از هر هفت نفر، يك نفر مهاجرت مي‌كند(آیا باید وطن را ترک کرد؟)

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز

بر اساس گزارش اخير سازمان ملل متحد در امور مهاجران، اين موضوع مشخص شد كه از هر هفت نفر ساكن در كشورهاي در حال توسعه، يك نفر به دلايل مختلف به كشور ديگري مهاجرت مي‌كند.

به گزارش ايسنا، در گزارش سالانه اداره مهاجرت سازمان ملل متحد آمده است كه ميزان مهاجرت در ميان كشورهاي در حال توسعه و در حال رشد نسبت به توسعه يافته در حال افزايش است و اين روند به گونه‌اي است كه در گزارش اخير نمايندگان در كشورهاي در حال توسعه‌اي همانند آفريقا اين رقم به يك به هفت رسيده است.

در گزارش سالانه نمايندگان آژانس مهاجران سازمان ملل متحد ـ UNHR ـ عنوان شده كه گسترش وضعيت نابسامان اقتصادي و بحران‌ مالي همه‌گير به اين روند دامن زده است.

با اين حال، بيشتر اين مهاجران كه از جنوب، شرق و كشورهاي واقع در آفريقا و يا آمريكاي لاتين به كشورهاي اتحاديه اروپا، ايالات متحده آمريكا و روسيه و كانادا مهاجرت مي‌كنند، به صورت غير‌قانوني و به واسطه قاچاقچيان از مرزها عبور مي‌كنند كه با اين كار، هم جان خود و هم زن و فرزند را به خطر مي‌اندازند، به دطوري كه اگر كشته هم نشوند، حتما توسط ماموران مرزي و يا قاچاقچيان ديگر دستگير شده و يا به دام مي‌افتدند.

به گزارش ايسنا، تاكنون كشورهاي مبدا كه مهاجرت از آنها صورت مي‌گيرد و كشورهاي مقصد كه مهاجر‌پذير هستند، اقدام لازم براي اين منظور صورت نداده‌اند و تنها سازمان‌ها و ارگان‌هاي غير‌دولتي يك تنه اين مسووليت را به گردن گرفته‌اند

منبع:http://www.tabnak.com/nbody.php?id=12082

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر فقط اجازه میدادند.به شما قول میدم الان جمعیت به 50 ملیون میرسید

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هم خودم رفتنی ام
احتمالا تا سال دیگه برای همیشه میرم
البته کاملا قانونی

**mobarak**

عضو جدید
منم دارم میرم
البته هدفم استرالیا است خیلی تحقیق کردم اونجا آب و هواش عالیه و همه ایرانیهایی که رفتند راضین
ولی چون به ایرانیا سخت ویزای اقامت میدن باید اولش برم اقامت یه کشور دیگه مثل آذربایجان یا ترکیه رو بگیرم بعدش برم استرالیا
مالزی هم که اقامت دایم نمیده بلکه ویزای ده ساله میده که بعد 10 سال تمدید میشه
برای گرفتن اقامت در ترکیه و ویزای 10 ساله مالزی باید 85 میلیون تومن تو یه حسابت تو همون کشور بخوابونی و بعدش بهت ویزای اقامت میدن
من خیلی فکر کردم و همه جوانب در نظر گرفتم دیدم تو ایران بمونم آخرش که چی؟؟؟؟؟
من میخوام اولش ویزای تحصیلی بگیرم بعد از اتمام درسم مقیم همون کشور بشم
بچه ها میدونستین تو فیلیپین خوندن رشته دندانپزشکی خیلی میصرفه؟؟چون هزینه زندگی اونجا خیلی پایینه با 1 میلیون تومن میتونی سه ماهتو بگذرونی بدون دغدغه و اینکه مدرک دانشگاهی اونجا تو همه جا قابل قبوله چون کاملا با اصول آمریکاییها تدریس میشه
ضمنا اونایی که میخوان برای تحصیل برن قبلش از وزارت علوم یه کتابچه است اونو بگیرن ببینن تو کشوری که میخوان تحصیل کنن اون رشته ای که میخوان بخونن آیا مورد قبول وزارت علوم ایران هست یا نه؟اگه بعدش خواستن برگردند مدرکشون معتبر باشه
پیش به سوی پیشرفت و زندگی

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم خیلی دلم می خواد برم اما چون دخترم و بابا مامانم جونشون به جونم بسته هست بدون داداشم نمی زارن
اما داداشم اصلا هوای رفتن نداره
من چیکار کنم این کشور کشور زندگی نیس کشور پیشرفت نیس کشور بله قربان چشم قربان هس

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من نمیرم..درسته زندگی توی ایران سخته و گهگاه هم به شعور انسانیت توهین میشه! اما ترجیح میدم بمونم و اگه کاری از دستم بر میاد برای کشور خودم انجام بدم..:)

eshagh_kh

عضو جدید
آفرین
به خدا درسته این بچه سنش اندازه ثنا هست ولی این هم خیلی خوب درک میکنه موقعیت رو , آفرین
به خدا هیچ جای دنیا نمیشه مثل ایران کار کرد و پول در آورد , هیچ جا نمیشه مثل ایران زندگی کرد و تفریح کرد و جاهای زیبا دید

ولی من نمیرم..درسته زندگی توی ایران سخته و گهگاه هم به شعور انسانیت توهین میشه! اما ترجیح میدم بمونم و اگه کاری از دستم بر میاد برای کشور خودم انجام بدم..:)

sajad_strant

عضو جدید
من با دوستمون sepidi موافقم.اگه همه بزاريم بريم ديگه كي توي ايران مي مونه؟پس حس وطن پرستي چي ميشه؟آيا اقامت در اونجا به قيمت تحقير شدن مي ارزه؟
مرد اونه كه بمونه و سعي كنه شرايط رو عوض كنه نه كم بياره و بزاره بره

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
همتون برین
بهتر
متاسفم که سارا نمیتونه بره !!!

آفرین
به خدا درسته این بچه سنش اندازه ثنا هست ولی این هم خیلی خوب درک میکنه موقعیت رو , آفرین
به خدا هیچ جای دنیا نمیشه مثل ایران کار کرد و پول در آورد , هیچ جا نمیشه مثل ایران زندگی کرد و تفریح کرد و جاهای زیبا دید

وای داداش اسحاق خدا به داد اون دختری که قراره با تو زندگی کنه برسه
کلی طول می کشه به افعال معکوس تو عادت کنه
تو ایران میشه پول در آورد ولی از راه چیز
تو ایران میشه راحت زندگی کرد فقط کافیه شرفتو آبروتو بزاری زیر پات .....بعدش همه چی مال تو......... هیشکی هم بهت نمی گه بالای چشت ابرو هستش
آهان یادم رفت بگم یکی هم اینکه فقط بله حق باشماست رو خوب بلد باشی و هی این جمله رو تکرار کنی

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر نذارن که کاری که میتونه از دستت بر بیادو انجام بدی چی؟
اگر حرمتت،شرفتت،غیرتت،ناموست،دینت،هویّتت رو جلوی چشات نابود کنن چی؟
اگر ذرّه ذرّه آبت کنن چی؟
اگر جوونیت،آیندتو ازت بگیرن چی؟
اگر از اعتمادت سوءاستفاده بکننو دست آخر تُف کنن تو صورتت چی؟
بازم میمونی؟:gol:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با دوستمون sepidi موافقم.اگه همه بزاريم بريم ديگه كي توي ايران مي مونه؟پس حس وطن پرستي چي ميشه؟آيا اقامت در اونجا به قيمت تحقير شدن مي ارزه؟
مرد اونه كه بمونه و سعي كنه شرايط رو عوض كنه نه كم بياره و بزاره بره
شما به من بگو.چی از ایران مونده؟
چی از تاریخمون مینده؟
واسه چی باید تو این هوای سمّی نفس بکشیم؟
حداقل اونور می تونیم بریم بفهمیم کی بودیم،چی شدیم.
میتونیم بریم اونورو داد بزنیم که ایرانی ماییم.نه اونایی که خون مردمشونو عین زالو میمکن!
میریمو ایرانو جهانیش می کنیم.میریمو وقتی برمیگردیم که مردمش ارزش وجود مارو بدونن!
اونموقع برمیگردیمو ایرانو دوباره میسازیم!
الان همه چیزمون داره از بین میره!
زمان،سواد،جوونی،سرمایه و....
شاید بشه اینارو اونور آب بهشون بالو پر دادو یه روزی با آغوش باز برگشت!:gol:

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین
:surprised:

اگر نذارن که کاری که میتونه از دستت بر بیادو انجام بدی چی؟
اگر حرمتت،شرفتت،غیرتت،ناموست،دینت،هویّتت رو جلوی چشات نابود کنن چی؟
اگر ذرّه ذرّه آبت کنن چی؟
اگر جوونیت،آیندتو ازت بگیرن چی؟
اگر از اعتمادت سوءاستفاده بکننو دست آخر تُف کنن تو صورتت چی؟
بازم میمونی؟:gol:
حرفات درسته ولی فکر میکنی وقتی به عنوان یه ایرانی بری تو آمریکا یا یه کشور اروپایی حرمت و شرف و غیرتت نابود نمیشه؟؟فکر میکنی خیلی بهت احترام میذارن و برات ارزش قائلن؟؟
خودت وقتی تو خیابون یه افغانی میبینی چه حسی بهش داری؟؟!! اونا هم دقیقا همین حسو به ما دارن..
اگه بمونم حداقل به این دلخوشم که شاید یه روزی بتونم قدمی در راه پیشرفت کشورم و نجات دادنش از دست این جلادا! بردارم;)

usamilad

عضو جدید
منم حداکثر تا سه سال دیگه میرم USA به صورت کاملاً قانونی، ایران با این وضعیت جای زندگی نیست

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز

حرفات درسته ولی فکر میکنی وقتی به عنوان یه ایرانی بری تو آمریکا یا یه کشور اروپایی حرمت و شرف و غیرتت نابود نمیشه؟؟فکر میکنی خیلی بهت احترام میذارن و برات ارزش قائلن؟؟
خودت وقتی تو خیابون یه افغانی میبینی چه حسی بهش داری؟؟!! اونا هم دقیقا همین حسو به ما دارن..
اگه بمونم حداقل به این دلخوشم که شاید یه روزی بتونم قدمی در راه پیشرفت کشورم و نجات دادنش از دست این جلادا! بردارم;)
اونجا براشون فرق نداره کجایی هستی!
اونجا به کیفیت کارت اهمیت میدن.بازم اگر از اونا بُخوری بهتره که از هم خاک و هم زبونت بُخوری!
درضمن.من اصلاً هیچ حس برتری نسبت به افغانیا ندارم!
بازم اون وجودشو داشته اومده تو کشور غریب و داره واسه آیندش تلاش میکنه.من چی؟
من اگر بتونم اونور آب خودمو بالا بکشم،حرمت و شرف ایرانی رو بالا کشیدم!
من علاقه به طراحی خودرو دارم.این رشته تو ایران بعلت نداشتن اسپانسر تعطیل شده.تکلیف من چیه؟
بمونم بپوسم؟
یا علاقمو زیر پام له کنم؟

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش من یه زمونی به آباد شدن ایران خیلی امیدوار بودم حتی همین چن وقت پیش وقتی تو همین کلیپهای ویدویی می دیدم که تو تظاهرات چطور مردم بهم دیگه کمک می کردن یه جورایی امید تو دلم می اومد با خودم می گفتم نه من اشتباه می کنم ایرانی جماعت هنوز هم خودش رو به مادیات و یه پول و ماشین و سکه نفروخته اما بعدش همین که پامو می زاشتم بیرون وقتی آدمای دور برم رو می دیدم که چطور هنوز بخاطر یه لقمه بیشتر حاضره همسایه خودشو بفروشه از ایرانی بودن خودم بدم می اومد
من هرگز نمی گم اون وذ آبا دارن حلوا خیرات می کنن اما لا اقل وقتی کسی بهم توهین کرد وقتی ازم دزدید وقتی بهم خیانت کرد وقتی خبر چینی منو کرد لا اقل می گم بیگانه بوده نه هم وطنم

shadmehrbaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم

danielo

عضو جدید
کاربر ممتاز

نه داداش .هیچ بی احترامی نمیشه.من خودم چند بار قبل از 18 سالگی و مشمولی رفتم دانمارک .
بابام سالی 2 بار میره اونجا وبرمیگرده.نصف فامیلام اونور زندگی میکنند.
اونجا اصلا کسی ازت نمیپرسه کجایی هستی.من یادم هست 12 ساله بودم .گم شده بودم.پولم همراهم نبود .موبایل هم شارژ نداشت. شماره کسی هم تو ذهن من نبود. رفتم به یک خانمی که فکر کنم حدود 30 سالش بود جریان را گفتم.بهش گفتم ایرانی هستم و گم شدم.1 ساعت از وقتش را هدر داد و من را به خانوادم رسوند.
تلویزیونش امسال هر شب از جنبش سبز ایران حمایت میکرد.بابام میگفت که خیلی از مردمش وقتی فیلم ها را میدیدند گریه میکردند.در تظاهراتی که در جلوی سفارت ایران برگزار شده بود.نصفشون دانمارکی بودند.
البته بعضی موقع ها کار هایی خودمون میکنیم که لایق مسخره شدن هستییم.یادمه دولت ذدانمارک سیستم کل کیوسک های تلفن را عوض میکرد.خرجشم زیاد شده بود.میدونید دلیش چی بود؟
ایرانی ها به جای اینکه کرون بندازند .5 تومانی مینداختن و صحبت میکردند

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه داداش .هیچ بی احترامی نمیشه.من خودم چند بار قبل از 18 سالگی و مشمولی رفتم دانمارک .
اونجا اصلا کسی ازت نمیپرسه کجایی هستی.من یادم هست 12 ساله بودم .گم شده بودم.پولم همراهم نبود .موبایل هم شارژ نداشت. شماره کسی هم تو ذهن من نبود. رفتم به یک خانمی که فکر کنم حدود 30 سالش بود جریان را گفتم.بهش گفتم ایرانی هستم و گم شدم.1 ساعت از وقتش را هدر داد و من را به خانوادم رسوند.
تلویزیونش امسال هر شب از جنبش سبز ایران حمایت میکرد.بابام میگفت که خیلی از مردمش وقتی فیلم ها را میدیدند گریه میکردند.در تظاهراتی که در جلوی سفارت ایران برگزار شده بود.نصفشون دانمارکی بودند.
البته بعضی موقع ها کار هایی خودمون میکنیم که لایق مسخره شدن هستییم.یادمه دولت ذدانمارک سیستم کل کیوسک های تلفن را عوض میکرد.خرجشم زیاد شده بود.میدونید دلیش چی بود؟
داداش نه حاجی.آبجی!:whistle:

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز

راستش اونقدر این ملت رو ترسوندن که فکر می کنن خارجی ها لولو هستن در حالی که لولو همین موتورسوار ها و گشتهای ارشاد کشور خودمون هست
بابا مامان من هم فکر می کن اگه بزارن من تنهایی برم کشور دیگه ..حتما یه بلایی سرم میاد در حالی که اینطور نیس آدم باید خودش برا یه بار هم که شده بره و تجربه کنه

Fo.Roo.GH

عضو جدید
کاربر ممتاز
:w27:

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از فامیلای ما هم می گفت 10-15سال پیش رفته بود انگلستان و دید پسرش تو جا یخی توی زرورق دارن یخ نگه میداره!
پرسید اینا چین؟
گفت برق و گازمون با سکّه کار میکنه.ما هم بجای سکّه از اینا میندازیم توش!
وقتی یخ آب بشه دیگه اثری از جرم باقی نمیمونه!:w07:
حاجی کجای کاری؟
ازین بدتراشم هست!
اصلاً اونجا وقتی ایرانی جرم بکنه کاریش ندارن.چون میدونن اگه بره زندون،زندانیای اونجارم عین خودش خراب می کنه!:whistle:

خيبر

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم كارهام معلوم نيس..
يني نميدونم برم يا نه..
شرايطش رو دارم اما..
اما اگر من برم كي اين مملكتو بسازه؟!
برم مملكت اجنبي رو بسازم كه چي بشه؟!

roshanfekrejavan

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم كارهام معلوم نيس..
يني نميدونم برم يا نه..
شرايطش رو دارم اما..
اما اگر من برم كي اين مملكتو بسازه؟!
برم مملكت اجنبي رو بسازم كه چي بشه؟!
سلام. . .:gol:
بازم که چراغ خاموش میای!:w39:
نمیدونم کدوم سوره بود.فکر کنم آل عمران بوده!
گفته اگر در مملکتی زندگی میکنید که بهتون ظلم میشه حتماً اونجا رو ترک کرده و به سایر ممالک سفر کنید!
گفته اگر سفر نکنید گناه ظلمی که بر خودتان روا میدارید بر عهده خودتان است!:gol: