اطلاعات در مورد نرم افزار project advanced aircraft analysis میخوام

Golden Boy

عضو جدید
سلام دوستان
خسته نباشین.
من یکم اطلاعات در مورد نرم افزار advanced aircraft analysis میخوام.
آیا کتاب آموزشی داره؟
مراحل طراحی تو این نرم افزار به چه شکلیه؟
خواهش میکنم اگه میتونید منو کمک کنید.
موفق باشین.

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام،
مراحل طراحی توی این نرم افزار کاملاً مطابق با کتاب طراحی هواپیمای آقای راسکم هست. دقیقاً با همون مراحل کلاس یک و دو برای محاسبه وزن، درگ و .... کتاب آموزشی هم، راهنمای خود برنامه است.

AAA Tutorial
AAA Documentation
Advanced Aircraft Analysis

Golden Boy

عضو جدید
سلام،
مراحل طراحی توی این نرم افزار کاملاً مطابق با کتاب طراحی هواپیمای آقای راسکم هست. دقیقاً با همون مراحل کلاس یک و دو برای محاسبه وزن، درگ و .... کتاب آموزشی هم، راهنمای خود برنامه است.

AAA Tutorial
AAA Documentation
Advanced Aircraft Analysis

مرسی مهندس
این کتاب رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
این نرم افزار تا چه حدی حرفه ای و به درد بخوره؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
مرسی مهندس
این کتاب رو از کجا میتونم گیر بیارم؟
این نرم افزار تا چه حدی حرفه ای و به درد بخوره؟
از لینک هایی که تو پست قبل گذاشتم می تونید دانلود کنید. همونقدر حرفه ایه که کتاب راسکم هست. یعنی شما از یک هواپیمای فوق سبک رو می تونید به طور دقیق باهاش طراحی کنید تا یک هواپیمای مسافربری و جنگنده. خود شرکت تولید کننده برنامه تو کار طراحی هواپیما و وسایل هوافضایی هست.

آخرین ویرایش:

zxo003

طراح هواپیما
کاربر ممتاز
از لینک هایی که تو پست قبل گذاشتم می تونید دانلود کنید. همونقدر حرفه ایه که کتاب راسکم هست. یعنی شما از یک هواپیمای فوق سبک رو می تونید به طور دقیق باهاش طراحی کنید تا یک هواپیمای مسافربری و جنگنده. خود شرکت تولید کننده برنامه تو کار طراحی هواپیما و وسایل هوافضایی هست.

سلام

رسکم آنچان هم دقیق نیست :eek: ، البته با کمی (4-3 برابر) توسعه میشود یک طراحی مفهومی مناسب ارائه کرد ....

توجه کنید که خروجی این برنامه ها و کتاب ها حداکثر طراحی مفهومی است ، نه بیشتر ....

که طراحی مفهومی هم اولین مرحله و 8-9 گانه مراحل طراحی واقعی ...

آن تیکه ای هم که از نقل قول قرمز کردم از نظر من غیر قابل قبول

موفق باشید

Golden Boy

عضو جدید
سلام

رسکم آنچان هم دقیق نیست :eek: ، البته با کمی (4-3 برابر) توسعه میشود یک طراحی مفهومی مناسب ارائه کرد ....

توجه کنید که خروجی این برنامه ها و کتاب ها حداکثر طراحی مفهومی است ، نه بیشتر ....

موفق باشید

خب مهندس شما چی پیشنهاد میکنی؟
بهرحال باید ابتدا به یک طراحی مفهومی مناسب دست پیدا کرد!
این کتاب ( نرم افزار) و روند طراحی که داره میتونه این کار رو انجام بده یا منابع بهتری هم هست؟

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
سلام

موفق باشید

نظر شما محترم اما کتاب راسکم، یک روشه مثل کتاب ریمر. نمی شود با این اطمینان شما گفت که دقیق نیست. اگر این روش دقت خوبی نداشت، سر و ته طراحی باید تا حدودی متناقض در بیاد یا نشه به خروجی طراحی اعتمادی داشت. ضمن اینکه، هنوز در بحث های پایداری که مهمترین بحث در روند طراحی هواپیماست، روش راسکم معیار اصلی قرار داده میشه. اگر جامعه آماری مناسبی (حدود 10-15 عدد) در اختیار باشه، روش راسکم نتایج قابل قبولی ارائه میده.
در مورد قسمت طراحی مفهومی. طراحی مفهومی در واقع یک کار سیستمی هست و شما در این مرحله فقط در پی مشخصات سیستمی هستید که نیازمندی های طراحی رو برآورده کنه. مراحل بعدی طراحی بر اساس این مشخصات انجام میشه اما به صورت عمیق تر. شما هیچ کتاب طراحی وسیله رو پیدا نمی کنید که از طراحی مفهومی جلوتر رفته باشه. اگر بخواد کتابی همچین اقدامی انجام بده، شاید دهها جلد بشه. مجموعه راسکم، فقط یک جلد مختص پایداری داره حالا فرض کنید، یک جلد طراحی موتور پیستونی، یک جلد موتور جت، یک جلد ارابه فرود و ...

بگذریم، هر کس نظر و سلیقه خودش رو داره.
:victory:
توی جلسه دفاع یکی از دوستان، استاد مدعو یکی از معتبرترین کتاب های دینامیک ماهواره رو نامعتبر دونستن گذشته از مقالات و پروژه های عملی و تئوری انجام شده بر اساس اون کتاب. بالاخره، اون هم یک کتابه نوشته یک انسان و می تونه خالی از اشتباه نباشه.

d-ghanbari

عضو جدید
سلام بر مهندسین گرامی
لینکی برای دانلود نرم افزار AAA اگر دارید ممنون میشم قرار بدید...

بالا