از من سوالات خودرویی و موتورسیکلتی بپرسید.....

hzarrani

عضو جدید
از من سوالات خودرویی و موتورسیکلتی بپرسید. تا اونجا که بشه کمک کی کنم

elya

عضو جدید
سلام
ممنون می شم که اطلاعاتت رو در اختیارم بذاری
می خواستم ببینم که مقدار گشتاور رو در یه موتور چجوری اندازه می گیرن
یعنی ساختمان این دستگاهه که فکر کنم یه کلاچ باشه رو می خواستم بدونم اگه میدونی در اختیار همه بذارید
البته خودم یه چیزهایی میدونم ولی کامل نیست
ممنونم
اگه در مورد سنسور های خودروهای انزکتوری هم میدونی بگو تا من سوالم رو بپرسم ازت
ممنون

hzarrani

عضو جدید
بگو چی و در چه حد میدونی تا بقیه رو بت بگم (هم گشتاور هم سنسور)
گشتاور موتور رو با دینامومتر اندازه میگیرن.
T=F.b که b طول بازو و F هم مقدار نیرو موتوره که توسط Load cell اندازه گیری میشه.
توان موتور هم P=2(Pi)NT که N دوران است و Pi هم عدد پی.
اگه بیشتر میخوای بگو که متن English رو بت میل کنم

amirkanaani

عضو جدید
سلام ميخواستم بدونم علت عطسه زدن موتور سيكلت در حالت شتاب منفي چيه من يه طرح ويو دارم وقتي موتور توي دور ميافته و گازو ول ميكنم عطسه ميزنه بايد چكار كنم

RoyaL3

اخراجی موقت
سلام ميخواستم بدونم علت عطسه زدن موتور سيكلت در حالت شتاب منفي چيه من يه طرح ويو دارم وقتي موتور توي دور ميافته و گازو ول ميكنم عطسه ميزنه بايد چكار كنم

قرص سرماخوردگی + کمی شربت جلوگیری از آبریزش بینی بهش بده.

من سوالم رو میپرسم:چرا رادیاتور جوش میاره هیچ جا نه فقط وسط خیابون؟!

Arminiya

عضو جدید
سلام
موتور سیکلت ها مگنتی هستند (سیستم برق رسانی) زمانی که نا میزان باشه این مشکل پیش میاد
یه احتمال دیگه هم میشه داد : کاربراتور کثیف باشه (کمتر پیش میاد )

Arminiya

عضو جدید

نه خیر کارش از شربت و قرص گذشته بود

دلیل جوش اوردن :
اولا یه خودروی سالم نباید جوش بیاره
دوما : هنگامی که خودرو در حال حرکته جریان هوا دمای موتور رو پایین میاره ولی در زمان توقف خودرو ، انتقال حرارت کمتری انجام میشه
خب؟

saeid_sr11

عضو جدید
سلام .

علت اينكه موتور سيكلت در دور بالا از اگزوز دود سياه به بيرون ميده كه نشانه روغنسوزيه! اما در دور پايين به صورت طبيعي كار ميكند يعني دود رنگي مشاهده نميشه.
ميخام بدونم مشكل روغنسوزيش دقيقا از كجاست؟؟
از رينگاشه يا از گيت سوپاپها و يا ...؟؟؟

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام .

علت اينكه موتور سيكلت در دور بالا از اگزوز دود سياه به بيرون ميده كه نشانه روغنسوزيه! اما در دور پايين به صورت طبيعي كار ميكند يعني دود رنگي مشاهده نميشه.
ميخام بدونم مشكل روغنسوزيش دقيقا از كجاست؟؟
از رينگاشه يا از گيت سوپاپها و يا ...؟؟؟

از هر دوتاش میتونه باشه باید بررسی شه همونطور که میدونید در دور پایین فشار زیادی به موتور (پیستون و سوپاپها )نمیاد اما در دور بالا چون حجم کار و همینطور سرعت بازوبسته شدن سوپاپ ها و سرعت حرکت پیستون ها بالا میره کوچکترین مشکلی خودشو نشون میده
در صمن یادتون باشه که همیشه موتور در دور آرام خیلی از عیوب خودش رو نشون نمیده دلیلشم نبود فشار برروی اونه

سروش7

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
چه عواملی باعث میشه سرسیلندر ترک برداره ؟

یکی از عوامل ترک برداشتن سرسیلندر ترکیدن سیت سوپاپهو موجب نشتی می شود و طریقه فهمیدن از طریق حبابهایی است كه از رادیاتور خارج می شود.
طریقه آزمایش سر سیلندر كه ترك خورده و ماشین آب كم می كند:
ابتدا یك واشر بر روی واشر قبلی اضافه كرده و تمام راه گاههای آب را می بندیم و سپس از قسمت ورودی یك والف نصب می كنیم و داخل سر سیلندر را پر آب می كنیم و سپس سر سیلندر را گرم می كنیم و در كل شرایط كار موتور را بر روی سر سیلندر فراهم می كنیم تا ترك پیدا شود.
ترك سر سیلندر را با استفاده از قوس الكتریكی می توان بر طرف كرد

parsa91

عضو جدید
شيلنگ سوخت خودرو

شيلنگ سوخت خودرو

سلام دوست عزيزدنبال اطلاعات هستم در مورد شيلنگ سوخت خودرو .استاندارد بين المللي ، ملي و....ضمنا منظورم شلنگهاي 3 لايه پلي آميده . حالا يا انتقال بنزين يا انتقال بخاراتاگه كمكم كنيد خيلي ممنون ميشم .

سلام علتش خودسوزی ویاپیش سوزیه که بهش سکته ی موتورمیگن امکان داره سیستم جرقه ی شمااونس وریتارد نباشه ویا درون محفظه ی احتراقتون براده یا کربن داغ باشه که باعث میشه قبل ازموعود احتراق انجام بشه وصداناشی از ضربه زدن یا فشار تراکمیست که بسیار مضره

adel ah

عضو جدید
در مورد شتاب دهنده یا همون سوپر شارژ

در مورد شتاب دهنده یا همون سوپر شارژ

سلام دوست گرامی،در مورد شتاب دهنده یا به اصطلاح سوپر شارژ پارس ELX مخواستم بدونم که من سر سیلندر رو عوض کردم به دلیل ترک برداشتن و نبود بوجه سر سیلندر زانتیا 2000 ارزونتر بود گذاشتم رو ماشین،میخواستم ببینم علت از کار افتادن شتاب دهنده چیه؟ چون به هر کی میگی میگن به خاطر عوض کردن سر سیلندر بوده بعضیام میگن پمپ شتاب سوخته!:confused:! سر سیلند زانتیا 2000 با سر سیلندر کارخانه ای پارس ELX چه فرقی دارن با هم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنین چون نمیخوام هزینه ی اضافه بکنم ،من بندر امام زندگی میکنم متاسفانه کسی بلد نیست ماشینو نشون خیلیها از مکانیکها دادم حتی آبادان و خرمشهر رفتم جوابشون همین بوده

amirkanaani

عضو جدید

دستت درد نکنه دکتر !!!!!!!

شما هم یه کم کرم ضد جوش بمال به اونجاش که جوش میاره !!!!!
البته وسط خیابون اینکارو نکن !!!!!

shahrokhblash

عضو جدید
در مورد سیستم cng برای خودرو سمند مدل 85 متاسفانه اون موقع ECU گاز این ماشین مدل siemens کارخونه ای گذاشتن الان یکم بعضی اوقات 3 کار می کنه
بردیم پیش یه تعمیرکار cng به من گفت ECU دست زدن بهش سخت و نایاب هست 700 تومن پولش الان!! برام می خواست 280 بگیره سیستم خودش بذاره یعنی سوزن و رگلاتور دستی خودش
من موافقت نکردم سوالم اینجاست نظر شما چیه برای بهبود کارکرد راهی هست؟؟دیاگ نمیشه کرد!؟
منتظر راهنمایی شما هستم
با سپاس فراوان

آخرین ویرایش:

حامد۲۵

عضو جدید
کاندیشنر

کاندیشنر

با تشکر از اطلاعات مفیدتون لطفا توضیح بدین کاندیشنر یعنی چی و ایر کاندیشنر کمپرسور،منظور پمپ باد ماشین سنگینه یا کمپرسور کولر؟یا هیچکدوم؟

علیرضا23

عضو جدید
سلام. میخوام بدونم ویلچر های برقی چه جوری تغییر سرعت میدن؟ چون این ویلچرا یا خودروهای برقی از گیرباکس استفاده نمی کنن.

mansouriinventor

عضو جدید
سلام
کپ کردن در زمان شتاب گیری 206 از چیست در صورتی که فشار پمپ بنزین و شمها سالم باشند

حامدجعفری

کاربر بیش فعال
سلام
کپ کردن در زمان شتاب گیری 206 از چیست در صورتی که فشار پمپ بنزین و شمها سالم باشند

سلام آقای منصوری/
اگه 206 تیپ 3 باشه ، باید سنسور اکسیژن NTK ژاپن استفاده کنین/
ولی اگه تیپ 2 یا 5 باشه از مارک دیناپارت استفاده کنین.

92128046

عضو جدید
سلام پزو سوپر شارزر نداره اول پمپ شتابتو چک کن ازلحاض برقی و عملکردی بعد ببین ماشینت رو تایم هست یا نه شمع ها و وایر هاتو چک کن اگه نشد سرسیلندر مدل خود ماشین تو بنداز روش شاید اون مدل سرسیلندر به مدل ماشیننت نمیخوره

ahmad.e.c.m

عضو جدید
سلام به همه دوستان
رفقا من برای تامین نیروی چرخشی یه ربات میخوام از یه انجین موتور 125 سی سی
استفاده کنم که رفتم قیمت انجین دست دوم رو پرسیدم بهم گفتن 130 تومن که نمیدونم
همچین قیمتی قابل قبوله یا نه نظر شما چیه ؟
میخواستم شما دوستان لطف کنید و یکمی منو مشاوره کنید که برای خرید اون به چه نکاتی
باید توجه کنم
ممنونم از شما

yamaha R6

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
رفقا من برای تامین نیروی چرخشی یه ربات میخوام از یه انجین موتور 125 سی سی
استفاده کنم که رفتم قیمت انجین دست دوم رو پرسیدم بهم گفتن 130 تومن که نمیدونم
همچین قیمتی قابل قبوله یا نه نظر شما چیه ؟
میخواستم شما دوستان لطف کنید و یکمی منو مشاوره کنید که برای خرید اون به چه نکاتی
باید توجه کنم
ممنونم از شما

ازش به شرط سالمی و عدم روغن سوزی بخر

آره قیمتش همین حدوده

بالا