اساتید برتر رشته صنایع غذایی

lvlohamadi

عضو جدید
دوستان نظرتون چیه راجع به اساتید برتر هر کدوم از شهرا با هم صحبت کنیم

و اینکه هر کدوم از اساتیدا با چه ویژگی های خاصی که دارن تونستن پیشرفت کنن؟؟

و خلاصه هم یه جور الگو برداری باشه و هم اگه یه روزی واسه ارشد یا دکترا

یه شهر دیگه قبول شدیم

اساتید اونجا رو هم یه کوچولو از قبل شناخته باشیم:)

نازي_مو

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو دانشگاه ما يه استاد روغن داريم به اسم خانم دكتر اسداللهي كه استاد خوبي ؟

دكتر سيدين هم كه هست

lvlohamadi

عضو جدید
اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تبریز:
یکی از بهترین و خوش اخلاق ترین اساتید دانشگاه آزاد تبریز آقای دکتر حنیفیان هستن.
ایشون مدیرگروه اسبق رشته صنایع غذایی و معاون کنونی دانشکده هستن و دروس میکروبیولوژی عمومی , میکروبیولوژی مواد غذایی , صنایع لبنی 1 و 2 و همچنین درس بهداشت رو تدریس می کنن.

مهمترین ویژگی:
ایشون منظم ترین استاد دانشکده (البته به نظر من) هستن. سر کلاس درس می پرسن و نمره می دن , همیشه به موقع سر کلاس می یان و بعد از ایشون به دانشکده رسیدن حتی 2 دقیقه دیرتر به منزله از دست دادن اون کلاس هست چون برای ایشون مسائل اخلاقی و انضباطی چیزی مهمتر از درس هست (که من هم موافقم باهاشون)

منتظر نظراتتون راجع به این استاد هستم ...

یکی از اساتید برتر دانشکده کشاورزی خانم دکتر آصفی هستن.
ایشون دکترای این رشته رو از دانشکاه آمریکا (کامل نمی دونم کدوم دانشگاه !!! شرمنده) گرفتن و یکی از خوش اخلاق ترین اساتید دانشکده هستن.

ویژگی مهم:
دکتر آصفی جزو صمیمی ترین اساتید صنایع غذایی به حساب می یان که تو دانشگاه های مختلف تبریز و تهران تدریس می کنن (تا اونجایی که من می دونم).
کلاس هاشون کاملا مفید و جالب میشه. و ویژگی مهم که خیلی ها دوست دارن !!! اینه که حضور و غیاب نمی کنن.
ورقه ها رو شدیدا با دقت کامل اصلاح می کنن و معمولا نمره های تاپ کلاس های ایشون کم میشه ولی اکثر بچه ها راضی درسشون رو پاس میکنن چون می دونن خیلی بیشتر از حد دوره لیسانس درس یاد گرفتن.
ایشون اصول مهندسی 1 و 2 و همچنین تکنولوژِی غلات رو تدریس می کنن.(باز تا جایی که من می دونم)

اگه اطلاعاتی که میدم فقط در حد یه آشنایی مختصر و دورادور هست به خاطر اینه که من هیچ اجازه ای از طرف این اساتید برای نشر این مطالب ندارم ...

و سومین استاد : خانم دکتر لیلا روفه گری نژاد

ایشون که دکترای صنایع غذایی رو از دانشگاه علوم تحقیقات تهران گرفتن , مدیر گروه ما هستن و یکی از اساتیدی که همه درد و دل ها کمبود ها رو پیش ایشون می بریم.
یه استاد خوش اخلاق هرچند به خاطر مهم بودن دروسی که تدروس می کنن بسیار توی درس ها سخت گیر هستن.
ایشون دروس شیمی مواد غذایی(پایه ترین و اساسی ترین درس) , اصول نگهداری مواد غذایی , عملیات صنایع غذایی , تجزیه مواد غذایی و ... ( بسته به زمان داره و ورودی) تدریس می کنن.
معمولا استادی هستن که همه بچه ها باهاشون احساس راحتی میکنن و راحت روابط استاد و دانشجویی توی کلاس ایشون به روابط دوستی تبدیل میشه ...

