اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
از دوستان عزیزی که پرسپکتیوشون خوبه تقاضا میکنم تجربه هاشون رو برای ترسیم تصاویر بهتر و گویا تر در دیدهای مختلف (پرنده-ناظر و...)ارائه کنن
تا روند دوستانی که مثل من پرسپکتیوشون خوب نیست تسریع بشه !

منم با نظر شما موافقم
منم پرسپکتیوم خوب نیست:(

arshadememari

عضو جدید
سلام بچه ها عیدتون مبارک کسی میتونه مراحل پلان کشیدن ریز بامثال توضیح بده؟اگه مرحله ای بگیدهم خوبه من تو مقیاس مشکل دارم میشه بگید چه ظوری مثلا مقیاس 1/100 رو می کشید با یه سری ریز فضاها تو کنکور نوشته 120 درصد تراکم مثلا قسمت اداری و.....ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه:(:cry:

zahra@

عضو جدید
:)

سلام ببخشید میشه فیلمهای آموزشی استاد صدیق رو هم بذارید ؟ممنون میشم

hodaara

عضو جدید
اسکیس - آموزش

سلام، من براي اسكيس ميخوام از خودنويس استفاده كنم ، ولي هيچي از ماركا نميدونم، و اينكه با خودنويس ميشه به راحتيه f كار كرد؟
ممنون

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sety

عضو جدید
سلام، من براي اسكيس ميخوام از خودنويس استفاده كنم ، ولي هيچي از ماركا نميدونم، و اينكه با خودنويس ميشه به راحتيه f كار كرد؟
ممنون

من از خودنویس مارک لامی استفاده می کنم آلمانیه خیلی رون تر و بهتر از f هم هست ;)

Arezoo1384

عضو جدید
ممنون

پارسال استاد علیمحمدزاده تو کلاسای ارشدشون به ما گفتن که میتونید برای اتودهاتون از snowman و برای خط های اصلیتون از unipin 0.3 و بالاتر استفاده کنید و البته این رو هم بگما روی قلم خطاطی اصرار داشتن.

Arezoo1384

عضو جدید
سلام
من رفتم واسه کلاس اسکیس ثبت نام کنم بهم میگن واسه ارشد هم اسکیس،هم راندو،هم کارگاه اسکیس،هم حل تمرین
اونایی که تجربه دارن لطفا بگن آیا واقعا همش لازمه؟؟؟

من با توجه به اینکه یه سال اسکیس دادم هر جا که اینو بهت گفتن حتما خیلی با تجربه اند:thumbsup2: چونکه هر کدوم از این قسمت ها یه ضعف هایی رو تو اسکیس برطرف میکنه. چقدر خوب که براتون کلاس حل تمرین گذاشتن. چون این خیلی برای اسکیس لازمه. کارگاه هم که یه فرصتیه که آدم خودش رو توی یه رقابت بسنجه و همین که بتونه زمان رو مدیریت کنه. چون خیلی ها اسکیسشون خوبه اما یه اسکیس خوب رو تو 8 ساعت میتونن بزنن برای همین باید زمان رو توی آزمون جدی گرفت و حسابی روش تمرین کرد:book:

saminightstar

عضو جدید
من امروز تو نشست آخر علیمحمدزاده هم رفتم. یه سری نکته‌های خیلی مهم گفتن که دوستان شاید به درد شما هم بخوره. این نکته‌ها رو برای کسایی گفتن که می‌خوان درصد اسکیسشون بالای 60 درصد بشه. من تند تند یادداشت کردم یه خورده قاطی شده.
1. باور و اعتماد به نفس ( یک نفر همیشه استثناست، همه نمی‌توانند ولی هر کس می‌تواند آن استثنا باشد).
2. باید دوید تا ته بودن// باید به منتقای درخت و خدا رسید// جایی میان بیخودی و کشف (خیلی تاکید داشتن که در مرحله چهارم یادگیری مطالب باید از ضمیر ناخود آگاه ما خارج بشه، جایی میان بیخودی و کشف. که سهراب هم این رو درک کرده بود و بیشتر معمارای بزرگ و کسایی که توی یه فنی خیلی موفق می‌شن وارد مرحله چهارم یادگیری می‌شن.)
3. فرم‌شناسی، هندسه، عملکرد و کانسپت. اینجا یه دیاگرامی برای ما ترسیم کردن که شکل مثلث داشت. توی یه رأس این مثلث تفکر بود، توی یه رأسش عملکرد بود و توی یه رأسش زیبایی شناسی بود و تاکید داشتن که باید یه معمار بتونه سه رأس این مثلث رو به تعادل برسونه و ذهن معمار در مرکز سه رأس مثلث قرار داره.
4. دیتیل‌های فنی در مقطع و ترسیم متعدد دیاگرام‌هایی که فرآیند طراحی رو نشون میدن. به دیاگرام‌های رنزو پیانو و ریچارد راجرز هم اشاره‌هایی داشتن.
5. راجع به مقوله‌ی هم زمانی در طراحی مدارک معماری ( پلان، حجم و مقطع ) با توجه به آموزش‌هایی که خودشون از مدرسه AA لندن دیدن.
6. رعایت اصول محورها در طراحی ( پلان‌های 2 محوره و 4 محوره مناسب آزمونند میشه تو زمان کوتاه جمعشون کرد.)
7. توجه به فضاهای بسته نیمه باز و باز و اینکه 10 درصد نمره به لنداسکیپ تعلق میگیره.
کلاً ایشون به سبک مینیمال هویت گرا تمایل نشون دادن و گفتن یه بخش عمده آموزششون بیان شاخصه‌های معماری ایرانیه مثل نمای 3 بخشی، تناسبات معماری ایرانی، ارزش فضا در مقابل فرم در معماری ایرانی و ... بعلاوه‌ی اصول طراحی معماری بین الملل. دوستان نکته‌ها خیلی بیشتر از اینا بود اگر فرصتی بشه بقیشو براتون میزارم. از دوست‌های دیگه هم می‌خوام که تو گذاشتن نکاتی که تو کلاس اسکیس‌ها یاد میگیرن بیان اینجا بگن که هممون استفاده کنیم.

آنستان

عضو جدید
من امروز تو نشست آخر علیمحمدزاده هم رفتم. یه سری نکته‌های خیلی مهم گفتن که دوستان شاید به درد شما هم بخوره. این نکته‌ها رو برای کسایی گفتن که می‌خوان درصد اسکیسشون بالای 60 درصد بشه. من تند تند یادداشت کردم یه خورده قاطی شده.
1. باور و اعتماد به نفس ( یک نفر همیشه استثناست، همه نمی‌توانند ولی هر کس می‌تواند آن استثنا باشد).
2. باید دوید تا ته بودن// باید به منتقای درخت و خدا رسید// جایی میان بیخودی و کشف (خیلی تاکید داشتن که در مرحله چهارم یادگیری مطالب باید از ضمیر ناخود آگاه ما خارج بشه، جایی میان بیخودی و کشف. که سهراب هم این رو درک کرده بود و بیشتر معمارای بزرگ و کسایی که توی یه فنی خیلی موفق می‌شن وارد مرحله چهارم یادگیری می‌شن.)
3. فرم‌شناسی، هندسه، عملکرد و کانسپت. اینجا یه دیاگرامی برای ما ترسیم کردن که شکل مثلث داشت. توی یه رأس این مثلث تفکر بود، توی یه رأسش عملکرد بود و توی یه رأسش زیبایی شناسی بود و تاکید داشتن که باید یه معمار بتونه سه رأس این مثلث رو به تعادل برسونه و ذهن معمار در مرکز سه رأس مثلث قرار داره.
4. دیتیل‌های فنی در مقطع و ترسیم متعدد دیاگرام‌هایی که فرآیند طراحی رو نشون میدن. به دیاگرام‌های رنزو پیانو و ریچارد راجرز هم اشاره‌هایی داشتن.
5. راجع به مقوله‌ی هم زمانی در طراحی مدارک معماری ( پلان، حجم و مقطع ) با توجه به آموزش‌هایی که خودشون از مدرسه AA لندن دیدن.
6. رعایت اصول محورها در طراحی ( پلان‌های 2 محوره و 4 محوره مناسب آزمونند میشه تو زمان کوتاه جمعشون کرد.)
7. توجه به فضاهای بسته نیمه باز و باز و اینکه 10 درصد نمره به لنداسکیپ تعلق میگیره.
کلاً ایشون به سبک مینیمال هویت گرا تمایل نشون دادن و گفتن یه بخش عمده آموزششون بیان شاخصه‌های معماری ایرانیه مثل نمای 3 بخشی، تناسبات معماری ایرانی، ارزش فضا در مقابل فرم در معماری ایرانی و ... بعلاوه‌ی اصول طراحی معماری بین الملل. دوستان نکته‌ها خیلی بیشتر از اینا بود اگر فرصتی بشه بقیشو براتون میزارم. از دوست‌های دیگه هم می‌خوام که تو گذاشتن نکاتی که تو کلاس اسکیس‌ها یاد میگیرن بیان اینجا بگن که هممون استفاده کنیم.

مرسی عزیزم ،منم تو نشست بودم دوستم یه قسمت هایی رو جا انداختی که من کاملش میکنم تا همه بتوننن استفاده کنن هرچند اینقدر تند تند اطلاعات میدادن که منم مثل تو ، توی نت برداری عقب میفتادم
خیلی به معماری ایرانی تاکید کردن استاد علیمحمدزاده گفتن داورای مسابقاتی مثل باغ بازار سبزه وار، سقوط ایرباس ، یادمان شمس و میرمیران اشتراکاتی با آزمون اسکیس سراسری دارن 4 تا داور مشترک با این مسابقات داره
گفتن حجم ها رو تا جایی که میتونین نشکونین پیوسته کار کنین هرچی ساده تر بهتر ، پیچیدگی تو آزمون و... جواب نمیده ، مدارکتون باید توی یه وحدتی ارائه بشه داور باید متوجه وحدت ذهن شما بشه شما نمیتونین هیچ کس رو گول بزنین هر فردباتجربه ای میفهمه که ذهن شما به وحدت رسیده یا هنوز تو سراسیمگی و آشفتگی وامونده
به سمت اسکیس ناب برین ، خوب چه جوری ؟ اسکیس ناب اصلا چیه ؟ به داور بگین " من دارم فکر می کنم " یعنی جریان شیت هاتون این رو به داور نشون بده ، شیت ها به جای اینکه حالت پاکنویس داشته باشه خود چکنویس باشه ، شیت های خیلی منظم به درد آزمون نمیخوره ، معماری رو اسم بردن که پشت دستمال کاغذی اتود طرح های بزرگ رو می کشیدو... گفتن داورها از این طور اسکیس ها که اصالت دارن خوششون میاد یک شیت رو نشون دادن که رتبه زیر 10 گرفته بود حجمش با مداد ترسیم شده بود بعد با خودکار آبی کناره های شیت پر از دیتیل های فنی بود بارنگ 730 کیورکالر هم یه جاهایی از شیت ، لکه گذاری کرده بود.گفتن من اینو میبینم یاد اتودهای روی کاغذ خودمون تو دفتر معماری میفتم قبل اینکه نرم افزاری بشه مطمئن باشین داور هم همین حس رو میگیره ...
گفتن اسکیس ها کلا 2 جور هستن : 1- اسکیس عام - که زیاد به درد کنور نمیخوره - نمایشگاهیه - قصد خودنمایی داره ، قشنگه و زیبایی داره و... و 2- اسکیس خاص یا اسکیس ناب : که تنها هدفش رسیدن به طرحه ، طراح با خودش صداقت داره ، تنها دغدغه ذهنش به طرح رسیدنه ، این اسکیس به طرق مختلف میتونه بیان شه مهم اینه که این مضمون رو داخل خودش داشته باشه ...
خانم علیمحمدزاده به یه مسئله خیلی تاکید داشتن و اون این بود که در یاد گرفتن هر حرفه ای 4 مرحله وجود داره ، مرحله1 : ناآگاه و ناتوانی مرحله 2: آگاه و ناتوانی (چون یه سری اطلاعات بهت منتقل شده ولی دست به عمل نزدی هنوز) مرحله3 : آگاه و توانایی به واسطه تمرین مکرر به این مرحله می رسی و البته یه روش درست
بعضی ها هم تو مرحله 2 متوقف میشن مرحله 2 ، مرحله تماشاگرهاست استاد شما هزارساعت پیانو بزنه شما پیانوییست میشی ؟ باید تمرین کنی اسکیس یه مهارت
و اما مرحله 4- کمی پیچیده بود گفتن شما به ناآگاهی می رسی و توانایی ، جریان فکر قطع میشه ، ضمیر ناخودآگاه فرمان رو به دست میگیره ، شما به یه توانایی تاثیرگذارو ناب میرسی مولانا تو مرحله 4 سیر میکرد همینطور شاعرا و هنرمندا و معمارای درجه 1 ، هر کدوم تو درصدی از مرحله 4 هستن ، گفتن فک میکنم شاید سالها زمان بخواد به 10 درصدی این مرحله برسیم مرحله ای بسیار سخت و دشوار ، چون که عشق به اون فن و هنر ،مارو به مرحله 4 میرسونه ، هیچ تظاهری ، هیچ هدف مادی و حقیری ، کسی رو به مرحله 4 یک فن(معماری) نمیتونه برسونه جز عشق به معماری ...
آزمون ارشد یک حلقه از هزار حلقه به هم پیوسته ی، زنجیر معماریه ، وکارشناسی ارشد نیازی به حضور در مرحله 4 نداره ، تا خود مرحله 3 ، پیروز آزمون هستیم مرحله 4 برای کسایی هست که معماری هدفشونه نه اسکیس و کنکور

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال مهم داشتم
جایی هست که بشه سوالات اسکیس سالهای اخیر +اسکیس نفرات برتر یا حداقل کسایی که نمره بالایی گرفتن رو دانلود کرد?

fzgnj

عضو جدید
بچه هايي كه رفته بوديد همايش سپيده عليزاده ميشه بگيد راجع به درصدا چيزي گفتن يا نه؟؟؟اينكه ميانگينا امسال چه جوريه و ....

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان..
با آرزوی موفقیت برای شما در آزمون تئوری و عملی ، من می تونم بهتون کمک کنم.راهنمایی و کمک خواستین پیغام بدین.
در ضمن من و دوستمتو تبریز ،کلاس اسکیس گذاشتیم و کسایی که تبریز هستن یا نزدیک تبریز می تونن بیان و جلسه اولمون رایگان هست و نکات کلی گفته می شه.من خودم سابقه حضور در کلاس دو استاد اسکیس معروف و همچنین مطالب درسی استادان دیگر رو دارم و کسایی که منو نمی شناسن ، من با 55 درصد اسکیس از هنر تبریز قبول شدم.
تو این کلاس ، قرار نیست مثل همه کلاس ها از خط و پرسپکتیو و ... شروع نمی کنیم و یه متد ترکیبی و خاص استفاده می شه که شامل مبانی نظری و کانسپت و مقطع و ارائه دارای اولویت بالاتری هستن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
saminightstar و آنستان عزیز من از شما ممنونم که سعی می کنین جو کلاسایی که رفتین رو برای امثالی مثل من شرح بدین.راستش پر واضحه که هیچکی مجبور به انجام یه کاری مثل این نیست. ولی شما این کارو انجام میدین.بی نهایت از شما و دوستانی مثل شما تشکر میکنم.:gol::gol:
پ ن....البته راستش من به شخصه مدیون همه بچه های این باشگاه هستم

Arezoo1384

عضو جدید
بچه هايي كه رفته بوديد همايش سپيده عليزاده ميشه بگيد راجع به درصدا چيزي گفتن يا نه؟؟؟اينكه ميانگينا امسال چه جوريه و ....

من سال پیش همایش ایشون رو رفته بودم امسال نرفتم ولی خیلی از دوستام رو امسال به کلاس ایشون معرفی کردم از دوستام که پرسیدم نظر خانم علیمحمدزاده و همکارانشون این بود که: 1. گفتن سوالا مخصوصا درک عمومی، میانگینش افت خیلی زیادی نسبت به سال قبل داشت بچه ها میگفتن کسایی که سال پیش درک رو 60-70 زدن امسال 20-30 زدن 2. راجع به منظر هم گفتن که تفاوت زیادی با سال های قبل نداشت از این نظر که منظر همیشه منابع تقریبا نا مشخصی داره باید کلی مجله باغ نظر و... بخونی تا شاید بتونی یه درصد بالا بزنی 3. و آخر اینکه سوالها به شدت قیاسی و تحلیلی شده و منابع وسعت گرفته و فقط خوندن منابع اصلی به هیچ وجه کافی نیست بلکه تاکید داشتن باید معماری رو زندگی کردو ... آخر اینکه مثلا میانگین های بالای 40 درصد سال پیش امسال 15-20 درصدی پایین اومده.

ex5*ser

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان برای رتبه اولیه حدود 150 با چه درصدی حدودا میشه دانشگاه تهران قبول شد؟
دانشگاه تهران اسکیس و تئوری خوبی می خواد . رتبه پیش بینی شدتون تا 300 می تونه جابجا بشه ، پس اسکیس رو باید خیلی خوب به بالا بزنید.چون ممکنه درصد ماکس تو یه سالی یه عددی باشه که ساله قبلش اینطوری نبود . فرض کنیم ماکسیمم درصد معماری 70 شده پس قبولین تو دسته هایی بین این تقسیم بندی قرار میگیرن.
یعنی 10 درصد افراد 8 % -15 درصدشون تا 18% و25 درصد افراد 20 درصد و...توزیع فراوانی ها اکثرا بدین صورته یعنی تو یه ساله به بخش کثیری 20 درصد می دن.اینا رو از بچه ها و آمار حاصل پیدا کنید.
در کل بازی با این اعداد صرفا جنبه توضیح داره و واسه اسکیس باید رتبه های پایینی تون هم در نظر بگیرین.پس اگه دقت کنید هزار تا فاکتور با هم جمع می شن ، پس فقط اسکیس کار کنید و کاری با درصدش نداشته باشید که محاله از الان بگین چقدر می خوایین و چقدر می گیرین.

saminightstar

عضو جدید
دوستان برای رتبه اولیه حدود 150 با چه درصدی حدودا میشه دانشگاه تهران قبول شد؟

دوستان هر سال با سالای دیگه فرق داره ولی فکر میکنم با توجه به اطلاعاتی که دوستام بهم رسوندن و از مشاورای آتلیه نقطه پرسیدم میتونم بهت بگم که اگه اسکیست رو بالاتر از 70 بزنی 100 درصد تو دانشگاه تهران قبولی. چون رتبه ی 150 کلا رتبه ی خیلی خوبیه اگه اسکیست رو حتی کمتر هم بزنی باز احتمال قبولی داری. من 2 تا از درصدا رو بهت میگم که دوستام بودن یکیشون کلاس نمی رفت و اون یکی کلاسای خانم علیمحمدزاده رو میرفت. یکیشون تئوریش 140 بود اسکیس رو 68 درصد زد دانشگاه تهران قبول شد و دومی رتبه تئوریش 120 بود اونم اسکیس رو بالای 60 درصد زد و دانشگاه تهران قبول شد. یه موردم که شنیدم با تئوری 1400 خانمی 3 سال پیش تونست شبانه دانشگاه تهران قبول شه. خودمم تعجب کردم:surprised: و کلی هم قبولیش سر و صدا کرده بود. درصد دقیق اسکیسش رو متاسفانه نمیدونم.

mos6762

عضو جدید
سلام دوست عزیز خوبید من دوست خودم رتبه847 بود با اسکیس55 درصد روزانه هنرتهران کرج قبول شذ .خودم الان ارشدم اما همکلاسیم 823 بوده روزانه باهنر کرمان شده.با58درصد اسکیس.دوستم640بود با38 درصد شبانه باهنر کرمان.رتبه 15سال 89با اسکیس30وخورده ای دانشگاه تهران.رتبه 40با اسکیس حدود 40علم و صنعت

revit

عضو جدید
سلام به معماران گرامی. کسانی که برای معماری این مرز و بوم زحمت خواهند کشید و معماری گذشتگانمان را همچنان زنده و تدوام خواهند داد.
امیدوارم همگی برای اسکیس برنامه ریزی کرده باشید. امروز میخوام یک کتاب خوب بهتون معرفی کنم که خودمم دارم مطالعه میکنم گفتم به شما هم معرفی کنم برای اینکه تو اسکیس به دردتون میخوره همچنین برای زندگیتون!
به طور مختصر میگویم: مضمون این کتاب درباره ی نظریه و روش های طراحی ست.

آنالوطیقای طراحی: بازنگری انگاره ها و پنداره ها در فرآیند طراحی فرم و فضای معاصر | نوشته ی: دکتر محمود رضایی | انتشارات دانشگاه آزاد تهران مرکز.

