ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

masoudabbasi

عضو جدید
باسلام.
من دانشجوی ترم5ام بنظرتون بهترین کاری که میتونم برای ارشدم ازالان انجم بدهم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

mm.caffee

عضو جدید
باسلام.
من دانشجوی ترم5ام بنظرتون بهترین کاری که میتونم برای ارشدم ازالان انجم بدهم چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

اینکه از الان درسایی که داری کتاب کنکوریش هم بگیری در کنار متن درسی متن اینم بخونی که دیگه وقتی ازت نمیگیره
مثال های نمونه و بعضی از تستا رو هم اگه وقت داشتی بزنی
اینطوری یه قدم از بقیه جلوتری ;)

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام.بچهها
ی سوال دیگه
ریاضی۲ پوران گرفتم
از کدوم.فصلاش بخونم ,اشتباهم این بود ک.ریاضی۱ رو کلا خوندم
ریاضی دو کدوم.مبحثارو بخونم

M.ARIABOY

عضو جدید
من از روی راهیان خوندم و راضیم
هم درسنامه کاملی داره و فکر نمیکنم خیلی به مشکل بربخورید و هم پاسخنامش عالیه
باز اگر حس میکنی مشکل داری به نظرم میتونی به مریام مراجعه کنی
یکی از دوستان که شریف قبول شده بود هم نظرش همین بود

من تا ب حال ب مریام مراجعه ننمودم
کلشو بخونم یا یه.قسمتایی بخونم؟؟
ممنون
ی سوال ترمو کاربردی اون دوفصل اخرش ارزش خوندن داره؟

aydogan

عضو جدید
به نظرم به عنوان آگاهی به اینجور چیزا نگاه کنیم و نه تبلیغ
به هرحال یه عده از جمله شاید خود من بخوان از اینجور کلاسا استفاده کنن
دید خوبی میده برای انتخاب کلاس بهتر
جایی رو هم که نمیگیره!
تبلیغات جای خودش و شرایط خودش را داره.
می تونن با پول دادن به سایت در جای مناسب براشون تبلیغ کنند.
(فک کنید همه ی موسسات بخوان اینجوری تبلیغ کنند دیگه کار ما میشه خوندن مزخرفات)
آیا کسی بیاد روی دیوار خونتون با قلمو آدرس تاکسی تلفنی بنویسه ناراحت نمی شید؟

hsdanesh

عضو جدید
باسلام.
ممنون

رشته ارشدت رو انتخاب کن درس های خیلی مهم رو مفهومی بخون و تست هم بزن و تا زمان کنکور تکرار و تمرین کن. سعی کن مطالب درس ها رو بفهمی نه اینکه سه چهار تا نکته حفظ کنی تستاش رو بزنی. روزی 2-3 ساعت واسه ارشد زمان بذار. اگه وسط راه ناامید نشی و بیخیال درس خوندن نشی و دروس کنکوری رو خوب مسلط بشی مطمئن باش جزو رتبه های برتر حتی تک رقمی سال 95 هستی!

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام.بچهها
ی سوال دیگه
ریاضی۲ پوران گرفتم
از کدوم.فصلاش بخونم ,اشتباهم این بود ک.ریاضی۱ رو کلا خوندم
ریاضی دو کدوم.مبحثارو بخونم

سلام

برید سایت جناب اقاسی و بودجه بندی ریاضیات رو دانلود کنید. با توجه به اون خودتون میتونید تصمیم بگیرید که کدوم مباحث رو در اولویت قرار بدید.

maxy

عضو جدید
سلام بچه ها
یه سوالی داشتم.مبحث انتگرال ناسره و گما و بتا به نظرتون مهمه؟

• Like
واکنش ها: meko

maxy

عضو جدید
مباحث بسیار بسیار مهمی هستن.

نه خیلی زیاد [QUOTE/]

تو 5 سال اخیر رو که نگاه کردم ،از ریاضی 1 بیشتر سری دادن و انتگرال از این مباحث نبوده.
بچه ها من با این قسمت واقعا مشکل دارم.چکارش کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
کتاب آقاسی میخونم

• Like
واکنش ها: meko

peyman9999

عضو جدید
نه خیلی زیاد [QUOTE/]

تو 5 سال اخیر رو که نگاه کردم ،از ریاضی 1 بیشتر سری دادن و انتگرال از این مباحث نبوده.
بچه ها من با این قسمت واقعا مشکل دارم.چکارش کنم؟؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
کتاب آقاسی میخونم

این که مهم هست یا نه رو نمیدونم.
ولی تو سایت خود اقاسی بتا رو جزو مطالبی گذاشته بود که میتونیم ازش رد بشیم.بهتره قبل مطالعه کتاب حتما راهنمای سایتش رو بخونی.اینجوری رو مطالب مهم تر وقت میذاری.
من خودم یه نگاه مختصری که به انتگرال ناسره و گاما داشتم زیاد سخت نبود.و به نظرم روش گاما تو بعضی مسائل میتونه کمکی باشه.

katolbashi

عضو جدید
دوستان عزیز من دوسال ارشد خوندم ولی فهمیدم هیچ چیزی جای اون درسی رو که موقع کلاس دانشگاه میخوندم رو نمیگیره

پس سخت نگیرید. هرچی هستید همون هستید تا آخر تابستان اون درسایی رو بخونید که توش ضعیف ترید و خلاصه خوب بردارید

من با 2400 مکانیک تبدیل سیستم انرژِی شاهرود و شبانه بابل رو اوردم تو مکاترونیک

Rheoman

عضو جدید
کاربر ممتاز
مباحث انتگرال ناسره و بتا و گاما برای مکانیک مهم نیستند.زمانی که 10 تست ریاضی جنرال میومد ازشون سوال نمیومد معمولا، حالا که دیگه احتمالا 8 تا میاد! آقاسی سر کلاسش بیشتر واسه MBA و صنایعیا درس میده!
سعی کنید موفق باشید!

maxy

عضو جدید
مباحث انتگرال ناسره و بتا و گاما برای مکانیک مهم نیستند.زمانی که 10 تست ریاضی جنرال میومد ازشون سوال نمیومد معمولا، حالا که دیگه احتمالا 8 تا میاد! آقاسی سر کلاسش بیشتر واسه MBA و صنایعیا درس میده!
سعی کنید موفق باشید!

دمت گرم. خیالمو راحت کردی.با خیال راحت حذفففففففففف!!!!

jave arshad

عضو جدید
مهم هستند چون مسائلی ( انتگرال هایی ) وجود دارند که با هیچ روشی جز استفاده از تابع گاما و بتا حل نمیشن. ( این جمله رو خود آقای آقاسی تو کلاس می گفت )
تو بحث بتا و گاما. یه فرمول مهم داره فقط. واسه انتگرال های توانی سینوس کسینوس که جوابش با گاما حل میشه. بتا خیلی مهم نیست به نظرم

aytan00

عضو جدید
به نظرم همون راهیان کفایت میکنه ولی اگر بعضی قسمتا رو مشکل داشتی یا خواستی قویتر بشی، فقط واسه همون قسمتا مراجعه کن به مریام

چون خوندن کتاب مرجع خیلی وقتگیره

من تا ب حال ب مریام مراجعه ننمودم
کلشو بخونم یا یه.قسمتایی بخونم؟؟
ممنون
ی سوال ترمو کاربردی اون دوفصل اخرش ارزش خوندن داره؟

aytan00

عضو جدید
تا یه حدی حق با شماست

شاید یکم تعصبات دانشگاهی دارم!!!

تبلیغات جای خودش و شرایط خودش را داره.
می تونن با پول دادن به سایت در جای مناسب براشون تبلیغ کنند.
(فک کنید همه ی موسسات بخوان اینجوری تبلیغ کنند دیگه کار ما میشه خوندن مزخرفات)
آیا کسی بیاد روی دیوار خونتون با قلمو آدرس تاکسی تلفنی بنویسه ناراحت نمی شید؟

iihu

عضو جدید
ولی یکی از بچه ها با معدل 13 و در حالی که اصلاً درس خاصی تو دوره کارشناسی نمیخوند رتبه دو رقمی آورد!

به نظرم سال کنکور خیلی مؤثرتر از این حرفاس و برای جبران دیر نیست

به شرط اینکه همت و اراده قوی پشتش باشه

دوستان عزیز من دوسال ارشد خوندم ولی فهمیدم هیچ چیزی جای اون درسی رو که موقع کلاس دانشگاه میخوندم رو نمیگیره

پس سخت نگیرید. هرچی هستید همون هستید تا آخر تابستان اون درسایی رو بخونید که توش ضعیف ترید و خلاصه خوب بردارید

من با 2400 مکانیک تبدیل سیستم انرژِی شاهرود و شبانه بابل رو اوردم تو مکاترونیک

iihu

عضو جدید
منم اعتقاد دارم کتب مرجع برای دوران کنکور خیلی خوب نیست و خوب جواب نمیده مگر برای حالتی که واقعن در مبحثی احساس ضعف شدید رخ بده!

همون کتاب دینامیک راهیان خوبه ولی بنظرم فصل آخرشو از مطالعه باید حذف کرد

هم سخته و هم وقتگیر و علاوه بر اون سوال کمی ازش اومده

به نظرم همون راهیان کفایت میکنه ولی اگر بعضی قسمتا رو مشکل داشتی یا خواستی قویتر بشی، فقط واسه همون قسمتا مراجعه کن به مریام

چون خوندن کتاب مرجع خیلی وقتگیره

م کا نی ک

عضو جدید
مصاحبه با رتبه 1 - مهندسی مکانیک - سال 92

1. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد. (نام و نام خانوادگي، سال تولد و محل تولد)
پرهام وطن‌‌خواه، متولد 69 از تهران
2. نام رشته تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد، واحد دانشگاهي قبولي و همچنين رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.
مهندسي مكانيك، دانشگاه شريف، در اكثر گرايشات رتبه‌هاي 1 تا 3 را كسب كردم.
3. فارغ‌التحصيل چه رشته‌اي، از كدام واحد دانشگاهي و در چه سالي هستيد؟
مهندسي مكانيك از دانشگاه تهران سال آخر.
4. آيا براي اولين بار است در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟
بله
5. از چه زماني مطالعه براي كنكور را به‌طور جدي آغاز كرديد و تعداد ساعات مطالعه شما به طور ميانگين چقدر بوده است؟
من 15 مرداد ماه بود كه كتاب‌هاي مدرسان شريف را تهيه كردم و تقريباً 20 مرداد استارت زدم با روزانه ميانگين 4 تا 5 ساعت مطالعه.
6. نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟
از طريق كتاب‌هاي مدرسان شريف
7. تأثير برنامه‌ريزي در موفقيت شما چقدر بوده است؟
برنامه‌ريزي خيلي خيلي موثر است، براي اين‌كه در رشته ما حجم مطالب بالا و برنامه‌ريزي دقيق و اصولي همراه با خلاصه‌برداري بسيار ضروري است. من با استفاده از يك برنامه‌ريزي منظم توانستم تمام دروسم را در زمان تعيين شده مطالعه كنم و حتي دروسي را كه از نظر ضريب اهميت بيشتري در آزمون داشتند را دوره كردم و بايد اضافه كنم كه برنامه‌ريزي دقيقي كه داشتم باعث بالا رفتن اعتماد به نفسم شده بود و بدون هيچ اضطرابي به مطالعه‌ام مي‌پرداختم.
8. بالاترين درصد در دروس شما، مربوط به كدام دروس مي‌باشد؟
جامدات 68 درصد.
9. ارزيابي شما از كتاب‌هاي مدرسان شريف چگونه است؟
خيلي عالي. از نظر من كتاب‌هاي مدرسان شريف از بهترين مراجع مطالعاتي براي آزمون ارشد است به علت جامعيت بالا و تشريح كامل مطالب و قابل فهم بودن. كتاب‌ها بسيار ساده و شيوا به بيان مطالب پرداخته است و مطالب اضافي در آن به چشم نمي‌خورد. ضمناً كتاب مجموعه سؤالات براي من خيلي مفيد بود. به‌علاوه اين كه قيمت آنها هم بسيار مناسب است.
10. شركت در آزمون‌‌هاي آزمايشي را چقدر موثر مي‌دانيد؟
آزمون آزمايشي با توجه به تطابق بالايي كه با آزمون ارشد دارد و پاسخنامه كاملاً تشريحي با توضيح علت گزينه غلط و صادر شدن يك كارنامه هوشمند كامپيوتري بسيار به داوطلب كمك مي‌‌كند تا بتواند خود را براي شركت هرچه بهتر در آزمون اصلي آماده سازد. من به شخصه آزمون آزمايشي را خيلي موثر مي‌دانم.
11. كدام ويژگي، موسسه مدرسان شريف را از ديگر موسسات متمايز مي‌كند؟
داشتن آمار قبولي بالا بخصوص رتبه‌هاي تك‌رقمي.
12. در صورتي‌كه در آزمون قبول نمي‌شديد چه برنامه‌اي براي سال آينده خود داشتيد؟
شايد ديگر شركت نمي‌كردم و به تدريس خصوصي ادامه مي‌دادم.
13. عوامل مؤثر در موفقيت شما كدام موارد بوده است؟
انگيزه خوب و قوي

آخرین ویرایش:

م کا نی ک

عضو جدید
مصاحبه رتبه 1 کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال 93

. لطفاً خودتان را به طور كامل معرفي نماييد. (نام و نام خانوادگي، سال تولد و محل تولد)
حسين كاظمي، متولد 1370
2. نام رشته تحصيلي آزمون كارشناسي ارشد و همچنين رتبه قبولي خود را ذكر نماييد.
رتبه1 در تمامي گرايشات مهندسي مكانيك بجز ساخت و توليد.
3. آيا براي اولين بار است در كنكور ارشد شركت كرده‌ايد؟
بله؛ بار اول بود كه شركت مي‌كردم.
4. از چه زماني مطالعه براي كنكور را به‌طور جدي آغاز كرديد و تعداد ساعات مطالعه شما به طور ميانگين چقدر بوده است؟ از تيرماه با روزي 3 ساعت مطالعه شروع كردم و در ادامه از مهرماه به ميانگين هفته‌اي 30 ساعت مطالعه رسيدم. 5. نحوه آشنايي شما با مؤسسه مدرسان شريف چگونه بوده است؟
همايشي كه مدرسان شريف در دانشگاه برگزار كرد.
6. علت ادامه تحصيل خود را بيان كنيد.
علاقه به علم و ارتقاي سطح اجتماعي و اقتصادي. 7. نقش مشاورين در موفقيت شما چقدر بوده است؟
من در ابتداي شروع مطالعه‌ام از رتبه 1 سال گذشته مشاوره و راهنمايي گرفتم كه وي يك مسير كلي و نحوه مطالعه را برايم بازگو كرد. 8. بالاترين درصد در دروس شما، مربوط به كدام دروس مي‌باشد؟
جامدات 83 درصد.
9. ارزيابي شما از شركت در آزمون‌‌هاي آزمايشي چگونه است؟
به نظر من كنكور همانند يك مسابقه دو است كه در آن چشمان دونده را بسته‌اند و در اين بين آزمون‌ آزمايشي مي‌تواند به عنوان يك راهنما در مسير براي او به شمار آيد. در كل مي‌توانم بگويم شركت در آزمون‌هاي آزمايشي براي داوطلب ضروري است چرا كه راه درست و غلط را به وي نشان داده و شرايط آزمون اصلي را براي او هموار مي‌سازد. 10. در صورتي‌كه در آزمون قبول نمي‌شديد چه برنامه‌اي براي سال آينده خود داشتيد؟ به عدم قبولي فكر نمي‌كردم. 11. عوامل مؤثر در موفقيت شما كدام موارد بوده است؟
آشنايي به نحوه صحيح درس خواندن.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا