ازمایشگاه بتن سوال در مورد مقاومت فشاری خیلییییی فورییییی

negin.ss

عضو جدید
من واسه چند ساعت دیگه باید گزارش کار بنویسم ... مقاومت فشاری که استاد گفته 250 هس
ما بتن که خودمون درست کردیم مقاوتشو اندازه گرفتیم حالا 7 روزه و 14 روزه هس چطور باید تبدیل کنم با ضرایب اصن تو ایین نامه هم نیس باید چیکار کنم؟

mehrdad_pamad

عضو جدید
من واسه چند ساعت دیگه باید گزارش کار بنویسم ... مقاومت فشاری که استاد گفته 250 هس
ما بتن که خودمون درست کردیم مقاوتشو اندازه گرفتیم حالا 7 روزه و 14 روزه هس چطور باید تبدیل کنم با ضرایب اصن تو ایین نامه هم نیس باید چیکار کنم؟

با سلام
دوست عزیز مقاومتی که فرمودید (250 کیلوگرم بر سانتی متر مربع) این مقاومت 28 روزه بتن می باشد و شما بعد اختلاط بتن و اینکه 3 نمونه از آن را درست کردید دو روز بعد قالبش و باز میکنید و نمونه را میندازید تو آب
بعد روز 7 و یکبار هم روز 14 هر کدوم از نمونه ها رو میزارید زیر دستگاه فشار
مقدار عددی را که دستگاه زمان شکستن نمونه بتنی مشاهده میکنید را ثبت میکنید و با تقسیم آن بر سطح نمونه مقاومت چند روزه آن بدست می آید
ولی چون نمیدونیم از چه نوع سیمان و چه نوع نسبت آب به سیمان و چه اسلامپی در این آزمایش استفاده کرده اید نمیشه نظر داد حدودا مقاومت 7 و 14 روزه آن چقدر هست
مقدار افزایش مقاوت در روزهای اول بالا و بتدریج رفته رفته کم میشود ولی برای اینکه بتونید حداقل گزارش کار خود را با تقریب بالا درست بنویسید مقاومت 7 روزه آن را 70% مقاومت 28 روزه آن در نظر بگیرید
موفق باشید

reza1107

کاربر فعال مهندسی عمران ,

درودبرشما
صفحه146 مبحث 9 رو مطالعه بفرمایید