ازدواج با دختر بزرگتر از خودت درسته یا نه؟؟؟لطفا راهنماییم کنید

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من یکم سرعتم پایینه فرصت نشد بیام همه ی نظرها رو جواب بدم.
فقط خواستم بگم که من این خانم رو با در نظر گرفتن همه ی شرایط انتخاب و قبول کردم.
و تمام این مواردی که شماها عرض کردید. خود ایشون هم به من گفتن.
میگه بعد پشیمون میشی.
اما من اتتخابمم و کردم.
و خیلی از ملاک های همسر آینده من رو ایشون دارن.
شاید عنوان تاپیک رو بد نوشتم بیشتر نظرم در مورد راضی کردن مادرم بود.
می دونم مادرم خوشبختی منو میخواد اما کمی سخت گیر هستن.
وقت کنم میام و جواب تک تک راهنمایی هاتون رو میدم:gol::smile:

یعنی خود اون خانوم هم مخالفت کردن به خاطر سنتون؟
ببینید... الان شما اگر بخواید تصمیمتونو عملی کنید یک تنه هم باید خونوادتونو راضی کنید هم به قدری خودتونو به اون خانم اثبات کنید که در مورد اختلاف سنیتون حرفی نمونه. پس کارتون سخت تر از بقیه س...
حالا اگر اونقدر به درست بودن تصمیمتون ایمان دارید که همه سختیا رو به جون بخرید بسم الله... شما تلاشتونو بکنید برای رضایت خونواده و اون خانوم، حالا هر اتفاقی که افتاد خیالتون راحت باشه چیزی کم نگذاشتید.

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام دوستان.
من یکم سرعتم پایینه فرصت نشد بیام همه ی نظرها رو جواب بدم.
فقط خواستم بگم که من این خانم رو با در نظر گرفتن همه ی شرایط انتخاب و قبول کردم.
و تمام این مواردی که شماها عرض کردید. خود ایشون هم به من گفتن.
میگه بعد پشیمون میشی.
اما من اتتخابمم و کردم.
و خیلی از ملاک های همسر آینده من رو ایشون دارن.
شاید عنوان تاپیک رو بد نوشتم بیشتر نظرم در مورد راضی کردن مادرم بود.
می دونم مادرم خوشبختی منو میخواد اما کمی سخت گیر هستن.
وقت کنم میام و جواب تک تک راهنمایی هاتون رو میدم:gol::smile:

هرجور راحتین.هیچکسی جای کس دیگه ای زندگی نمیکنه.اینکه میگین من انتخابمو کردمو تمام،یعنی زیاد تمایلی به بررسی بیشتر ندارین. یعنی اگر کسی در مورد طرف مقابلتون منطقی یه سری عناصر نامطلوب رو مطرح کنه،نمیپذیرین.در اصل انتخاب کردنتون اثری نداره.با این شرایط، امیدوارم ازدواجتون با حداقل درگیری و ناراحتی شکل بگیره...

به هر صورت من اگه جای شما بودم، خلاف نظر پدر و مادرم انتخاب نمیکردم حتی اگر عاشق میشدم!در هیچ شرایطی.چون معتقدم 50% مهم ازدواج،رضایت پدر و مادراست و ازدواجی که با ناراحتی پدر و مادر آدم شکل بگیره،درصد ناچیزی برای خوشبختی و آرامشش در آینده احتمال وجود داره.رضایت و خوشحالی هم زورکی نمیشه.

انشاالله که ختم به خیر شه.

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من مدتی هست با دختری آشنا شدم که از من 4 سال بزرگتره.
من خودم 31 سالمه و قصد ازدواج کردن با دختری رو پیدا کردم و حس میکنم که میتونه شریک خوبی برای زندگیم میشه انتخاب کردم.
فقط تنها مشکلی که دارم اینه خانواده م مخالف هستن.
من تک پسر هستم و مادرم همیشه نگران از این جهت که تنها یه پسر دارم و دلم میخواد خودم عروسم رو انتخاب کنم.
از طرفی از وقتی به خانواده م شرایط سنی و مابقی رو بهشون اطلاع دادم.
میگن از تو بزرگتره و به دردت نمی خوره.
چند صبا که بچه دار بشین شکسته میشه و از تو
پیرتر نشون داده میشه.
من خودم فردی مستقل هستم و خدا رو شکر مشکلی هم ندارم.
فقط به خاطره حرمت نگه داشتن به پدر و مادرم ازشون خواستم که با من به خواستگاری بیان اما قبول نمی کنن.
به نظرتون چکار کنم؟ و چطوری قانعشون کنم؟
خواهش میکنم جواب های منطقی و کاملی بدید.:(
مرسی:gol:

با سلام دوست عزیز.... تا حدی حرف پدر و مادرتون قابل قبوله الان شور عشق آدرنالین خونتون رو بالا برده و نمیتونید منطقی تصمیم بگیرید ... عجله نکنید متاسفانه یکی ازگزینه های طلاق که خیلی همبه وفور دیده میشه سن بزرگتر خانم نسبت به آقاست ... چون خانمها از لحاظ علمی سه سال از آقایون جلوتر هستن برای همین رنج ازدواج بین 5 الی8 ساله که یه آقا به بلوغ فکری و اجتماعی بهتری نسبت به یه خانم برسه متاسفانه وقتی سن یه خانم زیاد تر از یه آقاست نقش مادر رو بازی میکنه نه یک همسر ... عجله نکنید

بانو امین

مدیر تالار اسلام و قرآن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
ایشون یه پسر هست نیازی به اجازه پدر و مادرش نداره

خودشون فرمودن که مادرشون رو خیلی دوست دارن و میخوان با رضایت ایشون ازدواج کنن ولی انتخابشونم کردن

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزیز فکر نمیکنم بزرگ بودن خانوم از شما زیاد مشکل ساز باشه... مشکل شما جای دیگری است!!
به نظر شخص بنده ازدواج و زندگی با یه خانوم 35 ساله همچین هم آسون نیست!! نمیدونم متوجه منظورم هستید یا نه...
خانومی که تا این سن ازدواج نکرده ممکنه تو زندگی مشکلاتی رو براتون به وجود بیاره...
در هر حال امیدوارم به این جنبه ماجرا هم فکر کنید
موفق باشید

خواهر من چه ربطی به بلوغ فکری داره... این آقا 31 سالشه!! اون بلوغ فکری که شما به گوشتون خورده زیر 25 ساله که آدم گوشاش درازه!! (شرمنده واقعیته)
جالبه که شما درباره به بلوغ رسیدن 40 ساله ها هم شک دارید!!:surprised:

دیر نمیرسن!! امکان ازدواج کم شده!!من تعجب میکنم واقعا!! دنیا داره از گرونی و وضع جوان های مملکت حرف میزنه ولی باز بعضی ها اصلا تو یه باغ دیگه ای هستن!!
اولا که شما لحن صحبتتون درست نیست. دوما که شما از هرکسی هم که بپرسی بهتون میگه که جوون 25 ساله ی الان با جوون 25 ساله ی بیست سال پیش فرقش از زمینه تا اسمون حالا از هرجهت هم بلوغ فکری هم داشتن شرایط تشکیل یه زندگی . من منظورم این بود و این دست ازدواج های خاص با تفاوت سنی نه کل ازدواج ها. میدونم که الان از هرجهت این امکان کم شده. ولی این اقای محترم قصد ازدواج دارند و اصلا مشکلشون این مسئله نبود که بخواین مطرحش کنین.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره. درست هست و درست نیستِ مطلق جواب خوبی نیست.
بستگی به دختر هم داره که براش مهم باشه با کوچیکتر از خودش ازدواج کنه یا نه.
موفق باشید.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
اولا که شما لحن صحبتتون درست نیست. دوما که شما از هرکسی هم که بپرسی بهتون میگه که جوون 25 ساله ی الان با جوون 25 ساله ی بیست سال پیش فرقش از زمینه تا اسمون حالا از هرجهت هم بلوغ فکری هم داشتن شرایط تشکیل یه زندگی . من منظورم این بود و این دست ازدواج های خاص با تفاوت سنی نه کل ازدواج ها. میدونم که الان از هرجهت این امکان کم شده. ولی این اقای محترم قصد ازدواج دارند و اصلا مشکلشون این مسئله نبود که بخواین مطرحش کنین.
این از لطف شماست...
بلوغ فکری و شرایط تشکیل زندگی فرقشون از زمین از زیر زمینه!!
شما فرمودید که بلوغ فکری کم شده در حالی که این آقا 31 سالشونه پس اصلا مشکلشون این نبود که بخواید مطرحش کنید!!

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این از لطف شماست...
بلوغ فکری و شرایط تشکیل زندگی فرقشون از زمین از زیر زمینه!!
شما فرمودید که بلوغ فکری کم شده در حالی که این آقا 31 سالشونه پس اصلا مشکلشون این نبود که بخواید مطرحش کنید!!
اون که مطرح کردم در ابتدای حرفم یه مسئله ی کلی بود. که گفتم ازدواج با اختلاف سنی این چنینی الان کمتر دارم میبینم و دلیلشم نمیدونستم و گفتم "شاید" چون بلوغ فکری دیررس شده و خانواده ها نمیتونن به یه جوون 20 ساله ی امروزی فرضا یه خانوم 24 ساله رو بسپارن. و نگفتم بلوغ فکری کم شده چون چیزی نیست که کم بشه. بلوغ فکری به زمان نیاز داره به تجربه. پیشینه مطالعه و تربیت. و در نهایت هم تو متنم اضافه کردم که ایشون با توجه به سنشون تو این دسته قرار نمیگیرن. شما احتمالا اشتباه برداشت کردید.

toraj_reza63

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من خودم 31 سالمه و قصد ازدواج کردن با دختری رو پیدا کردم و حس میکنم که میتونه شریک خوبی برای زندگیم میشه انتخاب کردم.
من تک پسر هستم و مادرم همیشه نگران از این جهت که تنها یه پسر دارم و دلم میخواد خودم عروسم رو انتخاب کنم.
پیرتر نشون داده میشه.
فقط به خاطره حرمت نگه داشتن به پدر و مادرم ازشون خواستم که با من به خواستگاری بیان اما قبول نمی کنن.
sadas mahram beshid
age y sal davum ovordid
onvaght vaghti ba khanevad harf bezani harfet boresh dareh
agaram davom nayovordi
na khani rafte na khani omadeh
inam begam k hich rabti b seno al nadareh
age male to 4 sal buzurgtar
male man 7 sal buzurgtareh
:redface:

hraha97

عضو جدید
سلام
حتما به حرف پدر و مادرت گوش کن چون هر کسی که تجربه زندگی مشترک را دارد حتما حق و به خانواده ات می دهد . اصلا صلاح نیست با دختری که 4 سال بزرگتره ازدواج کنی البته همه می دونن که برخی از این نوع ازدواج ها موفق شده اما نباید اصلا روی درصد کم موفقیت حساب کنی. بهت سفارش اکید می کنم که حتما از مشاوران خانواده استفاده کن در ضمن اگه خواستی مطالعه بیشتری بکنی مطلب زیر رو دنبال کن
[h=2]سن مناسب ازدواج – بررسی سن پایین و بالا در ازدواج و یا این مطلب هم می تونه مفید باشه[/h][h=2]ازدواج عاشقانه و بعد طلاق عاطفی چرا ؟ آسیب های خانواده[/h]

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
دووسش داری با هم ازدبااج کنید..شیرینیشم ما بخوریم!:smile:

یه سوال من از شما دارم اونم اینه که؟
آدم بهتره با کسی که خودش دوسش داره ازدواج کنه یا با کسی که اون دووسش داره؟
یعنی کسی که آدمو دوس داره یا کسی که آدم اونو دوس داره؟

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
دووسش داری با هم ازدبااج کنید..شیرینیشم ما بخوریم!:smile:

یه سوال من از شما دارم اونم اینه که؟
آدم بهتره با کسی که خودش دوسش داره ازدواج کنه یا با کسی که اون دووسش داره؟
یعنی کسی که آدمو دوس داره یا کسی که آدم اونو دوس داره؟
قطعا با کسی ک دوسش داره ولی متاسفانه دل همیشه میره سمت گزینه بعدی
عاغا من دوس داشتم جواب بدم :D

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
قطعا با کسی ک دوسش داره ولی متاسفانه دل همیشه میره سمت گزینه بعدی
عاغا من دوس داشتم جواب بدم :D
ینی کودوم؟
مثلن من با کسی که من دوسش دارم ازدواج کنم یا با کسی که اون منو دوس داره؟
بعدشم شوما خیلی غلد فرمودی!!خخخ
:D

bahar_cve

کاربر فعال تالار هنر ,
کاربر ممتاز
ینی کودوم؟
مثلن من با کسی که من دوسش دارم ازدواج کنم یا با کسی که اون منو دوس داره؟
بعدشم شوما خیلی غلد فرمودی!!خخخ
:D
با همون بدبختی ک دوست داره :d
بی تلبیت :dهیشکی نبود جوابتو بده دلم واست سوخت :d

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
پیرتر نشون داده میشه.

سلام وقتتون بخیر
از لحاظ سنی خب عالی هستی یعنی از روی بچگی نیست این انتخاب
ولی اگه خانوم ریز نقش باشن و شما هم واقعا مرد باشین زندگی خوبی رو تشکیل بدین خانومتون شکسته نمیشن
ولی از طرفی خانواده ام هستن اگه واقعا بااین خانوم وابستگی و عشق واین مسائل بینتون بوجود نیامده تجدید نظر کنین و اگه واقعا شخصی هست که ایمان دارین که کسی هست که می تونه خوشبختون کنه سعی کنین خانواده هم راضی به این امر بشن
........

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام وقتتون بخیر
از لحاظ سنی خب عالی هستی یعنی از روی بچگی نیست این انتخاب
ولی اگه خانوم ریز نقش باشن و شما هم واقعا مرد باشین زندگی خوبی رو تشکیل بدین خانومتون شکسته نمیشن
ولی از طرفی خانواده ام هستن اگه واقعا بااین خانوم وابستگی و عشق واین مسائل بینتون بوجود نیامده تجدید نظر کنین و اگه واقعا شخصی هست که ایمان دارین که کسی هست که می تونه خوشبختون کنه سعی کنین خانواده هم راضی به این امر بشن
........

عشق و وابستگی ایی شکل نگرفته هنوز .فعلا قرار شد یه جلسه خانواده ش رو ببینیم.
فقط کمی احساس علاقه وجود داره.

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
حتما به حرف پدر و مادرت گوش کن چون هر کسی که تجربه زندگی مشترک را دارد حتما حق و به خانواده ات می دهد . اصلا صلاح نیست با دختری که 4 سال بزرگتره ازدواج کنی البته همه می دونن که برخی از این نوع ازدواج ها موفق شده اما نباید اصلا روی درصد کم موفقیت حساب کنی. بهت سفارش اکید می کنم که حتما از مشاوران خانواده استفاده کن در ضمن اگه خواستی مطالعه بیشتری بکنی مطلب زیر رو دنبال کن
سن مناسب ازدواج – بررسی سن پایین و بالا در ازدواج و یا این مطلب هم می تونه مفید باشه

ازدواج عاشقانه و بعد طلاق عاطفی چرا ؟ آسیب های خانواده

من دارم حرف پدر و مادرم و گوش میدم که بهشون میگم بریم اول یه بار خانواده ش رو ببینیم.
اما برای من نظر و انتخابم برای خانواده م مهم.
ندیده و نشناخته میگن نه!!!!
مرسی از لینک ولی برام باز نمیش.

آخرین ویرایش:

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من قبلا هم اینجا پیام گذاشتم
شما بهتره با چند مشاور و پزشک مشورت کنید
من صاحب نظر نیستم ولی به نظرم از نظر سنی مشکلی وجود نداره ...
اگه یه دختر 25ساله باشه و پسره 20ساله این اشتباهه ولی وقتی هر دو سنتون از سی بیشتره یعنی تقریبا از نظر بلوغ و فهم و شعور مثل همید و اون خانم بخاطر 4سال ازتون بزرگتر نیست ولی کلا تفاوت هارو در نظر داشته باشین و تفاهم هارو ...
با یه پزشک متخصص زنان مشورت کنید ...به نظر من اگه واقعا همو دوس دارین و به هم میخورین و فقط مشکل اختلاف سنو خانوادست میشه حلش کرد و به هدف رسید
ولی از روی ترکیب عقل و احساس تصمیم بگیرین نه احساس تنها ....
ان شاءالله خوشبخت باشید

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببینید بحث سر چند تا موضوع مهمه
اینکه
آیا ایشون به شما حس مادرانه داره ؟ شما به چشم حامی بهش نگاه می کنید یا نه ؟
اگر اینطور هست که این رابطه و ازدواج نمی تونه ثمر خوبی داشته باشه
دوم اینکه خانمها از نظر فیزیولوژیکی زودتر از مرد ها سرد میشن . زمانی که شما هنوز اون نیروی جنسی رو در خودتون احساس می کنید مثلا حول 40 سالگی شما ، ایشون سرد میشه . این مساله می تونه باعث مشکلات و حتی از هم پاشیدگی خانوادگی و احساسی بشه
سوم اینکه ، از اونجایی که مشخصه خانواده های شما ، خانواده در هم تندیده هستن . یعنی فردا های بسیاری خواهد بود که اظهار نظر های مفید و غیرمفیدشون ممکنه باعث تنش در خانواده شما بشه . مخصوصا همین موردی که با شما مخالفت می کنن
چهارم ، بهترین شکل ازدواج این هست که دو طرف هم سن یا پسر بزرگتر باشه
موضوع مهم بعدی اینه که شما چند ماه با ایشون آشنا هستید ، آَشنایی تون در چه شرایطی بوده ؟ معیار های شناخت رو بررسی کردید ؟
این صحبت ها مطلق نیست و خلافش هم بوده . ولی خوشبختی یه سری المان ها داره که باید مدنظر قرار بگیره . مثل همین رضایت جنسی در طول زندگی . و این مساله اصلا شوخی بردار نیست و بسیار باید جدیش بگیرید . درصد بسیار بالایی از طلاق ها بخاطر همین موضوع هست
درصد بالایی دیگه از طلاق ها هم بخاطر دخالت دیگران و خانواده هاست
در کل توصیه من این هست که بیشتر فکر کنید و نه عاقبت خودتون و نه عاقبت طرف مقابل رو به خطر نندازید

سلام.
در مورد سوالات و راهنمایی هاتون باید بگم که:
من با این خانم به دمت یک سالی همکار بودم دختر سنگین و نجیبی هست.
ایشون هنوزم خواستگارهای بهتر از من هم دارند.
علت تا الان ازدواج نکردنش هم دقیق نمی دونم.
اما خود ایشون هم به من گفتن که که از من بزرگتره و ممکن بعدا پشیمون بشم.
اما ملاک هایی که من در ازدواج به عنوان همسر میخوام را در ایشون می بینم.
در حال حاضر قرار شد خانواده ها اول همدیگر رو ببینن .شاید خانواده اون خانم قبول نکن و خیلی موارد دیگه پیش بیاد.
در مورد مسائل فرعی و مهم ش هم باید بگم بعد جلسه ی آشنایی با هم حتما صحبت میکنیم.

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز
من قبلا هم اینجا پیام گذاشتم
شما بهتره با چند مشاور و پزشک مشورت کنید
من صاحب نظر نیستم ولی به نظرم از نظر سنی مشکلی وجود نداره ...
اگه یه دختر 25ساله باشه و پسره 20ساله این اشتباهه ولی وقتی هر دو سنتون از سی بیشتره یعنی تقریبا از نظر بلوغ و فهم و شعور مثل همید و اون خانم بخاطر 4سال ازتون بزرگتر نیست ولی کلا تفاوت هارو در نظر داشته باشین و تفاهن هارو ...
با یه پزشک متخصص زنان مشورت کنید ...به نظر من اگه واقعا همو دوس دارین و به هم میخورین و فقط مشکل اختلاف سنو خلنوادست میشه حلش کرد و به هدف رسید
سلام.
مرسی از پیامتون.
بله حتما میرم مشاوره.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.
در مورد سوالات و راهنمایی هاتون باید بگم که:
من با این خانم به دمت یک سالی همکار بودم دختر سنگین و نجیبی هست.
ایشون هنوزم خواستگارهای بهتر از من هم دارند.
علت تا الان ازدواج نکردنش هم دقیق نمی دونم.
اما خود ایشون هم به من گفتن که که از من بزرگتره و ممکن بعدا پشیمون بشم.
اما ملاک هایی که من در ازدواج به عنوان همسر میخوام را در ایشون می بینم.
در حال حاضر قرار شد خانواده ها اول همدیگر رو ببینن .شاید خانواده اون خانم قبول نکن و خیلی موارد دیگه پیش بیاد.
در مورد مسائل فرعی و مهم ش هم باید بگم بعد جلسه ی آشنایی با هم حتما صحبت میکنیم.
سلام

علت تا حالا ازدواج نکردنشون رو دقیق بفهمید .
کمی در مورد ملاک هاتون توضیح بدید

چند ساعت در مورد ملاک هاتون باهاش صحبت کردید ؟

ملاک های ایشون چه چیزهایی هست ؟

دقیقا شما از چه ویژگی های ایشون خوشتون امده ؟
اگه من از این خانم بپرسم از چه چیز شما خوشش اومده به من چی میگه ؟

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
سلام

علت تا حالا ازدواج نکردنشون رو دقیق بفهمید .
کمی در مورد ملاک هاتون توضیح بدید

چند ساعت در مورد ملاک هاتون باهاش صحبت کردید ؟

ملاک های ایشون چه چیزهایی هست ؟

دقیقا شما از چه ویژگی های ایشون خوشتون امده ؟
اگه من از این خانم بپرسم از چه چیز شما خوشش اومده به من چی میگه ؟
جواب سوالای منو که ندادن ایشالا واسه شما رو بدن.

• Like
واکنش ها: EECi

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مهم تفاهمه ... چرچیل از همسرش 8 سال کوچیکتر بوده ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا