از سُنبُل خان تا آغا محمد خان، پدیده ای به نام خواجگی !!!

R.JaM

عضو جدید
سکانسی از سریال حریم سلطان :

خُرم سلطان : سنبل خان چی شده تحویل نمیگیری؟ نکنه پاشا شده ای؟
سُنبُل خان : هوممم؟ استغفرالله، من و پاشا، حاشااا ، اوممم، وااا ..... (لهجه اواخواهری)

سکانسی از حمله آغا محمد خان به کرمان :

در تابستان سال 1208 هجری قمری، آغا محمد خان قاجار با لشکری مجهز به کرمان حمله برد و با شکست لطفعلی خان کرمان را تسخیرکرد و به کشتار و قتل عام مردم آن دیار پرداخت.

بسیاری از مردم را کور کرد و عده زیادی را به طرز فجیعی به قتل رساند. گفته‌اند او دستور داد تپه‌ای از چشمان مردم نزدیک به 20 هزار چشم بسازند.

http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=120755&stc=1&d=1351773038​

.
.
.
.

بحث من در این تاپیک حول انسان های خواجه هست و این دو رو به عنوان دو نمونه مشهور نزد ایرانی ها گفتم.

حالا نمیدونم خواجه بودن فقط مخصوص برادران میشود، یا خواهر خواجه هم داریم، که حسی به جنس مخالف و موافقش نداشته باشد.
.

.
.
من یکسری سئوال دارم، اگه جواب بدین ممنون میشم :

1- دوست داشتین خواجه بودین؟

و آیا دوست دارین برای راهیابی به جاهایی مثل حرمسرا و... خواجه تان کنند؟

2- به نظرتون دغدغه خواجه ها کمتر نیست؟

و در واقع خواجگی راهی برای کاهش گناه و بدبختی هست یا نه؟

چون به نظر من خیلی از جنایات و هوس بازی ها و افکار آشفته و دلدادگی و عشق و اقدامات نابخردانه باری رسیدن به جنسی دیگر و... به خاطر خواجه نبودن هست.

بسم الله الرحمن الرحیم

استدلال شما در مورد افراد خواجه بسیار ضعیف است

حتی اگر بر مبنای آمار هم بخواهیم حساب کنیم باز هم خواهیم دید درصد افراد سالم جانی بیشتر بوده است

در واقع و در یک کلام راه برای کاهش گناه اطلاعت از دستورات خداست در هر جا و هر زمانی و جدای از اینکه در چه شرایطی زندگی میکنی

zxchdb

عضو جدید
خوب از اونجا كه من كرمونيم دل خوشي از خواجه ها ندارم، ولي به نظرم اينكه خواجه بودن درصد جرايم رو كم مي كنه اشتباس. چون اتفاقن يه خلا بزرگ تو همجين آدماييي به وجود مي اآد كه نتيجه اش كاري ميشه كه آقا ممد خان انجام دادددد.

ای بابا TITQN و C#.net نمره تاریخ هر دو تاتون با ارفاق 10:
اقا محمد خان و 2000 جفت چشم کرمونیا رو میگن

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
عجب تاپیک پر اخراجی ای بود...فکر کنم اکثر اخراجی ها شخص اسی خدابیامرز بودن.

بالا