اسكيس - مشاوره

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان من رتبه کنکورم پارسال خوب نبود ولی با یه اسکیس 58 دانشگاه مدرس قبول شدم کلاسای اسکیس مهندس امیر شقاقی رو میرفتم تو ایوان خانه واقعا عالی بود من که خیلی راضی بودم با اون رتبه داغونم واقعا معجزه بود از ایوان خانه ممنونم

امکانش هست بگید رتبه اولیه تون چند بوده؟

مارال 110

عضو جدید
سلام .بچه ها میگما خوش به حالتون که همه استادا هستند میتونین انتخاب کنید جای ما فکر کنم یه استادم نباشه.

آنستان

عضو جدید
میدونید خیلی خوبه که ما خودمون تمرین کنیم ولی یه برنامه منسجم میخوادو آزمون و خطا داره ،تئوری و اسکیس متفاوتن ، من با بچه هایی که پیش چند تا استاد میرن خیلی مخالفم ولی تو هر کاری یه رهبر خوب کارگشاست نیاز به یه فرد باتجربه داریم که مسیرمون پیچیده وانحرافی نشه حجت میگه دنبال طراح خوبه درسته ، ولی بعضی از بچه ها که واقعا تو همون دانشگاه تهران درس طرحشون 19 بود نتونستن تهران قبول شن فقط به خاطر اینکه نمیتونستن تو 4 ساعت شیت ببندن بعضی ها تکنیک های اسکیس زدن رو بلد نبودن ولی طراح های خوبی بودن و همینطور شاید در آینده معمارهای خوبی هم بشن متاسفانه اسکیس زیاد منصفانه نیست من خودم از تجربه یه استاد دارم استفاده میکنم تا راه کوتاه تر شه ولی میخوام خودم باشم

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
میدونید خیلی خوبه که ما خودمون تمرین کنیم ولی یه برنامه منسجم میخوادو آزمون و خطا داره ،تئوری و اسکیس متفاوتن ، من با بچه هایی که پیش چند تا استاد میرن خیلی مخالفم ولی تو هر کاری یه رهبر خوب کارگشاست نیاز به یه فرد باتجربه داریم که مسیرمون پیچیده وانحرافی نشه حجت میگه دنبال طراح خوبه درسته ، ولی بعضی از بچه ها که واقعا تو همون دانشگاه تهران درس طرحشون 19 بود نتونستن تهران قبول شن فقط به خاطر اینکه نمیتونستن تو 4 ساعت شیت ببندن بعضی ها تکنیک های اسکیس زدن رو بلد نبودن ولی طراح های خوبی بودن و همینطور شاید در آینده معمارهای خوبی هم بشن متاسفانه اسکیس زیاد منصفانه نیست من خودم از تجربه یه استاد دارم استفاده میکنم تا راه کوتاه تر شه ولی میخوام خودم باشم
من که نگفتم کسی کلاس نره و خوب نیست یا بشینین خودتون سرخود برنامه ریزی کنین، من بیشتر وقتا تاپیکای باشگاهو دنبال کردم هر سال بودن کسایی که کلاس می رن میان اطلاعات شونو در اختیار بقیه می ذارن، درسته به خوبی یه کلاس نمی شه ولی بازم نشون می ده تو چه مسیری باید کار کنی، در واقع بین دو گزینه ناامید شدن و تلاش کردن بدیهیه دومی به نتیجه می رسه، منم فقط در کنار این اصل همیشگی برداشت شخصی خودمم اضافه کردم

سوسن طاهری

عضو جدید
میشه ی توضیح درمورد امتحانمون بدید؟؟ اصلا چجوریه؟ نحوه سوال دادن؟ کجاها برگزار میشه؟ زمانش چقدر؟ چه ایتمایی باید کار کنیم؟؟ و اینکه از کی باید شروع کنیم به کار کردن؟؟؟ دستم ضعیف رو به متوسط !!!!من اصلا چیزی درموردش نمیدونم!!!

آخرین ویرایش:

mrsetareh

عضو جدید

با درود

ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید :

من میخوام امتحان اسکیس شرکت کنم اما قصد ندارم کلاس اسکیس شرکت کنم.
کتابای اسکیس و راندوی صدیق و چند تا کتابای دیگه دارم (البته سیاه قلم کار میکنم و سبک و سیاق دیگه ای رو میپسندم،مشابه نمونه کارهای دانشکاه بوزار) که می خوام با یه برنامه ای با اون برم جلو،از نظر مبانی نظری و اصول اسکیس تا حدودی مسلط هستم و تکنیک های خاصی رو باید تقویت کنم،مثل زمان و سرعت عمل..........................فکر میکنید کلاس اسکیس ضروریه ؟

به یه سری توصیه برای برنامه ریزی نیاز دارم..(مکمل بر توصیه های ارائه شده در #1480 ) ممنون میشم

Arezoo1384

عضو جدید

با درود

ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید :

من میخوام امتحان اسکیس شرکت کنم اما قصد ندارم کلاس اسکیس شرکت کنم.
کتابای اسکیس و راندوی صدیق و چند تا کتابای دیگه دارم (البته سیاه قلم کار میکنم و سبک و سیاق دیگه ای رو میپسندم،مشابه نمونه کارهای دانشکاه بوزار) که می خوام با یه برنامه ای با اون برم جلو،از نظر مبانی نظری و اصول اسکیس تا حدودی مسلط هستم و تکنیک های خاصی رو باید تقویت کنم،مثل زمان و سرعت عمل..........................فکر میکنید کلاس اسکیس ضروریه ؟

به یه سری توصیه برای برنامه ریزی نیاز دارم..(مکمل بر توصیه های ارائه شده در #1480 ) ممنون میشم

دوست گرامی من توی تئوری اصلا کلاس نرفتم. ولی کلاس نرفتن تو اسکیس رو خیلی خطری میدونم:eek: من یه سال کنکور دادم سال دوممه.درصد اسکیسم خیلی خوب شد ولی تئوریم افتضاح بود نزدیک 3000 بود واسه همین قبول نشدم:crying:من نقطه میرفتم. بگما من نقطه تهران رو میرفتم چون تا جایی که من میدونم نقطه یه شعبه تو رشت هم داره. اگه از کتاب هم می خوای استفاده کنی از کتاب اسکیس استفاده نکن. استادم همیشه به ما میگفت از کتابای معمارای بزرگ مثل لویی کان- پل رودولف - الوار ارتو- ریچارد مایر و... استفاده کنید. چونکه کتاب اسکیسا دست همه هست این کتابا رو هم به عنوان منبع به ما معرفی کرده بودن. لیستش خیلی طولانیه. توش مجلات هم بود و یه عالمه سایتهای خارجی. اینا در کنار درس دادن استاد خیلی به من کمک کردن.

mrsetareh

عضو جدید
دوست گرامی من توی تئوری اصلا کلاس نرفتم. ولی کلاس نرفتن تو اسکیس رو خیلی خطری میدونم:eek: من یه سال کنکور دادم سال دوممه.درصد اسکیسم خیلی خوب شد ولی تئوریم افتضاح بود نزدیک 3000 بود واسه همین قبول نشدم:crying:من نقطه میرفتم. بگما من نقطه تهران رو میرفتم چون تا جایی که من میدونم نقطه یه شعبه تو رشت هم داره. اگه از کتاب هم می خوای استفاده کنی از کتاب اسکیس استفاده نکن. استادم همیشه به ما میگفت از کتابای معمارای بزرگ مثل لویی کان- پل رودولف - الوار ارتو- ریچارد مایر و... استفاده کنید. چونکه کتاب اسکیسا دست همه هست این کتابا رو هم به عنوان منبع به ما معرفی کرده بودن. لیستش خیلی طولانیه. توش مجلات هم بود و یه عالمه سایتهای خارجی. اینا در کنار درس دادن استاد خیلی به من کمک کردن.

