از سانسور تا فیل تر

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دلیل وجود خیلی از سنت ها و عقایذ مدهبی غلط و در کل محدودیت ها ما ناخودا گاه خودمونو سانسور میکنیم ..تازه اگه این کارم نکنیم به نوعی دیگران فشار میارند که ما اون کار ،فکر یا حرفمون رو سانسور کنیم ..حالا این فشار میتونه بی جنبه بازی های بعضی ادمای مریض تا اتوهین و تهد ید ادمای قلدر و بی منطق و یا محدودیت های غلط قانونی رایج باشه .
بدتر از اون اینکه بعد از مدتی مثلا چند ماه ، سال ، ده یا قرن همه اون فکرهای سانسور شده تو ذهنمون فیل تر میشه .
مثلا همین تاریخ 2500ساله مون که پر از شاهان و سرداران و سربازان جنگجو ودلاور و میهن پرست اما ایتقدر نامشون و کارها ی نیک شون تو رسانه هامون و کتابای درسی ..سانسور شده و فقط از بدی هاشون گفتند که تقریبا بیشتر ما فکر می کنیم شاه خوب وچود نداره ..و فکر خوب بودن شاهان تو ذهنمون فیل تر شده ..
اینه که فکر میکنیم تاریخمون همین 30 ساله ولاغیر ..و هی می خایم اونو به نوعی جداکنیم
یا تو جامعه ما به دلیل فرهنگ کثیف عرب اینقدر این فکر که ارتباط نزدیک دختر و پسر به رابطه جنسی ختم میشه جاافتاده که ذهنیت یه همکاری پاک و سالم فیل تر شده ..
. خیلی از موارد دیگه

فیل تر رررذهنی بدترین نوع فیل تر ...فیل تر ی که همه به نوعی درگیرش شدیم !

آخرین ویرایش:

NYC

عضو جدید
کاربر ممتاز
...

***** دهنی بدترین نوع ***** ..*****ی که همه به نوعی درگیرش شدیم !

جای ***** متن خودم یه چیزایی میذاشتم ولی جون تو این جمله آخری رو دیگه نشد کاری کنم. لطف کن اینم خود ***** ی کن و به یه زبان دیگه بنویس.:confused:

arashpak

عضو جدید
کاربر ممتاز
جای ***** متن خودم یه چیزایی میذاشتم ولی جون تو این جمله آخری رو دیگه نشد کاری کنم. لطف کن اینم خود ***** ی کن و به یه زبان دیگه بنویس.:confused:
سلام
فکرشو بکن ما اجازه نداریم بتویسیم فیل تر
کلمه ای که نه فحش و نه جر م می تونی بنویسی حشیش و کراک میشه حیلی از فحشها هم نوشت اما فیل تر رو نه ..
ببخشید همه ستاره ها فیل تر بودند و

sara@fshar

عضو جدید
کاربر ممتاز
و جالبتر اینکه خود ما خودمون ذهنمو فیـــــــــــــــلتر می کنیم بخصوص موقعی که کتابی می خونیم یا فیلمی با موضوع جدید می بینیم یا با آدمایی با افکار متفاوت با خودمون نشست و برخاست می کنیم درست موقعی که ذهن می خواد یه سری اگه ها و اماها به ذهن بیاره فوری اونارو حذف می کنیم

بزرگترین سوال ذهنی من که اولش خیلی برام سخت و غیرقابل هضم بود و مدتها طول کشید تا باهاش کنار بیام این شعر خیام بود
قومی متفکرند اندر ره دین .........قومی به گمان فتاده در راه یقین
ترسم ازآنکه بانگ آید روزی .........کای بی خبران راه نه آنست و نه این
..
خیلی یواش و آروم ذهنم پرسید یعنی ممکنه خیلی از چیزایی که تو تموم این سالها تو گوشمون کردن دروغ باشه ........
نه نه ...........
نه
نه
اصلا
چیکار می کنی یعنی.....................
و..................................

Abolfazl_r

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دلیل وجود خیلی از سنت ها و عقایذ مدهبی غلط و در کل محدودیت ها ما ناخودا گاه خودمونو سانسور میکنیم ..تازه اگه این کارم نکنیم به نوعی دیگران فشار میارند که ما اون کار ،فکر یا حرفمون رو سانسور کنیم ..حالا این فشار میتونه بی جنبه بازی های بعضی ادمای مریض تا اتوهین و تهد ید ادمای قلدر و بی منطق و یا محدودیت های غلط قانونی رایج باشه .
بدتر از اون اینکه بعد از مدتی مثلا چند ماه ، سال ، ده یا قرن همه اون فکرهای سانسور شده تو ذهنمون فیل تر میشه .
مثلا همین تاریخ 2500ساله مون که پر از شاهان و سرداران و سربازان جنگجو ودلاور و میهن پرست اما ایتقدر نامشون و کارها ی نیک شون تو رسانه هامون و کتابای درسی ..سانسور شده و فقط از بدی هاشون گفتند که تقریبا بیشتر ما فکر می کنیم شاه خوب وچود نداره ..و فکر خوب بودن شاهان تو ذهنمون فیل تر شده ..
اینه که فکر میکنیم تاریخمون همین 30 ساله ولاغیر ..و هی می خایم اونو به نوعی جداکنیم
یا تو جامعه ما به دلیل فرهنگ کثیف عرب اینقدر این فکر که ارتباط نزدیک دختر و پسر به رابطه جنسی ختم میشه جاافتاده که ذهنیت یه همکاری پاک و سالم فیل تر شده ..
. خیلی از موارد دیگه

تایید میکنم ولی به قول محسن نامجو به این میگن جبر جغرافیایی. چاره ای نیست. اینجا به دنیا اومدیم. مهد فیل تر ینگ جهان!

Freedom_fighter

عضو جدید
. خیلی از موارد دیگه

همه ی اینها نشات گرفته از احساسی ناخودآگاه به نام "تعصب" می باشد و برای دوری از تعصب تنها می توان به نیروی خرد تکیه کرد که در تمام هستی هیچ محدوده ای برای آگاهی انسان در نظر نمی گیرد!;)

Freedom_fighter

عضو جدید
بزرگترین سوال ذهنی من که اولش خیلی برام سخت و غیرقابل هضم بود و مدتها طول کشید تا باهاش کنار بیام این شعر خیام بود
قومی متفکرند اندر ره دین .........قومی به گمان فتاده در راه یقین
ترسم ازآنکه بانگ آید روزی .........کای بی خبران راه نه آنست و نه این

و..................................
بالاخره چگونه با این زیبایی سخن از خیام خردمند کنار آمدید؟ :smile:

بالا