اطلاعات پزشکی سانی

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حتما حتما بخوانید

هر روز اینهمه از وقتتون رو توی نت میگذرونید بدونِ اینکه هیچ چیزِ جدید یا خاصى به معلوماتتون اضافه بشه

... بجاش بیاید 2 دقیقه الان وقت بذارید، این مطلب رو بخونید و بعدش هم حتما به اشتراک بذارید...

اگر این متن راقبلاً خوانده اید،لطفاً باز هم بخوانید...

چهارمین نشانه سکته نیز مشخص شد-~> زبان هیچ گاه این سه حرف را فراموش نکنید:" لحد" خواندن این

متن تنها یک دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت... یک متخصص اعصاب اعلام کرده است که اگر شخصی را

که دچار حمله شده در 3 ساعت به بیمارستان منتقل کنند می توان عوارض ناشی از حمله را به طور کامل

از بین برد. بله به طور کامل!! وی می گوید روش شناسایی حمله و رساندن بیمار به درمان های پزشکی در

کمتر از 3 ساعت به شناسایی علایم آن بستگی دارد: شناسایی علایم سکته: در برخی موارد شناسایی

علایم سکته کار بسیار سختی است. متاسفانه نا آگاهی افراد می تواند منجر به فاجعه ای جبران ناپذیر

شود. سکته می تواند باعث مرگ یا آسیب مغزی فرد گردد و این در حالیست که اطرافیان شخص حتی

متوجه علایم سکته نشده اند. پزشکان اعلام کرده اند که اطرافیان قربانی می توانند تنها با پرسیدن سه

سوال ساده متوجه علایم سکته شوند: ل: از شخص بخواهید تا "لبخند" بزند. ح: از شخص بخواهید که

"حرف" بزند یا یک جمله ساده را به درستی ادا کند.( مثلا: امروز هوا آفتابی است) د: از وی بخواهید هر دو

"دست"اش را بلند کند. اگر فرد در انجام هر کدام از موارد زیر مشکل داشت ، در اسرع وقت با اورژانس تماس

گرفته و علایم را برای امدادگران توضیح دهید. و اما نشانه دیگری از سکته: از وی بخواهید "زبان" خود را

بیرون بیاورد. اگر زبان وی به راست یا چپ متمایل شده بود، بدانید که شخص دچار حمله شده است. یک

متخصص قلب می گوید اگر هر کس این ایمیل را دریافت می کند آن را به 10 نفر دیگر بفرستد می توان

امیدوار بود که حداقل جان یک انسان نجات یابد. *برای اطلاع رسانی به دیگران لطفا شما نیز این پسُت را به

اشتراک بگذارید

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دگزامتازون ......قاتل خاموش جامعه ایران

دگزامتازون ......قاتل خاموش جامعه ایران

دگزامتازون ...قاتل خاموش جامعه ایران ..

این دارو که مدتهاست به عنوان یک داروی عادی در جامعه ما رواج پیدا کرده ست به عنوان های چاق کننده قوی کننده بدن ساز کمکی

پنی سیلین درمان سرماخوردگی ضد حساسیت قوی مطرح شده در واقع یک کورتون قوی با قدرت سرکوب شدید سیستم ایمنی ست که

در مرحله اول باعث بهبود ظاهری بیماریهای التهابی شده ولی در واقع با سرکوب ایمنی بدن باعث پایداری بیماری مبشود..

ایرانیها 25 برابر کل کشورهای اروپایی دگزامتازون مصرف میکنند..عوارض مصرف طولانی دگزامتازون : عفونت داخلی گسترده ، دیابت

بیماری کلیوی و فوقکلیوی، عقیمی و سکته قلبی و مغزی و مرگ ناگهانی و . .خیلی از موارد سکته های قلبی که دراعلامیه ترحیم

جوانان ذکر میشودبه دگزامتازون برمیگردد...نکته مهم اینجاست که هیچ اقدامی برای نابودی این دارو انجام نمیشه..امااین دارو درکل

اروپا ممنوع فروش شده ولی در ایران بدون نسخه دکتر و به فراوانی مورد استفاده قرار میگیرد..

لطفا این مطلب مهم را به اشتراک بگذارید

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

saghar*20*

عضو جدید
اصلآ متوجه حرفتون هم نشدم.......که میخواستین چی بگین؟؟!!!!!

منظورش این بودکه شماابتدای این تاپیک نوشتین که هروزاین همه تونتین ولی چیزی به معلوماتتون اضافه نمیشه....میخوادببینه ازکجامطمئنین....منم باهاش موافقم...... :D

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورش این بودکه شماابتدای این تاپیک نوشتین که هروزاین همه تونتین ولی چیزی به معلوماتتون اضافه نمیشه....میخوادببینه ازکجامطمئنین....منم باهاش موافقم...... :D

آهان الان متوجه منظورشون شدم................ممنون از اینکه منظورشو برام آشکار کردین...........

ولی این نوشته ی من نیست و بهم ایمیل زدن.............منم بدون کم و کاستی کپی کردمو گذاشتم اینجا

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام واقعا مرسی خیلی خوب بود.من خیلی علاقمندم به اطلاعات پزشکی.. بازم مرسی

سلام..................خواهش میکنم.................هر وقت نوشته های جالبی پیدا کردم حتمآ میذارم اینجا شما هم تونستین سر بزنین یا خودم خبرتون میکنم

باز ممنون که اومدین:gol::gol:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب بود
حالا از کجا میدونید چیزی به معلومات ما اضاف نمیشه؟

معذرت دوست عزیز......من اصلآ حواسم نبود که ابتدای متنو میگین.............

با تشکر از دوست خوبم که منو راهنمایی کردن.............

و البته دلیلشو هم تو پست قبلی گفتم

juni

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
دگزامتازون ...قاتل خاموش جامعه ایران ..

سلام...
ممنون از مطلب مفیدتون ساناز خانوم.........
منم خیلی چیزها در مورد این دارو شنیدم..........حتی موجب مرگ آنی هم میشه........!!!
ولی عجیبه که توی ایران هنوز استفاده میشه بر عکس خیلی از کشورهای پیشرفته..........!!!
البته خودم دو سه روزی بود که بیمارستان بودم و مرتب این دارو بهم تزریق شد.....:confused:
یعنی اعلامیه منم به زودی توی باشگاه منتشر میشه؟:biggrin:

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام...
ممنون از مطلب مفیدتون ساناز خانوم.........
منم خیلی چیزها در مورد این دارو شنیدم..........حتی موجب مرگ آنی هم میشه........!!!
ولی عجیبه که توی ایران هنوز استفاده میشه بر عکس خیلی از کشورهای پیشرفته..........!!!
البته خودم دو سه روزی بود که بیمارستان بودم و مرتب این دارو بهم تزریق شد.....:confused:
یعنی اعلامیه منم به زودی توی باشگاه منتشر میشه؟:biggrin:

سلام ..........
خواهش میکنم خانم جونی....
آخه لامصب معجزه میکنه و حال آدمو زود خوب میکنه اما بدنبال مضراتتش نمیریم.......
خدا بد نده...................
خدا نکنه این چه حرفیه؟؟ انشالاه که کسی چیزیش نمیشه

• Like
واکنش ها: juni

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
راستی دوستان اگه کسی دارویی یا آمپولی میدونه که کارایی دگزا رو داشته باشه ولی مضر نباشه..........حتمآ به اشتراک بذاره.........ممنون

• Like
واکنش ها: juni
بالا