اشکال در متلب

zeinabmardi

عضو جدید
چه طوری می تونی size ماتریس تو حلقه forکه دائما تغییر می کنه رو مشخص کرد.
برای یک میلیون داده میخوام n روی تعیین کنم.nدائما تغییر می کننه. چه طوری باید قبل از حلقه به n حافظه بدم.
ممنون میشم کمکم کنید.

a=[4 .5 6.7 4.56 7.6 7.98 4.23]
for i=1:6
k=floor(a(i)
n(k)=n(k)+1;
end

mzolfaghari

عضو جدید
از دستور size استفاده کنید
مثلا اگر ماتریس شما اسمش a و دارای n سطر , m ستون باشه با دستور size(a) مقدار n,m مشخص میشه

zeinabmardi

عضو جدید
ممنون از راهنمایی تون.
مساله برام حل شد این برنامه سایز ماتریس توی حلقه تغییر می کنه . چون k قسمت صحیح/dx ( a(i است و همچنین این k شمارنده ماتریس (k) p است پس باید مثبت باشد. من با سایز این ماتریس مشکل داشتم که جون k مقادیر مختلفی می گیره سایز p تغییر می کنه می تونیم سایز ماتریس به صورت قسمت صحیح بیشینه /dx a بعلاوه قدر مطلق کمینه a بکنیم بعلاوه یک تا این عدد مثبت بشه به همین راحتی.

asal persian

عضو جدید
سلاممن دارم 7 تا نمودار شدت بر حسب طول موج رسم میکنم که باید تو یک پنجره هم باشن تا اینجا مشکلی نیس. اما چون این 7 نمودار روی هم میفته مقادیر روی نمودارها مشخص نمیشه. استادم پیشنهاد داده که بیام تو محور مختصات 3بعدی رسم کنم تا این مشکل حل بشه یعنی هر طیف یا نمودار با یه فاصله مناسب از دیگری جدا بشه. اول اومدم محور Z رو اینطور ساختم: به تعداد مقادیر X,Y داده ساختم و بعد با دستور plot3 رسم مسکنم.اما کلا زمان رسم پنجره بازم یه نمودار 2بعدی رو تحویلم میده. حالا الان مشکلم دقیقا با محور سومه که نمیدونم چرا درست نمیشه!!

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلاممن دارم 7 تا نمودار شدت بر حسب طول موج رسم میکنم که باید تو یک پنجره هم باشن تا اینجا مشکلی نیس. اما چون این 7 نمودار روی هم میفته مقادیر روی نمودارها مشخص نمیشه. استادم پیشنهاد داده که بیام تو محور مختصات 3بعدی رسم کنم تا این مشکل حل بشه یعنی هر طیف یا نمودار با یه فاصله مناسب از دیگری جدا بشه. اول اومدم محور Z رو اینطور ساختم: به تعداد مقادیر X,Y داده ساختم و بعد با دستور plot3 رسم مسکنم.اما کلا زمان رسم پنجره بازم یه نمودار 2بعدی رو تحویلم میده. حالا الان مشکلم دقیقا با محور سومه که نمیدونم چرا درست نمیشه!!

به نظر من از دستور subplot استفاده کنی بهتر جواب میگیری

asal persian

عضو جدید
والا استاده گیر داده که همه تو یه نمودار رسم بشن!! با subplot درسته تو یه پنجره هر 7 تا رسم میشن ولی تو یک نمودار کنار هم نیستن. بازم ممنون از پیشنهادتون

zeinabmardi

عضو جدید
بجای اینکه نمودار پیوسته رسم کنی همون نقاط رو به صورت دایره یا شکل دیگه نشون بده با رنگ های مختلف.