ازدواج یا تبادل کالا؟

محمد مراغه ای

عضو جدید
اخه نمیشه بعضی چیزا رو ندید و بهش فکر نکرد متاسفانه دلیل اصلی کاهش ازدواج تو کشور ما اینه که
ما از گذشته خودمون فاصله گرفتیم دختر و پسر خوب کم پیدا میشه برای همین کسی تمایل به ازدواج
نداره وگرنه مهریه بالا برای امروز و دیروز نیست...
ببین دختر خوب بیدا میشه
چون خودت دنبال دختر خوب میگردی به مامانت بگی واست بیدا میکنه..........

maryam 69

عضو جدید
ایشالا در آینده خدا به همتون دختر بده
ببینم کی از دامادش مهریه نمیگیره :mad: :biggrin:
ایشلا عروس تونم از کشورهای همسایه باشه :biggrin:

رز سیاه

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهریه به معنای هدیه ست هدیه ای که مرد اول ازدواج به زن میده
این موضوع غلطی نیست، اتفاقا از نظر اقتصادی هم خوبه
ولی با نظرتون موافقم که مهریه نمیدونه قیمت بذاره رو دختر!
حتی مهریه میلیاردی و تریلیاردی باشه یه خانواده حا۱ه دخدرشو با این قیمت به یکی بفروشه که حالا مدام اصرار میکنه که مهریه باید فلان مقدار باشه؟!
اتفاقا طبق احادیث و گفته ائمه مهریه بالا نشانه ی بی برکت بودن اون دختره نه ارج و قرب‌ش!

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببین دختر خوب بیدا میشه
چون خودت دنبال دختر خوب میگردی به مامانت بگی واست بیدا میکنه..........

بی خیال رفیق من اصلا تو این فازا نیستم فعلن داره خوش میگزره هنوز خوشی نزده زیر دلم:D

محمد مراغه ای

عضو جدید
حتی مهریه میلیاردی و تریلیاردی باشه یه خانواده حا۱ه دخدرشو با این قیمت به یکی بفروشه که حالا مدام اصرار میکنه که مهریه باید فلان مقدار باشه؟!
اتفاقا طبق احادیث و گفته ائمه مهریه بالا نشانه ی بی برکت بودن اون دختره نه ارج و قرب‌ش!

نظرتون خیلی محترمه

ali 254

اخراجی موقت

خب چرا این هدیه یک طرفه هست فقط؟!!
ای کاش فقط بی برکت می شد...به نظر من دیگه اون اسمش ازدواج نیست!

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ای کاش فقط بی برکت می شد...به نظر من دیگه اون اسمش ازدواج نیست!

آخه شوما هم داری یک طرفه حرف میزنی تو این شرایط با این مهریه های بالا هم نمیشه به خیلی از پسرا اعتماد کرد...

maryam 69

عضو جدید
اخه نمیشه بعضی چیزا رو ندید و بهش فکر نکرد متاسفانه دلیل اصلی کاهش ازدواج تو کشور ما اینه که
ما از گذشته خودمون فاصله گرفتیم دختر و پسر خوب کم پیدا میشه برای همین کسی تمایل به ازدواج
نداره وگرنه مهریه بالا برای امروز و دیروز نیست...

کبوتر با کبوتر! باز با باز!
اونیی که خودش شیشه خورده داره میره سراغ یکی مث خودش!
تمایل به ازدواجم برا این کم شده چون مسولیت پذیری کم شده کسی حاضر نیس زیر بارش بره

محمد مراغه ای

عضو جدید
تمایل به ازدواجم برا این کم شده چون مسولیت پذیری کم شده کسی حاضر نیس زیر بارش بره
خداییش راس میگی من حس مسولیتم خیلی کمه...چرا واسه خودم مسولیت بتراشم

ali 254

اخراجی موقت
آخه شوما هم داری یک طرفه حرف میزنی تو این شرایط با این مهریه های بالا هم نمیشه به خیلی از پسرا اعتماد کرد...

توی پست اول گفتم ؛ اگر قرار باشه با مهریه بالا از طلاق جلوگیری کرد ؛ همون بهتر که این زندگی نباشه!!.....

حرف شما مثل این هست که با استفاده از راهکار اعدام بیایم از قتل جلوگیری کنیم!!..خب این شد راهکار؟

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

با احترام به شما این تفکر کاملا بچه گانه و منسوخه کی یه همچین حرفی زده اونی که شما گفتی برای موردی که من بهش اشاره کردم صادق نیست برای مواردی بکار میره که انتخاب آگاهانه و با در نظر گرفتن جمیع جوانب صورت بگیره که تقریبا غیر ممکنه...
در مورد مسولیت هم باید بگم دلیلش همون فاصله گرفتن ما از اصل و ریشه هامونه وقتی یه پسر یا دختر میبینه بدون هیچ خرج و زحمتی میتونه به خواستش برسه خودشو اذیت نمیکنه البته منظور من همه نبود...

shahab.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
توی پست اول گفتم ؛ اگر قرار باشه با مهریه بالا از طلاق جلوگیری کرد ؛ همون بهتر که این زندگی نباشه!!.....

حرف شما مثل این هست که با استفاده از راهکار اعدام بیایم از قتل جلوگیری کنیم!!..خب این شد راهکار؟

شوما راهکار بهتری داری؟؟؟یا باید بگیم اصلا ازدواج نکنه کسی یا یه راهکار بهتر ارایه بشه یا همون روش قبلی رو پیش بگیریم...

ali 254

اخراجی موقت
ببینید بچه ها هیچ کدوممون ازدواج بکن نیستیم من رفتم بای............

من الان می خوام برم خواستگاری ؛ موندم شیرینی خشک بگیرم یا تر:D:D..البته می خوام به فروشنده بگم نیم کیلو بیش تر نذاره ، بقیه شو آجر می ذاریم:D اینطوری اگر معامله ی ازدواج موفقیت آمیز نبود حداقل آنچنان ضرر نکردیم:biggrin:

maryam 69

عضو جدید

خدا خوب میدونه چرا یه طرفس!!!
چون همه مادرا 9 ماه یه جسم 3کیلویی رو نگه داری میکنن و از کار و زندگی میوفتن! کی پاسخگوی هدر رفتن 2سال از زندگی یه زنه! بازم بگو مهریه حق خانوما نیس!

محمد مراغه ای

عضو جدید
من الان می خوام برم خواستگاری ؛ موندم شیرینی خشک بگیرم یا تر:D:D..البته می خوام به فروشنده بگم نیم کیلو بیش تر نذاره ، بقیه شو آجر می ذاریم:D اینطوری اگر معامله ی ازدواج موفقیت آمیز نبود حداقل آنچنان ضرر نکردیم:biggrin:
ببین ...یادم باشه منم اینکارو بکنم

محمد مراغه ای

عضو جدید
خدا خوب میدونه چرا یه طرفس!!!
چون همه مادرا 9 ماه یه جسم 3کیلویی رو نگه داری میکنن و از کار و زندگی میوفتن! کی پاسخگوی هدر رفتن 2سال از زندگی یه زنه! بازم بگو مهریه حق خانوما نیس!
خداییش راس میگی
خدمت سربازی دو ساله
من حاضرم چهار سال برم سربازی ولی بچه دار نشم

setareh2192

عضو جدید
من نمی گم مهریه کلا خوبه یا کلا چیز بدیه. ولی خودم با مهریه زیاد مخالفم ی جورایی حس می کنم وقتی کسی از مهریه سنگین صحبت می کنه یعنی ی جورایی داره به طلاق فک می کنه شاید هم اینطور نباشه من اینطور فکر می کنم . ی چیز دیگه هم که هس اینه که ارزش ی دختر کلا ارزش ادما به این چیزا نیس بعضیا در واقع با تعیین مهریه زیاد مثلا 2000 سکه ی جورایی دارن می گن که ارزش دختر 2000 سکه هست در صورتی که ارزش ادما با این چیزای مادی سنجیده نمیشه.
بعدشم دو نفر که همدیگرو دوست دارن و می خوان با هم ازدواج و زندگی کنن دلیلی نداره به این چیزا فک کنن. مهریه زیاد و ماشین و پول و .... عشق و محبت و خوشبختی نمیاره.
اینم هست که هممون می دونیم مهریه فقط واسه طلاق نیس ولی تو جامعه ما طوری شده که تا اسم طلاق میاد یعنی اینکه باید مهریه هم پرداخت بشه در صورتی که مرد می تونه فوری بعد عقد مهریه زن رو بهش بده.

ali 254

اخراجی موقت
شوما راهکار بهتری داری؟؟؟یا باید بگیم اصلا ازدواج نکنه کسی یا یه راهکار بهتر ارایه بشه یا همون روش قبلی رو پیش بگیریم...

دوست من ؛ مشکل شما و بقیه اینه که ازدواج رو مثل چیزای دیگه می بینی....مثل وام گرفتم می بینی که برای تضمین پرداخت قسط های طرف ، بانک ازش ضامن می خواد...

آخه به نظر شما تو کجای این ازدواج عشق هست؟؟؟؟؟ یعنی دو نفر صرفا بخوان تا آخر عمر با ضمانت مهریه با هم زندگی کنن؟ عجب!

بالا