کتاب با مقدمه ی: دکتر علی اکبر صارمی - دکتر هاشم هاشم نژاد.

*** عکس جلد کتاب را ضمیمه کردم***

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=232946&stc=1

در ضمن اگر وقت داشتید فرم. فضا و نظم کتاب خوبی ست. همچنین بوطیقای معماری (دو جلدی).
همگی موفق باشید.

پیوست ها

• 1246.jpg
    1246.jpg
    32.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام
استفاده از خط کش واسه اسکیس مشکل داره؟؟؟ اگه نداره پس چرا این همه تمرین خط میکنیم؟؟؟؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
استفاده از خط کش واسه اسکیس مشکل داره؟؟؟ اگه نداره پس چرا این همه تمرین خط میکنیم؟؟؟؟
ُسلام شهید.نه، مشکلی نداره، حتی بعضی از استادا روش تدریسشون با خط کشه. این یه جور کار سلیقه ایه. بستگی به خودت داره که کدوم رو انتخاب کنی. من خودم بلد نیستم دستی بکشم. تو اگه میدونی کارت با خط کش بهترین میشه خب با خط کش بکش......کلا به نظرم سبک کشدن مهم نیس، مهم اینه که تو هر کار و سبکی که هستی بهترین باشی

Arezoo1384

عضو جدید
سلام

معمارای اصیل و داورای دانشگاه تهران خوششون نمیاد که دانشجو از خط کش استفاده کنه. به خاطر اینکه آزمون اسکیس همون بیان اتودهای فکری یه معماره. همون کاری که معمارا تو دفترشون انجام میدن و کانسپتهاشون رو روی کاغذ ترسیم می کنن.حالا تصور کنید یه معمار هر وقت که یه کانسپت به ذهنش رسید بیاد از خط کش استفاده کنه. این کارو خیلی سخت می کنه. چون اگه تو کتابا دیده باشی خیلی از معمارا حتی پشت یه دستمال کاغذی کانسپت فکریشون رو میکشن. یعنی منظورم اینه که سعی می کنن که واسطه های بین خودشون و ذهنشون کم کنن. خط کش حکم همون واسطه ها رو داره. ارتباط ذهن معمار با کاغذ رو طولانی تر میکنه و این ارتباط تصنعی تر میشه. یه چیزی بگم:redface: این جمله ها رو استادم خانم علیمحمدزاده بهم گفته و جزء سوالای خود من هم بود همیشه.

آنستان

عضو جدید

بله من تو همایش خانم سپیده علیمحمدزاده شرکت داشتم ، نظرشون این بود که بین حداقل 300 تخمین رتبه ای که انجام دادن و قیاسش با سال پیش یه ریزش حداقل 15 تا حداکثر 20 درصدی تو میانگین بچه ها بود در قیاس با سالهای پیش ، کسی که سال پیش میانگینش 45 شده بود امسال به 30 رسید که دقیقا یکی از بچه هایی بود که تو جمع حضور داشت.

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
بچه ها کسی میتونه کتاب یا جزوه‌ای در مورد مفاهیمی مثل تراکم، سطح اشغال، ضوابط اشغال زمین و.. معرفی بکنه؟

zeytoun313

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کسی تا حالا کتاب ایده و خلاقیت در معماری احسان طایفه رو دیده آیا؟!
می دونید چه جوریه؟چقدر مفیده ؟!

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
کسی تا حالا کتاب ایده و خلاقیت در معماری احسان طایفه رو دیده آیا؟!
می دونید چه جوریه؟چقدر مفیده ؟!

سلام من دارمش
بنظر من کتاب خوبیه! ولی نمیدونم از چه نظر خوب بودن مد نظر شماست

revit

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه کتاب یا جزوه‌ای در مورد مفاهیمی مثل تراکم، سطح اشغال، ضوابط اشغال زمین و.. معرفی بکنه؟

با توضیحاتتون ظاهرا طرح 5 دارید!
کتاب دیل کتابی ست جامع و کامل از مطالبی شما میخواهید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=233965&stc=1

پیوست ها

• 33.jpg
    33.jpg
    33 کیلوبایت · بازدیدها: 0
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا