از رشته ی Ict چه می دانید ؟

roya edalat

عضو جدید
ictغیر انتفاعی خوب کجا داریم واسه کارشناسی و تا چند میگیرن؟؟ رشته ی​

mahsa v0r0jak

عضو جدید
سلام مهسا خانوم
میشه چند تا از درسایی که مخصوص این رشته بوده و تو دوره کاردانی پاس کردین رو بگی ؟
کلا رشتش چه جوریه ؟ درساش درباره چی هستن ؟ پست اول رو خوندم چیزی رو متوجه نشدم !
رتبه من تو ict 20000 شده ؟ شما میخوای کجا رو بزنی که قبول بشی ؟

سلام
درسهایی که ما توی رشته ict پاس کردیم
انتقال داده، مخابرات دیجیتال و آنالوگ، مدار منطقی، برنامه نویسی، میکرو کنترلر، مدار الکتریکی، الکترونیک، شبکه های مخابراتی، سیستم های شبکه و ... اینجور درسا بود
ببخش حافظه ام یاری نکرد بیشتر از این
رشته ict تلفیقی از سه رشته مخابرات، الکترونیک و کامپیوتر بود
ای سی تی در اصل می شه گفت بیشتر به سمت مخابرات و مخابرات وایرلس می ره
information caminucation technology
این رشته سال 85 وارد دانشگاه های غیر انتفاعی شد و دو سال یا یک ساله که داره کارشناسی می گیره
من خودم دانشگاه شهاب دانش قم درس خوندم که بجز دو یا سه تا از اساتیدش از بیشتر اساتید راضی بودم
تا اونجایی که من تحقیق کردم دانشگاه خودمون یعنی شهاب دانش تا رتبه 17 هزار یا 15 هزار رو پارسال گرفته
امسال هم احتمالا تو این حدود باشه
برای انتخاب رشته اول به نظر من رویاهاتو بزنم بعد سراغ واقعیت برو
ولی فکر کنم با این رتبه پویش قم یا تعالی قم که ای سی تی داره قبول شی در مورد شهرهای دیگه راستشو بخوایی خبر ندارم و در این زمینه نمی تونم کمکت کنم
امیدوارم که موفق باشی

rasoul2003

عضو جدید
اخه ict کارادانی به کارشناسی دو گرایش مدیریت و کاربرد داره معلوم نیس کدومش در مورد چی بحث میکنه و یه چیز دیگه این رشته کارشناسی ارشد داره؟

p4yam

عضو جدید
سلام
من دانشجوی ترم 2 کارشناسی ICT با گرایش مدیریت هستم،می خواستم ببینم کسی از دوستان در مورد اینکه چه دانشگاهی کارشناسی ارشد این رشته رو داره خبر داره؟
تا اینجایی که فهمیدم دانشگاه علم و صنعت داره اما بقیه ی دانشگاه ها رو نتونستم پیدا کنم.:cry:

Reza_ict

عضو جدید
ICT

ICT

سلام.
خدمت دوست عزيز بگم كه اين رشته بهترين رشته است ;)
امسال به طور چشم گيري ظرفيت اين رشته افزايش يافت.
جالبه بدونيد كه كارداني اين رشته داراي دو سر فصل است :smile: اكثرا به صورت ، بيشتر شبكه كامپيوتري خواندن و اما دسته دوم كه خودم ام جزء اين دسته ام تقريبا مخابراتي خواندند به عنوان مثال دروسي كه ما خوانديم ولي ديگران نخواندند :
1) سويچينگ و سيگنالينگ - 2) اصول راديو ماكس 3) شبكه سيستم سيار(GSM)
4) شبكه هاي مخابرات نوري 6) تكنولوژي مخابرات .
البته اگر به كارشناسي اين رشته بنگريم مي بينيم كه دروس 3 و 4 و 6 نيز آورده شده.
من در دانشكاه روزبه زنجان درس خواندم الان هم در شهاب دانش قم هستم.
در كل ICT واقعا جالبه براي كسي كه اهل مطالعات زياد و تحقيق در اينترنت است.
:gol:تشكر كه اين مطلب خوانيد:gol:

Reza_ict

عضو جدید
تفاوت گرايش هاي كاربرد و مديريت

تفاوت گرايش هاي كاربرد و مديريت

سلام
تفاوت گرايش هاي كاربرد و مديريت :
تمام سرفصل هاي اي دو گرايش به جز 6 واحد دروس اختياري يكي است.
چون ICT بسيار ديده گسترده اي دارد بنابراين هر شخص نسبت به گرايشش بايد ديد متفاوتي نسبه به اسم گرايشش داشته باشد.
اميد وارم به دردتون خورده باشد:gol:

آخرین ویرایش:

arashrayan

عضو جدید
سلام.امیدوارم حالتون خوب باشه دوستان. :gol:من همین امشب رشته ICT تو تکمیل ظرفیت قبول شدم!!در حقیقیت قبل از تکمیل ظرفیت تو خود قبولیا مخابرات (انتقال) قبول شدم. که بنا به دلایلی که پدرم در اومد!!! مجبور شدم انصراف بدم و برم واسه تکمیل ظرفیت.واسه یه درس تو کاردانی و یک استاد....(!) بگذریم. رشته خودم برق(قدرت) بود تو کاردانی. :eek:و دوست داشتم تو رشته خودم حداقل قدرت نشد کنترل یا انتقال قبول شم.اما خب چون در حال حاظر تو کشور ما به ترتیب قدرت و انتقال داوطلب زیادی داره تو کنکور من متاسفانه نتونستم به حدی برسم که پیشی بگیرم. یه جور به رشته خودم تعصب داشتم!!! ولی خب کنار اومدم.مخابراتم علاقه داشتم.و فهمیدم که رشته خوبیه و دیگه نارحتی نداشتم.اما بعد که ای سی تی قبول شدم یکم نا امید بودم و تردید داشته که رشته خوبی میتونه باشه یا نه. اما وقتی این تاپیک رو خوندم یکم امیدوار شدم. فقط من برق قدرت این ای سی تی.... دعا کنین سر در بیارم و مشروط نشم!!! هر چند خودم به کامپیوتر و شبکه و اینترنت علاقه دارم و اگه اطلاعات تخصصی نداشته باشم اصلاعات عمومی خوبه:D

آخرین ویرایش:

hasti 70

عضو جدید
شما کدومو پیشنهاد میکند

شما کدومو پیشنهاد میکند

دوستان سلام

من فارغ التحصیل رشته کاردانی it هستم.

می خوام که در کنکور کاردانی به کارشناسی 90 شرکت کنم از اونجا که رشته ما کارشناسی نا پیوسته نداره

می خوام یکی از رشته های نرم افزار یا ict رو انتخاب کنم

شما کدومو پیشنهاد می کنید

اگه امکانش هست یکم درمورد منابع کنکورict توضیح بدید؟؟
ایا قبولیش برای منی که تمام درسای کنکور رو باید خودم بخونم و در دوره کاردانی هیچ کدوم از اونها رو پاس نکردیم
ممکنه؟؟؟؟؟؟

hadi-ict

عضو جدید
salam
man karshenas en reshte hastam .
reshtey khobey vali baey har roz motaley dashte bashid .
motamenan age az lahaz amaley ham balad bashen karwsh ziyade man khodam alan be chanta karshenas ICT niyaz daram

سحروساجی

عضو جدید
سلام این رشته باهمه ئ کارامدی ولی متاسفانه در ایران خیلی مظلوم است این هنر شما قابل تحسین است ولی کافی نیست امیدوارم با سعی وکوشش همه دوستان این رشته با گرایشهای عالی خود در ایران شکل تازه به خود بگیره ;)

سحروساجی

عضو جدید
دوست عزیز این رشته گرایشهای خاص خودش رو داره که درشهر های متفاوتی هستند بنظر من شما اول باید شهر را با رشته مورد نظر تطبیق بدی بخصوص که این رشته فقط به صورت غیر انتفاعی ارایه می شود مثلا سیستمهای تحت شبکه دو سه شهر بیشتر نیست دفترچه سال گذشته راهنمای خوبیه.

hamed-ra

عضو جدید
سلام من خودم دانشجوی این رشته تو دانشگاه شهاب دانش قم هستم.
فوق دیپلم قدرت دارم چون به مخابرات و کامپیوتر علاقه داشتم رفتم این رشته.رشته ی خیلی خوبیه ولی متمرکز نیست درساشا باید از قبل یه اطلاعاتی ازش داشته باشی ولی خوبیش اینه که بعدش تو زمینه های مختلفی از برنامه نویسی بگیر تا مخابرات و شبکه های هوشمند می تونی وارد بشی بستگی به خودت داره که تو کدوم زمینه بیشتر فعالیت بکنی و اطلاعات جمع کنی.هنوز تو ایران خوب جا نیوفتاده بقول معروف هنوز تو همشهری نمی زنه مهندس ict می خوایم ولی بازار کار it مخابراتا بستگی به تواناییات می تونی پوشش بدی .دانشگاه ما از نظر استادا قویه ولی محیط دانشگاه و پرسنلش تعریفی ندارند.البته تو قم یا بهتر بگم تو ایران بین موسسات آموزش عالی اولینه.دو تا گرایش اصلی داره کاربرد و مدیریت که تو 5 6 واحد باهم فرق دارند.اگه سوالی داشتین بپرسین

Queen_110

عضو جدید
یه سوال اصلا این رشته خوبه یا نه؟ در کل منظورمه
بازار کارشو خوبه؟

hamed-ra

عضو جدید
یه سوال اصلا این رشته خوبه یا نه؟ در کل منظورمه
بازار کارشو خوبه؟
بازار کارش بستگی به خودت داره تو این رشته از چند شاخه بهت خط میدن دیگه با خودته که کدومو دوست داشته باشی و پیگیری کنی
کلا تو دانشگاه های ما تورا متخصص نمی کنند خودت باید بری دنبال تخصص هایی که کارآمد باشه

Queen_110

عضو جدید
من کاردانیم مخابرات بود زمانی که کارشناسی ict قبول شدم خیلی خیلی ناراحت بودم ولی الان این رشته رو دوست دارم و خوشحالم که نرفتم مخابرات ولی هنوز خیلی خیلی کم در موردش میدونم
کسی میدونه منابع ارشد این رشته چیه؟

akm

عضو
من کاردانیم مخابرات بود زمانی که کارشناسی ict قبول شدم خیلی خیلی ناراحت بودم ولی الان این رشته رو دوست دارم و خوشحالم که نرفتم مخابرات ولی هنوز خیلی خیلی کم در موردش میدونم
کسی میدونه منابع ارشد این رشته چیه؟

سلام دوست عزیز ارشد این رشته وجود نداره ولی شما میتونید برید تو گروه برق و یا برید ای تی امتحان بدبد.

سلام من کاردانی نرم افزارم خیلی علاقه به این رشته دارم مخصوصان به شبکه های کا مپیوتری
میخوام ببینم میتون انتقال بدم به رشته مورد نظره
تو تهران هم دانشگاه داره
درساش خیلی سختهسرفصل درساش چیه

boyamol

عضو جدید
با سلام
من فارغ التحصیل رشته ICT هستم اونم با معدل نزدیک 19 با رتبه اول
ولی هیچ جا بهم کار ندادن حتی مخابرات اینهمه درس خوندم که چی بشه که بگم بیکارم خدایا خودم موندم چیکار کنم
البته الان دارم برق قدرت ارشد میخونم احتمالان 2سال دیگه 1 کاغذ پاره ی دیگه هم میگیرم میشم کارشناس ارشد بیکار گند بزنن به این مملکت دردمو به کی بگم

winxp

عضو جدید
انتقال از نرم افزار به ict

انتقال از نرم افزار به ict

با سلام خدمت دوستان

لطفا راهنمایی کنید

فارغ التحصیل رشته نرم افزار کامپیوتر در مقطع کاردانی می باشم

و حالا برای کارشناسی میخوام برم دنبال ict

برام سوالاتی وجود داره :

1- چون من سبزوار هستم و سبزوار کارشتاسی این رشته رو نداره ، برای ادامه تحصیل باید برم مشهد، کدوم دانشگاه های مشهد کارشناسی این رشته رو دارن ؟

2- برای شرکت تو کارشناسی باید کنکور بدیم یا بدون کنکور هم میگیرن ؟

3- تطبیق از نرم افزار به ict امکان پذیره ؟ شرایطش چیه ؟

4- من نمیتونم در کلاسها شرکت کنم ، آیا غیر حصوری امکان درس خوندنش هست ؟

لطفا اگه کسی اطلاعات کاملی نداشت ، یه شماره تلفن یا آدرس دانشگاهی رو معرفی کنه تا من پیگیر باشم و نتیجه رو ارجاع بدم اینجا دوستان استفاده کنن

با تشکر از جمع صمیمیتون:gol:

FreeTalk

عضو جدید
با سلام
رشته ICT یکی از رشته هایی هست که کاملا میان رشته ای است برای همین خبره شدن داخل این رشته خیلی سخته و بدترین چیزی که در کشور ما اتفاق افتاده این هست که هیچ دانشگاهی
توانایی پوشش کامل دروس این رشته را ندارد این یعنی استاد خبره نداره و استاد هر چیزی که یادگرفته و شباهت اسمی دارد را به دانشجو یاد می دهد نه اون چیزی که نیاز دانشجو است

اما نکته دیگری که هست این هست که به دلیل همان نبود استاد خوب و سلیقه ای عمل شدن در این دروس این رشته نمی توان دانشجویان این رشته را با هم رشته ای های خودشون در دیگر دانشگاه ها مقایسه کرد و این آفت بسیار بزرگ این رشته است

اگر فکر این هستید که کار گیرتون بیاد یا بعد از فارغ التحصیل شدن بهتون بگن بفرما کار خیر هیچ رشته ای در ایران این طوری نیست و شاید ICT بدترین رشته باشه کسی توی این رشته موفق هست که مطالعات بسیار زیادی داشته باشه و فکر خلاقی داشته باشه و بدون این دو مورد اساسا ICT یک رشته افتضاح هست ولی با این دوتا می تواند بهترین رشته دانشگاهی باشه.

اما اگر بخواهیم ماهیت کلی ICT را بررسی کنیم این رشته برقی است و اساسا به تمایل به سمت مخابرات مدرن دارد که در نتیجه نیازمند برنامه نویسی - مفاهیم کنترل - مفاهیم شبکه - مهندسی نرم افزار - مفاهیم مخابرات پایه است که عملا کاربردترین گرایش هایی هستند که شما می توانید در نظر داشته باشید و به دلیل تنوع بالا در رشته خبره شدن بسیار سخت است.

از تمامی گرایش های برق و کامپیوتر و IT می توان وارد این رشته شد باید کنکور کارشناسی نا پیوسته شرکت کرد که غیر انتفاعی ها (رشته برق) و دانشگاه آزاد(خودش یک رشته است) این رشته را دارند

Terminator-3

عضو جدید
سلام. به همه دوستانی که میگن این رشته دولتی نداره بگم که من کاردانی به کارشناسی ناپیوسته روزانه ICT رشت قبول شدم و تازه میخوام شروع کنم. در لیست انتخاب رشته ها هم شمسی پور تهران هم این رشته رو داره. چرا همه دم از پیام نور و علمی کاربردی و غیر انتفاعی میزنید؟؟؟

اصلا نمیدونم اینا چی هستن. تا اینجا همه چیز رو دولتی و روزانه قبول شدم از الان به بعد هم ایشالا همه دولتی و روزانه قبول بشید.

Terminator-3

عضو جدید
بازار کار

بازار کار

تو بعضی پستا مطالب امیدوار کننده بود و بعضیا میگید ICT نا امید کننده اس و فایده نداره. بالاخره چیکار کنیم؟؟ چقد پول در آور هست این رشته؟؟

eng.enz

عضو جدید
تو بعضی پستا مطالب امیدوار کننده بود و بعضیا میگید ICT نا امید کننده اس و فایده نداره. بالاخره چیکار کنیم؟؟ چقد پول در آور هست این رشته؟؟

این رشته با تنوع مطالب بالا دارای بازار کار خوب برای کسانیه که بدونن این رشته چیه و با اطلاع کامل وارد اون بشن .
هرکسی که انتخاب رشته میکنه و بعد میمونه که این چه رشته اییه تا آخر امید نداشته باشه که متوجه اون بشه ...
در مورد گرایشات برقی برای کسانی که واقعا اهل عمل و درس باشند حقوق بالا در تمامی مراکزی که با برق و اطلاعات برق کار دارن
در مورد گرایشات کامپیوتری هم همینطوره

من تحصیلکرده ی این رشته ام و در حال حاضر هم دراین مورد اطلاعات درست و واقعی دارم.
این رشته رو شناختم و به تحصیل در اون پرداختم.

eng.enz

عضو جدید
با سلام
من فارغ التحصیل رشته ICT هستم اونم با معدل نزدیک 19 با رتبه اول
ولی هیچ جا بهم کار ندادن حتی مخابرات اینهمه درس خوندم که چی بشه که بگم بیکارم خدایا خودم موندم چیکار کنم
البته الان دارم برق قدرت ارشد میخونم احتمالان 2سال دیگه 1 کاغذ پاره ی دیگه هم میگیرم میشم کارشناس ارشد بیکار گند بزنن به این مملکت دردمو به کی بگم

سلام
شما معدلت 19 شده اما جسارتا یه سوال ...
دانشت هم 19 میشه ؟
بازار کار دنبال معدلو مهر مدرکت نیست . می پرسن کار بلدی ؟
شما که معدلت بالا شده پس باید بخوبی بتونی یه مدارو آنالیز کنی. امنیت یه سایت رو بالا ببری . با توجه به نوع میکرویی که خوندی یه برنامه دیجیتال کارآمد بنویسی ...
دوست عزیز، نمیخوام از حرفام ناراحت بشی اما میخوام یه تلنگری بهت بزنم تا بیدار شی ...
من نه تلاش و معدلت رو زیر سوال می برم نه احترام و شخصیتت رو
اما بدون تا آچار به دست نشی و نتونی دل و روده ی یه وسیله که رو زمینه رو جمع کنی و مثل روز اولش کار نکنه اون معدل و درسا فقط تو همون کاغذ پاره قشنگه...

Terminator-3

عضو جدید
2 تا دانشگاه دولتی در کل ایران داره

1) دانشکده چمران رشت *لاکان* پرچم بالاست ♥:)

2) شمسی پور تهران

دوست عزیز شما دانشگاه چمران هستی؟ زودتر معرفی میکردی خودتو خب!! الان بزرگ کردن ICT وظیفه ماست. این ترم تازه اومده دانشگامون. هرکی چارت ICT رو ببینه علاقمند میشه. فوق العاده پارادیم هستش. واقعا احساس نمیکنید سرفصل هاش قدیمیه.

mahya72

عضو جدید
رشته ict رو ایران کامل نمیتونه پوشش بده..
رشته خوبی هم نیست
من خودم ترم 7 رشته ict گرایش سیار...هیچی هم بجز پیکر بندی موبایل و شبکه سیار یادمون ندادن
در کل درسی رو بطور تخصصی تو این رشته یاد نمیدن...
مثلا مدار 1 درس میدن..مدار 2 نمیدن
الکترونیک 1 میدن..الکترونیک 2 نمیدن
درس امنیت اطلاعات و اقتصاد مهندسی هم میدن
والا این درسا رو دبیرستان هم میشه .خوند
بعد اخرشم نمیفهمی داری چی میخونی ..رشتت کامپیوتره؟الکترونیکه؟ it؟ همه چی قاطیه

ارشد هم میرم یه رشته دیگه،،دیگه عمرا بخونم واسه ارشد ict دانشگاه علم وصنعت
اونایی هم که به درسای مخابراتی علاقه دارن نیان ict.. برن خوده رشته مخابرات