اسکیس - آموزش

وضعیت
موضوع بسته شده است.

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
DDDIQ گفت:

با سلام
این تاپیک تنها
به منظور قرار دادن نمونه کارهای شما و مطرح کردن سوالات و دریافت مشاوره در رابطه با تکنیک های اسکیس و همچنین به اشتراک گذاشتن فایل های مفید می باشد لطفا از ارسال هرگونه پست غیر مرتبط خودداری کنید
سپاسگزارم

تاپیک های مرتبط :

• [*=right]اسكيس - مشاوره به منظور مطرح کردن هر گونه سوال در رابطه با کلیات آزمون اسکیس و مشاوره در رابطه با کلاسهای اسکیس (لازم به ذکر است پست های ابتدایی این تاپیک آرشیوی از پست های مفید سال گذشته می باشند)

• [*=right]تمرین گروهی اسکیس 92 این تاپیک تنها به منظور تمرین و کرکسیون گروهی اسکیس با تمریناتی که توسط دوستان به صورت منظم در این تاپیک قرار داده میشود می باشد

یا خدا

با سلام خدمت همه دوستای جریان دهنده زندگی
یه هفته از کنکور گذشت و الان همه خستگی درسا رو پشت سر گذاشتن
این چند روزه خیلیا رفتن کلاسای اسکیس ثبت نام کردند من خودم به شخصه تا بعد عید هیچ علاقه ای به رفتن به کلاس اسکیس رو ندارم و قصدم اینکه خودم تمرین کنم
هرکی پایه هست شروع کنیم خط بکشیم و کارامونو بزاریم اینجا و ایراداته همو بگیریم.
سال پیش این مسیر بخوبی طی شد و خیلیا نتیجشو گرفتن ایشالا امسال نوبت ماست.
من نمونه کارای سال پیشو که تمرین کردنو گرفتم کم کم میزارم تا باهم تمرین کنیم
هر کی پایست یا علی :gol:

فهرست تاپیک :

• آرشیو :
پروژه عملی(اسکیس)معماری 91 #47
پروژه عملی ( اسکیس) معماری 90 #58

• پست های آموزشی
تمرینات کلاس استاد صدیق
جلسه اول : #4
جلسه دوم :#6
جلسه سوم : #45
جلسه 4 و 5 : #144
جلسه 6 و 7 : #146

آموزش و تمرین های خط #148

تمرین پرسپکتیو ( استاد حسینی ) #142
تمرین پرسپکتیو#143

• مطالب
اقلیم بندی
اقلیم گرم و خشک #103 . #106
اقلیم شمال:#104
اقلیم معتدل و مرطوب #105
اقلیم سرد :#97 #98
ویژگی های اقلیمی #91 #92 #93

دانلود کتاب های اسکیس :

#128 #15

پست های مفید
از تاپیک سال گذشته#2
نکاتی در مورد خط کشیدن #77
اسکیس طرح خاک #113
چند نمونه اسکیس ( صلواتی ) #125 . #126

آخرین ویرایش توسط مدیر:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه کسی ثبت نامم کرده چند جلسه اول درگیره خط کشیدنه پس اگه هزینه هم کردید نزارید استادا شمارو با خط کشیدن سرگرم کنن
این چندتا عکس از تاپیک سال پیشه شروع کنیم ماهم تا عقب نیفتیم;)

پیوست ها

• Skitch01.rar
    2.6 مگایابت · بازدیدها: 0

sallarmelli

عضو جدید
Pyramids برای شروع تمرین خیلی خوبی هست ولی من موافق که 2 و 3 روز بعد از آمدن کلید شروع کنیم به کار کردن چون بعد اومدن کلید دوباره بررسی سوالات حداقل به مدت یک هفته بسیار داغ می شه پس من یک هفته دیگه شروع می کنم اگه موافقی بذاریم برای یک هقته دیگه

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینم تمرین شروع بکار کلاس استاد صدیق 7جلسست ایشالا کم کم میزارمشون;)
و یه نکته اینکه در طراحی سایت پلان برای ورودی ماشینها باید کندرو قرار بدیم که ماشینها سرعتشونو کم کنن برای اینکار مثل قسمت تعویض چرخ ماشینهای رالی یه مسیر تعریف میکنیم:cool:

پیوست ها

• J 1.rar
    970.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا کسی نمیاد اینجا مگه قرار نیست اسکیس تمرین کنیم؟؟
اینم جلسه دوم کلاس صدیق شنا انجام بده عقب نمونی منم دارم انجام میدم ایشالا کم کم خیالا هم راحت شه اینجا یه رونقی بگیره

پیوست ها

• J 2.rar
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 0

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون خیلی کاری خوبی می کنی ایشالله اجرت خدا بده

کاش هدف هر تمرین رو هم می نوشتی؟

ممنون از شما
نظر خوبیه من تو این تمرین سمت چپ سعی میکردم یه نقطه ای تو صفحه رو انتخاب کنم و خطم رو صاف به اونجا برسونم این کار باعث میشه موقع ترسیم پرسپکتیو خطها دقیقتر به سمت نقطه فرار برند و کار سریعتر انجام بشه
همونطور که میدونید در ترسیم پرسپکتیو لازم نیست همه خطها به سمت نقطه فرار برند پس کشیدن خطهای موازی با خطوط اصلی در رسم جزئیات خیلی مهمه این کار رو در سمت راست سعی کردم انجام بدم البته دیدم کاغذ سفیده برکت خدا رو اصراف نکنم بیه صفحه رو برای تمرکز دایره کشیدم:)
یاعلی حالا شما هم دست به قلم شیدو کاراتونو بزارید اینجا تا ماهم از نکات شما استفاده کنیم:)
بچه ها یادتون باشه اگه دانته و حتی خود داوینچی بشینن سر جلسه اسکیس 15% هم نمیگیرن چون ارزش هر کار به تفکر ترسیمیشه و نحوه عملکردو ... شک نکنید که بهترین پرسپکتیوا نمره ای ندارند ما اینجا سعی میکنیم یاد بگیریم که چطور تفکرات خودمون رو به روی کاغذ بیارم و این دانش معماریه که هر شخصی استقلال خودش رو در این مورد داره پس ناراحت این نباشید که دارید به رقیباتون کمک میکنید.;)

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
من دارم باهاتون تمرین میکنم.واقعا ممنون ایشالا نفر 1 کنکور اسکیس بشی.;);):w27:منم دوم بشم:w14::biggrin:

:d حتی نمیتونم بهش فکر کنم:D
سعی کنید کاراتونو اینجا بزارید و در مورد خط کشیدنتون و نتیجه هایی که میگیرید توضیح بدید تا هم چیزی ازتون یاد بگیریم هم اگر خدای نکرده اشتباهی داشتید برطرف شه;)

erisss

عضو جدید
دوستان من تایپیک پارسالو دیروز دیدم اگه میخواین تایپیکتون خراب نشه از همین اول هر تمرینی که می کنید حتی اگه مثل یه بچه 5 ساله خط میکشین بازم کاراتونو بزارین . اگه منتظر بمونین هر موقع دستتون خوب شد کار بزارین تایپیک از رونق میفته و به درد نمیخوره .کارای ضعیفتونو بزارین مطمین باشین خیلی ها مثل شماها هستن

mbarsen

عضو جدید
موافقم ، اما روزی نیم ساعت خیلی کمه دوست عزیز . خیلیییی ... اما یه ساعت مشخص مثلا ساعت 10 شب

آره نیم ساعت که خیلی کمه منظورم اینه اگه نیم ساعتم شد بازم نا امید نباشیم و کارامونو بزاریم.. منکه از شنبه میزارم.. کارامم داغونه چون اگه یه کنکور اسکیس پارسالو که 4 ساعت بود بزارم کنار 2 ساله دست به قلم نزدم و البته برام مهم نیس مهم تمرینه و با هم ادامه بدیم :)

arch 1 teh

عضو جدید
سلام دوستان جدید من !!!!!من دوره نقاحت بعد از کنکور رو پشت سر گذاشتم و با انزجار متوجه شدم رتبه ام از پارسال که 300 بوده امسال بد تر خواهد شد ..........اما دیگه نمی خزام پا پس بگشم باید رفت چلو پس منهم با شما هستم ولی اول از همه دوست دازم خودم رو کاملا خدمت شماها معرفی کنم!من حمیدرضا قهرمان پوری هستم 68 متولد شدم معماری شیراز خوندم و 2 سال تجربه کار دارم همچنین پارسال با رتبه اولیه 340 و اسکیس 39 درصد تهران و شیراز و اصفهان قبول نشدم.پس تجربه ام بهم میگه اسکیس رو باید 90 درصد بزنم امسال چون رتبه ام به خوبی پارسال نخواهذ شد.دوستان من به همه تون احترام میزارم و دوست دارم واقعا یک تیم باشیم.یا علی
سلام دوست عزیز من پارسال 22 تیر واسه سمینار دکتر مهرداد حدیقی تهران بودم
یادم هست شما کنار دوستم(م فسایی) توی هواپیما بودین و راجع به اسکیس صحبت میکردین و تنها چندتا ماژیک و یک خودنویس با خود داشتین و دوستم بسیار از شما (تا اونجای که یادم هست،گفت حمید قهرمانپور (اتوود) )تعریف میکرد راجع به قوی بودن در اسکیس و....... درسته؟
آخه چراااا اینجوری با این درصد و رتبه؟

آخرین ویرایش:

pyramids

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد فاجعه عظیم سنجش دوباره 4تا خط کشیم
دوستان نظرشونو بگن و کمک کنند
شما هم سعی کنید کاراتونو بزارید تا خطاتونو دیده شه و بتونیم با کمک هم نقصامونو برطرف کنیم

پیوست ها

• Scan-130221-0001.jpg
    Scan-130221-0001.jpg
    49.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
منم هستم تا فردا یه پروژه باید تموم کنم بعد اون منم آزاد میشم.تقریبا 2 ماه پیش کلاسهای عسگری پور رو رفتم و میشه گفت راضی بودم ولی به قول دوستان به تلاش خودت بستگی داره...
منم میگم دستو تو خط قوی کنیم اینجا موضوع بدیم و بعد کرکسیون کنیم...البته منم نا گفته نماند تو ایده و جمع و جور کردن طرح مشکل دارم.کما اینکه این نکته تو کنکور مهمتر تا راندو....

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یه سوال بازار کاغد داریم ایا؟ادرسش کجاست؟
با چی (کاغذ نوع قلم و ماژیک و...)تمرین میکنید؟
ابزاراتون به طور کامل بگین

بعدا نوشت:لطفا زود جواب بدید این هفته نت ندارم جواب رو نمی بینم:smile:

آخرین ویرایش:

mbarsen

عضو جدید

هاا؟؟ من فقط خودنویسو روان نویسو گهگاهی ماژیک
کاغذ آ3 معمولی..
پارسم خوبه

arch 1 teh

عضو جدید

سعی کن با خود نویس انجام بدی تا اعتماد به نفست بره بالا
خودنویسات این مارکا باشن بهتره (پلیکانو،اشنیلر،لامی،)
اف استدلر و ماژیک تاچ مشکی
کاغذم فقط a3
فعلا کاغذ معمولی انا واسه آمادگی اسکیس بهتر از اشتنبا یا فابیانو

naser1990

عضو جدید
بچه ها کسی میتونه این کتاب چگونه معمارانه طراحی کنیم 1 رو تیکه تیکه بزاره یکی از دوستان ادرس داده بود ولی حجمش خیلی زیاده

hoodad_gh2007

عضو جدید
سلام دوست عزیز من پارسال 22 تیر واسه سمینار دکتر مهرداد حدیقی تهران بودم
یادم هست شما کنار دوستم(م فسایی) توی هواپیما بودین و راجع به اسکیس صحبت میکردین و تنها چندتا ماژیک و یک خودنویس با خود داشتین و دوستم بسیار از شما (تا اونجای که یادم هست،گفت حمید قهرمانپور (اتوود) )تعریف میکرد راجع به قوی بودن در اسکیس و....... درسته؟
آخه چراااا اینجوری با این درصد و رتبه؟
ای بابا این دوزه و زمانه روزگار جنگه کم اوردم همین بله من با 2 تا خودنویس رفتم سر جلسه و 2 تا ماژیک و مداد رنگی 40 درصد زدم اشتباه کردم و..........................

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا