[ اسکوپ سنگ نما ] نکات اجرایی

shahram_anvar

عضو جدید
کاربر ممتاز
سنگهاي مصنوعي منظورتون سنگ آنتيك هست؟
و اينكه تو دستمزد چقد تاثير داره اسكوپ كردن(براي سنگكار)

موارد مالیشو نمیدونم!!!
ولی توو قرارداد ما با پیمانکار جز وظایفش بود این کار
من سنگ مصنوعی (شبیه سازی شده گرانیت) کار کردم
خیلی محکمه و با سنگبر نمیتونستیم برش بزنیم و اگه میخواستیم اسکوپ کنیم پرت زیاد میدادیم و چون پشتش آجدار بود مشکلی نداشت و چسبندگیش خوبه
در مورد سنگ آنتیک چون کار نکردم نظری نمیتونم بدم

amirabbasian

عضو جدید
خيلي جالب شد برام بايد بيشتر راجع بهش تحقيق كنم چون واقعا اسكوپ خيلي خوبه.من خيلي ساختمون ديدم كه بعد حتي يكسال سنگ نما ريزش كرده

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
اسکوپ کردن سنگ نما

اتصالات دوغابی سنگ با نما به این شکل بود که پس از مدتی سنگهای با جذب آب کمتر مثل گرانیت از نما جدا می شد و از روی نما می افتاد… پس از آن برای حل این مشکل سنگ را به نما پیچ و رول پلاک می کردند اما پیچ پس از مدتی زنگ می زد و موجب خراب شدن سنگ می شد .

برای جلو گیری از این مسایل در حال حاضر راههای مختلفی وجود دارد یکی از آنها اسکوپ سیمی سنگ به نماست که اجرای آن دقیقا مطابق است با جزییات ارائه شده از سازمان برنامه و بودجه. مطابق شکل در لبه های سنگ شیار هایی داده شده و سیم اسکوپ از آنها رد می شود، فاصله بین سیم تا سنگ را قطعات کوچک سنگ قرار می دهند و لقمه می نامند، وظیفه اینها فاصله اندازی است تا سیم کاملا در داخل ملات یا دوغاب قرار گیرد…
نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد ضخامت سیم است که ۱٫۵ تا ۲ میلیمتر باید باشد، ضخامتهای کمتر از آن را باید به صورت دولایه به کار برد و اصطلاحا سیم باید قادر باشد وزن سنگ را تحمل کند همچنین باید کشیده و محکم باشد، اتصالات شل و ول مورد پذیرش نیست. نکته دوم گالوانیزه بودن سیم است که برای آزمایش قطعه ای از آن را باید در آب قرار داد، سیمهای چینی گالوانیزه نیستند و به سرعت زنگ زده و می پوسند، و در بد ترین حالت ،رنگ زرد زنگ زدگی در برخی سنگهای کریستال و چینی(منظور از چینی جنس سنگ است نه کشور چین) به داخل سنگ نفوذ می کند و موجب تغییر رنگ سنگ در آن نقطه می شود.​
scope-اسکوپ کردن سنگ نما.jpgمنبع : http://stony.ir

آخرین ویرایش: