اصول محاسبات شیمی صنعتی

mahkame72

عضو جدید
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااامممممممممممممممممممممممممممممممممممم دوستای خوبم :Dدنبال چند تا سوال توپ و چالش برانگیز توی این درس میگردم استاد ما سرش درد میکنه واسه این تیپ صحبتا میخوام باهاش چلنج کنم ممنون میشم کمکم کنید:Dمنتظرما جوابم نداشتین مهم نیست خودمون به جواب میرسیم ;)

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااامممممممممممممممممممممممممممممممممممم دوستای خوبم :Dدنبال چند تا سوال توپ و چالش برانگیز توی این درس میگردم استاد ما سرش درد میکنه واسه این تیپ صحبتا میخوام باهاش چلنج کنم ممنون میشم کمکم کنید:Dمنتظرما جوابم نداشتین مهم نیست خودمون به جواب میرسیم ;)

سلام. چقد خوبه که میخواین کلاستون اینجوری پویا باشه.
منم کمک میکنم:smile:
از اینجا میتونید کتاب اصول محاسبات هیمل بلاو ویرایش 7 و از اینجا حل این کتاب رو دانلود کنید.
مسائل مکمل و حل ویرایش 6 رو هم میذارم.
از اینجا هم میتونید یه سری فیلم آموزشی در مورد موازنه جرم و اصول محاسبات دانلود کنی.

آخرین ویرایش:

mahkame72

عضو جدید
دوست خوبم ممنونم از کمکت بسییییییییییییییییییییییییییییییییییووووووووووووووووووووووووووووووووورررررررررررررررررررر بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسیوووووووووووووورررررررر عالی البته اگه سوالایی که شفاهی بشه راجع بهش بحث کرد هم به ذهنتون رسید بگین ممنون میشم مثلا چرا نمیتونیم آزئوتروپ ها رو با تقطیر جز به جز جدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما میدونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست خوبم ممنونم از کمکت بسییییییییییییییییییییییییییییییییییووووووووووووووووووووووووووووووووورررررررررررررررررررر بسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسیوووووووووووووورررررررر عالی البته اگه سوالایی که شفاهی بشه راجع بهش بحث کرد هم به ذهنتون رسید بگین ممنون میشم مثلا چرا نمیتونیم آزئوتروپ ها رو با تقطیر جز به جز جدا کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما میدونین؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خواهش می کنم، اگه میخوای توی کلاس فعال باشی و حرفی برا گفتن داشته باشی، کتاب رو باید بخونی، ایده آلش که تو ایران فک نکنم کسی اجرا کنه:D اینه که پیش مطالعه داشته باشی و درس جدیدو از قبل بخونی، بعد از درس هم بخونی، اینجوری میتونی از کتاب سوال طرح کنی. اما اگه میخوای سوالاتت کاربردی باشه، میتونی در مورد کاربردهای فرآیند های شیمیایی مخصوصا برای مبحث درسی شما،فرآیندهای جداسازی مطالعه کنی...

اما برای از بین بردن یک آزئوترپ اگه بخوایم به زبون ساده بگیم باید تعادل نیرو های بین اجزا رو از بین برد، این عمل توی فرآیند تقطیر انجام نمیشه، توی تقطیر فرآیند اصلی انتقال انرژی و تغییر حالت فیزیکی و جداکردن محصولات دلخواه بر اساس مقدار جذب انرژی که در اینجا انرژی گرمایی هست که بین بخار با خوراک تبادل میشه...آزئوترپ رو به سه روش میشه از بین برد یا جابه جا کرد: تغییر فشار سیستم، اضافه کردن یک جزء سوم فرار و اضافه کردن جزء سوم غیر فرار.

آخرین ویرایش:

taher.khan

عضو جدید
وای که چه خاطره ی بدی از این درس دارم !! استادمون 30 نفر از کلاس 35 نفریو ترم مهر سال پیش انداخت !! البته کلمه ی انداخت درست نیست !! سوالایی داده بود که فقط روشو میخوندی و رد میشدیوخودمون افتادیم !! الان دیگه بر نداشتم درسو ..

AFSHIN.T

عضو جدید
اصول محاسبات شیمی صنعتی ،دکتر مرتضی سهرابی

اصول محاسبات شیمی صنعتی ،دکتر مرتضی سهرابی

اصول محاسبات شیمی صنعتی

پیوست ها

• اصول بنیانی و مح&.pdf
    5 مگایابت · بازدیدها: 17