ارشد94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

aydogan

عضو جدید
این نظر شخصی من هستش:
اگه ریاضی یک رو از دبیرستان و دانشگاه چیزی یادته یا زود یادت میاد کتاب گاج رو بگیر
ولی اگه میخای به صورت پایه ای یاد بگیری و به فکر این هستی که 8 تا سوال ریاضی رو بزنی(البته تو شرایط عادی نه کنکور امسال ) کتاب آقاسی خیلی کامل هستش
دیگه بستگی به توانایی و همت خودت داره دیگه(آقاسی حجمش زیاده و وقت میگیره ولی اگه تابستون تمومش کنی خیلی جلو هستی)
با آغاسی حال نمی کنم.توش یه عالمه فرمول و نکته داره که خیلی فراره.
معتقدی رو دانلود کردم به نظرم خوب میاد.

saeedhashemi1371

عضو جدید
به عمل کار برآید

به عمل کار برآید

با آغاسی حال نمی کنم.توش یه عالمه فرمول و نکته داره که خیلی فراره.
معتقدی رو دانلود کردم به نظرم خوب میاد.

سلام
فارغ از این که کدوم کتاب خوبه و .........مولف تقریبا تمامی این کتابا از اساتید و مدرسان برجسته کنکور ارشد کشور هستن
پس خیلی وسواس نداشته باشیم که چی بگیریم و با کدوم یکی صد می زنیم و ......
به هر حال از قدیم گفتن به عمل کار برآید ....
بهتره یه کتاب رو قشنگ و درست و حسابی بخونیم و به تستاش و ... مسلط بشیم.
هم کتاب معتقدی خوبه و هم کتاب آقاسی و ..........

ehsan esf

عضو جدید
خب من هم دو حلد رياضي اقاسي و معادلات گاج را خريدم

بعد امتحان اخري هم چند تا كتاب ديگه ميگيرم

ديگه منابع را همه گفتن

كاري كه من كردم اين بود كه موقع هاي خاليم در ايام امتحانا يخورده رفتم سر كار

اين طوري پول كتابا را خودم با بدبختي در اوردم

ب نظرم اين كمك ميكنه كه قدرشو بدونم و خيلي بهتر بخونم

در كل اميد و روحيه ي خيلي بالايي دارم
دور همي ميخونيم و ادامه ميديم ايشالله همگي قبوليم

در مورد ازمونا هم من تصميم گرفتم ازموناي خود سنجش را شركت كنم
به هر حال از قدیم گفتن به عمل کار برآید ..

عالي
لايك

A.Khodabakhshi

عضو جدید
سلام به همه رقیبای گلم
دوستان منم ترم 6 هستم و تصمیم دارم بعد از امتحانای ترم که یکشنبه هفته دیگه تموم میشه بشینم بخونم برا ارشد
اکثر پستای این تاپیکو خوندم و در آخر به این جمع بندی رسیدم که کتابایی که باید بخرم و بخونم ایناییه که این زیر مینویسم
البته اینم اضافه کنم که توی باکس سیالات خیییییییییلی ضعیفم
قصد دارم چند تا آزمون 50 و 100 درصد هم ثبت نام کنم ولی نمیدونم کجا ثبت نام کنم که هم جامعه آماریش زیاد باشه و هم تستاش استاندارد باشه
ممنون میشم یه کمکی در مورد کتابا و آزمونا بهم بکنین..

ریاضی 1و2 آقاسی یا گاج

مهندسی کریمی(نصیر) یا مدرسان شریف

معادلات گاج

ترمو،سیالات و انتقال خداکرمی(راهیان)

استاتیک و مقاومت نائی(پوران)

طراحی،دینامیک،ارتعاشات و دینامیک ماشین حسینی(راهیان)

کنترل آریاز

با تشکر...

کسی نبود یه راهنمایی به من بکنه؟
کتابایی که انتخاب کردم خوبن؟
اگه نه،چی بگیرم بهتره؟

A.Khodabakhshi

عضو جدید

nimanoori

عضو جدید
تحلیل مباحث باکس دینامیک

تحلیل مباحث باکس دینامیک

تحلیل مباحث باکس دینامیک
با بازنگری سوالات کنکور کارشناسی ارشد در سالهای گذشته به این نتیجه می‌رسیم که طراحان سوالات کنکوری بر نکات خاصی بیشتر از سایر موارد تاکید داشته‌اند. برای مثال در درس دینامیک از بخش سینماتیک معمولاً سوال آمده است. بخش کار و انرژی، همچنین سینتیک صفحه‌ای اجسام صلب جزء بخش‌هایی بوده‌اند که همواره مورد سوال قرار گرفته‌اند .
در درس ارتعاشات با توجه به سوالات کنکور سراسری به ویژه در 6 یا 7 سال گذشته، ارتعاش سیستمهای یک درجه آزادی و یافتن فرکانس طبیعی این سیستم‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همواره مورد سوال قرار گرفته است، ضمناً تسلط کافی بر آن‌ ما را در شناخت و تحلیل سیستمهای دو درجه آزادی که در وهله بعدی مورد توجه طراحان سوالات کنکور بوده یاری خواهد داد .

در درس دینامیک ماشین، از بخش چرخ دنده‌ها و یافتن نسبت تبدیل آنها همواره یک یا دو سوال در هر سال طرح شده است که معمولاً نیز دشوار بوده‌اند ، یافتن تعداد درجات آزادی سیستم هم بخش دیگری است که مورد توجه طراحان در سالهای اخیر بوده است. روابط شتاب و سرعت هم همواره مورد سوال قرار گرفته‌اند.
در درس کنترل، به طور واضح نمی‌توان در مورد سوالات کنکور صحبت کرد، چرا که یک تست کنترل در یک زمان واحد چند بخش مختلف را مورد سوال قرار می‌دهد. مثلاً سوال از ما می‌خواهد خطای حالت ماندگار یک سیستم و خطای گذاری آن را حساب کنیم، برای این کار ممکن است تابع تبدیل در دسترس نباشد. پس ما نیاز داریم ابتدا تابع تبدیل را یافته و سپس خواسته سوال را بدست آوریم. اما به طور کلی در درس کنترل تسلط داشتن بر مباحث خطای گذرا و خطای ماندگار، معیار پایداری راث و مکان هندسی ریشه‌ها مهم است، از مباحثی چون دیاگرام بودی سوال زیادی طرح نشده است، اما با توجه به دشوار نبودن این بخش مرور آن دور از فایده نیست!

iihu

عضو جدید
جالب بود!
الان داشتم سوالات دینامیک کنکور 93 رو نگاه میکردم، مشابه سوال 94ش(زنجیر و ...) قبلاً و در قالب چند مثال تالیفی تو کتاب راهیان بود در حالیکه تو بقیه کتب چنین چیزی ندیدم...
کللی کف کردم!!!

• Like
واکنش ها: joey

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
ریاضی 1 و 2 من گاج گرفتم . به نظرمم خوب توضیح داده

برای زبان تخصصی و عمومی چه کتابی خوبه ؟؟؟

من فقط این دوتا رو میخام دیگه :دی

ریاضی 1 و 2 من گاج گرفتم . به نظرمم خوب توضیح داده

برای زبان تخصصی و عمومی چه کتابی خوبه ؟؟؟

من فقط این دوتا رو میخام دیگه :دی

برو سراغ منابع تافل.
سری بزنید به سایت فرهیختگان دانشگاه تهران.
farhikhtegan.com

منابع لازم لغت و گرامر رو معرفی کرده.

