استخدام شرکت ملی نفت ایران [ آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی ]

alitj

عضو

ولی با این وجود بازم ازت خوشم اومد چون عالی زده بودی
کسایی که رو عمومی حساب کم باز میکنن شکست میخورن البته عمومیت هم بد نزده بودیا ولی نسبت به بقیه کم اوردی
البته هنوز امید داشته باش واسه تکمیل ظرفیت
شما لطف دارید دوست عزیز
حالا من که رتبم شده 61 اون کسی که رتبش شده 53 و آخرین فرد قبولی 52 بوده چه حالی داره الان
امبد که همیشه باید داشت، اگر میبنید لحن نوشته های یکم طنز داره بخاطر همینه که از شکست آدم نباید زیاد ناراحت بشه باید درس بگیره ( این فقط یه شعار بود شما جدی نگیر :D ) ، حتی اگر حقتو بخورن، باید بشتر تلاش کنی تا بتونی حقتو بگیری
البته از این بلاها سره من خیلی اومده ها، از اینکه بری یه شرکت مصاحبه بعدش از کارگزینی خبر بگیری بهت بگن شما 80% اکی شدین بعدش بفمهی یه نفر که قبلا پدرش توی اون شرکت مدیر بوده جای تو استخدام شده ( این یک نمونه اش بود)
نتیجه اخلاقی این قسمت: 80% بدون پارتی < 20% با پارتی حالا خودتون مقدار ضریب ثابت پارتی را مشخص کنید
شاید بخاطر همین که تعداد حق خوری از من زیاد بوده واسم عادی شده :D
ما که کار فرهگنی میکنیم، هی تلاشمونو زیادتر میکنیم ولی بی انصافا اونا هم پارتیشون کلفت تر می کنن :D

baaroon

عضو جدید
میدونستی تا آخر عمر اون مدیونه؟
همین بسه مگه آدما چقدر عمر میکنن

class pad seller

عضو جدید
خودمم هم همین فکرو میکنم
خوب این باعث شد تصمیم بگیرم برای ارشد برم رشته ادبیات بخونم شاید شرکت بتونم قبول بشم، بالاخره در کنار دروسی آسونی و غیر مفیدی که توی دانشگاه در رشته مهندسی شیمی تدریس میشه مثل طراحی مبدل، انتقال جرم، ترمو ......، باید دروس مهمی مثل ادبیات فارسی ( مخصوصا بخش تاریخ ادبیات ) هم باشه دیگه، باید به طور تخصصی بدونی فلان شاعر واسه کدوم قرن یا صده بوده اگه ندونی توی اتاق کنترل یا توی خود سایت بعدا به مشکل میخوری، یا اگه ندونی توی یه بیت قافیه چیه بعدا ممکنه قافیه رو ببازی!
اونا به فکر ما هستم که اگه پس فردا خدانکرده رفتیم شرکت نفت استخدام شدیم سرخورده نشیم از کمبود اطلاعات

سلام
نمره آزمون دروس عمومی شما پایین بوده که نشون از ضعف در دانش رایانه و زبان انگلیسی و ادبیاته
دوست عزیز در محیط کاری صنعت نفت ، اینکه قانون اول و دوم فیک و.... اخرین جایگاه رو داره
شما ضریب هوشیت خوبه که تونستی تخصصی بالا بزنی اما الان دیگه دنبال ضریب هوشی نیستند دنبال افرادی با هوش هیجانی بالا هستند

شما در وهله ی اول باید فن بیان قوی داشته باشی ، حالا ادبیات هیچی،
بماند که سوالاش مفهومی بود
زبان انگلیسی و دانش رایانه چی؟
شما اگه نمونه سوالات عمومی ازمون استخدامی چند سال اخیرم خونده بودی میتونستی به اونا جواب بدی
ازمون شغلیتم کم زدی که بخاطر ماشین حساب بوده که این دردناکه
حالا که گذشته
موفق باشید

class pad seller

عضو جدید
یک مطلبی رو میگم شاید بعضی از دوستان ندونن
نمره عمومی =A
نمره تخصصی=B
نمره مهارت شغلی واستعداد شغلی=C
نمره ی خام=T

T= (A+2*B+C)/4

نمره ی خام در ضرایب قید شده ضرب میشه ( مثلا 1.15 برای من که دانشگاه نفتی هستم یا 1.1 برای بومی) و نمره کل حساب میشه که معیار رتبه ی داوطلب می باشد
مثلا این علی کنکوری ضریب 1.3 گرفته نمره ی خامش :D

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توکل کن به خدا

ازین جمله دیگه خندم میگریه.چون دیگه خدا هم زورش نمیرسه کاری کنه.
این همه تلاش و توکل کردیم به کجا رسیدیم؟؟؟
پسر دایی من که 6 سال سر دیپلم بود الان اسمش بومده.بخدا اینقدر شوته به شوتی معروفه!!اون قبول شد چون سهمیه بومی و پدرش شرکت نفتی بود.داره به ریش من میخنده.
شب آزمون پیشش بودم چنتا نکته ی کامپیوتر بهش میگفتم.بهش میگفتم ctrl+C میشه کپی!بخدای محمد جدی میگم.قبول شده!و من!!!!
آخه این صنعت هیچ پیشرفتی نمیخواد؟؟؟همش باید آدمای اینجوری برن داخل؟؟؟
البته همشون اینجور نیستنا!خوبم توشون هست به کسی بر نخوره.
ولی مملکت ما خیلی خرابه.بخدا به فکر خودکشی هم افتادم.
حالم بهم میخوره ازین حرفا که میگن چته دنیا به آخر نرسیده!تلاش کن.امید داشته باش ایشالا درست میشه!!!
بخدا دنیا به اخر رسیده.تمام.تنها امید و شانس استخدامی برای آدمای بی پارتی و بدبخت بی صاحاب مثه من گذشت و رفت.باید وایسیم یه مشت خل و چل رو ببینیم دارن پیشرفت میکنن.توی مملکتی که به علم بها داده نمیشه چطور میشه پیشرفت کرد!!؟؟؟
خدایا تمومش کن.اصن نخواستیم روزای خوبت بیاد.مرد باش تمومش کن.

alitj

عضو
سلام
نمره آزمون دروس عمومی شما پایین بوده که نشون از ضعف در دانش رایانه و زبان انگلیسی و ادبیاته
دوست عزیز در محیط کاری صنعت نفت ، اینکه قانون اول و دوم فیک و.... اخرین جایگاه رو داره
شما ضریب هوشیت خوبه که تونستی تخصصی بالا بزنی اما الان دیگه دنبال ضریب هوشی نیستند دنبال افرادی با هوش هیجانی بالا هستند

شما در وهله ی اول باید فن بیان قوی داشته باشی ، حالا ادبیات هیچی،
بماند که سوالاش مفهومی بود
زبان انگلیسی و دانش رایانه چی؟
شما اگه نمونه سوالات عمومی ازمون استخدامی چند سال اخیرم خونده بودی میتونستی به اونا جواب بدی
ازمون شغلیتم کم زدی که بخاطر ماشین حساب بوده که این دردناکه
حالا که گذشته
موفق باشید
با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز
مرسی از تذکرات خوبت ولی با بعضیاشون موافقم با بعضیاشون مخالف:
دوست عزیز من این که میگی ادبیات فارسیت ضعیف بوده رو قبول دارم چون آخرین درس زبان فارسی که من خوندم سا 85 بوده، واسه همینه گفتم ارشد میخوام ادبیات بخونم دیگه میخوام تقویتش کنم، خودم نقطه ضعف خودمو میدونم به جون خودم
ولی ما بقیه دروس رو اصلا با حرفت تا حدودی موافق نیستم ( یادمه اولین کامپوتری که گرفتم پنتیومII بود خودت حسابشون بکن از چه سالی دارم یا این کامپیوتر سروکله میزنم) بعدش توقع داری مثلا ندونم پرینتر چیه! این سوال رو مثال زدما بعدا نگید سوالش این نبود :D ) علاوه بر این چیزی که گفتم تا حدودی هم کارای شبکه انجام دادم
در مورد زبان هم باید بگم یه کلاسی میرفتم که اونو تا سطح advanced ادامه دادم ( البته مربوط سال 90 میشه ) هر چقدر هم توی این دوسال زبان یادم رفته باشه حداقل از پس سوالای شرکت نفت میتونم تا حدودی برمیام
از تمام این حرفا بگذریم همین نمراه ای که توی درس عمومی آوردم واسه همون رایانه و زبان بود چون سوالای ادبیات فقط یه نگاه انداختم و هیچکدوم رو نزدم.
البته اینجا به ایراد مشه از شرکت نفت گرفت که چرا نمرات دروس رو به تفکیک اعلام نکرده، اینجوری جا واسه اعتراض به نتایج بیشتر باز میشد.
ولی با بخشی از حرفات موافقم، در این مواقع آدمه باید فن بیان قوی داشته باشه تا بتونه خوب پاچه خواری کنه و دقیقا همون قافیه رو نبازه
در مورد بخشی از حرفات که راجع به سوالای سالهای اخیر بود باید بگم بازم حق با شماست و این ایراده منه که نمیتونم سوال ها رو حفظ کنم و سوال ها رو باید خودم حل کنم اینجوری واسم لذتش بیشتره، هر چند ممکنه مثل الان قبول نشم، الان هم از قبول نشدنم ناراحت نیستم.
امیدوارم از حرفای من ناراحت نشده باشی، میدونم قصدی جز شفافسازی موضوع نداشتی، ولی منم مجبور بودم یه سری از مسائل رو روشن کنم، بازم ممنونم ازت،
باید اعتراف کنم از سال 2007 که عضواین انجمن هستم تا حالا اینقدر پست نزده بود، امیدوارم آخرش ختم به خیر بشه :D
در آخر امیوارم شرکت نفت به همین روند استخدام بر مبنای شایسته سلاری ادامه بده تا شاهد زیر آب رفتن سکوهای بیشتری نباشیم :D
یه چیز دیگه مونده بگم ببخشید جا موند: باید به اینم اعتراف کنم فن بیانم بد نیست ولی زبونم یکم نیش داره ولی به جون خودم ته دلم هیچی نیست در همین جا و از این تریبون استفاده میکنم و از همه دوستانی که باعث رنجششون شدم طلب بخخش میکنم
امیداوارم هرجا هستین موفق و سربلند باشین

آخرین ویرایش:

class pad seller

عضو جدید
ازین جمله دیگه خندم میگریه.چون دیگه خدا هم زورش نمیرسه کاری کنه.
این همه تلاش و توکل کردیم به کجا رسیدیم؟؟؟
پسر دایی من که 6 سال سر دیپلم بود الان اسمش بومده.بخدا اینقدر شوته به شوتی معروفه!!اون قبول شد چون سهمیه بومی و پدرش شرکت نفتی بود.داره به ریش من میخنده.
شب آزمون پیشش بودم چنتا نکته ی کامپیوتر بهش میگفتم.بهش میگفتم ctrl+C میشه کپی!بخدای محمد جدی میگم.قبول شده!و من!!!!
آخه این صنعت هیچ پیشرفتی نمیخواد؟؟؟همش باید آدمای اینجوری برن داخل؟؟؟
البته همشون اینجور نیستنا!خوبم توشون هست به کسی بر نخوره.
ولی مملکت ما خیلی خرابه.بخدا به فکر خودکشی هم افتادم.
حالم بهم میخوره ازین حرفا که میگن چته دنیا به آخر نرسیده!تلاش کن.امید داشته باش ایشالا درست میشه!!!
بخدا دنیا به اخر رسیده.تمام.تنها امید و شانس استخدامی برای آدمای بی پارتی و بدبخت بی صاحاب مثه من گذشت و رفت.باید وایسیم یه مشت خل و چل رو ببینیم دارن پیشرفت میکنن.توی مملکتی که به علم بها داده نمیشه چطور میشه پیشرفت کرد!!؟؟؟
خدایا تمومش کن.اصن نخواستیم روزای خوبت بیاد.مرد باش تمومش کن.

اگر امکانش هس کارنامه تونو بذارین تا ببینیم

alitj

عضو
آقا من با آغوش باز قبول نشدنمو میپذیرم

کاشکی بیشتر تلاش میکردم ولی اعتقاد به قسمت دارم نشد یه جایی دیگه

ولی با دیدن کارنامه alitj احساسم اینه که حقش بیشتر از ایناس

شما لطف دارید،
الان در پوست خودم نمیگنجم :D
یه جورایی از من که گذشت ( فعلا تصمیم دارم دیگه اینجور آزمونا رو شرکت نکنم) بالاخره یکی هم کم بشه جا واسه بقیه بازتر میشه، ( البته گفتم فعلا بعدا اگه شرکت کردم منو نکشیدا :D )
امیدوارم شما در آزمون های آتی موفق باشید،

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما لطف دارید،
الان در پوست خودم نمیگنجم :D
یه جورایی از من که گذشت ( فعلا تصمیم دارم دیگه اینجور آزمونا رو شرکت نکنم) بالاخره یکی هم کم بشه جا واسه بقیه بازتر میشه، ( البته گفتم فعلا بعدا اگه شرکت کردم منو نکشیدا :D )
امیدوارم شما در آزمون های آتی موفق باشید،

ن لطف نیست واقعیته ولی یکم عمومی کم زدی که حق هم داری درباره ادبیات...من متاسفانه روزای آخر نخوندم فرمولا از تو ذهنم پرید واس همین اختصاصی خیلی خیلی ضعیف بودم فک کنم 575

عمومی هم متاسفانه شدم 697.89

اگه روزای آخر گ ش ا د بازی در نمیووردم راحت میتونستم قبول شم ولی بازم شکرر قسمتمون جای دیگس
اول سلام... دوم اینکه اصلا نا امید نشید.... بخدا پارتی بازی اون اندازه که فکر میکنیذ نمیشه... نهایتا در روز مصاحبه نفت چند تا پارتی بازی بشه....شما ایشالله بشین با برنامه ریزی بخون.... فکر شرکت های خصوصی هم نباش چون نه درست پول میدند و نه امنیت شغلی داره....البته اگر واسه خودتون بتونید یک شرکت توضیح و پخش کننده مواد شیمیایی هم بزنید بد نیست فقط یک مقدار پول اولیه میخاد و یک اتاق واسه انبارو بازاریابی قوی

داداش ما گور داریم که کفن داشته باشیم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پولم کجا بود فعلا میریم کارگری با مدرک مهندسی تا یه استخدامی دیگه بزنن ولله

A.R-KH-A

عضو جدید
کاربر ممتاز
من واسه بهره بردازی نفت خیز جنوب بود..
چی بگم..اخه شغلی یعنی چی؟!
واقعن یه چن تا ضرب و تفریق که قرار بود ماشین حساب واسش مجاز نباشه اینقد مهمه که هم ردیف عمومی باشه؟
حتی سهمیه بومی هم نشد من دربیام؟!
بیخیال..
خلایق هر چه لایق..
من انتظاری بیشتر ازین حکومت ندارم.این همه منابع نفتی و گازی و ..داریم وضعیتمون اینه..مسئولین دستتون درد نکنه!! کاش شاه مخلوع هم تو دوران جوونیتون اینقد امکانات واستون فراهم نمیکرد که بی دغدغه کار و..برین انقلابی بشین! یه جوری حالتونو میگرفت تا 26 الی 30 سالگی فقط تو فکر کار باشین تا جلوی خونوادتون ضایع باشین!حیف که نکرد...;)

alitj

عضو
سلام دوباره به همه دوستان،
الان یه خبری توی یکی از سایت ها دیدم که لینکشو واستون قرار میدم اینجا، در مورد نحوه اعتراض به آزمون نفت هستش،
خوده من که نمیرم اعتراض بدم چون آخرش معلومه چی میشه، در ضمن در مورد تکمیل ظرفیت هم از یه بنده خدایی شندیم که احتمال داره شرکت نفت تکمیل ظرفیت اعلام کنه ولی بازم نوبت به تو نمیرسه، می گفتم تکمیل ظرفیت واسه اون پارتی دارایی هستش که اسمشو از قلم اقتاده، حالا راست یا دروغش پای همون طرف
این لینکی که گفتم:
http://www.karseek.com/job-news/538...-آزمون-؛ستاد-پاسخگویی-شرکت-نفت-راه-افتاد.html

miladzizo

عضو جدید
آقا دعوت نامه ها اومد ما افتادیم آبـــــــــــــــــــــــــان !!!!!!! خیلی دیره خسته شدم
هر کی بگه مصاحبه اش کی تو سایتا که دیدم از 15 مهر ماه تا آبان که خودمم داشتیم

kadoo

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
دوستان خسته نباشید
دوستان امسال هم امکان اینکه صنعت نفت نیرو بگیره هست؟
ممنون میشم اگر بگید پارسال آگهی ثبت نام رو کی زدن و امتحانش کی بود؟؟؟

hassa1

عضو جدید
سلام
دوستان خسته نباشید
دوستان امسال هم امکان اینکه صنعت نفت نیرو بگیره هست؟
ممنون میشم اگر بگید پارسال آگهی ثبت نام رو کی زدن و امتحانش کی بود؟؟؟
با اين وضيت شايد نيروهاي تازه استخامي هم نرن سر كار ولي احتمالش زياده كه سال ديگه هم استخدامي داشته باشه اگه سنو سالت كمه(كمتر از 25) جاي بسي اميد واري هست
اگهي شركت نفت واسه استخداميش فكر كنم ارديبهشت پارسال بود

alamdar_313

عضو جدید
سلام

یک سوال داشتم . از روز مصاحبه (به فرض قبولی) تا روزی که بریم سرکار چند روز سرکاریم؟:D (یعنی چند روز باید منتظر بشینیم؟)
اصلا یعد مصاحبه چی میشه؟ زنگ میزنن میگن بیا فلان جا از فردا برو سرکار؟

alamdar_313

عضو جدید
منم چند روز قبل مصاحبه نفت شرکت کردم . چیزایی که از من پرسید و تو سوالا ندیدم اینا بود :

1 - قرائت صحیح نماز (همون ولا الظالییییین)
یعنی باید مثل عرب ها حمد و سوره رو بخونید ، چون به من گفت در غیر اینصورت معنی کلمات غلط میشه و ....

2- شرکت کردن در دعا و نمازهای جماعت و راهپیمایی ها... اگر بگید آره میگه چه تاریخی ؟ امام جمعه کی بود؟ چی گفت؟ و ...
من همون اول گفتم نه ، اما بازم هرچند دقیقه یکبار هی باز میرسید به این سوال!!

3- سخنرانی های رهبری!! پرسید گوش میکنی؟ گفتم آره ! بعد گیر داده بود آخریش کی بود؟ راجع به چی بود و ...
منم حافظه ام ضعیفه گفتم والا یادم نیس شام چی خوردم دیشب! گفت چون واست مهم نبوده حتما وگرنه یادت میموند :surprised:

4- راجع به جنبش سبزم پرسید! کی بودن چی میگفتن هدفشون چی بود و ..... آخرش نظر تو راجع بهش بگو!

کلا یکساعت طول کشید .

من به یک ایده ای رسیدم که قبلا هم بچه های دیگه گفته بودن . اگر سوالا رو سریع و فرز و با کوالیتی خیلی بالا جواب بدید سوالای بعدی رو سختتر میپرسه و ممکنه داستان بشه . سعی کنید آهسته و یکمی با من و من جواب بدید و خودتون رو خیلی حاظر جواب نشون ندید (هرچند اگر جواب سوالو کامل هم میدونید)

البته این نظر و حس منه شایدم غلط باشه! (قضیه همون که اگر بگی الف باید تا ی بری! )
به نظرم جواب باید در همون سطح سوال باشه و وارد جزییات و اینا نشید بهتره

p.pourang

عضو جدید
منم چند روز قبل مصاحبه نفت شرکت کردم . چیزایی که از من پرسید و تو سوالا ندیدم اینا بود :

1 - قرائت صحیح نماز (همون ولا الظالییییین)
یعنی باید مثل عرب ها حمد و سوره رو بخونید ، چون به من گفت در غیر اینصورت معنی کلمات غلط میشه و ....

2- شرکت کردن در دعا و نمازهای جماعت و راهپیمایی ها... اگر بگید آره میگه چه تاریخی ؟ امام جمعه کی بود؟ چی گفت؟ و ...
من همون اول گفتم نه ، اما بازم هرچند دقیقه یکبار هی باز میرسید به این سوال!!

3- سخنرانی های رهبری!! پرسید گوش میکنی؟ گفتم آره ! بعد گیر داده بود آخریش کی بود؟ راجع به چی بود و ...
منم حافظه ام ضعیفه گفتم والا یادم نیس شام چی خوردم دیشب! گفت چون واست مهم نبوده حتما وگرنه یادت میموند :surprised:

4- راجع به جنبش سبزم پرسید! کی بودن چی میگفتن هدفشون چی بود و ..... آخرش نظر تو راجع بهش بگو!

کلا یکساعت طول کشید .

من به یک ایده ای رسیدم که قبلا هم بچه های دیگه گفته بودن . اگر سوالا رو سریع و فرز و با کوالیتی خیلی بالا جواب بدید سوالای بعدی رو سختتر میپرسه و ممکنه داستان بشه . سعی کنید آهسته و یکمی با من و من جواب بدید و خودتون رو خیلی حاظر جواب نشون ندید (هرچند اگر جواب سوالو کامل هم میدونید)

البته این نظر و حس منه شایدم غلط باشه! (قضیه همون که اگر بگی الف باید تا ی بری! )
به نظرم جواب باید در همون سطح سوال باشه و وارد جزییات و اینا نشید بهتره

ببخشید وقتی نتایج هنوز نیومده شما چطور رفتید مصاحبه عقیدتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

dakbaho

عضو جدید
من یکشنبه هفته بعد مصاحبه عقیدتی دارم، هفته قبل برا تحقیق اومده بودن شهرمون. ممنون بابت راهنمایی هات ;)

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
مصاحبه تخصصی مهندسی شیمی چی کسی هست سوالاتی که پرسیدن ازش رو بذاره اینجا

tifoosi6atishe

عضو جدید
کاربر ممتاز
من این کتاب سبزه رو دارم حجمش اینقد نیست که تو عکس زده خیلی کمتره

نسبت به قیمتش خوبه کتاب جمع و جوریه ولی میتونه کاملترم بشه

whmadmad

عضو جدید
سلام منم موافقم کتاب مصاحبه حضوری و تست های هوش نفت
کتاب خوبیه
خصوصا قسمت مربوط به چطوری بریم مصاحبه بدیم و قسمت تست هوشش
ولی بقول شما اگر نویسندش تویه چاپ بعدیش کاملترش کنه عالی میشه ولی منم که خریدمش ازش راضی هستم
فرمولهایی که اول کتاب اورده واسه قبل از مصاحبه و ازمون خوبه یک نگاه میندازی روش میری سر جلسه

sina_200

عضو جدید
دوستان قبلا نفت برای ممتازین دانشگاههای تهران امکان ثبت نام برای استخدام داشت کسی میدونه الان چطوری باید برای جذب در نفت از طریق ممتازی اقدام کرد؟

بالا