"استادم همیشه به ما میگفت از کتابای معمارای بزرگ مثل لویی کان- پل رودولف - الوار ارتو- ریچارد مایر و... استفاده کنید"
از اینکه میگی کتاب اسکیس این معمارا،منظورت رو واضح متوجه نمیشم،
منظورت کتاب آثارشون هستش یا کتاب روند طراحیشون(؟) ؟ لطفا کتابی که مد نظرت هستش رو معرفی کن..

یه سوال دیگه،
تاثیرای مثبتی که کلاس اسکیس داره نسبت به روند شخصی،فرضا من،رو میشه تیتر وار بگی ؟

متشکر

Sar-I

عضو جدید
سلام ، یه سوال : 5 ماه آخه کافیه برا اسکیس ؟!! ... من امسال آزمایشی دادم و سال بعد کنکور خودمه. یعنی تا بعد ارشد سال بعد هیچ کاری برا اسکیس نکنم ؟؟؟ وضعیتمم افتضاح در نظر بگیرین ! : (

saminightstar

عضو جدید
بچه ها کسی خبری از اسکیس منظر نداره که چه جوریه؟

من امروز خودم برای اسکیس منظر رفتم مشاوره گرفتم. برای منظر باید همین کلاسایی که برای معماری هست رو بگذرونی چونکه خیلی از مباحث بین اینا مشترکه و بعد تموم شدن دوره اول، اون وقتیکه جوابای تئوری اومد استاد علیمحمدزاده توی آتلیه نقطه قراره که کلاس ویژه منظر هم بزاره.

آنستان

عضو جدید

"استادم همیشه به ما میگفت از کتابای معمارای بزرگ مثل لویی کان- پل رودولف - الوار ارتو- ریچارد مایر و... استفاده کنید"
از اینکه میگی کتاب اسکیس این معمارا،منظورت رو واضح متوجه نمیشم،
منظورت کتاب آثارشون هستش یا کتاب روند طراحیشون(؟) ؟ لطفا کتابی که مد نظرت هستش رو معرفی کن..

یه سوال دیگه،
تاثیرای مثبتی که کلاس اسکیس داره نسبت به روند شخصی،فرضا من،رو میشه تیتر وار بگی ؟

متشکر

من ازشون تو پیام خصوصی پرسیدم خانم آرزو گفتن برم یه سری کتاب از نشر خاک بگیرم مثلا کتاب تادائو آندو و... اینا رو ایشون از کلاس استاد علیمحمدزاده برداشتن چون دقیقا استاد تو مشاوره قبلی همیناروگفتن فردا ساعت 4 تا 7 تو آتلیه نقطه جلسه پرسش و پاسخه ، من خودم میخوام دوباره برم چون جلسه پیش 1 ساعت بود فردا 3 ساعته ، ختما یه سری اطلاعات تبادل میشه شما میتونی اینارو از خود علیمحمدزاده بپرسی چه ثبت نام بکنی چه نکنی براش مهم نیست به همه سوالهای آدم جواب میده

mrsetareh

عضو جدید
من ازشون تو پیام خصوصی پرسیدم خانم آرزو گفتن برم یه سری کتاب از نشر خاک بگیرم مثلا کتاب تادائو آندو و... اینا رو ایشون از کلاس استاد علیمحمدزاده برداشتن چون دقیقا استاد تو مشاوره قبلی همیناروگفتن فردا ساعت 4 تا 7 تو آتلیه نقطه جلسه پرسش و پاسخه ، من خودم میخوام دوباره برم چون جلسه پیش 1 ساعت بود فردا 3 ساعته ، ختما یه سری اطلاعات تبادل میشه شما میتونی اینارو از خود علیمحمدزاده بپرسی چه ثبت نام بکنی چه نکنی براش مهم نیست به همه سوالهای آدم جواب میده

بسیـــــار عالی، توضیحات شما حتما خیلی کمک میکنه...

در کنارش خیلی خوب میشه اگر فایل صوتی جلسشون رو داشته باشیم،البته اگر امکانش هست..
(متاسفانه توی شهرستان امکان چنین جلساتی نیست)

sahi123

کاربر فعال
دوستان یک سوال برای میز اسکیس 50*70 باید بگیریم ؟
ممنون میشم پاسخ بدید !

pooria.dy

عضو جدید
دوست عزیز آزمون اسکیس سراسری در اندازه آ3 هستش ، من پارسال با شاسی آ3 رفتم خیلی راحت بودم روی صندلی تک نفری ، ولی باز بستگی به خودتون داره ، تعداد زیادی از دوستان میز و صندلی برا خودشون آورده بودن و بعضیا پتو و زیرانداز و ...
تو خونه امتحان کن هرکدوم برات راحت تره با اون برو سر جلسه .

ممنون میشم پاسخ بدید !

asad1213

عضو جدید
دوست عزیز آزمون اسکیس سراسری در اندازه آ3 هستش ، من پارسال با شاسی آ3 رفتم خیلی راحت بودم روی صندلی تک نفری ، ولی باز بستگی به خودتون داره ، تعداد زیادی از دوستان میز و صندلی برا خودشون آورده بودن و بعضیا پتو و زیرانداز و ...
تو خونه امتحان کن هرکدوم برات راحت تره با اون برو سر جلسه .

ممکنه امسال A3 نباشه ؟؟ یه سوال دیگه : اگه بشه میز برد که عالیه ولی مطمئن هستین که امکانش وجود داره ؟؟

anahitashiraz

عضو جدید
بچه ها یه کمکی میخوتم ازتون. من اسکیس وراندوم خوبه. یعنی خودم درس میدم. ولی خوب یه سری نکات مربوط به کنکوری اسکیس زدن رو واقعا نمیدونم. می میخوام بدونم تو کلاس میان از بیس شروع میکنن مثلا تمرین خط میدن و اینا؟ یا اینکه با توجه به سطح بچه ها گروه بندی میشن؟؟ بعد اینکه بچه های شیراز بین موقر و اشعری کسی میدونه کدوم بهتره؟؟

farchitect

عضو جدید
دانلود سوالهای اسکیس از سال 86 تا 93 دانشگاه سراسری و آزاد در وبلاگ زیر
skismemari.blogfa.com

farchitect

عضو جدید
ممنون میشم پاسخ بدید !
اره این میزهای کوچیک هم خوبن ولی من خودم 50*70 بردم سرجلسه که وسایلم هم روی همون جابشه.. بعضی از بچه ها هم از اون مدلی که صندلی دارن آوردن

alionel92

عضو جدید
بچه ها اگه کسی فایل صوتی از این همایش های اسکیس داره بذاره ممنون میشم...

anom

عضو جدید
مشاوره برای کلاس رفتن یا نرفتن اسکیس

مشاوره برای کلاس رفتن یا نرفتن اسکیس

سلام به همه دوستان...
نیاز شدید به کمکتون دارم به خصوص پیش کسوتای عزیز:)
به نظرتون خوندن کتابای اسکیس و تمرینای اینجا واسه گرفتن یه نمره خوب تو اسکیس کافیه یا رفتن به کلاسارو توصیه میکنین؟ اگه موافق کلاسین، کلاسای کدوم استاد بهتره؟:w20:

Arezoo1384

عضو جدید
:que: اگه من بخوام اسکیس رو فقط با چند تا ماژیک رنگی کار کنم، البته نه تعداد رنگ های زیاد، تعداد رنگ های کم، به نظرتون تو سراسری نتیجه نمی گیرم؟

m_architect

عضو جدید
:que: اگه من بخوام اسکیس رو فقط با چند تا ماژیک رنگی کار کنم، البته نه تعداد رنگ های زیاد، تعداد رنگ های کم، به نظرتون تو سراسری نتیجه نمی گیرم؟

شما اصلا وقت نمی کنی که راندو کنی سر جلسه. در حد سایه با تنالیته خاکستری بزنی کافیه!

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز

آرزو جان ربطی به ماژیک نداره .شما کلا با یه مداد برو.

بالا