saber re

عضو جدید
سلام دوستان.خیلی نیاز به راهنمایی دارم.
من سال ۸۸ فارغ التحصیل شدم از اون سال تا الان دیگه سمت دروس مکانیک نرفتم.توی یک شرکت دولتی هم شاغل هستموکارم هم خیلی مرتبط با مکانیک نیست.امسال قصد ارشدو دارم.به نظرتون رشته مکانیک ادامه بدم یا رشته های مدیریتی؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام دوستان.خیلی نیاز به راهنمایی دارم.
من سال ۸۸ فارغ التحصیل شدم از اون سال تا الان دیگه سمت دروس مکانیک نرفتم.توی یک شرکت دولتی هم شاغل هستموکارم هم خیلی مرتبط با مکانیک نیست.امسال قصد ارشدو دارم.به نظرتون رشته مکانیک ادامه بدم یا رشته های مدیریتی؟

به نظر من شما الان یه فرصت استثنایی دارین
ما داریم درس می خونیم و میخایم کنکور بدیم در حالی که شما مشغول به کار هستی پس خیلی بهتر از ما میدونی که الان به چه چیزی نیاز داری
به نظر من بهتره بررسی کنین و ببینین الان به چی نیاز هستش بعد کنکور رو بدین
به سایت مهندس شعبانعلی هم یه سر بزنین بد نیست یکی دو تا پست خیلی خوب تو این زمینه داره خیلی به درد می خوره
اسمش رو تو گوگل بزنین میاد سایتش

saber re

عضو جدید
من به مکانیک خیلی علاقه دارم.سال ۸۴روزانه دولتی قبول شدم.ولی شرایط طوری شد که کارم بارشتم زیاد مرتبط نیست. توی شرکت کارهای مدیریت پروژه و پیمانها رو انجام میدم

A.Khodabakhshi

عضو جدید
چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟
یکی بیاد رو حیه بده بشینیم درس بخونیم
من موندم اول از کدوم درسا شروع کنم،فردا میخوام برم کتاب بخرم
کاش یه نفر برنامشو میذاشت تا بقیه هم اگه میتونن باهاش همراهی کنن...

saeedhashemi1371

عضو جدید
چرا اینجا اینقدر سوت و کوره؟
یکی بیاد رو حیه بده بشینیم درس بخونیم
من موندم اول از کدوم درسا شروع کنم،فردا میخوام برم کتاب بخرم
کاش یه نفر برنامشو میذاشت تا بقیه هم اگه میتونن باهاش همراهی کنن...
یه پیشنهاد دارم
از دوستان اگه کسی برنامه مطالعاتی موسسه های مختلف رو مثل پارسه و ماهان و سنجش و.......رو داره آپلود کنه و بزاره حتی اگه از سال های خیلی قبل مثل 90 و یا حتی قبلش
به نظرم اینجوری بشه به نتایج خوبی برسیم در مورد اینکه اول از چی شروع بشه بهتره و ...
من تازه امروز امتحانام تموت شده یه پروژه دیگه دارم اونو که تحویل بدم از شنبه شروع می کنم
خودمم هم اگه چیزی پیدا کردم حتما میزارم

ehsan esf

عضو جدید
من تصميم گرفتم كه روزم را به چهار قسمت تقسيم كنم
منظورم از چهار قسمت چهار قسمت يك ساعت و نيميه كه درس ميخونم

يكيش رياضيه

يكيش جامدات(اول استاتيك)
بعدي سيالات(اول ترمو )
و اخري ديناميك((كه اوليشو ميذارم كنترل به خاطر اين كه همين ترم كنترل داشتم ))

و چون زبانم خوبه شب ها هم با جعبه لايتنر لغت حفظ كنم

البته من از اول هفته اينده شروع ميكنم ايشالله

• Like
واکنش ها: meko

joey

عضو جدید
دوستان دروسی مثله ترمودینامیک کتاب دو جلدی خداکرمی رو باید تو چه زمان تموم کرد یعنی چند ساعت ؟ تقریبا دو جلدش 800 صفحه ای هست
اگه بخوای دقیق بخونی و همه نکات رو بفهمی و خلاصه برداری کنی و تست بزنی که بفهمی چند چنده که خیلی زمان میبره ؟ یه بار کامل کامل بهتره یا دو سه بار نه که نفهمی ولی زیاد معطل نکنی؟
شما چقد واسش وقت میزارید؟
ممنون

joey

عضو جدید
واسه مقاومت نائی چطور؟
کلا شما به زمان توجه میکنید یا نه میشینید و با دقت میخونید؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
واسه مقاومت نائی چطور؟

به نظر من یه بار دقیق بخون و خلاصه برداری کن
بعدش هم شروع کن به حل تست
درسته که تو خوندن وقت می گیره ولی موقعی که تست حل می کنی خیلی از نکات رو بلدی و وقتت رو اونجا جبران می کنی

واسه مقاومت نائی چطور؟

قبل از خوندن کتاب نایی، حتما این حذفیات رو مد نظر داشته باشین :

حذفیات مقاومت نائی

این کتاب رو تا قبل کنکور حداقل سه بار بهتره کامل بخونین، تست های تکمیلی رو نیاز نیست.
فقط مثال ها با دقت خونده بشه، تست های مکانیک همه حل بشه و مهم های عمران هم حل بشن.

مرور و مرور تو مقاومت نائی خیلی موثره و زدن 5 تست از 7 تست رو میشه تضمین کرد.

ehsan esf

عضو جدید
بچه ها اين طوري كه من ديدم از جلد دوم ترمو خيلي مهم نيست و سوال خيلي كمي هم در سال هاي اخير ازش اومده

اگه كسي چيزي ميدونه ممنون ميشم يه راهنمايي بكنه

• Like
واکنش ها: joey

joey

عضو جدید
بچه ها من کتاب مکانیک سیالات خداکرمی رو دارم اما برای رشته مخازن هیدرو کربوی هست تو کتابخونه هم برای عمرانشو دیدم لازمه برم اونی که مال کلیه رشته ها هس رو بگیرم یا همین خوبه؟ضمنا کتابی که برا کلیه رشته ها هست دو جلدی هست
انتقال حرارت نظرتون با همون خداکرمی هست یا کتاب سمیع پور _ پوران پژوهش بهتره؟
ممنون

آخرین ویرایش:

joey

عضو جدید
بچه ها اين طوري كه من ديدم از جلد دوم ترمو خيلي مهم نيست و سوال خيلي كمي هم در سال هاي اخير ازش اومده

اونایی که مطلعن بیاید بگید اگه نمیرزه تا واقعن وقت نذاریم خوب؟

اتفاقا جلد دومش سئوالاتی که میاد بعضا بسیار راحت هم هستن و خوندنش هم وقت چندانی نمیگیره.
توجه داشته باشید ارشد دانشگاه های درجه 3 خوندن یا حتی درجه 2 خوندن تاثیر خاصی نه تو بازار کارتون داره نه برای دکترا شمارو کمک میکنه جاهای خوب تر برین.

پس اگر کسی وقت میذاره برای خوندن نباید از مطالبی که بلده چیزی رو حذف کنه.
اگر کسی دینامیک و کنترل رو فرضا هیچی بلد نیست میتونه حذفشون کنه، اما ترمو2 راحته، سئوالاتش هم بعضا تکراری و عینا از رشته هایی مثل مهندسی شیمی میان.

P . N

عضو جدید
بچه ها من کتاب مکانیک سیالات خداکرمی رو دارم اما برای رشته مخازن هیدرو کربوی هست تو کتابخونه هم برای عمرانشو دیدم لازمه برم اونی که مال کلیه رشته ها هس رو بگیرم یا همین خوبه؟ضمنا کتابی که برا کلیه رشته ها هست دو جلدی هست
انتقال حرارت نظرتون با همون خداکرمی هست یا کتاب سمیع پور _ پوران پژوهش بهتره؟
ممنون

آقا منم یه شرایط مشابهی دارم تقریبا! تکلیف چیه بچه ها؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا