استانداردهای طراحی نقشه

kaya

عضو جدید
با سلام
کسی از استانداردهای طراحی سیستم های آبرسانی و دفع فاضلاب اطلاعاتی داره؟
متشکرم.

• Like
واکنش ها: abfa

abfa

عضو جدید
دوست عزیز سلام .
درخواست شما در مورد استانداردهای خیلی کلی .ولی بله کتابهای زیادی هستند که این استانداردها رو آوردند. چه قسمت خاصی مورد نظرتون هست ؟

kaya

عضو جدید
دوست عزیز سلام .
درخواست شما در مورد استانداردهای خیلی کلی .ولی بله کتابهای زیادی هستند که این استانداردها رو آوردند. چه قسمت خاصی مورد نظرتون هست ؟

سلام
تا اونجایی که من دیدم طراحان صنعت آب بیشتر به استاندارد DIN علاقه مندند اما نمی دونم از کجا میشه این استاندارد ها رو پیدا کرد. مثلا در قسمت انتقال یا ایستگاه پمپاژ

ecut

عضو جدید
سلام . در مورد قوانین و استانداردهای نقشه کشی ساختمان کدام کتاب مفیدتر است؟

kaya

عضو جدید
سلام . در مورد قوانین و استانداردهای نقشه کشی ساختمان کدام کتاب مفیدتر است؟

سلام
دوست عزیز بهتره این سوالتون رو به عنوان یک تاپیک جدید در تالار عمران مطرح کنید تا جواب بهتری بگیرید. متاسفانه من عمرانی نیستم و نمی تونم جوابی بدم. موفق باشید

ixabedi

کاربر فعال
چگونگی ترسیم نقشه تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان

چگونگی ترسیم نقشه تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان

با سلام خدمت دوستان عزیز

در مورد چگونگی ترسیم نقشه تاسیسات برقی و مکانیکی دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند؟
چگونگی ترسیم نقشه لوله کشی شوفاژ؟
چگونگی ترسیم نقشه گاز کشی ساختمان؟
علائم قرار دادی تاسیسات برقی و مکانیکی؟
چگونگی ترسیم لوله کشی آشامیدنی و سیستم گرمایش و سرمایش؟
چگونگی ترسیم برق کشی ساختمان؟
...

اگر کسی یک نمونه نقشه کامل تاسیسات برقی و مکانیکی جهت آشنایی داره لطفا در اینجا قرار بدهد؟

با سپاس

sarmashigh

عضو جدید
تاپیک: دانلود رایگان نقشه های جزئیات تاسیسات مکانیک

با سلام خدمت دوستان عزیز

در مورد چگونگی ترسیم نقشه تاسیسات برقی و مکانیکی دوستان لطفا راهنمایی بفرمایند؟
چگونگی ترسیم نقشه لوله کشی شوفاژ؟
چگونگی ترسیم نقشه گاز کشی ساختمان؟
علائم قرار دادی تاسیسات برقی و مکانیکی؟
چگونگی ترسیم لوله کشی آشامیدنی و سیستم گرمایش و سرمایش؟
چگونگی ترسیم برق کشی ساختمان؟
...

اگر کسی یک نمونه نقشه کامل تاسیسات برقی و مکانیکی جهت آشنایی داره لطفا در اینجا قرار بدهد؟

با سپاس

آخرین ویرایش:

Elfy

عضو جدید
[ نقشه تاسیسات] درخواست و ارائه نقشه های تاسیسات > گاز کشی > برق > آب

[ نقشه تاسیسات] درخواست و ارائه نقشه های تاسیسات > گاز کشی > برق > آب

من نقشه یه خانه ی کوچیک برای پروژه درسم روشنایی میخواستم که باید نقشه یه خونه که همه چیز از قبیل آشپزخانه حمام اتاق خاب رو داشته باشه رو باید تحویل استاد بدم تا برام امضاش کنه تا من محاسبات روشناییش رو براش انجام بدم نقشه رو باید پیرینت کنم روی برگه a4 اتوکد باشه چه بهتر خواهشا هر چه سریع تر یه نقشه به من بدید که باید تا سهشنبه بدم تحویل ممنون از زحمتی که برای من میکشید

rasool.civil

مدیر بازنشسته
من نقشه یه خانه ی کوچیک برای پروژه درسم روشنایی میخواستم که باید نقشه یه خونه که همه چیز از قبیل آشپزخانه حمام اتاق خاب رو داشته باشه رو باید تحویل استاد بدم تا برام امضاش کنه تا من محاسبات روشناییش رو براش انجام بدم نقشه رو باید پیرینت کنم روی برگه a4 اتوکد باشه چه بهتر خواهشا هر چه سریع تر یه نقشه به من بدید که باید تا سهشنبه بدم تحویل ممنون از زحمتی که برای من میکشید
سلام
دوست عزیز اینجا جای درخواست نیست
قبل از ایجاد تاپیک هم در تالار جستجو کنید
این نقشه یه طبقه زیر 100 متر
دانلود کنید

• Like
واکنش ها: Elfy

سعید صادقی1363

عضو جدید
سلام دوست عزیز راستش منم خیلی دنبال این هستم که بتونم نقشه کشی برق و مکانیک رو یاد بگیرم ولی متاسفانه نه آموزشگاهی هست و نه کسی که بخواد یاد بگیره به نظر من تنها کاری که میشه کرد اینه که Cad رو خوب بلد باشی بعد بطور رایگان تویه یه شرکتی که برق و مکانیک میزنن یه مدت کار کنی..............!

sasams

عضو جدید
[ نقشه تاسیسات] درخواست و ارائه نقشه های تاسیسات > گاز کشی

[ نقشه تاسیسات] درخواست و ارائه نقشه های تاسیسات > گاز کشی

سلام دوستان
به من پیشنهاد نظارت بر لوله کشی گاز شهری یک منطقه شده و من در این خصوص اطلاعات زیادی ندارم. چون مهندس ناظر باید توانایی نقشه خوانی رو داشته باشه ، از دوستان خواهشمندم که اگر در این خصوص نقشه ،عکس و اطلاعاتی دارند در اختیار من قرار دهند.
البته من به نقشه لوله کشی کوچه و خیابان احتیاج دارم و نه نقشه خانه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

meysam_7

عضو جدید
مهندسان عزیز کمک کنید

مهندسان عزیز کمک کنید

با سلام، پروژه ای از یک ساختمان 20 طبقه به بالا می خواهم که در آن موارد زیر باشد:طراحی سیستم گرمایش - سرمایش - آبرسانی - فاضلاب - آتش نشانی - حرارت مرکزی - تهویه مطبوع .برای 10 روز دیگه.:cry::cry:
تشکر.

reza2011

عضو جدید
سلام و عرض ادب دوست گلم ...

من فكر ميكنم پيدا كردن همچين چيزي راحت نباشه . و اينكه شما بخواي همه اين موارد حاضر آماده داخلش گنجونده شده باشه شدني نيست . به نظر من هم براي يادگيري بهتر شما و هم اينكه كارتون انجام بشه , براي يك پروژه مفروض كه ميتونم در اختيارتون بزارم خودتون سيستم گرمايش و سرمايش و فاضلاب و غيره رو طراحي كنيد ... يا بازم اگر مشكلي هست بفرماييد ببينم كاري از دستم ساخته هست يا خير .

يك سري هم نقشه لوله كشي تاسيسات و گاز بود كه من قبلا در تالار گذاشته بودم كه واست ميزارم . اينا رو هم بررسي كن انشالله كه كمكت ميكنه :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ساختمان-دارم?p=4349707&viewfull=1#post4349707

آخرین ویرایش:

meysam_7

عضو جدید
سلام و عرض ادب دوست گلم ...

من فكر ميكنم پيدا كردن همچين چيزي راحت نباشه . و اينكه شما بخواي همه اين موارد حاضر آماده داخلش گنجونده شده باشه شدني نيست . به نظر من هم براي يادگيري بهتر شما و هم اينكه كارتون انجام بشه , براي يك پروژه مفروض كه ميتونم در اختيارتون بزارم خودتون سيستم گرمايش و سرمايش و فاضلاب و غيره رو طراحي كنيد ... يا بازم اگر مشكلي هست بفرماييد ببينم كاري از دستم ساخته هست يا خير .

يك سري هم نقشه لوله كشي تاسيسات و گاز بود كه من قبلا در تالار گذاشته بودم كه واست ميزارم . اينا رو هم بررسي كن انشالله كه كمكت ميكنه :

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...ساختمان-دارم?p=4349707&viewfull=1#post4349707
با سلام و تشکر از شما که به درخواستم جواب دادی. این پروژه دانشگاهی هستش استادمون گیر داده که حتما با خمه ی آنها یک ذکر کردم برای یک برج باشه وگرنه نمره پروژه را به من نمیده .:cry:

slicker

عضو جدید
سلام میشه سریع و زود بگیر چطور آرماتوربندی محاسبه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

reza2011

عضو جدید
سلام میشه سریع و زود بگیر چطور آرماتوربندی محاسبه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:confused:

عزيز دلم توي تاپيك ديگران پست نده ... اول برو توي تالار درخواست ها و بعد اون بالا سمت راست كليد ايجاد تاپيك جديد رو بزن و بعد پستت رو بزن ... مرسي گلم ... :gol:

reza2011

عضو جدید
با سلام و تشکر از شما که به درخواستم جواب دادی. این پروژه دانشگاهی هستش استادمون گیر داده که حتما با خمه ی آنها یک ذکر کردم برای یک برج باشه وگرنه نمره پروژه را به من نمیده .:cry:

اينو چك كنيد :

دانلود نمونه نقشه های تاسیسات مکانیکی یک پروژه برج ساختمان پزشکان و پاساژ خرید با فرمت اتوکد(DWG)

اين بك برج واقعي هست و 15 طبقه هم هست ...

reza2011

عضو جدید
اينو چك كنيد :

دانلود نمونه نقشه های تاسیسات مکانیکی یک پروژه برج ساختمان پزشکان و پاساژ خرید با فرمت اتوکد(DWG)

اين بك برج واقعي هست و 15 طبقه هم هست ...[/QUOT
هرچه رفتم نتونستم دانلود کنم.:cry:

متاسفانه سايت 4 شير بسيار شرايط سختي رو براي دانلود از سايتش در حالت رايگان قرار داده . از اونجا كه من عضو سايت 4 شير هستم براي شما دانلود كردم و در هاست خودم آپلود كردم . از لينك زير به راحتي دانلود كنيد :

http://civilr.net/Temp/gg.rar