برا سردرد که مادرجونم میده و خیلی فوری در حد ده تا پانزده دقیقه جواب میده و من همیشه ازش استفاده کردم و اصلا تا حالا از قرص مسکنی استفاده نکردم روش کارش اینطوریه:
درحد یک قاشق چای خوری دارچین با چند قطره آب و چند قطره آبلیمو قاطی کرده یه مایع تقریبا شلی بدست میاد اونو رو پیشونی بذارین اولش خیلی سرو تند میکنه ولی فورا خوب میشه اگه پوست کسی حساس باشه درصد آبشو بیشتر کنه چون یه ذره پیشونیش قرمز میشه ولی قرمزیش بعدا میره هیچ جای نگرانی نیست حتی این برا کسانی که میگرن دان هم جواب میده

khadijeh22

اخراجی موقت
برا درمان گلودرد حتی سرماخوردگی هم جواب میده یه زرده تخم مرغ رو با یه قاشق شکر مخلوط کنید و خوب هم بزنید تا کرم رنگ بشه بعد میل کنید میبینید که چقدر اثربخشه

* ziba *

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام یه درمان دارویی برا سردرد که مادرجونم میده و خیلی فوری در حد ده تا پانزده دقیقه جواب میده و من همیشه ازش استفاده کردم و اصلا تا حالا از قرص مسکنی استفاده نکردم روش کارش اینطوریه:
درحد یک قاشق چای خوری دارچین با چند قطره آب و چند قطره آبلیمو قاطی کرده یه مایع تقریبا شلی بدست میاد اونو رو پیشونی بذارین اولش خیلی سرو تند میکنه ولی فورا خوب میشه اگه پوست کسی حساس باشه درصد آبشو بیشتر کنه چون یه ذره پیشونیش قرمز میشه ولی قرمزیش بعدا میره هیچ جای نگرانی نیست حتی این برا کسانی که میگرن دان هم جواب میده

خیلی جالبه مرسی تا حالا نشنیده بودم

حالا اگه علت سردرد عصبی باشه چی ؟ اگه علت سردرد و سرگیجه ، آسیب مهره های گردن باشه کسی پیشنهادی نداره ؟

کامران شکری

عضو جدید
یه نکته خیلی مهم در مصرف گیاهان دارویی حتما با یه فرد آگاه مشورت کنید چون من فقط شنیده بودم عرق خارخاسک واسه کلیه خوبه و خریدم یه فنجان خوردن همانا و خارش شدید همانا..من نمیدونستم بدنم بهش حساسیت داره..دو روز کامل تمام تنم خارش افتاده بود...ولی اصن بیرون نریخت..اما شدتش انقد زیاد بود که دوستامو وقتی با ناخن میخاروندم خون میومد...دیگه فکرشو بکنید پس خودسر مصرف نکنید لطفا..مشورت بگیرید..اگرم به روز من دچار شدید خدای ناکرده من با یه دونه قرص هیدروکسی زین خوب شدم.
دوست عزیر جالبه که تا به حال همچین گزارشی در مورد خارخسک داده نشده و به نوعی از طریق تصفیه کلیه باعث کاهش خارش هم می شه. مگر اینکه ............. شما طبعت سرد باشه که اونوقت به اصطلاح قدیمی ها سردی می کنی و ممکنه عوارضش این شکلی باشه. می تونید در همچین مواردی کمی عرق نعناع مصرف کنید می تونه کمکتون کنه. خارخسک جدای تصفیه خون و کلیه ها در ناتوانی جنسی سالمندان و ناراحتی پروستات هم بسیار مفید و مجربه

کامران شکری

عضو جدید
آورده اند که برای رفع کوفتگی و همچنین دردهای استخوانی، شیر گاو را با آرد برنج مخلوط کرده و به آن زردچوبه اضافه نموده و سپس این ضماد را بر محل درد قرار داده با پارچه روی آنرا می بندند.
در زردچوبه یک ترکیب هست با نام کورکومین. داروی شیمیایی مشابه اون درست کردن به اسم کورکومینات سدیم برای در مفاصل و حتی صورت سنتی از ترکیب زردچوبه پودر شده و ابلیموی طبیعی بعد از 15 روز محلولی به دست میاد که می تون به عنوان تسکین درد روی اعضای دردناک مالید و نتیجه معجزه ای داره. 4 قاشق زردچوبه + 1 لیوان ابلیموی خانگی

کامران شکری

عضو جدید
ریشه زرشک هم خاصیت زیادی برای اسید و زخم معده داره. چون تانن و ماده ای به نام بربرین در اون هست. مجرب است

کامران شکری

عضو جدید
سلام
گل ختمی که خواستگاه اون کوهستان مناطق نیمه گرمسیری هس و دم کرده اون برای درمان سرفه و حساسیت های فصلی مورد استفاده قرار میگیره همچنین پودر اون با پودر حنا مخلوط میکنن و برای تقویت ورنگ دهی (رنگ جو گندمی) موی سر استفاده میکنن
این گیاه دارای گلبرگ های سفید رنگ هست و شکل اون تقریبا شبیه به گل شقایق میباشد
با تشکر از تایپیک خوبتون

پودر ریشه ختمی+ پودر ریشه چوبک رو به اندازه هر کدام یک قاشق در یک پارچه توری می بندن در کردستان و غرب کشور و در یک استکان اب جوش می زارن یک ساعت قبل حمام و به جای شامپو از اون استفاده می کنن خیلی هم کف می کنه و بسیار مقوی مو و پوست سره

کامران شکری

عضو جدید
استفاده شده خیلی خوب جواب می ده( اگر روی پیشونی روغن زیتون یا کنجد یا هر روغنی اول بزنید قرمزیش زیاد نمی مونه

بالا