استفاده از U به جای خاموت

omran1858

عضو جدید
سلام بر مهندسین گرامی
یه سوال در مورد استفاده از 2 عدد میلگردU به جای یک عددخاموت بسته اینکه : آیا میشه در جاهایی که تراکم میلگرد جواب نمیده مثل ستونهای پروژه ما که دارای 2 خاموت بسته به همراه 2 سنجاقی هست - به جای خاموت داخلی 2 عدد میلگردU با همپوشانی مناسب استفاده کرد؟ ( مانند شکل)
1.jpg

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
سلام بر مهندسین گرامی
یه سوال در مورد استفاده از 2 عدد میلگردU به جای یک عددخاموت بسته اینکه : آیا میشه در جاهایی که تراکم میلگرد جواب نمیده مثل ستونهای پروژه ما که دارای 2 خاموت بسته به همراه 2 سنجاقی هست - به جای خاموت داخلی 2 عدد میلگردU با همپوشانی مناسب استفاده کرد؟ ( مانند شکل)
مشاهده پیوست 255075

همکار گرامی:
با سلام -انطور که من متوجه شدم-شما در وضعیت موجود دو خاموت مستقیم ولوزی (برشی) دارید با دوسنجاق وتراکم میله گردهای اصلی-ودرنظر دارید تنگ لوزی را حذف و فقط دوسنجاق را بصورتیکه داده اید اجرا کنید.
درفایل پیوست بررسی انجام شده است که مطالعه وراهکا ر پیشنهادی بنده را با مشاور مطرح ودرصورت موافقت مشارالیه انتخاب نمایید.
مشاهده پیوست omran1.pdf

omran1858

عضو جدید
سلام استاد ممنون از توضیحاتتون که زحمت کشیدید و با دتایل و جزئیات کامل و باشکل جواب بده رو دادین،
ببخشید نتونستم منظورمو درست برسونم
من یک شکل ساده کشیدم که جزئیات خاموت گذاری موجود و پیشنهادی رو داخلش آوردم - میخواستم در اصل بدونم -به جای خاموت شماره (2) میشه 2 عدد U
مطابق با شکل استفاده بشه ؟ بدون خم انتهایی و این 2عدد U با همپوشانی روی هم قرار بگیرند و توسط سیم به هم بسته شوند؟
DSC00200.jpg

در فایل پیوستی که فرستادین a-a در واقع پیشنهادی بنده نیست نقشه موجود می باشد و میخواستم به علت سختی بالای اجرا مطابق با شکل بالا به جای خاموت شماره 2 از U1 وU2 استفاده کنیم.
البته باید بگم که در همه ستونها از این روش استفاده نمیکنیم بلکه در ستونهایی که به دیوار برشی ختم میشوند و 4 میلگرد دیوار برشی داخل ستونها ادامه پیدا میکنندو کار با کمی مشکل همراه شده است به این شکل اجرا خواهیم کرد.

آخرین ویرایش:

سیامک ترکاشون

متخصص مباحث اجرایی عمران
کاربر ممتاز
سلام استاد ممنون از توضیحاتتون که زحمت کشیدید و با دتایل و جزئیات کامل و باشکل جواب بده رو دادین،
ببخشید نتونستم منظورمو درست برسونم
من یک شکل ساده کشیدم که جزئیات خاموت گذاری موجود و پیشنهادی رو داخلش آوردم - میخواستم در اصل بدونم -به جای خاموت شماره (2) میشه 2 عدد U
مطابق با شکل استفاده بشه ؟ بدون خم انتهایی و این 2عدد U با همپوشانی روی هم قرار بگیرند و توسط سیم به هم بسته شوند؟
مشاهده پیوست 255244

در فایل پیوستی که فرستادین a-a در واقع پیشنهادی بنده نیست نقشه موجود می باشد و میخواستم به علت سختی بالای اجرا مطابق با شکل بالا به جای خاموت شماره 2 از U1 وU2 استفاده کنیم.
البته باید بگم که در همه ستونها از این روش استفاده نمیکنیم بلکه در ستونهایی که به دیوار برشی ختم میشوند و 4 میلگرد دیوار برشی داخل ستونها ادامه پیدا میکنندو کار با کمی مشکل همراه شده است به این شکل اجرا خواهیم کرد.

با سلام:
1-من نظرم همان راه حلی است که داده ام. ودیگر سنجاق هم ندارید.
2-درمورد این موارد u که خودتان گفته اید-تجسم کنید یک سنجاق قفلی زمانی در خیاطی کارایی دارد که قفل وبسته شود. چهارقطعه سیم مفتول 1.5 و استحکام قفل را ندارد. اگر اصرار روی مورد خود دارید:
بجای سیم بستن از مقداری جوش استفاده شود. با over lap=50 برابرقطر خاموت رویهم جوش شوند. انتهای u ها رویهم باید باز نماند-ومانند سجاق قفلی بسته (سروته همدیگر را همپوشانی با جوش کنند).

3-البته -تمام این موارد :تنگ چندضلعی راهکار اول من وجوشکاری مورد دوم سنجاقها روی هم -بایدتوسط مهندس طراح پروژه ومشاور بررسی و در صورت انتخاب هریک با مسئولیت خودشان دستور اجرا دهند.
5-ما از جوشکاری-بجای سیم بستن -با خال جوش -که سیستم ایین نامه های :روسی وچکسلواکی در 1353 بود در فونداسیونها وستونهای بتنی :ماشین سازی فعلی تبریز استفاده می کردیم. ودر ایین نامه روسی بستن سیم مفتول ممنوع بود. وبه نظر من که سالها بعد همین روش را درکارهای بزرگ خود انجام می دادم بسیار اساسی تر از چند دور سرهم بندی کردن سیم مفتول است.
6-در مورد تراکم میله گرد ها هم به مشاور محاسب پیشنهاد کنید از مقطع معادل استفاده کند. فرض اگر در ضلعی 6 عدد 16 دارد که:می شود:حدود:12 سانتیمترمربع از 3قطر 22 یا 4 قطر 20 استفاده کند تا فضای کار بیشتر برای ارماتوریند باقی بماند.

omran1858

عضو جدید
ممنون استاد بسیار جامع و کامل توضیح دادین،
باید موضوع رو همینطور که گفتین با مشاور هم بررسی کنیم
بسیار سپاسگذارم.
:gol::gol::gol: