اشکال در بهم ریختن فونت فارسی

sarma

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم چرا فونت های فارسی در دلفی وقتی برنامه رو از یه کامپیوتر به کامپیوتر دیگه میبری بهم میریزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que:

rezazd

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم چرا فونت های فارسی در دلفی وقتی برنامه رو از یه کامپیوتر به کامپیوتر دیگه میبری بهم میریزه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:que:

دقیقا نگفتید فونت های فارسی کجای کار بهم می ریزه ؟
سه تا سناریو داریم
1- برنامه ای نوشتم که در متن اون از نوشته های فارسی استفاده کردم مثل توضیحات یا پیام های که باید فارسی باشند وقتی "سورس" برنامه رو روی دستگاه دیگه میبرم نوشته های فارسی بهم ریخته یا اینطوری ؟؟؟؟ شده

2- نوشته ها روی فرم بهم ریخته میشند مثل کاپشن ها و لیبل ها

3- در زمان اجرا وقتی که اطلاعات نمایش داده میشند مثلا از اس کیوال این مشکا پیش اومده ؟

راه حل
1- در سیستم دوم تنظیمات محیط دلفی رو چک کنید فونت باید روی "کوریر ارابیک " باشد

2 - ویندوز دستگاه دوم به درستی فارسی نشده یا از تم های سفارشی برای دسکتاپ استفاده میکنید دسکتاپ را روی ویندوز استاندارد امتحان کنید اگر درست نشد فارسی کردن ویندوز رو از کنترل پانل انجام دهید سی دی نصب ویندوز الزامی است یا بعضی از فونت فارسی در دستگاه دوم موجود نیست منطقی است به جهت سازگاری فقز از تاهوما و اریال استفاده کنید تا در ویندوزهای مختلف 2003 و2000 و98 و ایکش پی مشکا دار نشید

3- تنظیمات بانک اطلاعاتی شما در ست نیست که این قسمت خیلی اپشن داره در اس کیوال 2000 باید کاکلشن رو روی arabic_ci_as تنظیم کنید هر بانکی مسئله خودشو داره

zpr1384

عضو جدید
بهم ریختن فونت

بهم ریختن فونت

سلام
من وقتی اتوکد رو به پی دی اف تبدیل میکنم فونتها بر عکس میشه بعنوان مثال کلمه پایان بصورت ن ا ی ا پ در میاد برای رفع این حالت چکاری انجام دهم