ویژگی مهم:
ویژگی مهم و بارز استاد روفه گری حجم مطالب تدریسی ایشون هست.
ایشون برای اینکه بار علمی ما از درس مربوطه بیشتر باشه هم جزوه می دن , هم سر کلاس نت برمی داریم , هم گاهی میگن یه چیزایی می نویسیم , هم می گن از کتاب بخونیم و هم اسلاید هایی رو که توی کلاس تدریس می کنن می گن کپی کنیم و ...
خلاصه که پایان ترم کلی جزوه و ... میریزه رو سرمون !!
امتحاناشون هم کاملا مفهومی میشه و تا درس رو به قول خودمون هضم نکنیم , سر امتحان خوب نمی تونیم جواب بدیم.

تذکر: البته مطالبی که گفته شد مربوط به درس شیمی مواد هست که حجم خود درس زیاده چون 4 واحده ... ترم های بعد کمی راحت تر میشه و سخت گیری استاد کمتر ...

دوستان من یک اشتباه کوچیک کردم
خانم دکتر آصفی از دانشگاه امریکا که توی ترکیه است دکترا گرفتن ...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

farzad-s

عضو جدید
توی دانشگاه ما استاد بر جسته زیاده،مثلا میتونم دکتر شکرانی خدای قند و روغن ایران و دکتر شاهدی فرد شناخته شده ی صول مهندسی و نام ببرم...
اما غیر از این بزرگواران بنده به دکتر شخ زین الدین،دکتر همدمی و دکتر نصیرپور هم ارادت ویژه ای دارم

koochooloo_m

عضو جدید
اساتید دانشگاه ما هم که همه معرف حضور تمام دانشجویان صنایع غذایی هستن
دکتر مرتضوی ، دکتر پور آذرنگ ، دکتر فرهوش ، دکتر حداد ، خانم دکتر شهیدی، مهندس بهزاد و....

mohy

عضو جدید
استاد نابغه

استاد نابغه

سلام بر تمام مهندسان عزیز صنایع غذایی
بنده هم مثل شما صنایع غذایی خوندم ، توی دانشگاه کشاورزی گرگان
به نظر من یکی از اساتید جوان و خوش آتیه صنایع غذایی دکتر کاشانی نژاد هستن. ایشان دکتراشون رو فکر می کنم در سن 28 سالگی از کانادا گرفتند و به نظر بنده که در رشته خودشون یکی از نوابغ هستن. در ضمن نفر اول جشنواره جوان خوارزمی در سال 1382 هم بودند. واقعا برای من افتخار بود که 4 سال شاگرد ایشان بودم.

عليرضا فرخي فريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
لبنيات : خانم دكتر فدائي
روغن :خانم دكتر فهيم دانش
گوشت : آقاي دكتر يوسفي
اصول طراحي كارخانه : آقاي دكتر كلباسي
تغذيه : آقاي دكتر وفا

لبنيات : خانم دكتر فدائي
روغن :خانم دكتر فهيم دانش
گوشت : آقاي دكتر يوسفي
اصول طراحي كارخانه : آقاي دكتر كلباسي
تغذيه : آقاي دكتر وفا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

momo_lavish

عضو جدید
اساتید برتر دانشگاه آمل

اساتید برتر دانشگاه آمل

یکی از بهترین اساتیدی که اونجا بود جناب آقای دکتر امیر مرتضویان بود که من ارادت خاصی به ایشان دارم
از اساتید خوب دیگه دکتر معتمدزادگان که لبنیات درش میدادند و دکتری از کانادا داشتند
و آقای دکتر اسماعیل زاده کناری که اصول طراحی تدریس می کردند

soroush_66

عضو جدید
اساتید برجسته دانشگاه سبزوار

اساتید برجسته دانشگاه سبزوار

به هرحال هرچی نباشه بعد از تهران دومین دانشگاه ازادی بود که صنایع رو اورد تو ایران
قطب شرق کشور البته تو آزاد ها
میشه به :
دکتر مرتضوی
دکتر حداد خداپرست - میگن پدر علم روغن از فرانسه دکترا گرفته
دکتر توکلی پور - که سوالات اصول مهندسی کنکور معمولا سوالات ایشونه
دکتر پور آذرنگ
مهندس عبدالله زاده - اصول طراحی کارخانه
و جناب اقای معاون شهیدی که تغذیه درس میدن

tfsrl

عضو جدید
باسلام
بااين استادا درس داشتين يا ميگن ؟نظر خودتون مهمه .

koochooloo_m

عضو جدید
به هرحال هرچی نباشه بعد از تهران دومین دانشگاه ازادی بود که صنایع رو اورد تو ایران
قطب شرق کشور البته تو آزاد ها
میشه به :
دکتر مرتضوی
دکتر حداد خداپرست - میگن پدر علم روغن از فرانسه دکترا گرفته
دکتر توکلی پور - که سوالات اصول مهندسی کنکور معمولا سوالات ایشونه
دکتر پور آذرنگ
مهندس عبدالله زاده - اصول طراحی کارخانه
و جناب اقای معاون شهیدی که تغذیه درس میدن

البته خيلي از اساتيدي كه شما نام برديد اساتيد رسمي و اعضاي هيات علمي دانشگاه فردوسي مشهد هستن.دكتر سيد علي مرتضوي كه پدر علم صنايع غذايي و بنيانگذار اين رشته هستن.دكتر حداد،دكتر معاون شهيدي،دكتر پور آذرنگ كه مثل ايشون كم پيدا ميشه.
ساير اساتيد مشهد هم دكتر فرهوش ،دكتر صداقت،دكترمظاهري،دكتر رضوي دكتر حبيبي و ...

مهندس الی

عضو جدید
1.2.3 .......

1.2.3 .......

خداوندا، کاش به زمانی برمیگشتم که تنها غم زندگیم شکستن نوک مدادم بود

بهار20

عضو جدید
اساتید دانشگاه ما هم که همه معرف حضور تمام دانشجویان صنایع غذایی هستن
دکتر مرتضوی ، دکتر پور آذرنگ ، دکتر فرهوش ، دکتر حداد ، خانم دکتر شهیدی، مهندس بهزاد و....
دكتر رضوي رو يادتون نره و هم چنين دكتر ياور منش

sanamjon

عضو جدید
صنايع غذايي دانشگاه منابع طبيعي گرگان

صنايع غذايي دانشگاه منابع طبيعي گرگان

اساتيد خوب و مطرح صنايع غذايي دانشگاه منابع طبيعي گرگان

ميكروبيولوژي و لبنيات: دكتر مرتضي خُميري (دكترا از كانادا)

اصول مهندسي: دكتر مهدي كاشاني نژاد (دكترا از كانادا)

طراحي كارخانجات: دكتر مهدي جعفري (دكترا از استراليا)

غلات: دكتر مهران اعلمي

شيمي مواد غذايي: دكتر صادق ماهونك و دكتر قرباني

به جز دكتر خميري كه از بنيانگذاران اين رشته در دانشگاه گرگان بودند مابقي اساتيد جوان هستند و علم اونها به روزه.
براي تمامي اين اساتيد آرزوي موفقيت دارم:w30:

arashasady

عضو جدید
پروفسور خسروشاهی (ارومیه)
دکتر کرامت (اصفهان)
پروفسور مرتضوی (مشهد)
پروفسور رضوی روحانی (ارومیه)
اینها قدیمی ترینها و بهترینها هستند

lvlohamadi

عضو جدید
این ترم از اساتید بزرگواری چون دکتر میرزایی ( بهداشت مواد غذایی ) و مهندس خسروی (تکنولوژی قند) استفاده کردیم.

دکتر میرزایی یکی از بهترین اساتید دانشکده های کشاورزی و دامپزشکی هستند که خیلی به پژوهش علاقه دارند و مقالات خیلی زیادی از ایشون تو مجلات معتبر داخلی و خارجی چاپ شده . استاد منظم و خوش اخلاق و انعطاف پذیری هستند.

مهندس خسروی به جرات می تونم بگم خدای تکنولوژی قند هستند ... !!! اونقدر زیبا و شفاف و دقیق تدریس کرده بودند که وقتی برای بازدید به کارخانه نقده رفتیم خیلی چیزها و نکات کلیدی رو ما به مهندس های کارخونه یاد می دادیم.
حتی ایشون نحوه ی طراحی تک تک دستگاه ها با علت ها و همه نکات ریز رو مو به مو یاد می دن ...

hamed ghasemi

عضو جدید
دانشگاه خزر

دانشگاه خزر

دکتر اسماعیل زاده کناری که اصول طراحی ، قند تدریس می کنن
تو کلاس واقعاً جدی ، حضور و غیاب و فعالیت در کلاس بسیار مهم و امتحان پایانی پیشش ارزشی نداره
مهندس رسول پایان که غلات و اصول نگهداری تدریس میکنه و معرف حضور هستن
و مهندس مددنوعی که روغن تدیس میکنن و در صنعت روغن یه جورایی حرف اول رو میزنه و این کاهش اسیدهای چرب ترانس در روغن کنونی در ایران را مدیون ایشان هستیم
دکتر زابلی میکروبیولوژی:)

سلوا

عضو جدید
با سلام
اساتید برجسته دانشگاه تبریز
لبنیات :دکتر جواد حصاری
شیمی مواد :دکتر بابک قنبرزاده
کنسرو و اصول نگه داری :مهندس ایاسه

n-engfood

عضو جدید
سلام به همه دوستان خوبم. من دانشگاه صنعتی اصفهان درس خوندم.اونجا یه استاد داشتم که برام از هر نظر بود.آقای دکتر کدیور نمونه بارز یه شخصیت علمی برجسته،یه استاد بی ریا و با ارزش و یه معلم اخلاق نمونه هستند. دعا میکنم دوباره سر کلاسشون بشینم.:gol:

hamed ghasemi

عضو جدید
بچه ها كسي با دكتر رجب زاده كلاس داشته آخه اين ترم آخري باهاش غلات دارم معلومه خيلي گيره

مهین67

عضو جدید
:)سلام دوست عزیز خسته نباشید
دکتر شکرانی استاد قند و روغن دانشگاه ما هم هستن که واقعا علمشون بالاست
میشه بگین شما کدم دانشگاه هستین که دکترشکرانی را میشناسین

مهین67

عضو جدید
توی دانشگاه ما استاد بر جسته زیاده،مثلا میتونم دکتر شکرانی خدای قند و روغن ایران و دکتر شاهدی فرد شناخته شده ی صول مهندسی و نام ببرم...
اما غیر از این بزرگواران بنده به دکتر شخ زین الدین،دکتر همدمی و دکتر نصیرپور هم ارادت ویژه ای دارم
سلام دوست عزیز شما از کدوم دانشگاه هستین آخه دکتر شکرانی جون استاد ما هم هستن هین ترم باهاشون قنددارم خیلی گله
:gol:

LHLA

عضو جدید
سلام
هفته معلم را به تمام اساتید دانشگاهها بخصوص اساتید دانشگاه خودمون(دانشگاه آزاد صوفیان تبریک میگویم):gol::gol::gol:

davoodshoja

عضو جدید
دانشگاه اورميه (اروميه)

دانشگاه اورميه (اروميه)

1. دکتر اسمعيلي (واقعا باسواده)
2. دکتر عليزاده (مدير گروه صنايع غذايي اروميه)
3. دکتر پيروزي‌فرد
...
100. پروفسور خسروشاهي (با اين‌که خيلي حاليشه؛ ولي خيلي مغرور و عقده‌ايه)

پروانه سفید

عضو جدید
استاد مغرور

استاد مغرور

سلام دوستان.دکتر خسروشاهی استاد لبنی یک من توی این ترم هست.وقتی حرف میزد باید جزوه می نوشتیم وگفته پایان ترم تستی هست و گفته تست تکراری هیچ وقت نمیده.اگه کسی از نمونه سوالاتش داشته باشه برام پیغام بزاره.ممنون.ما که همه تو دانشگاه از افتادن توی درسش می ترسیم.

lida_6687

عضو جدید
اساتید دانشگاه آزاد اسلامی تبریز:
یکی از بهترین و خوش اخلاق ترین اساتید دانشگاه آزاد تبریز آقای دکتر حنیفیان هستن.
ایشون مدیرگروه اسبق رشته صنایع غذایی و معاون کنونی دانشکده هستن و دروس میکروبیولوژی عمومی , میکروبیولوژی مواد غذایی , صنایع لبنی 1 و 2 و همچنین درس بهداشت رو تدریس می کنن.

مهمترین ویژگی:
ایشون منظم ترین استاد دانشکده (البته به نظر من) هستن. سر کلاس درس می پرسن و نمره می دن , همیشه به موقع سر کلاس می یان و بعد از ایشون به دانشکده رسیدن حتی 2 دقیقه دیرتر به منزله از دست دادن اون کلاس هست چون برای ایشون مسائل اخلاقی و انضباطی چیزی مهمتر از درس هست (که من هم موافقم باهاشون)

منتظر نظراتتون راجع به این استاد هستم ...
من هم کاملا با نظرات شما موافقم.دکتر حنیفیان واقعا استاد بی نظیریه...